Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αλλεργία στο αγελαδινο γαλα? (παρακαλώ βοήθεια από γερμανία)


Recommended Posts

Γειά σας ειμαι καινούρια στο forum.χρειάζομαι τη βοήθεια σας.βρίσκομαι στη γερμανια κ δυστυχώς δν γνωρίζω την γλώσσα πάρα μόνο ο άντρας μου.έχω ένα μωράκι 2 μηνων.το θηλασα για 20 μέρες μετά έπινε το aptamil comfort για κολικους γιατί έχει πολλους.ξαφνικά τα κακακια του μωρου γίνανε νερουλό πολύ. Πήγαμε στην παιδιατρο και μας έστειλε νοσοκομείο. Γαστρεντεριτιδα η διάγνωση.καθημερινή 2 μερες μέσα κάναν εξετάσεις τα κόπρανα όλα καλά. Και ήθελαν να δουν αν το μωρο πίνει γάλα για να μην πάθει αφυδάτωση. Όλα καλά και καίτηση στα κιλά του.η διαροια συνεχιζοταν κ που βγήκαμε από το νοσοκομείο μέχρι 2 βδομαδες μέχρι που ξαναπάμε στην παιδιατρο και μας άλλαξε το γάλα μας έδωσε altheraτης nestle ειδικό γαλα για την αλλεργία στο αγελαδινο.από τότε η διαροια σταμάτησε αλλά τώρα δν κανει κάθε μέρα κακακια αλλά ανά 3 μερες κ είναι σκουρα πολύ πράσινο γκρι θα έλεγα. Δν ξέρω τι να κανω.αγχωνομαι που δν ξέρω κ τη γλώσσα και έχω τρελαθεί. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Υπάρχει περίπτωση το μωρο να μην είναι αλλεργικό στο αγελαδινό και να τον πειράζει το συγκεκριμένο γάλα? Τώρα μ είπε να του δίνω ένα με δύο μπουκάλια και από το προηγούμενο γάλα για να δούμε πως αντιδρύει. ..δν έχω δει καμιά διαφορά. ..αν συνεχίσω με το ειδικό γαλα θα τον πειράζει? Βοηθήστε με ...τον άλλο μήνα κατεβαίνουν Ελλάδα θα πάω σε έναν παιδιατρο που μου έχουν συστήσει. Αλλά μέχρι τότε δν ξέρω τι να κανω...τον βοηθάω με λαδάκι στον ποπο κ το θερμόμετρο και λίγο χαμομηλι αλλά τίποτα. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου. από αυτά που λές, όλα είναι καλά μιας και δεν έχει πια διάρροια.

 

για τα χρωματα απο τα κακά ή τη συχνότητα καλύτερα παρε παλι την παιδιατρο, δεν υπαρχει λογος να ανησυχείς μόνη σου.

Θα παρεις στα αγγλικα και θα τους το πεις.

Θα προσπαθήσουν να το καταλαβουν και αυτοί. Μην ντρέπεσαι να τους πάρεις !!!!!

 

Η ερώτησή σου για το γάλα ποιο και γιατί τον πειράζει νομίζω δε μπορεί να την απαντήσει κάποιος έτσι απλά.

Μην ανησυχείς όμως, θα βρείτε την άκρη το σημαντικό είναι που του πέρασε η διάρροια γιατί αλλιώς υπάρχεει κίνδυνος αφυδάτωσης.

 

για την αλλεργια στο αγελαδινο σκονη γάλα θα εχουν σίγουρα και αλλες μαμάδες συζητήσει εδώ αρκετα , κ ίσως καλυτερα γραψει καποια άλλη για αυτό, δεν εχω εμπειρία σε αυτό.

 

όταν λες οτι βοηθάς με λίγο λαδακι στον ποπο ή χαμομήλι τι ακριβως κανεις?

 

αυτό που βοηθάει για το έντερο στα μωρά είναι χάδι με την παλάμη, πάντα με τη φορά του ρολογιού απο αριστερά προς τα δεξια (πολύ σημαντικό) γύρω γύρω, με κάποιο λάδι, στην κοιλιά.

κινήσεις ποδήλατο στα πόδια του μωρού, κλπ. ειναι κατι που μπορείς να κανεις ανεξαρτήτως κιόλας του πόσο συχνά κάνει κακά, είναι ευχάριστο για το μωρό.

αλλου διαβασα οτι και στις πατουσες μπορείς να κανεις μασαζ κ βοηθάει επισης για τα κακά.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...