Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πως θα περιγραφατε τις συσπασεσις?

 

Εδω κ λιγες μερες αισθανομαι ενα μουδιασμα χαμηλα στη κοιλια κ στη συνεχεια ενα πετρωμα για λιγα δευτερολεπτα που δεν ποναει αλλα ειναι λιγο αβολο. Ειναι αυτο συσπαεις? Ειμαι 35 εβδομαδων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου !

Με το καλο!!!!

Αυτο που νιωθεις ειναι οι συσπασεις αλλα δεν ειναι λόγος να ανησυχείς!( εάν ανησυχείς)

Ποσες φορες το νιωθεις αυτο στην μερα;

Οταν αυτες οι συσπασεις ειναι με πονο, τοτε κατι σημαίνουν αλλα μιλαμε για πονο!

Εγω το ειχα καμμιά 30άρια 40 μεσα στην μερα απο πολυ νωρίς!!!!! Αρα δεν σημαινει κατι :wink:

Πες το στον γιατρο σου ομως να σου μετρήσει τον τραχηλο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγες φορες το αιθανομαι κυριως βραδυ, τη στιγμη που το νιωθω ποναω σαν να θελω να παω τουαλετα αλλα περναει γρηγορα και σκεφτομαι μηπως τελικα δεν ειναι συσπασεις... παω γοα βιμπακ στο πρωτο εκανα καισαρικη κ δεν ενιωσα καθολου ωδινες οι συσπασεις... δεν με ανυσηχει αντιθετως χαιρομαι :-D

Link to comment
Share on other sites

Ναι συσπάσεις είναι αλλά ακίνδυνες :) Έχω κι εγώ πολλές όταν κουραστώ, όταν κινείται πολύ το μικράκι και περισσότερο όταν θέλω να πάω τουαλέτα για το ψιλό :P . Αν πονάς ή έχεις πολύ συχνά κλπ πες το στο γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κοριτσια μου σημερα ξυπνησα αγχωμενη. Μες τον υπνο μου καταλαβα 2 φορες εντονες συσπασεις. Μαζεψε σαν κομπος η κοιλια κ συνοδευόταν από έντονο πονο. Τωρα σημερα εχω σε ενα συγκεκριμένο σημειο κατω αριστερα κεντρο σαν πονακι συνεχομενο.

Τις προηγούμενες μέρες ειχα πονακια περιοδου μες τη μερα κ περιπου 5 συσπασεις το 24 ωρο ακανονιστες χωρις ιδιαιτερο πονο.

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Καλησπέρα διανυω την 33 εβδομαδα και προχθες ξεκινησα να εχω συσπασεις με αρκετο πονο στην μεση χαμηλα, την ιδια στιγμη εχω και αναγουλα .Μιλησα με τον γιατρο στο τηλεφωνο και μου ειπε μπορει να ειναι απο κουραση αλλα μπορει να ειναι και σημαδια γεννας.Μου εδωσε μαγνησιο και ειμαι καπως καλυτερα.Αλλα εχω τρομαξει αν τελικα γινει κατι σε αυτην την εβδομαδα και γενικα τωρα που ειμαι στον 8 μηνα το μωρακι μου θα ειναι ενταξει;

Link to comment
Share on other sites

Το μαγνησιο κανει παρα πολύ καλη δουλεια μαζι με δυο τρεις μερες ξαπλα δε θα χεις κανενα θεμα κ γω ακριβως το ιδιο ειχα κ τωρα είμαι 38εβδομ μια χαρά , οποτε μη φοβάσαι αυτές οι συσπασεις ειανι προπαρασκευαστικες, αν δεις κ συνεχιζονται ρυθμικα με πονο στη κοιλια κυριως κ στη μεση,σε συγκεκριμένα λεπτα κ μετα από κανα τριωρο ξεκούρασης τοτε να χεις το νου σου αλλα από δω κ περα θα τις εχεις αυτές τις απλες.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...