Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΥΒΩΝΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ


Recommended Posts

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΡ ΒΟΥΒΩΝΟΚΗΛΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ.Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΦΙΞΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΗ ΨΗΛΑΦΙΣΗ ΗΤΑΝ Ο,ΤΙ Η ΟΠΗ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΗ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Εμεις ειχαμε κανει εγχειριση βουβουνοκοιλης δυο χρωνον αγορακι.την ειχαμε κανει στο παιδων αγιας σοφιας ειχε ξυπνησει ευκολα μετα απο την ναρκωση κ ολα ειχαν παει καλα.βεβαια μεχρι να βγει απο το χειρουργειο ειμασταν σε αναμενα καρβουνα...η ολη διαδικασια εκανε πολυ λιγα λεπτα δεκα-δεκαπεντε.ευχομαι να σας πανε ολα καλα!!!!

2004-2008-2016[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας! το αγορακι μου που ειναι 40 ημερων εκανε επεμβαση βουβωνοκηλης κ το αποτελεσμα ηταν να ανεβει ο ορχις του πανω. ο γιατρος μας ειπε οτι θα του δωσουμε λιγο χρονο κ αν δεν κατεβει θα κανουμε επεμβαση οταν γινει 1 ετους. Εχει συμβει σε καποια απο εσας? Υπαρχει περιπτωση να ηταν επιπλοκη του χειρουργειου?

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2019 at 8:45 PM, mariannaa said:

Γεια σας! το αγορακι μου που ειναι 40 ημερων εκανε επεμβαση βουβωνοκηλης κ το αποτελεσμα ηταν να ανεβει ο ορχις του πανω. ο γιατρος μας ειπε οτι θα του δωσουμε λιγο χρονο κ αν δεν κατεβει θα κανουμε επεμβαση οταν γινει 1 ετους. Εχει συμβει σε καποια απο εσας? Υπαρχει περιπτωση να ηταν επιπλοκη του χειρουργειου?

Εμένα ο γιος μου έκανε αυτό το χειρουργείο όταν ήταν μωρό, όμως ο γιατρός εξ αρχής με είχε ενημερώσει ότι παρόλο που έγινε η καθήλωση του όρχι πολύ πιθανό είναι να ξαναγίνει χειρουργείο μετά τον χρόνο και έτσι και έγινε. Εμάς δεν ήταν επιπλοκή διότι ο όρχις ανεβοκατέβαινε μέχρι που 1-2 εβδομάδες πριν την παρίσφυξη (εμένα έπαθε περίσφυξη και έτσι χειρουργήθηκε) έμεινε πάνω και δεν ξανακατέβηκε μέχρι το χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Εμένα ο γιος μου έκανε αυτό το χειρουργείο όταν ήταν μωρό, όμως ο γιατρός εξ αρχής με είχε ενημερώσει ότι παρόλο που έγινε η καθήλωση του όρχι πολύ πιθανό είναι να ξαναγίνει χειρουργείο μετά τον χρόνο και έτσι και έγινε. Εμάς δεν ήταν επιπλοκή διότι ο όρχις ανεβοκατέβαινε μέχρι που 1-2 εβδομάδες πριν την παρίσφυξη (εμένα έπαθε περίσφυξη και έτσι χειρουργήθηκε) έμεινε πάνω και δεν ξανακατέβηκε μέχρι το χειρουργείο.

Ευτυχως εμεις το προλαβαμε χωρις να κανει περισφυξη κ γι αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε αυτο εφοσον ηταν ενα ευκολο χειρουργειο. Αλλους που ρωτησα με βουνωνοκηλη μου ειπαν πως δεν συνεβει αυτο γι αυτο θεωρησα μηπως ηταν επιπλοκη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 22/6/2019 at 8:45 ΜΜ, mariannaa είπε:

Γεια σας! το αγορακι μου που ειναι 40 ημερων εκανε επεμβαση βουβωνοκηλης κ το αποτελεσμα ηταν να ανεβει ο ορχις του πανω. ο γιατρος μας ειπε οτι θα του δωσουμε λιγο χρονο κ αν δεν κατεβει θα κανουμε επεμβαση οταν γινει 1 ετους. Εχει συμβει σε καποια απο εσας? Υπαρχει περιπτωση να ηταν επιπλοκη του χειρουργειου?

Σε κανεναν δεν εχει τυχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...