Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτηρας υπερ του θηλασμου στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θηλάζω την 19 μηνών κόρη μου και μόλις χθες έμαθα οτι είμαι έγκυος. Έχω σκοπό να συνεχίσω τον θηλασμό κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και, αν πάνε όλα καλά, να συνεχίσω και με tandem.

 

Την μικρή την γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο, με ΦΤ και καισαρική, στην 41 εβδομάδα κυήσεως αλλά αυτή τη φορά θέλω να έχω το μωρό συνέχεια μαζί μου και γι'αυτό και αποφάσισα για το Έλενα.

 

Δεν ξέρω όμως κανένα γιατρό εκεί και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θα ήθελα να είναι υπέρ του ΦΤ, να μην είναι πιεστικός με το κλείσιμο ραντεβού για πρόκληση (είχε λυσσάξει ο πρώτος από την 39 εβδομάδα και τα είδα ολα για να μην με ξεγεννήσει πριν την ώρα μου), να μην είναι κατά της επισκληρίδιο αναισθησίας (δεν ξέρω αν μπορώ χωρίς) και πάνω απ'όλα να είναι υποστηριχτής του μητρικού θηλασμού και να ξέρει να με καθοδηγεί με το θηλασμό στην εγκυμοσύνη.

 

Έχω βρει κάποια άλλα ποστ για το θέμα αλλά σε κανένα δεν παίζει ρόλο η υποστήριξη του θηλασμού. Δεν θα ήθελα να ακούσω στο πρώτο ραντεβού ότι πρέπει να κόψω τον θηλασμό (αρκετή δουλειά έχω να πείσω τον άνδρα μου για να μου την χαλάσει ένας άσχετος).

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!!

age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
Καλησπέρα. Θηλάζω την 19 μηνών κόρη μου και μόλις χθες έμαθα οτι είμαι έγκυος. Έχω σκοπό να συνεχίσω τον θηλασμό κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και, αν πάνε όλα καλά, να συνεχίσω και με tandem.

 

Την μικρή την γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο, με ΦΤ και καισαρική, στην 41 εβδομάδα κυήσεως αλλά αυτή τη φορά θέλω να έχω το μωρό συνέχεια μαζί μου και γι'αυτό και αποφάσισα για το Έλενα.

 

Δεν ξέρω όμως κανένα γιατρό εκεί και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θα ήθελα να είναι υπέρ του ΦΤ, να μην είναι πιεστικός με το κλείσιμο ραντεβού για πρόκληση (είχε λυσσάξει ο πρώτος από την 39 εβδομάδα και τα είδα ολα για να μην με ξεγεννήσει πριν την ώρα μου), να μην είναι κατά της επισκληρίδιο αναισθησίας (δεν ξέρω αν μπορώ χωρίς) και πάνω απ'όλα να είναι υποστηριχτής του μητρικού θηλασμού και να ξέρει να με καθοδηγεί με το θηλασμό στην εγκυμοσύνη.

 

Έχω βρει κάποια άλλα ποστ για το θέμα αλλά σε κανένα δεν παίζει ρόλο η υποστήριξη του θηλασμού. Δεν θα ήθελα να ακούσω στο πρώτο ραντεβού ότι πρέπει να κόψω τον θηλασμό (αρκετή δουλειά έχω να πείσω τον άνδρα μου για να μου την χαλάσει ένας άσχετος).

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!!

 

Τελικά βρήκες γιατρό; Θέλεις να μου στείλεις πμ να μου πεις ποιος είναι; Και εγώ στο Έλενα θα γεννήσω και με ενδιαφέρει το θέμα.

h3amp2.png

 

 

 

qHAsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...