Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολόγος στο Έλενα για φυσιολογικό τοκετό


ginger1

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και χρειάζομαι τη βοήθειά σας...Γνωρίζετε γυναικολόγο στο Έλενα ο οποίος να στηρίζει και να προωθεί τον φυσιολογικό τοκετό; Είμαι στον 8ο μήνα και μόλις ανακάλυψα πως ο γιατρός μου συνηθίζει να ξεγεννάει μόνο με καισαρική, χωρίς πραγματικό λόγο, και δεν θέλω με τίποτα να συνεχίσω μαζί του. Ό,τι ξέρετε πραγματικά θα με βοηθήσει πολύ! Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


lemonaki88 σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! γνωρίσεις κάποια κοπέλα που έχει γεννήσει μαζί του; έχεις μήπως το τηλ. του;

 

Καλησπερα, οπως τα λενε οι κοπέλες είναι. γέννησα μαρτη μαζι του φυσιολογικά. Είχα μια συγκινητικη εμπειρία τοκετου χάρη σε αυτόν. Το τηλεφωνο του είναι του έλενα2102820518 εκει παρε και θα σου κλείσουν ραντεβου μαζί του. Στα απογευματινα παιρνει 75 ευρω γιατι είναι διευθυντης στα πρωινα 5 αλλά πρεπει να έχεις υπομονη....Δεν έχει ιατρειο ιδιωτικο δικό του(ένας λόγος που δεν είναι κατα τη γνωμη μου φραγκοφονιας) οποτε στο έλενα θα τον βλέπεις. Δεν κάνει επισης επισκληριδιο. Έχει ξεγεννήσει μετα το χασιάκο 25,000 γυναίκες λεει ο μύθος.....καλή τύχη σε ένα φυσιολογικο τοκετο με το καλό το νινι σου!!!!Ο,τι χρειαστεις στη διαθεσή σου...

Link to comment
Share on other sites

elenatb σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου και τις πληροφορίες! αν θα ήθελες να μου πεις παραπάνω πληροφορίες για τον τοκετό σου, θα χαιρόμουν πολύ. σε ποια εβδομάδα γέννησες; σου έκανε πρόκληση; μπορώ να του ζητήσω να μη μου βάλει καθόλου φάρμακα στον ορό; δέχεται να να κόψει τον λώρο όταν σταματήσει να πάλλεται; (αν είχες σχετική εμπειρία) και μια ακόμα αρκετά σημαντική ερώτηση: ζήτησε χρήματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenatb σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου και τις πληροφορίες! αν θα ήθελες να μου πεις παραπάνω πληροφορίες για τον τοκετό σου, θα χαιρόμουν πολύ. σε ποια εβδομάδα γέννησες; σου έκανε πρόκληση; μπορώ να του ζητήσω να μη μου βάλει καθόλου φάρμακα στον ορό; δέχεται να να κόψει τον λώρο όταν σταματήσει να πάλλεται; (αν είχες σχετική εμπειρία) και μια ακόμα αρκετά σημαντική ερώτηση: ζήτησε χρήματα;

 

Σου στελνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου γειά σας! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για φυσιολογικό τοκετό. Θα μπορούσατε να μου δώσετε κι εμένα κάποιες πληροφορίες για τον Αλεξάτο?

Ευχαριστώ πολύ! :))

Loux

line_flow3_beg_39_time_1192075200_text_d4ef20ede9edeff5ecf0dceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι, παρόλο που δεν τον είχα εγω αλλά η αδελφή μου, ναι όντως είναι φανατικός του φυσιολογικού τοκετού, και ΜΟΝΟ όταν υπάρχει αναγκη εξαιρετική προχωρά σε καισαρική

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Κοριτσια, μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου, με την γιατρο που με ξεγεννησε δεν εμεινα ευχαριστημενη, οποτε ειμαι σε αναζητηση. Ακουσα πολλα θετικα για τον Αλεξατο Γερασιμο, αλλα δεν εχω τα 75 για το απογευματινο ραντεβου, στα πρωινα περιμενεις παρα πολυ? ή παλευεται...

Επισης το οτι ειμαι ανασφαληστη παιζει ρολο ή και παλι το εισητηριο ειναι στα 5 ευρω?

as1cOE80g411200MDAwMDkyZHwwMDA1MjRkfG15IGJhYnkgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο καλη μου! κ εγω στον Αλεξατο παω. Την πρωτη φορα κλεινεις ραντεβου για απογευμα μαζι του. Εγω τον Απριλη εδωσα ή 60 ή 65 κ οχι 75οπως ηταν. Οταν θα πας θα σου πει οτι απο εδω κ περα θα πηγαινεις μονο στα πρωινα ραντεβου οπου πληρωνεις 5ευρω.Θα σου λεει ημερομηνια κ ωρα. Εγω περιμενω περιπου 1.5 με 2 ωρες αλλα συνηθως φτανω πολυ πριν την ωρα που εχω ραντεβου. Τωρα που εισαι ανασφαλιστη δεν ξερω τι γινεται με αυτα τα 5ευρω αλλα ο γιατρος δεν ειναι φραγκοφονιας. Θα συνεννοηθεις μια χαρα μαζι του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα με ξεγεννησε μια ειδικευομενη γυναικολογος σε εφημερια, Μινα την ελεγαν, ευγενεστατη και πολυ καλα καταρτισμενη. Παρα τα νευρα μου με ηρεμησε και με βοηθησε να γινω μαμα. Πραγματικα, αν ειναι ακομα στο ΕΛΕΝΑ αξιζει να την ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Σου στελνω πμ.

καλησπερα μανουλες. ειδα τα μνμ σας και αναρωτιεμαι αν τελικα δεχεται ο αλεξατος να κοψει αργοτερα τον ομφαλιο λωρο; ειμαι 3 μηνων και ψαχνω που θα γεννησω.αραγε μπορουμε να διαλεξουμε την σταση που μας βολευει;; γενικα η πρωτη μου εντυπωση με τον αλεξατο ηταν θετικη. ανοιπομωνω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες. ειδα τα μνμ σας και αναρωτιεμαι αν τελικα δεχεται ο αλεξατος να κοψει αργοτερα τον ομφαλιο λωρο; ειμαι 3 μηνων και ψαχνω που θα γεννησω.αραγε μπορουμε να διαλεξουμε την σταση που μας βολευει;; γενικα η πρωτη μου εντυπωση με τον αλεξατο ηταν θετικη. ανοιπομωνω για την απαντηση σου

Ελένη,με το καλό το μωράκι σου!η δική μου εμπειρία με τον Αλεξάτο δεν ήταν τελικά καθόλου καλή,σε αντίθεση με άλλα κορίτσια. Μιας και το αναφέρεις,στην εφημερία όπου γέννησα,μπορούσα να έχω όποια στάση ήθελα και υπήρχε γενικά μεγάλη υποστήριξη για να κυλήσουν όλα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οπως τα λενε οι κοπέλες είναι. γέννησα μαρτη μαζι του φυσιολογικά. Είχα μια συγκινητικη εμπειρία τοκετου χάρη σε αυτόν. Το τηλεφωνο του είναι του έλενα2102820518 εκει παρε και θα σου κλείσουν ραντεβου μαζί του. Στα απογευματινα παιρνει 75 ευρω γιατι είναι διευθυντης στα πρωινα 5 αλλά πρεπει να έχεις υπομονη....Δεν έχει ιατρειο ιδιωτικο δικό του(ένας λόγος που δεν είναι κατα τη γνωμη μου φραγκοφονιας) οποτε στο έλενα θα τον βλέπεις. Δεν κάνει επισης επισκληριδιο. Έχει ξεγεννήσει μετα το χασιάκο 25,000 γυναίκες λεει ο μύθος.....καλή τύχη σε ένα φυσιολογικο τοκετο με το καλό το νινι σου!!!!Ο,τι χρειαστεις στη διαθεσή σου...

 

Τα 75 ευρώ δεν τα παίρνει ο γιατρός ,τα πληρώνουμε στο ταμείο του νοσοκομείου,κ μπορείς να πας 2 φορές.Κι όχι γιατί είναι διευθυντής,γιατί τόσο στοιχίζουν τα απογευματινά ραντεβού.κι εγώ που γέννησα στο Αλεξάνδρας , 75 ευρώ ήταν τα απογευματινά , άσχετα αν είσαι ασφαλισμένη ή όχι. Για τον Αλεξάτο ξέρω από 2 φίλες ότι δεν δίνει κινητό ή κάποιο άλλο τηλ και ότι θέλεις πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο Ελενα.Γι αυτό κ δεν τον επέλεξα.Δηλ, αν δεν μπορώ να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο τι να τον κάνω ? Παρόλο που είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη , σε όλη την διάρκεια πήρα 2-3 φορές να ρωτήσω κάτι καθώς κ όταν με έπιασαν οι πόνοι. Η φίλη μου είχε φτάσει να τον περιμένει και 5 ωρες για να ρωτήσει κάτι που θα μπορούσε και τηλεφωνικά.Εγώ αυτό το βρίσκω απαράδεκτο !!!!!

 

** αν τα 75 ευρω, εχουν γίνει 60 δεν το ξέρω

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα 75 ευρώ δεν τα παίρνει ο γιατρός ,τα πληρώνουμε στο ταμείο του νοσοκομείου,κ μπορείς να πας 2 φορές.Κι όχι γιατί είναι διευθυντής,γιατί τόσο στοιχίζουν τα απογευματινά ραντεβού.κι εγώ που γέννησα στο Αλεξάνδρας , 75 ευρώ ήταν τα απογευματινά , άσχετα αν είσαι ασφαλισμένη ή όχι. Για τον Αλεξάτο ξέρω από 2 φίλες ότι δεν δίνει κινητό ή κάποιο άλλο τηλ και ότι θέλεις πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο Ελενα.Γι αυτό κ δεν τον επέλεξα.Δηλ, αν δεν μπορώ να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο τι να τον κάνω ? Παρόλο που είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη , σε όλη την διάρκεια πήρα 2-3 φορές να ρωτήσω κάτι καθώς κ όταν με έπιασαν οι πόνοι. Η φίλη μου είχε φτάσει να τον περιμένει και 5 ωρες για να ρωτήσει κάτι που θα μπορούσε και τηλεφωνικά.Εγώ αυτό το βρίσκω απαράδεκτο !!!!!

 

** αν τα 75 ευρω, εχουν γίνει 60 δεν το ξέρω

 

Τα χρηματα που πληρωνεις στα εξωτερικα ιατρεια εξαρτωνται απο τη "βαθμιδα" του γιατρου. Εγω πχ στο ελενα στο γιατρο μου πληρωνω 36 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα 75 ευρώ δεν τα παίρνει ο γιατρός ,τα πληρώνουμε στο ταμείο του νοσοκομείου,κ μπορείς να πας 2 φορές.Κι όχι γιατί είναι διευθυντής,γιατί τόσο στοιχίζουν τα απογευματινά ραντεβού.κι εγώ που γέννησα στο Αλεξάνδρας , 75 ευρώ ήταν τα απογευματινά , άσχετα αν είσαι ασφαλισμένη ή όχι. Για τον Αλεξάτο ξέρω από 2 φίλες ότι δεν δίνει κινητό ή κάποιο άλλο τηλ και ότι θέλεις πρέπει να περιμένεις με τις ώρες στο Ελενα.Γι αυτό κ δεν τον επέλεξα.Δηλ, αν δεν μπορώ να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο τι να τον κάνω ? Παρόλο που είχα μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη , σε όλη την διάρκεια πήρα 2-3 φορές να ρωτήσω κάτι καθώς κ όταν με έπιασαν οι πόνοι. Η φίλη μου είχε φτάσει να τον περιμένει και 5 ωρες για να ρωτήσει κάτι που θα μπορούσε και τηλεφωνικά.Εγώ αυτό το βρίσκω απαράδεκτο !!!!!

 

** αν τα 75 ευρω, εχουν γίνει 60 δεν το ξέρω

 

Δινει κιντητο. Απλως σου λεει να τον παιρνεις συγκεκριμενη ωρα εκτος αν ειναι κατι πολυ επειγον.

Link to comment
Share on other sites

Δινει κιντητο. Απλως σου λεει να τον παιρνεις συγκεκριμενη ωρα εκτος αν ειναι κατι πολυ επειγον.

 

Δεν επιμένω γιατί μπορεί να εχουν αλλάξει τα πράγματα.Υον Ιούλιο του 2010 που έμεινα έγκυος και ρώτησα δεν έδινε.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...