Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αίμα στην 21η εβδομάδα κύησης...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι στην 21η εβδομάδα κύησης και την προηγούμενη Παρασκευή είδα σταγόνες αίματος όταν πήγα τουαλέτα. Επικοινώνησα με το γιατρό μου και μου είπε ακινησία και να ξεκινηΣω τα utrogestan. Το Σάβ/κο δεν είδα καθόλου αίμα αλλά τη Δευτέρα το βράδυ είχα πάλι σταγόνες, το ίδιο και εχθές καθόλη τη διάρκεια της νύχτας. Σήμερα προς το παρόν δεν εχω δει κάτι. Επίσης, επαιρνα το salospir. Ο γιατρός μου είπε σήμερα να το σταματήσω για 3 ημέρες. Και, τέλος, εχω και τσουξιμο απο κάτω.. Τελείωσα αντιβίωση για κολπιτιδα πριν μια εβδομάδα.. :confused::confused::confused:

Είχε κάποια απο εσάς παρόμοια εμπειρία;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Σήμερα καθώς σκουπίστηκα είδα λίγο αίμα στο χαρτί. Πήρα το γιατρο μου, μου ειπε να μη πανικοβαλλομαι. Θα πάω το απόγευμα να με δει. Έχει συμβεί σε καμιά σας? Παίζει ρόλο οτι κουράστηκα το Σ/Κ γιατί έκανα γενική στο σπίτι? μου χουν κοπει τα πόδια. Περσι τέτοιες μέρες είχα μια παλίνδρομη. Δεν θα το αντεξω να συμβει πάλι κάτι κακό. Την Τετάρτη κάναμε β επιπέδου και ήταν όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα καθώς σκουπίστηκα είδα λίγο αίμα στο χαρτί. Πήρα το γιατρο μου, μου ειπε να μη πανικοβαλλομαι. Θα πάω το απόγευμα να με δει. Έχει συμβεί σε καμιά σας? Παίζει ρόλο οτι κουράστηκα το Σ/Κ γιατί έκανα γενική στο σπίτι? μου χουν κοπει τα πόδια. Περσι τέτοιες μέρες είχα μια παλίνδρομη. Δεν θα το αντεξω να συμβει πάλι κάτι κακό. Την Τετάρτη κάναμε β επιπέδου και ήταν όλα καλά

ξαπλωσε κοπελα μου κ ηδη επρεπε να πας στον γιατρο (δεν θελω να σε τρομαξω!!!) η σε μαιευτηριο για εναν υπερηχο, ετσι ακριβως ειχα αιματακι λιγο κ εγω μετα την β επιπεδου που ολα ηταν τελεια κ ειχα παθει εξαληψη τραχηλου κ μπηκα εσπεσμενα για περιδεση! μετα απο 2,5 εβδ σπασαν τα νερα κ εκατσα 20 μερες στο ιασω οπου κ γεννησα προωρα στις 28 εβδ. ολα καλα πηγαν, (κατσαμε 3 μηνες θερμοκοιτιδα) το μωρο ειναι τωρα 13 μηνων. δεν θελω να σε τρομαξω αλλα σε παρακαλω πηγαινε να σε δει καποιος το συντομοτερο.....ολα καλα να πανε! ενημερωσε μας!

Link to comment
Share on other sites

μην πανικοβαλεσαι!! τετοιες στιγμες χρειαζονται ψυχραιμια! καλο θα ηταν μεχρι να σε δει ο γιατρος σου να εισαι ξαπλωμενη. αν δεις οτι το αιμα αυξανει τοτε μην περιμενεις μεχρι το απογευμα πηγαινε σε ενα νοσοκομειο να δεις τι γινεται και να ηρεμησεις!

aOhpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλημέρα σας. Την προηγούμενη βδομάδα (17η βδομάδα) στο σκούπισμα εντόπισα βλέννα με ίχνος απο αίμα. Πήγα στον γυναικολόγο και με εξέτασε κολπικά αλλά δεν είδε τίποτα. Τις επόμενες ημέρες είχα ξανά το ίδιο σκληνικό μια δυο φορές την ημέρα για 2 ημέρες συνεχώμενα αλλά μετά ξανά τίποτα. Επειδή ηταν σκ δεν πήρα τον γιατρό μου. Σήμερα όμως πρωί πρώι που ήμουν τουαλέτα (και ζορίστηκα βέβαια) στο σκούπισμα είδα ολοκάθαρο κόκκινο κόκκινο αίμα. Θέλω να πιστέψω ότι ήταν αίμα απο αιμοραίδα αλλά έχω ανησυχήσει πολύ. Το παρακολουθώ και δεν έιμαι ολοκάθαρη κάθε φορά που πάω τουαλέτα. Εντωμεταξύ είμαι καισ την δουλειά και τα έχω παίξει. Συνάμα νίωθω και μια ενόχληση την κοιλιά μου απο το πρωι, όχι πόνο αλλά ενόχληση. Μόλις πάει μια λογική ώρα θα πάρω και τον γυναικολόγο μου βέβαια αλλά εν το μεταξύ έχω σκάσει. Έχει καμιά κοπέλα καμία παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ανεξήγητους πόνους ή κολπική αιμορραγία μιλάς άμεσα με το γιατρό σου ή πηγαίνεις στο νοσοκομείο. Δεν εχει νόημα να ακούσεις εμπειρίες, θα υπάρχουν και καλές και κακές και δε θα βγάλεις συμπέρασμα. Περαστικά και ελπίζω να είναι κάτι ασήμαντο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Συμφωνώ απολυτα με την ΑΡΓΚ. Να σου πω επίσης οτι εχω ακουσει για κοπελες που σχεδον ειχανε αιμα σε ολη την εγκυμοσύνη χωρίς κανενα προβλημα. Αυτό στο λεω πληροφοριακά, για να μην αγχωνεσε αλλα οπωσδηποτε ο γυναικολογος εχει τον 1ο και τελευταιο λόγο. Εύχομαι ολα να σου πάνε καλά. Να εισαι αισιόδοξη :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Έχετε απόλυτο δίκιο βέβαια ότι ο γιατρός είναι ο μόνος που μπορεί να μου αναντήσει.Με εξέτασε κ θεωρεί ότι κατα πάσα πιθανότητα το αίμα προέρχεται απο το το γεγονός ότι ο πλακούντας είναι πολύ κοντά στον τράχηλο. Δεν με τρόμαξε γιατί μου είπε ότι συνήθως στην πορεία ο πλακούντας παέι πιο ψηλά. Απλά όχι πολλές δραστηριότητες κ παρακολούθηση.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και συγνώμη που γράφω εδω αλλα δεν ξερω που πρέπει να το γράψω. Εδω και δυο μηνες εχω σκουρα υγρα σε όσους γιατρούς εχω παει μου λενε να μημ ανησυχώ απο την στιγμή που δεν είναι κόκκινα αλλα δεν αντεχω αλλο το εχω τόσο καιρό αλλα κανεις δεν μου λέει οτι προέρχεται απο το τάδε θέμα να σας πω επίσης οτι εχω μια ταινία στο σακο που δεν αφήνει βέβαια κενό και έτσι δεν είναι κατι ανυσιχοιτικο μου είπαν και ίσως λέει να αδειάζει αυτο και γιαυτο να βγαζω τα σκούρα υγρα αλλα αυτα τα ίσως και τα μπορεί κοντευουν να με τρελανουν έχει καμία κοπέλα τόσο καιρό σκούρο υγρό είμαι στην 14 εβδομάδα και εκτός αυτού ειχα και δυο φορές αιμορραγία μου είπε ο γιατρός ξαπλα εκανα αλλα τίποτα τα σκούρα υγρα παραμένουν ποτε πολλα ποτε λιγα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανεις?πως ειναι η κατασταση? έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που σε όλη την διάρκεια είχαν καφέ υγρα ή αίμα και όντως δεν ήταν κάτι αλλά θεωρώ ο γιατρος θα έπρεπε να δίνει μια απάντηση από τι προέρχεται αυτο!!το έχω ακούσει ότι αν δεν είναι κόκκινα δεν ειναι κάτι ανησυχητικο!!προσπάθησε να πάρεις και άλλες γνώμες γιατι όλο αυτό είναι άσχημο και για την ψυχολογική σου κατάσταση και ασ μην είναι κατι ανησυχητικο για την εγκυμοσύνη!!!σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον είμαι κάπως καλύτερα έχουν σταματήσει τα πολυ έντονα υγρα εχω βέβαια αλλα πολυ λιγα τωρα δυστυχώς με έχουν πιάσει τα εντερικα μου  ολο και κατι θα μου συμβεί! Θα παρω και τη γνώμη αλλου γιατρού απο την αλλη εβδομάδα και θα φανεί! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kon157 είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον είμαι κάπως καλύτερα έχουν σταματήσει τα πολυ έντονα υγρα εχω βέβαια αλλα πολυ λιγα τωρα δυστυχώς με έχουν πιάσει τα εντερικα μου  ολο και κατι θα μου συμβεί! Θα παρω και τη γνώμη αλλου γιατρού απο την αλλη εβδομάδα και θα φανεί! 

Μιλησε με το γιατρό σου. Οι πρόωρες συσπάσεις άνετα περνανε για πρόβλημα στο έντερο. Και διάρροια προκαλούν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...