Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια - αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα,

είμαι καινούργια και πραγματικά έχω ανάγκη να μοιραστώ το πρόβλημά μου.

Στις 30/4 έδειξε η χοριακή 98, πήγα την ίδια ημέρα στο γιατρό και μου έκλεισε ραντεβού για εξέταση στις 10/5.

Όλα πήγαιναν καλά ώσπου το Μ. Σάββατο το πρωί είχα λίγο αίμα.Από το μεσημέρι του Μ. Σαββάτου, χθες και σήμερα το πρωί είχα σαν να είχα περίοδο (παρεπιπτόντως ήταν και οι μέρες που θα είχα αν δεν ήμουν έγκυος).

Μου είπε ο γιατρός και παίρνω κάθε 8 ώρες utrogestan 200. Τώρα έχει ελαττωθεί το αίμα.

Ο γιατρός μου είπε από το τηλ χθες ότι απέβαλα αλλά πρέπει να κάνω χοριακή για να είναι σίγουρος. Παρόλα αυτά μου είπε να είμαι συνέχεια ξαπλωμένη.

Δεν είχα κανένα σύμπτωμα κλασικής εγκυμοσύνης εκτός ότι πόναγε λίγο το στήθος μου, αλλά τώρα με έχει σταματήσει.

Το ιατρείο (ζω σε μικρή πόλη) θα ανοίξει την Τετάρτη και όπως μπορείτε να φανταστείτε κοντεύω να τρελαθώ.

Έχει συμβεί ποτέ σε καμιά σας κάτι αντίστοιχο αλλά μην απέβαλε τελικά?

Συγγνώμη που τα λέω μπερδεμένα αλλά πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ.Λέτε να υπάρχει καμία ελπίδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρέπει να κάνεις ξανά 2η χοριακή και μετά θα έχεις ολοκληρωμένη εικόνα.ούτε και ο γιατρός μπορεί να ξέρει αν δεν κάνεις εξετάσεις.μετά την 6η βδομάδα μπορείς το μωράκι σου να το δεις και στον υπέρηχο.μπορεί το αίμα να ήταν μόνο συσπάσεις.κάτσε ξαπλωμένη και θα δεις την τετάρτη.

m8YUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι καινούργια και πραγματικά έχω ανάγκη να μοιραστώ το πρόβλημά μου.

Στις 30/4 έδειξε η χοριακή 98, πήγα την ίδια ημέρα στο γιατρό και μου έκλεισε ραντεβού για εξέταση στις 10/5.

Όλα πήγαιναν καλά ώσπου το Μ. Σάββατο το πρωί είχα λίγο αίμα.Από το μεσημέρι του Μ. Σαββάτου, χθες και σήμερα το πρωί είχα σαν να είχα περίοδο (παρεπιπτόντως ήταν και οι μέρες που θα είχα αν δεν ήμουν έγκυος).

Μου είπε ο γιατρός και παίρνω κάθε 8 ώρες utrogestan 200. Τώρα έχει ελαττωθεί το αίμα.

Ο γιατρός μου είπε από το τηλ χθες ότι απέβαλα αλλά πρέπει να κάνω χοριακή για να είναι σίγουρος. Παρόλα αυτά μου είπε να είμαι συνέχεια ξαπλωμένη.

Δεν είχα κανένα σύμπτωμα κλασικής εγκυμοσύνης εκτός ότι πόναγε λίγο το στήθος μου, αλλά τώρα με έχει σταματήσει.

Το ιατρείο (ζω σε μικρή πόλη) θα ανοίξει την Τετάρτη και όπως μπορείτε να φανταστείτε κοντεύω να τρελαθώ.

Έχει συμβεί ποτέ σε καμιά σας κάτι αντίστοιχο αλλά μην απέβαλε τελικά?

Συγγνώμη που τα λέω μπερδεμένα αλλά πραγματικά κοντεύω να τρελαθώ.Λέτε να υπάρχει καμία ελπίδα?

 

 

Καλησπερα....το αιμα δεν ειναι τοσο "καλο" στις ορωτες εβδομαδες συνηθως αλλα πως ο γιατρος σου τηλεφωνικα σου ειπε ως απεβαλες.....θελει εξετασεις για να το διαπιστωσει αυτο....τοσο σιγουρος πια?????

Συγνωμη αλλα μου κανει εντυπωση αυτη η ανευθυνοτητα γιατι περ αυτου προκειται...αν υπαρχει μια περιπτωση να ζει το εμβρυακι που το ευχομαι ο γιατρος θελει "κρεμασμα"

Πηγαινε κοριτσι μοτ να ξανακανεις χοριακη και επειτα θα δεις τι συνεβη.....πραγματικα....

Σου ευχομαι καλη επιτυχια...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου...

 

και εμένα η απάντηση του γιατρού από το τηλέφωνο δεν μου έκανε καλή εντύπωση...

μόλις έχω νεώτερα θα σας πω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σου χρόνια πολλά κι εύχομαι όλα να είναι καλά!! είχα κι εγώ αίμα στην 9η εβδ εγκυμοσύνης και τελικά δεν ήταν τίποτα. ήταν αρκετό αίμα για λίγο όμως, και μετά είχα καφέ για 3 μέρες. Ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν κάποια αγγεία που πιθανόν είχαν σπάσει και μου είχε πει αν γενικά βγάζω αίμα εύκολα για παράδειγμα από τα ούλα ή αν τρέχει αίμα η μύτη μου εύκολα σημαίνει ότι είναι εύκολο να "αιμοραγήσω" να το πω απλά (ο άνθρωπος μου το είχε εξηγήσει πολύ καλύτερα αλλά δε θυμάμαι πως ακριβώς). Έτσι είχα αίμα και στην 33η εβδ πάλι χωρίς να είναι τίποτα κ μάλιστα μια μέρα πριν από αυτό είχα πολύυυυ αιμορραγία στη μύτη. επίσης μια φίλη μου και στις 2 εγκυμοσύνες της είχε σχεδόν σε όλη τη διάρκεια αίμα χωρίς να είναι τίποτα! εύχομαι να είναι και για εσένα κάπως έτσι τα πράγματα!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειλικρινά μου έδωσες δύναμη να σκεφτώ θετικά...

διότι γενικά αιμοραγώ πολύ εύκολα στα ούλα, στη μύτη κτλ...

ο γιατρός χθες με ισοπέδωσε όπως μου το είπε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα αίμα σαν περιόδου την ημέρα που έκανα την πρώτη χοριακη (είχε προηγηθεί εξωσωματικη ) και ήμουν σίγουρη ότι είχε αποτύχει όμως ο γιατρός μου επέμενε να κάνω χοριακη. Και η χοριακη ήταν 271 και στον πρώτο υπερηχο είδαμε ότι έχω διδυμακια. Τώρα που σου γράφω τρωω τις κλοτσιες τους! Η αιμορραγία ποτε ποτε σταματούσε και ποτε πότε ξαναρχοτανε μέχρι να κλεισω το πρώτο τρίμηνο και ο γιατρός μου είχε πει να μην ανυσηχω γιατί στους υπερηχους φαινόταν ότι δεν προερχόταν από αποκολυση αλλά ότι εξαιτίας της διατασης της μήτρας κάποια αγγεία αιμοραγουσαν. Εύχομαι να είναι και για σένα όλα καλά, μην απογοητευεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, Χρόνια πολλά σε όλους!

foolie..Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ξέρω κι εγώ περίπτωση που σε μεγαλύτερη εβδομάδα είχε κανονικά αιμα περιόδου, πολλές πολλές μέρες και τώρα έχει δύο διδυμάκια!

 

Κι εγώ περιμένω την Τετάρτη για να δω τι συμβαίνει τελικά και σε εμένα..

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ τις σκέψεις μου μαζί σας, μήπως κάποια μπορεί να μου πει κάτι. Θα προσπαθήσω να είμαι όσο γίνεται πιο σύντομη.

Είμαι 26 χρονών, μένω στην επαρχία και είμαι κι εγώ μετά από εξωσ. καθώς έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα του αντρούλη μου. Σήμερα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. 12.4 κάναμε την εμβρυομεταφορά με τρια εμβρυάκια 4 ημερών. Τη 13η μετά την ε/τ είχα 2 σταγόνες αίμα.. Την 15η έκανα χοριακή και ήταν 597. Η επαναληπτική μετά από 2 μέρες, ήταν 2703! Κοντέψαμε να πεθάνουμε από τη χαρά μας! Ο γιατρός μου είπε να πάω για υπέρηχο την Πέμπτη μετά το Πάσχα. Όλες αυτες τις μέρες ήμουν στο σπίτι και δεν έκανα καμία δουλειά, μόνο μαγείρεμα. Τη Μ. Πέμπτη όμως ένιωσα ένα περίεργο μούδιασμα και μετά είδα μία σταγόνα ροζ. Πήρα το γιατρό, μου είπε ξάπλα και να μην ανησυχώ. Μετά από λίγη ώρα, ήρθε το αίμα, κατακόκκινο. Γέμισε το εσώρουχο αλλά δεν ξαναείχε ροή. Πήρε ο άντρας μου πάλι το γιατρό, του είπε να συνεχίσω την vasclor που βάζω ενδοκολπικά, αύξησε λίγο τα cyclacur, σταμάτησε την παιδική ασπιρίνη και μου έδωσε και yutopar. Από τότε δεν ξαναείδα αίμα. Αλλά κάθε μέρα, μαζί με την κρέμα που αποβάλλεται έχω συνέχεια καφέ ακαθαρσίες, πώς να το πω.. όχι υγρά, πιο πολύ σαν ίνες (αχ συγγνώμη που είμαι τόσο περιγραφική). Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι πολύ καλό αλλά ότι μπορεί να είναι και πήγμα αίματος ή συσσωρευμένη κρέμα με αίμα. Τώρα περιμένω την Τετάρτη να ξανακάνω χοριακή και την Πέμπτη να πάω να με δει. Έχω τσιμπηματάκια δεξιά και αριστερά, η μέση μου πονάει αρκετά τις τελευταίες μέρες (το αποδίδω στην κατάκλιση) τα δέκατα συνεχίζονται, το στήθος μου είναι ακόμα πολύ πρησμένο και πονάει και τις τελευταίες μέρες άρχισαν και ελαφριές ανακατωσούρες. Όλα μπορεί βέβαια να είναι κι από τα χάπια. Αχ, δεν είμαι καλά... Ξέρει καμία κάτι? Έχει πάθει κάτι ανάλογο? Γίνεται να έχω αποβάλει χωρίς πολύ αίμα, χωρίς δυνατούς και συνεχόμενους πόνους τόσες μέρες? Υπάρχει περίπτωση να εμφυτεύτηκαν περισσότερα από ένα και αυτά τα σημάδια να δείχνουν ότι κάποιο άντεξε και άλλο όχι?Ή απλά έχασα όλα τα μωράκια μου και τα χάπια σταματάνε την αποβολή μέχρι να με δει ο γιατρός? Σας ευχαριστώ ειλικρινά για το χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια περιμένουμε σύντομα νέα και από τις 2 σας!! εγώ 1 μέρα είχε χρειαστεί να περιμένω να κάνω υπέρηχο και κόντευα να σκάσω!! φαντάζομαι την αγωνία σας, υπομονή μέχρι αύριο και εύχομαι να δείτε νούμερο χοριακής τόοοοοοοσο με το συμπάθιο!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά μου έδωσες δύναμη να σκεφτώ θετικά...

διότι γενικά αιμοραγώ πολύ εύκολα στα ούλα, στη μύτη κτλ...

ο γιατρός χθες με ισοπέδωσε όπως μου το είπε...

μα καλά κι αυτός ο γιατρός σου πως κάνει διάγνωση απο τηλ?? υπάρχει υπέρηχος με βιντεοκλήση?? ή μήπως έχει και μαντικές ικανότητες? :lol:

ακόμα και αν η εμπειρία του είναι τέτοια που θεωρεί βέβαιη αποβολή στο λέει έτσι απο το τηλ? που και πάλι τα συμπτώματά σου είναι τόσο κοινά με πολλών γυναικών που δεν είχαν τελικά κανένα πρόβλημα!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ είχα αίμα κάποια στιγμή (νομίζω 10η εβδομάδα ) κ επειδή ήταν αρκετό πήρα τον γιατρό κ του λέω γιατρέ μάλλον έχει αρχίσει αποβολή. Μου απάντησε: Μην το λες αυτό είναι πολύ πιθανό να έχει μια κοπέλα πάρα πολύ αίμα χρησιμοποίησε τη λέξη "πλημμύρα" για την ακρίβεια κ το έμβρυο να ναι μια χαρά. Και είχε δίκιο. Όλα πήγαν τέλεια το μωρό ήταν μια χαρά κ είχα κ μια πολύ καλή εγκυμοσύνη.

 

Εν ολίγοις ήταν λάθος η αντιμετώπιση του γιατρού σου. Με έγκυο έχει να κάνει κ με άνθρωπο. Δεν παίζουν έτσι με τα συναισθήματα κ την ψυχολογία όταν δεν είναι σίγουρο κάτι.

 

Εύχομαι εκτός από λάθος αντιμετώπιση να έχει κάνει λάθος κ στην διάγνωση εξ αποστάσεως κ να πάνε όλα καλά για σένα κ το εμβρυάκι σου!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

τελικά η χοριακή έδειξε 1.6.....

είχε δίκιο ο γιατρός κι ας μην ήθελα να το πιστέψω...

:-( foolie λυπάμαι τόσο πολύ. Σε σκεφτόμουν από το πρωί και έμπαινα να δω νέα σου. Πόσο κρίμα! Κουράγιο και καλή δύναμη να επανέλθεις σύντομα. Η φύση κάτι θα ήξερε φαίνεται. Να σκέφτεσαι ότι μία αποβολή δε σημαίνει ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες, εύχομαι σύντομα να έχεις μια νέα εγκυμοσύνη! Σου στέλνω την αγάπη μου και τη συμπαράστασή μου

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ.Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ ΕΙΠΑΜΕ Ν ΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ.ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΙΜΑ. ΣΗΜΕΡΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ )ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ;ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΝΩ ΗΤΝ ΕΓΚΥΟΣ;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, Χρόνια πολλά σε όλους!

foolie..Εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ξέρω κι εγώ περίπτωση που σε μεγαλύτερη εβδομάδα είχε κανονικά αιμα περιόδου, πολλές πολλές μέρες και τώρα έχει δύο διδυμάκια!

 

Κι εγώ περιμένω την Τετάρτη για να δω τι συμβαίνει τελικά και σε εμένα..

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ τις σκέψεις μου μαζί σας, μήπως κάποια μπορεί να μου πει κάτι. Θα προσπαθήσω να είμαι όσο γίνεται πιο σύντομη.

Είμαι 26 χρονών, μένω στην επαρχία και είμαι κι εγώ μετά από εξωσ. καθώς έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα του αντρούλη μου. Σήμερα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. 12.4 κάναμε την εμβρυομεταφορά με τρια εμβρυάκια 4 ημερών. Τη 13η μετά την ε/τ είχα 2 σταγόνες αίμα.. Την 15η έκανα χοριακή και ήταν 597. Η επαναληπτική μετά από 2 μέρες, ήταν 2703! Κοντέψαμε να πεθάνουμε από τη χαρά μας! Ο γιατρός μου είπε να πάω για υπέρηχο την Πέμπτη μετά το Πάσχα. Όλες αυτες τις μέρες ήμουν στο σπίτι και δεν έκανα καμία δουλειά, μόνο μαγείρεμα. Τη Μ. Πέμπτη όμως ένιωσα ένα περίεργο μούδιασμα και μετά είδα μία σταγόνα ροζ. Πήρα το γιατρό, μου είπε ξάπλα και να μην ανησυχώ. Μετά από λίγη ώρα, ήρθε το αίμα, κατακόκκινο. Γέμισε το εσώρουχο αλλά δεν ξαναείχε ροή. Πήρε ο άντρας μου πάλι το γιατρό, του είπε να συνεχίσω την vasclor που βάζω ενδοκολπικά, αύξησε λίγο τα cyclacur, σταμάτησε την παιδική ασπιρίνη και μου έδωσε και yutopar. Από τότε δεν ξαναείδα αίμα. Αλλά κάθε μέρα, μαζί με την κρέμα που αποβάλλεται έχω συνέχεια καφέ ακαθαρσίες, πώς να το πω.. όχι υγρά, πιο πολύ σαν ίνες (αχ συγγνώμη που είμαι τόσο περιγραφική). Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι πολύ καλό αλλά ότι μπορεί να είναι και πήγμα αίματος ή συσσωρευμένη κρέμα με αίμα. Τώρα περιμένω την Τετάρτη να ξανακάνω χοριακή και την Πέμπτη να πάω να με δει. Έχω τσιμπηματάκια δεξιά και αριστερά, η μέση μου πονάει αρκετά τις τελευταίες μέρες (το αποδίδω στην κατάκλιση) τα δέκατα συνεχίζονται, το στήθος μου είναι ακόμα πολύ πρησμένο και πονάει και τις τελευταίες μέρες άρχισαν και ελαφριές ανακατωσούρες. Όλα μπορεί βέβαια να είναι κι από τα χάπια. Αχ, δεν είμαι καλά... Ξέρει καμία κάτι? Έχει πάθει κάτι ανάλογο? Γίνεται να έχω αποβάλει χωρίς πολύ αίμα, χωρίς δυνατούς και συνεχόμενους πόνους τόσες μέρες? Υπάρχει περίπτωση να εμφυτεύτηκαν περισσότερα από ένα και αυτά τα σημάδια να δείχνουν ότι κάποιο άντεξε και άλλο όχι?Ή απλά έχασα όλα τα μωράκια μου και τα χάπια σταματάνε την αποβολή μέχρι να με δει ο γιατρός? Σας ευχαριστώ ειλικρινά για το χρόνο σας...

 

Moυ θυμίζεις τόσο τον εαυτό μου πριν 11 χρόνια. Ήταν και Πάσχα όπως τώρα Και εγώ ακριβώς με μεγάλη χοριακή από εξωσωματική και 9 μέρες μετά την πρώτη χοριακή ξεκινάει το αίμα. Για πολύ αίμα μιλάω. Σα κανονική περίοδος. Τρεις μέρες αργότερα στο ιατρείο άκουσα 3 καρδούλες!!! Μέχρι τον 5ο μήνα είχα σχεδόν συνέχεια αίμα. Τα διδυμάκια μου (γιατί το ένα παλλινδρόμησε) είναι σχεδόν έντεκα χρονών! Να δεις κορίτσι μου που όλα καλά θα πάνε. Και στοιχηματίζω ότι έχεις πάνω από ένα μωράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου foolie λυπάμαι πολύ ειλικρινά αλλά μην χάνεις το κουράγιο σου συμβαίνουν αυτά...όλες έχουμε ζήσει τέτοιες εμπειρίες...είμαι σίγουρη ότι την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά γιατί το θέλεις πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά η χοριακή έδειξε 1.6.....

είχε δίκιο ο γιατρός κι ας μην ήθελα να το πιστέψω...

 

Καλη μου λυπαμαι....πολυ...βρες δυναμη και ξαναπροσπαθησε...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

τελικά η χοριακή έδειξε 1.6.....

είχε δίκιο ο γιατρός κι ας μην ήθελα να το πιστέψω...

 

Καλη μου λυπαμαι....πολυ...βρες δυναμη και ξαναπροσπαθησε...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω μέσα από την ΨΥΧΗ μου...

ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη ύστερα από προσπάθεια σχεδόν δύο ετών....οπότε μπορείτε να φανταστείτε την απογοήτευσή μου....

Αυτό που πραγματικά με διέλυσε ήταν η αναμονή....από το Μ. Σάββατο εως την Τετάρτη ο χρόνος μου φάνηκε ατέλειωτος...καθόμουν μόνη μου σε ένα κρεβάτι και απλά περίμενα να κυλήσει ο χρόνος.....

..Και επειδή στη ζωή μου σκέφτομαι πάντα θετικά...όλα συμβαίνουν μόνο για καλό....

Ειλικρινά σας ευχαριστώ από καρδιάς.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω μέσα από την ΨΥΧΗ μου...

ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη ύστερα από προσπάθεια σχεδόν δύο ετών....οπότε μπορείτε να φανταστείτε την απογοήτευσή μου....

Αυτό που πραγματικά με διέλυσε ήταν η αναμονή....από το Μ. Σάββατο εως την Τετάρτη ο χρόνος μου φάνηκε ατέλειωτος...καθόμουν μόνη μου σε ένα κρεβάτι και απλά περίμενα να κυλήσει ο χρόνος.....

..Και επειδή στη ζωή μου σκέφτομαι πάντα θετικά...όλα συμβαίνουν μόνο για καλό....

Ειλικρινά σας ευχαριστώ από καρδιάς.

 

Ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις κ η δική μου πρώτη εγκυμοσύνη ήταν παλίνδρομη. Κουράγιο κ αν κ τώρα όλα φαίνονται δύσκολα όταν πολύ σύντομα ξαναμείνεις έγκυος (γιατί έτσι συμβαίνει συνήθως μετά από παλίνδρομη) πίστεψέ με, θα τα θυμάσαι σαν ένα κακό όνειρο που πέρασε. Η θετική σκέψη σου είναι ότι καλύτερο! Μπράβο σου!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο στην eileen που έχασε το μωράκι της.

Ελπίζω σύντομα ο Θεός να της το αντικαταστήσει

με ένα γερό καινούριο σποράκι.

Είμαι και εγώ στην 7η βδομάδα κύησης.

Πριν λίγο πήγα στην τουαλέτα και είδα αίμα

στο σερβιετάκι, αρκετό. Στο σκούπισμα

ήταν αραιό καφέκόκκινο, πήρα το γιατρό

μου είπε να μείνω δυο μέρες κρεβάτι με

Utrogestan/ δύο την ημέρα και αναμονή

για την εξέλιξη.. Μέχρι σήμερα, υπέφερα

κανονικά από ναυτίες κ αναγούλες, τις

έχω ακόμα, αλλά ξαφνικά έπαψαν να με

ενοχλούν... Τώρα με έχει κυριέυσει το άγχος...

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εκανα την τριτη β χοριακη και βγηκε 238 πηγα στον γιατρο σημερα σαββατο και δεν βλεπει κατι υπαρχει περιπτωση να μην φαινεται ακομα?μου ειπε να κανω ξανα χοριακη την δευτερα μηπως εχει πεσει η τιμη και ηταν καμια αποβολη επειδη ειχα αιμα πριν καποιες μερες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εκανα την τριτη β χοριακη και βγηκε 238 πηγα στον γιατρο σημερα σαββατο και δεν βλεπει κατι υπαρχει περιπτωση να μην φαινεται ακομα?μου ειπε να κανω ξανα χοριακη την δευτερα μηπως εχει πεσει η τιμη και ηταν καμια αποβολη επειδη ειχα αιμα πριν καποιες μερες

 

Ξαναεπανελαβε χοριακη και αν διπλασιαστει καπου παρακατω θα δειτε σακο, εαν δεν διπλασιαστει η εχει πεσει μαλλον κοριτσι μου το απεβαλε ο οργνισμος σου εφοσον ειδες ειχες και αιμα...

Ευχομαι να παρει την ανηφορα η χοριακη και ολα να πανε καλα....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπανελαβε χοριακη και αν διπλασιαστει καπου παρακατω θα δειτε σακο, εαν δεν διπλασιαστει η εχει πεσει μαλλον κοριτσι μου το απεβαλε ο οργνισμος σου εφοσον ειδες ειχες και αιμα...

Ευχομαι να παρει την ανηφορα η χοριακη και ολα να πανε καλα....

 

Ουτε παχυ ενδομητριο ειδε?????

Και εμενα την πρωτη φορα δεν καταφερε να δει κατι....μονο παχυ ενδομητριο...μετα 2 ημερες εκανα χοριακη και ηταν 859 νομιζω...και αν κρινεις οτι σχεδον καθε 2 24ωρα διπλασιαζεται και παμε πισω την ημερα που με ειχε πρωτοδει και δεν φανηκε κατι....ναι υπαρχει περιπτωση να ειναι νωρις...ακομα..

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...