Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


yogini

Recommended Posts

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα. Εμενα μου έδωσε μια φίλη μου ενα μαξιλαρι θηλασμου και μου φάνηκε εξαιρετικα χρήσιμο απλα μου σκίστηκε και εχει ψιλοαδειάσει.Ειναι απο αυτο με τα μπιλάκια σαν αφρολεξ.Μήπως ξέρει καμία πως μπορώ να το γεμίσω??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω τελικα κατεληξα στο μαγαζι Ανατελω (on line) και το πηρα €49 με αποστολή στο σπίτι τσάμπα. Ειναι το μεγαλο (1,90 υψος) για να το χρησιμοποιησω αρχικα στον υπνο και μετα για το μωρακι... Αμα το αναζητήσετε στο δίκτυο θα το βρείτε. Με τo Theraline από το γερμανικό site το συνολικό κόστος ανέρχεται σε €29 το μαξιλάρι και €27 τα μεταφορικά. Το ελληνικό site Theraline το δίνει το μαξιλάρι €70 περίπου. Μας δουλεύουν κανονικά...:evil:

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα κατεληξα στο μαγαζι Ανατελω (on line) και το πηρα €49 με αποστολή στο σπίτι τσάμπα. Ειναι το μεγαλο (1,90 υψος) για να το χρησιμοποιησω αρχικα στον υπνο και μετα για το μωρακι... Αμα το αναζητήσετε στο δίκτυο θα το βρείτε. Με τo Theraline από το γερμανικό site το συνολικό κόστος ανέρχεται σε €29 το μαξιλάρι και €27 τα μεταφορικά. Το ελληνικό site Theraline το δίνει το μαξιλάρι €70 περίπου. Μας δουλεύουν κανονικά...:evil:

 

Mην τρελαίνεσαι κιόλας να τα πάρεις όλα πριν γεννήσεις. Ετσι την πάτησα κι εγώ με τον γιο μου (12 μηνών αυτή τη στιγμή) αγόρασα purelan, θήλαστρα, δίσκους για θηλασμό, μαξιλάρι θηλασμού, πυζάμες που να ανοίγουν μπροστά κτλ μέχρι που ήρθε το μωρό και μου έμειναν όλα στην ντουλάπα να τα κοιτάζω και να με κοιτάζουν. Ο μικρός ήταν τόσο δύσκολος και ανυπόμονος στο φαγητό που δεν ήθελε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ. Τι προσπάθειες και στο μαιευτήριο και στο σπίτι και με θηλές και με θήλαστρο και στο στήθος και αυτός τίποτα. Ηθελε μόνο το μπουκάλι !!! Και αναγκάστηκα να το κόψω με φάρμακα το γάλα γιατί υπέφερα από τους πόνους αφού δεν έπινε και το έβγαζα σιγά σιγά με το θήλαστρο να αποσυρφορούμαι. Ομως έκανα κακό γιατί όσο εγώ έβγαζα τόσο το γάλα κατέβαινε. Οπότε μην τρελαίνεσαι με τα μαξιλάρια γιατί δεν ξέρεις το μωρό που θα έρθει τι θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας.

 

Θέλω να αγοράσω ένα μαξιλάρι είτε με γέμιση ντινκελ για λόγους που έχουν αναφερθεί ( βοηθάει στην κυκλοφορία του αίματος, δυναμώνει το ανοσοποιητικό , μπλα μπλα) είτε με οργανικό βαμβάκι .

 

Η ερωτηση είναι η εξής αν μπορεί κάποια κοπελα να βοηθήσει:

 

Mετά απο ψάξιμο είδα ότι οι κόκκοι ντινκελ επικαλύπτονται με φυσικό καουτσούκ για προστασία του ντινκελ. Αυτό αυτομάτως δεν αναιρει κ τις ιδιότητες του? Δεν είναι σα να είναι γεμισμένο με πλαστικο? Το λέω γιατι είναι κ του πανακρίβου κ μήπως τελικά στοιχίζει ο κούκος αηδόνι κυριολεκτικά!!!

 

Αν ξέρει κάποιος/α παρακαλώ να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

θελω και εγω να παρω μαξιλαρι εγκυμοσυνης για τον υπνο μου αρχικα:D

αμα δειτε προσφορα στα lid κοριτσια πειτε το και εδω να προλαβουμε:P

επισεις αν καμια κοπελα θελει να πουλησει το δικο της αλλα οικονομικα (να υπαρχει μια σοβαρη διαφορα σε σχεση με καινουργειο) εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω απο το babycity.gr αγορασα ;)

εχει και προσφορες τωρα, μου εδωσαν και 2 δωρακια :cool::cool::cool:

το μαξιλαρι ειναι με φερμουαρ, μπορειτε να το πλεινετε και να κανετε το μεγεθως που σας βολευει...

Εγω οταν το παραγγειλα μεσα σε 2 μερες μου ηρθε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κι από μένα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν όλα αυτά που γράφετε σχετικά με το μαξιλάρι θηλασμού αφορούν στο μαξιλάρι που είναι σαν μισοφέγγαρο ή το μεγάλο μακρύ που είναι και για τον ύπνο? Εγώ θα ήθελα να αγοράσω κάτι το όποιο να είναι και για τον ύπνο αλλά και για μετά που θα χρειαστεί να θηλάσω το μωρό μου.

Επίσης, τί πρέπει να προσέξω στην αγορά ενός τέτοιου μαξιλαριού..εκτός του να βγαίνει το κάλυμμα και να πλένεται. Με τί υλικό να είναι γεμισμένο?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

καλημερα.δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι καλο αλλα βρηκα στο motherbaby.gr οτι αν πας απο το καταστημα χωρις καμια υποχρεωση σου κανουν δωρο ενα μαξιλαρι θηλασμου αρκει να εισαι εγκυος και να πηγαινεις για πρωτη φορα στο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα! Θα ήθελα να αγοράσω ένα μαξιλάρι θηλασμού αλλά με τόσα που κυκλοφορούν στο εμπόριο έχω μπερδευτεί!

Ποια βολεύουν πιο πολύ, αυτά που είναι σαν μισοφέγγαρα ή τα μεγάλα που παίρνουν το σχήμα που θέλεις; Σκοπεύω να θηλάζω κατά κύριο λόγο σε καρέκλα θηλασμού (ελπίζω να βολεύει) και δεν έχω πολύ μεγάλο στήθος, οπότε θα ήθελα ένα ψηλό μαξιλάρι που να μπορεί να φτάνει το μωρό στο στήθος χωρίς να σκύβω. Έχω δει στο internet της fisher price και μου φάνηκε ψηλό, όπως δηλαδή το θέλω. Το έχει δοκιμάσει καμία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

Θηλαζα κ γω κατα κυριο λογο σε καρεκλα θηλασμου με το μισοφεγγαρο μαξιλαρι κ πραγματικα με ΕΣΩΣΕ....στην αρχη εβαζα μαξιλαρι απ αυτα που κοιμομαστε κ μετα μου εκανε δωρο το κανονικο μια φιλη μου...δεν εχω παρει ωραιοτερο κ πιο χρησιμο δωρο απο τοτε που γεννησα.ηταν οτι καλυτερο.σου το συνιστω αν κ φυσικα η καθεμια βολευεται διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και με το καλό να έρθει το νέο μέλος :D

 

Στην κόρη μου χρησιμοποίησα για αρκετούς μήνες ένα μαξιλάρι τέτοιου τύπου http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/008073/8073469/20151217165717_mamas_papas_maxilari_thilasmoy_night_star.jpeg

 

Μας βόλεψε κυρίως τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο. Αργότερα όχι μόνο στον θηλασμό αλλά και για παιχνίδι.

 

Θα σου πρότεινα ότι και να επιλέξεις, να ελέγξεις το υλικό του να είναι φυσικό καθώς και να έχει αφαιρούμενο κάλυμμα ώστε να πλένεται. Το σημαντικότερο όλων ωστόσο είναι να μάθεις να κρατάς σε σωστή στάση το μωρό και το σώμα σου και όχι τόσο το μαξιλάρι (το οποίο μπορείς να αντικαταστήσεις και με δικά σου μαξιλάρια). Η σωστή στάση του σώματος θα σε γλυτώσει από πόνους στη πλάτη, το μαξιλάρι θα σου ξεκουράζει αρκετά τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό να έρθει το νέο μέλος :D

 

Στην κόρη μου χρησιμοποίησα για αρκετούς μήνες ένα μαξιλάρι τέτοιου τύπου http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/008073/8073469/20151217165717_mamas_papas_maxilari_thilasmoy_night_star.jpeg

 

Μας βόλεψε κυρίως τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο. Αργότερα όχι μόνο στον θηλασμό αλλά και για παιχνίδι.

 

Θα σου πρότεινα ότι και να επιλέξεις, να ελέγξεις το υλικό του να είναι φυσικό καθώς και να έχει αφαιρούμενο κάλυμμα ώστε να πλένεται. Το σημαντικότερο όλων ωστόσο είναι να μάθεις να κρατάς σε σωστή στάση το μωρό και το σώμα σου και όχι τόσο το μαξιλάρι (το οποίο μπορείς να αντικαταστήσεις και με δικά σου μαξιλάρια). Η σωστή στάση του σώματος θα σε γλυτώσει από πόνους στη πλάτη, το μαξιλάρι θα σου ξεκουράζει αρκετά τα χέρια.

 

Και εγω ένα παρομοιο χρησιμοποιησα στην κορη μου και τωρα στον γιο μου. Εκτος από τον θηλασμο, βαζω το μωρο εκει για παιχνιδι όπως ειπε και η vtgian. Mε βοηθησε παρα πολύ γιατι εχω μικρο στηθος και σηκωνει το μωρο ψηλα! είναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει και το εχω παρει δωρο σε δυο φιλες μου, που επισης τις καταβολεψε. Ασε που το χρησιμοποιώ κι εγω για μαξιλαρι:-D

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό να έρθει το νέο μέλος :D

 

Στην κόρη μου χρησιμοποίησα για αρκετούς μήνες ένα μαξιλάρι τέτοιου τύπου http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/008073/8073469/20151217165717_mamas_papas_maxilari_thilasmoy_night_star.jpeg

 

Μας βόλεψε κυρίως τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο. Αργότερα όχι μόνο στον θηλασμό αλλά και για παιχνίδι.

 

Θα σου πρότεινα ότι και να επιλέξεις, να ελέγξεις το υλικό του να είναι φυσικό καθώς και να έχει αφαιρούμενο κάλυμμα ώστε να πλένεται. Το σημαντικότερο όλων ωστόσο είναι να μάθεις να κρατάς σε σωστή στάση το μωρό και το σώμα σου και όχι τόσο το μαξιλάρι (το οποίο μπορείς να αντικαταστήσεις και με δικά σου μαξιλάρια). Η σωστή στάση του σώματος θα σε γλυτώσει από πόνους στη πλάτη, το μαξιλάρι θα σου ξεκουράζει αρκετά τα χέρια.

 

Και εγω ένα παρομοιο χρησιμοποιησα στην κορη μου και τωρα στον γιο μου. Εκτος από τον θηλασμο, βαζω το μωρο εκει για παιχνιδι όπως ειπε και η vtgian. Mε βοηθησε παρα πολύ γιατι εχω μικρο στηθος και σηκωνει το μωρο ψηλα! είναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει και το εχω παρει δωρο σε δυο φιλες μου, που επισης τις καταβολεψε. Ασε που το χρησιμοποιώ κι εγω για μαξιλαρι:-D

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...