Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

νηστεια και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Μέχρι πέρυσι νήστευα όλη τη σαρακοστή.....Φέτος λόγω εγκυμοσύνης νήστευω την Μ. Εβδομάδα κανονικά και μάλιστα σήμερα Μ. Παρασκεύη και αύριο δεν θα φάω ούτε λάδι..Για δύο μέρες δεν τρέχει και τίποτα..Αλλωστε με τα γαλακτοκομικά δεν είμαι φίλη...Γάλα δεν μπορώ να πιω..Τρώω κανένα γιαούρτι και τυρί και αν τα στερηθώ δεν νομίζω ότι για μια εβδομάδα θα πάθω κάτι....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


γεια σας κ απο μενα! εμενα ο εξομολογος μου λεει να νυστευω Τεταρτη κ Παρασκευη απο κρεας κ το Σαββατο να μην τρωω κεας(εγω τρωω καθε Σαββατο ψαρακια εχουμε παζαρι κ ειναι φρεσκα δινουν κ ω στο μωρο κ αλλα θρεπτικα)κ απο το απογευμα κ μετα μονο φρουτα για να κοινωνησω την Κυριακη ..απο τη μερα που εμεινα εγκυος τηρω αυτο το προγραμμα κ κοινωναω καθε Κυριακη!

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα! και εγώ νηστεύω σύμφωνα με τον εξομολόγο μου που είναι όχι ένας απλός ιερωμένος αλλά πνευματικό παιδί του αγίου πλέον Παίσιου και με τα ίδια σχεδόν χαρίσματα.Νηστεύω κάθε Τετάρτη και Παρασκευή από κρέας μόνο.Ψάρι και τυρί κανονικά.Η αλήθεια είναι πως κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου άρχισα να σιχαίνομαι το κρέας οπότε δε μου λείπει κιόλας.Τώρα στη Σαρακοστή νηστεύω από κρέας μόνο και Μ. Εβδομάδα θα νηστέψω από λάδι τυρί και ψάρι. Είμαι στον 6 μήνα και δε παθαίνουμε τίποτα αν και το τυράκι θα μου λείψει λιγάκι. Ειδικά τώρα με το κρέας πιθήκων κάτι θα είδε ο γέροντας μου και με συμβούλευσε έτσι όσο αντέχω φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...