Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ


astarti

Recommended Posts

Κορίτσια και αγόρια καλησπέρα, μετά από πολύ πολύ καιρό ξανά μπήκα στο πάρνετς μήπως ξέρει καμία να μου πει, κλείσαμε με κοινωνικού τουρισμού στο Spiti nikos apartments& studios στα Δανίλια, έχω πάει μόνο στην 5ντάήμερη στην Κέρκυρα δηλαδή πολλά πολλά χρόνια πριν και φυσικά ποτέ στα Δανίλια, όποια ξέρει πληροφορίες για τα μέρη εκεί κοντά ας μου πει.... Θα έχουμε και τη μαϊμουδίτσα μας μαζί 4,8 χρονών... παραλίες, φαγητό, και φυσικά αν έχει ακουστά το κατάλλυμά μας ακόμη καλύτερα

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζω ότι το πήρε το μάτι μου σε έναν εσωτερικό δρόμο Κέρκυρα-Άφρα. Δες το googleearth. Αν είναι αυτό δεν είναι παραθαλάσσιο. Τα θετικά είναι ότι είναι κοντά στην πόλη για βόλτα και μπορείς να πας σε ωραίες παραλίες Γλυφάδα, Κοντογιαλός σχετικά κοντά περίπου 15'. Επίσης Ύψος και Μπαρμπάτι είναι καλές αν φυσάει βοριάς και δεν έχουν κύμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πήρε το μάτι μου σε έναν εσωτερικό δρόμο Κέρκυρα-Άφρα. Δες το googleearth. Αν είναι αυτό δεν είναι παραθαλάσσιο. Τα θετικά είναι ότι είναι κοντά στην πόλη για βόλτα και μπορείς να πας σε ωραίες παραλίες Γλυφάδα, Κοντογιαλός σχετικά κοντά περίπου 15'. Επίσης Ύψος και Μπαρμπάτι είναι καλές αν φυσάει βοριάς και δεν έχουν κύμα.

 

Ευχαριστώ πολύ, μας είπαν ότι είναι στο δρόμο προς Δασιά, βόρεια της πόλης 8-9 χιλ. από την πόλη. Από φαγητό που προτείνεται???

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

λες ε? να σε βαλω στις αποσκευες!!!

τελικα αλλαγη ... σκεψεων... λεμε τωρα για το lti louis grand hotel στην γλυφαδα, οπου ειναι τελεια η παραλια... και φυσικα θα νοικιασουμε και αυτοκινητο...

 

καμια εισηγηση γενικως περι κερκυρας, ολες ευπροσδεκτες!

 

Mαρία δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το Louis είναι τραγικό...πήγαμε εκεί το 2009 με τον μικρό...και πέρα από την τοποθεσία που είναι εκπληκτική όλα τα άλλα ήταν χάλια...

Το φαγητό κάτω του μετρίου...η μοκέτα στα δωμάτια να πω ότι ήταν μέσα στη βρώμα...

για να κατέβεις στην πισίνα έχει καμμιά 10αρια σκαλιά και με το καρότσι δεν ήταν ότι ευκολότερο...

Το προσωπικό ήταν καλό και φιλικό...και με βοηθούσε σε ότι ήθελα με τον μικρό.

Εκτός και αν έχουν κάνει ανακαίνιση...προσωπικά δεν θα το πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και από μένα.

Μήπως γνωρίζει κανείς για κέρκυρα για Armeno Apartments είναι στην περιοχή του κάβου.

Eχω 2 παιδάκια πως είναι η παραλία και το ξενοδοχείο;

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε πριν 3 μερες απο κερκυρα και μεναμε στο Spiti nikos apartments& studios στα Δανίλια που εγραψε το μιτακι πιο πανω.

 

αν θες ακομα πληροφοριες πες μου

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα.

Μήπως γνωρίζει κανείς για κέρκυρα για Armeno Apartments είναι στην περιοχή του κάβου.

Eχω 2 παιδάκια πως είναι η παραλία και το ξενοδοχείο;

 

 

Καλη μου agelika ουτε να διανοηθεις να πας με οικογενεια στον Καβο!!!!Ειναι οτι ειναι το Φαληράκι της Ροδου κλπ. Δηλ. ο τουρισμος ειναι μονο άγγλοι που κανουν οργια. Κυκλοφορουν γυμνοι στο δρόμο, βιάζουν, ειναι μεθυσμενοι κλπ. Μακρυα!!!! Πως σου ηρθε να πατε σε εκεινο το μερος? Εγω απο εκει μονο νερο εμφιαλωμένο επινα....ειναι τελειως βρωμικα παντου κ η θαλασσα το ιδιο, περαν βεβαια οτι συνουσιάζονται όλοι οσοι βρισκονται εκει...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τον κάβο κάπως έτσι είναι τα πράγματα...αν και πλέον έχουν ψιλοηρεμήσει...το θέμα είναι ότι δεν αντιπροσωπεύει την κέρκυρα αυτό το μέρος. πάντως εμείς δεν πάμε ποτέ εκεί. ο άη γιώργης αργυράδων είναι πολύ ωραία και ήσυχα. είναι το χωριό της μαμάς μου κι έχω περάσει πολλά καλοκαίρια,απέραντη αμμουδιά με ρηχά νερά.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια επειδη βλεπω οτι συνεχως ζητατε πληροφοριες για καταλυματα στη Κερκυρα, μην απορειτε που οι Κερκυραιες δεν απαντανε.... δεν ειναι οτι δε δινουμε σημασια.... απλα αν δεν απανταμε δε ξερουμε! κ λογικο ειναι... αφου οσες μενουμε μονιμα εδω πολυ δυσκολο να εχει τυχει να μεινουμε σε ξενοδοχειο,διαμερισματα κλπ αφου εχουμε ολες το σπιτι μας.... μονο αν πετυχετε καποια που να εχει γνωστους,φιλους ή καποιος γνωστος να χει μεινει καπου........

 

επι της ευκαιριας αν θελετε να ρθειτε κερκυρα με εισητηρια κοιν.τουρισμου ειναι ενα πολυ ωραιο ξενοδοχειο που λεγεται "Ποντικονησι" και προσφερει μονο πρωινο.

οριστε το ξερω το λεω :):):)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε πριν 3 μερες απο κερκυρα και μεναμε στο Spiti nikos apartments& studios στα Δανίλια που εγραψε το μιτακι πιο πανω.

 

αν θες ακομα πληροφοριες πες μου

 

ΝΑΙ ΘΕΛΩ .....

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΘΕΛΩ .....

 

mitaki αυτο ειναι το μερος που θες? http://www.corfuspitinikos.com/index-gr.htm εχει δει το σαιτ? φαινεται πολυ ωραιο........ αν επιτρεπειται απο τιμες τι λεει?

 

παντως βλεπω ειναι στα δανιλια οποτε θες αμαξι για το οτιδηποτε... απο περιοχη ειναι ωραια ομως...... και εχει κοντα τουριστικα κλπ

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

mitaki αυτο ειναι το μερος που θες? http://www.corfuspitinikos.com/index-gr.htm εχει δει το σαιτ? φαινεται πολυ ωραιο........ αν επιτρεπειται απο τιμες τι λεει?

 

παντως βλεπω ειναι στα δανιλια οποτε θες αμαξι για το οτιδηποτε... απο περιοχη ειναι ωραια ομως...... και εχει κοντα τουριστικα κλπ

 

Έχουμε κοινωνικό τουρισμό οπότε είναι 8,5 € το άτομο την ημέρα δεν ξέρω χωρίς πόσο κάνει, και έχει πρωινό και βραδυνό.

 

Θα έχουμε αμάξι έτσι και αλλιώς με αμάξι θα πάμε. Το χωριό αυτό πως είναι? εκεί κοντά θάλασσα καλή? καμιά ταβερνούλα που να μη ξεφεύγει πολύ και να είναι και ανθρώπινα τα φαγητά της? Όπως επίσης γενικότερα ταβερνούλες που να μπορούμε να φάμε τοπικές συνταγές? όπου και να είναι ετσι και αλλιώς είπαμε ότι θα το γυρίσουμε όλο το νησί.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι έχω πάει μία φορά σε αυτό που λες mitaki...

ψάχναμε επιπλωμένο διαμέρισμα για την κουνιάδα για ένα χρόνο...

τα δωμάτια που δείχνει στις φώτο,δεν είναι ακριβώς έτσι...

προσωπικά δεν θα το έμενα εκεί,είναι σε ένα μέρος στη μέση του πουθενά...κάτι σπίτια έχει γύρω,τίποτα παραπάνω...

θάλασσα δεν βλέπει...καλή θάλασσα κοντά δεν έχει...

γιατί να μην βρεις ένα δωμάτιο που να βλέπει ή να είναι κοντά στη θάλασσα,τα περισσότερα έτσι είναι,σε νησί έρχεσαι,δεν αξίζει να πας να μείνεις εκεί...

δεν ξέρω αν το έχεις κλείσει ήδη κιόλας...

παραλίες καλές,γλυφάδα,κοντογυαλό, αχαράβη,σιδάρι,μπαρμπάτι, καλάμι,καμινάκι, ίσσος, άγιος γεώργιος αργυράδων.

μην πας στις παραλίες...δασσιά,ίψος,μπενίτσες.

το χωριό μπενίτσες έχει ταβέρνες με καλό φαγητό.

αυτά

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι στην Κέρκυρα μπορείς να κάνεις από πολύ ακριβές μέχρι πολύ πολύυυ οικονομικές διακοπές! Προσωπικά γύρισα απο Κέρκυρα χτές και πλήρωνα μόνο 25 ευρώ το δίκλινο σε καινούργια και πεντακάθαρα ενοικιαζόμενα δωμάτια στο νότιο μέρος!!! Α! και η παραλία 5λεπτάκια με τα πόδια! Χρυσή και αμμώδης! Άγιος Γεωργιος Αργυράδων, Μαραθιάς, Περιβόλι Santa Barbara!!! Η ίδια παραλία 3 χλμ! Βγάζουν πολύ καλές προσφορές ακόμα και για τώρα στην high season τους! Που αλλού θα έδινα μόνο τόσα λίγα? Κορίτσια σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!!

Γραφω πρωτη φορα. φετος αποφασισαμε μετα απο αρκετο ψαξιμο να παμε Κερκυρα !!!! Θα ηθελα πληροφοριες για ησυχες ( μιας κ περιμενουμε το πρωτο μας παιδακι) κ οικονομικες διακοπες στην Κερκυρα αρχες με μεσα Αυγουστου. Εχω ακουσει αρκετα καλα πραγματα για την Κερκυρα αλλα θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με την διαμονη. Ποιες ειναι οι καλυτερες περιοχες για διαμονη ( ενοικιαζομενα δωματια κυριως), παραλιες, για μπανιο ( εχω ακουσει οτι η Κερκυρα εχει κρυες θαλασσες). Ισχυει κατι τετοιο; Τι αλλο μπορουμε να δουμε εκτος απο τα πολυ γνωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολους! Ομορφη η Κερκυρα και δεν αμφιβαλλω. Επισης δεν αμφιβαλλω οτι εχει ωραια μαγαζια. Ομως κερκυραιες, τι παιζει απο τιμες στην αγορα για μαγειρεμα στο ξενοδοχειο; Εχει καλες τιμες ή αν παμε Κερκυρα πρεπει να γεμισουμε το αμαξι με ψωνια απο τον τοπο διαμονης μας;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...