Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειδικότητα / εργασία /ασχολίες των μελών του www.parents.gr


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και όλες! Ονομάζομαι Νανά και το πρωϊ εργάζομαι ως receprionist-call center σε λογιστική εταιρεία και τα απογέυματα και τα Σαββατοκύριακα εργάζομαι ως τεχνήτρια νυχιών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 410
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας και απο μένα εγώ εχω σπουδάσει κομμωτική, μανικιούρ-πεντικιούρ & ονυχοπλαστικη δούλευα απο το 2006 που τελείωσα την σχολή μου πάνω στο επάγγελμα αυτο αλλα μέχρι που η κρίση χτύπησε και τα κομμωτήρια κλειναν το ενα μετα το άλλο και μου ηταν πολυ δύσκολο να βρω δουλειά λόγο προϋπηρεσίας εχεις προϋπηρεσία δεν βρίσκεις δουλεια γιατι ζητάς πολλά δεν εχεις προϋπηρεσία παλι δεν βρίσκεις γιατι δεν εχεις εμπειρία.... Και μετα πήγα σε ιεκ και τελείωσα Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης σε αυτο το επάγγελμα ειναι ωραίο οτι μπορεις να βρεις δουλεια και σαν εποχιακος, κανεις και τα ταξιδάκια σου... Τωρα ειμαι άνεργο γιατι περιμένω το παιδακι μου :D

waY5p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας...εγώ είμαι 33 ετών κι έχω ένα καινούριου τύπου φροντιστήριο, όπου μελετούν με τη βοήθειά μου παιδιά δημοτικού και γυμνασίου. Είναι σχετικά καινούριο αλλά μου αρέσει πάρα πολύ κι ελπίζω να πετύχει!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας!

 

Είμαι η Δωροθέα, κάτοικος Θεσσαλονίκης και έιμαι βοηθός μητρότητας(doula) και σύμβουλος babywearing. Παρέχω (μη ιατρική) βοήθεια και υποστήριξη στις μητέρες πριν-κατα τη διάρκεια-και μετά τον τοκετό. Πάρέχω συμβουλευτική σε θέματα θηλασμού, φροντίδας νεογέννητου και πληροφορίες σε θέματα που αφορούν τους μάρσιπους αγκαλιάς (babywearing). Επίσης μπορώ να υποστηρίξω τη μαμά στον τοκετό της, να είμαι δίπλα της σε όλη την διαρκεια της γέννας εφαρμόζοντας οτι μεθοδο ανακούφισης επιθυμεί καθώς και να την βοηθήσω στο να έχει ένα καλό ξεκίνημα με τον θηλασμό-βασική παράμετρο για την καλή υγεία του μωρού της.Ωστόσο και πριν τοκετό μπορούμε να συντάξουμε μαζί ένα birth plan που να την ικανοποιεί βλέποντας τις επιλογές που υπάρχουν. Όσων αφορά στη λοχέια μπορώ να είμαι δίπλα της όσες ώρες την ημέρα ή την νύχτα φροντίζοντας την ίδια, παρέχοντας υποστήριξη στον θηλασμο, παρασκευή θρεπτικού γεύματος για όλη την οικογένεια, ελφριές δουλειές σπιτιού(πλυντήρια, πλύσιμο πιάτων, σκούπισμα), φροντίδα μεγαλύτερων αδελφών ή κατοικιδίων.Για περισσότερες πληροφορίες είμαι στη διάθεσή σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαιρετω ολα τα μελη αυτης της ομορφης παρεας,

 

ειμαι 32 ετων, μαμα δυο παιδιων, και εχω δυο πττυχια το πρωτο βρεφονηπιοκομου και το δευτερο εργοθεραπειας, και εχω μεγαλη εμπειρια εξισου και στις δυο ειδικοτητες. αναλαμβανω φυλαξη βρεφων, νηπιων και παιδιων και νυχτερινες ωρες, και δημιουργικη απασχοληση τους στον χωρο μου ή στον χωρο τους, ως εργοθεραπευτρια αναλαμβανω παιδακια για αναπτυξη δεξιοτητων, με διασπαση προσοχης και υπερκινητικοτητα, αναπτυξη λεπτης-αδρης κινητικοτητας, αυτισμο, μαθησιακες δυσκολιες. θα χαρω να επικοινωνησετε μαζι μου για τυχον αποριες οπου μπορω να βοηθησω, τοσο θεωρητικα οσο και πρακτικα.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γεια σε ολους σας!! Είναι το πρωτο μου post στο parents αν και διαβάζω τι λέτε εδώ και καιρό. Εγώ είμαι ψυχολόγος με ειδίκευση στην ειδική αγωγη. Οι γνώσεις μου με έχουν κανει μια εξαιρετικα προσεχτικη έγκυο που αγχωνει τους γύρω της! Μονο ο άντρας μου με καθησυχάζει, εύχομαι απο εδώ και πέρα και σεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα!

Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ.

Με λένε Μαριάννα και έχω το blog Days of Bliss 365

Προσφέρω υπηρεσίες καλλιτεχνικής φωτογράφισης. Λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε στο blog μου.

Πάει πολύς καιρός που δεν έχω συμμετάσχει σε κανένα φόρουμ και βλέπω ότι αλλάξανε πολλά πράγματα, οπότε είμαι μάλλον μουδιασμένη ακόμη. Χαίρομαι όμως και ελπίζω να σας γνωρίσω σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γειά σας και απο εμένα, έχω μια εταιρεία με είδη χωρίς Γλουτένη και Λακτόζη στη Ρόδο. https://www.facebook.com/novavitarodos/?fref=ts , είμαι μεταπτυχιακή φοιτήτρια με σπουδές πάνω στην εκπαίδευση και το περιβάλλον!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα. Λέγομαι Βίκυ και είμαι μηχανολόγος αλλά τα τελευταία 2 χρόνια ασχολούμαι με την κατασκευή τουρτων. Η σελίδα μου είναι https://www.facebook.com/Troufaki/. Χαίρομαι πολύ που ανήκω πια στην παρέα σας

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα! Λέγομαι Ειρήνη και αυτό είναι το πρώτο μου post! Είμαι μαμά δύο παιδιών 8 και 5 ετών αντίστοιχα! Τον τελευταίο καιρό ασχολούμαι με το τσάι και τα βοτανικά ροφήματα και το νέο μας δημιούργημα είναι το https://www.cupofnature.com/el/!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα και από εδώ :)

 

Είμαι προγραμματιστής και παράλληλα κάνω διδακτορικό με θέμα τα διαδικτυακά εκπαιδευτικά παιχνίδια. Hobby μου, επίσης, ο προγραμματισμός, λίγο κολύμπι, καμιά βόλτα για φαγητό κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...