Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 32 εβδομαδα


Recommended Posts

Εγώ για 32η δεν έχω στοιχεία αλλά στην 33η και 5 που πήγα και είδαμε το αγοράκι μας ηταν 2100! '

Δεν ξέρω εάν είναι πολύ ή λίγο αλλα εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη που απο την 31η μεχρι και προχτές ειχε πάρει περίπου 600γρ!!

Με το καλό τα παιδάκια μας!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 286
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

Το φασολάκι μου γεννήθηκε την 34η εβδομάδα μόλις 1820γρ και 43εκ. Χρειάστηκε αναπνευστική υποστήριξη για λίγες μέρες αλλά όλα πήγαν καλά τώρα είναι στην αγκαλιά μας υγιέστατη!!!σε 5 εβδομάδες πήρε 7εκ. και 1430 γρ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εμείς 32+4 ήμασταν 2140. Παίρνουμε κι εμείς 500 γρ. ανά δεκαπενθήμερο τον τελευταίο μήνα!

:P

(και η μαμά παίρνει περισσότερο από 500 γρ. την εβδομάδα, άλλα άλλη κουβέντα αυτή...)

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!!Εχθές έκλεισα τη 32 εβδομάδα και ο μπέμπης μου είναι 1,700 γρ. σε δυο εβδομάδες θα κάνω και το doppler...Aλλά ο γιατρός με προβλημάτισε γιατί μου είπε να μην περιμένω να πάει και 3,600 λόγω του καπνίσματος,αλλά μέσα σε ένα μήνα πήρε 500 γρ απ'το προηγούμενο υπερ/μα!!!Βέβαια είπε να μην ανησυχώ και ο,τι αναπτύσσεται φυσιολογικά...Μήπως

είναι πολύ μικρός;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Εχθές έκλεισα τη 32 εβδομάδα και ο μπέμπης μου είναι 1,700 γρ. σε δυο εβδομάδες θα κάνω και το doppler...Aλλά ο γιατρός με προβλημάτισε γιατί μου είπε να μην περιμένω να πάει και 3,600 λόγω του καπνίσματος,αλλά μέσα σε ένα μήνα πήρε 500 γρ απ'το προηγούμενο υπερ/μα!!!Βέβαια είπε να μην ανησυχώ και ο,τι αναπτύσσεται φυσιολογικά...Μήπως

είναι πολύ μικρός;

 

 

Καλησπέρα, Εγώ χτες που ήμουνα 30 εβδομαδων το μπαμπάκι μου ήταν 1030... ανησυχώ πολύ και τη Δευτέρα θα κάνω dopler

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα,τι σου είπε ο γιατρός όσων αφορά την ανάπτυξη του μωρού;Και δεν είναι λίγο νωρίς για να κάνεις το doppler;Εγώ ουσιαστικά 34η εβδομάδα θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Εγώ χτες που ήμουνα 30 εβδομαδων το μπαμπάκι μου ήταν 1030... ανησυχώ πολύ και τη Δευτέρα θα κάνω dopler

 

Καλησπέρα δεν νομίζω να υπάρχει θέμα..Ο γιατρός σου τι είπε σχετικά με την ανάπτυξη του μωρού;Και όσων αφορά το doppler δεν το κάνεις λίγο νωρίς,εγώ ουσιαστικά θα το κάνω στη 34η εβδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...