Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο συντροφος σας,σας πλησιαζει ερωτικα?


Recommended Posts

Εμείς ακολουθήσαμε τη συμβουλή του γιατρού για κανονική σεξουαλική ζωή "χωρίς αγριάδες", όπως το έθεσε, αλλά ειδικά το τελευταίο 2μηνο ο σύζυξ δεν κρατιόταν με τίποτα, με έβρισκε λέει απίστευτα σέξι (παρά τα +16 κιλά που είχα τσιμπήσει)... Δεύτερο μήνα του μέλητος ζήσαμε. :P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! Παρόλο που εχω μια φυσιολογική εγκυμοσύνη (δοξα το θεό) ο γιατρος ειναι κατηγορηματικός : ΝΑΙ ΣΤΟ ΣΕΞ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΣΜΟ!!!! Γιατι λεει οτι οι σπασμοί κανουν κακό και μπορει να προκαλέσουν απο αίμα ως και αποβολή!!!!!! Και απαγορεύεται και η εκσπερματωση μεσα γιατι μαλακώνει ο τράχηλος(αν το λεω σωστα), κατι που ειναι επιθυμητό προς τον τελευταίο μηνα για να "προκαλέσει" γεννα... Του ειπα οτι παντου διαβάζω το ακριβως αντίθετο και μου λεει οτι ολα πλεον τα βιβλία υποστηρίζουν τη δικη του αποψη. Τι να πω; Μας έκοψαν το φαγητο, μας έκοψαν το γυμναστήριο, τα σπορ, το αλκοόλ ε οχι και το σεξ!!!!

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Chrysanthula, αν η γιατρος μηλησε γενικα και οχι ειδικα για σενα, χαλαρωσε. Ειμαι της γνωμης να μην το στεριστε, αρεα και που, με ιρεμο τροπο να το κανετε, κι αμα προσεξεις οτι αυτο προκαλει βλεννα κοκκινο καφε, να το σταματισεις. Να ακους τον οργανισμο σου

Link to comment
Share on other sites

Chrysanthula :lol:

Τι λες παιδί μου?! :lol:

Άλλαξε γιατρό... :lol::lol::lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Chrysanthula :lol:

Τι λες παιδί μου?! :lol:

Άλλαξε γιατρό... :lol::lol::lol:

 

 

Λες να μην το σκέφτηκα;;; Του το πα κιολας! Χαχαχα! Ο γιατρος δεν το ειπε για μενα, δεν εχω κανενα προβλημα! Μου ειπε οτι δεν κανουν καλο οι συσπάσεις!!! Εγω κορίτσια συγνωμη αλλα δεν άντεξα ανθρωπος ειμαι!

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημερα και απο μενα.ειμαι στον 5 μηνα στο δευτερο παιδακι.. .στο πρωτο δεν καναμε καθολου λογω αιμοραγιας τους πρωτους μηνες και μετα απο φοβο το κοψαμε τελειως.τωρα ομως εχω μια ομαλη εγκυμοσυνη και την αδεια απο το γιατρο.ο συζηγος ομως ενω μεχρι τον 3 μηνα δεν ειχε θεμα τωρα δεν με πλησιαζει καθολου μετα απο συζητηση μου ειπε οτι δεν ειναι οτι δεν του αρεσω( δεν εχω αλαξει πολυ τωρα αρχισε να φαινετε η κοιλιτσα) απλα οτι με βλεπει πλεον στοργικα.Εμενα αυτο με στεναχωρει και με εχει γεμισει ανασφαλειες....του κραταω μουτρα λειπει και πολλες ωρες αναγκαστηκα στη δουλεια και αρχισα να φοβαμαι .βλεπω τα παντα καχυποπτα.....γενικα το χω παρει πολυ στραβα και φοβαμαι οτι χαλαει τη σχεση μας αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου μην αγχώνεσαι καταρχην και μη σε παιρνει απο κατω! Δε θα χαλάσει καμια σχεςη επειδη δεν κανετε σεξ για λιγο καιρό! Βασικα ουτε κι εμεις κανουμε, αν σε κανει αυτο να νιωθεις λιγο καλυτερα :P Ουτε εγω εχω πλεον διάθεση καθολου ουτε ο αντρας μου. Ειναι τοσα πολλα αυτα που έρχονται που μας εχουν καταβάλλει. Πολλοι το παθαινουν κατα την εγκυμοσύνη άντρες και γυναικες και σε τιποτα δεν εχει να κανει με τη σχεςη σας!!!! Ενδεχομενως βεβαια και να φοβάται λογω της πρώτης εγκυμοσύνης σου!

Αύγουστο γεννάς κι εσυ;

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου μην αγχώνεσαι καταρχην και μη σε παιρνει απο κατω! Δε θα χαλάσει καμια σχεςη επειδη δεν κανετε σεξ για λιγο καιρό! Βασικα ουτε κι εμεις κανουμε, αν σε κανει αυτο να νιωθεις λιγο καλυτερα :P Ουτε εγω εχω πλεον διάθεση καθολου ουτε ο αντρας μου. Ειναι τοσα πολλα αυτα που έρχονται που μας εχουν καταβάλλει. Πολλοι το παθαινουν κατα την εγκυμοσύνη άντρες και γυναικες και σε τιποτα δεν εχει να κανει με τη σχεςη σας!!!! Ενδεχομενως βεβαια και να φοβάται λογω της πρώτης εγκυμοσύνης σου!

Αύγουστο γεννάς κι εσυ;

 

Ναι τον αυγουστο θα γεννησω.....δεν μπορω να καταλαβω γιατι ξαφνηκα του εφυγε η επιθυμια ενω στην αρχη απο μονος του με πλησιαζε.....γενικα με το μωρο ειναι χαρουμενος αλλα τοσο πολυ προσηλωμενος στη δουλεια του οταν ειναι εδω μονιμως με ενα κινητο στο χερι να χτυπαει συνεχως .....χρονος για την οικογενεια καθολου.ετσι ηταν και πριν βεβαια αλλα τωρα μου φαινετε πολυ ασχημο γιατι σταματησα και απο τη δουλεια και νιωθω πολυ μονη....μονο το σεξ ειχαμε να μας φερνει πιο κοντα και τωρα ουτε και αυτο.ισως ειμαι υπερβολικη λογω των ορμονων τι να πω.....θα πρεπει μαλλον να το δεχτω

Link to comment
Share on other sites

Για να ασχολειται τοσο με τη δουλεια ισως σημαινει οτι ειναι αγχωμένος για το μελλον! Και αυτο ειναι πολυ φυσιολογικό, ειναι δύσκολες οι εποχές και θελει προφανως το καλυτερο για τα παιδια του για την οικογενεια του. Αν εχει ανησυχίες για αυτο επειδη ειναι σωστός δεν τις μοιράζεται μαζι σου γιατι ειςαι έγκυος και γιατι ειναι αντρας και πρεπει να το αντιμετωπίσει μονος του... Να μην του κρατάς μουτρα, για εσας αγχώνεται!!!! Αντιθέτως άλλαξε συμπεριφορα και κανε σα να μην τρέχει τιποτα, να ειςαι πιο γλυκια μαΖι του δείχνοντας του οτι εκτιμάς αυτο που κανει για τα παιδια σας. Σκέψου μονο πόσοι άντρες απλα πηδάνε και ποτε δεν κανουν τιποτα για τα παιδια τους ή ειναι τεμπέληδες... Οι γυναικες τους εχουν το σεξ, το σεξ ομως δεν τρώγεται ουτε στελνει τα παιδια στο πανεπιστήμιο...... ;)

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.....σαφως και τα μοιραζετε μαζι μου , ολη μερα για τη δουλεια μιλαει ακομα και τις λιγες κυριακες που καθεται.και ενω περνει καλα λεφτα κανει τρελες σπαταλες και υποτιθετε οτι εχουμε και γεννα μπροστα μας.κανω τα στραβα ματια σε πολλα και προσπαθω στο λιγο που τον βλεπω να ειμαι γλυκια οπως λες....απλα καποιες μερες με περνει απο κατω.επισης τις περισοτερες νυχτες κοιματε στην τηλεοραση γιατι στο κρεβατι μας λεει δεν τον παιρνει ο υπνος.τι να τα κανω λοιπον ολα τα λεφτα του κοσμου αν εγω σε μια σχεση νιωθω μονη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα σε εχει πιασει και τα βλεπεις ολα μαύρα. Το παθαίνω κι εγω συνεχεια. Μεχρι και που σκέφτομαι οτι επέλεξα λαθος ανθρωπο, λαθος εποχη, λαθος γιατρο, λαθος παπουτςια για να κανω παιδι και οτι ειμαι μονη μου, δεν με καταλαβαινει κανεις, οτι θα τρεχω το μωρο στο γιατρο μονη, θα το φροντίζω μονη, θα πηγαίνω στον παιδότοπο μονη... Ειναι μια φάση που περνάς και τα βλεπεις ολα τοσο ρηχά...τοσο πεζά. Οχι πως δεν ειναι ετσι... Αυτο που βλεπουμε στις ταινίες δεν υπαρχει... Ουτε ο τέλειος σύντροφος ουτε ο αντρας που αςχολειται με τα παιδια ή που θα στα κρατήσει γυρίζοντας απο τη δουλεια για να βγεις για καφε. Κάποιοι το κανουν καποιοι οχι. Κάποιοι συνεχίζουν το σεξ στην εγκυμοσύνη σε αλλους δε βγαινει. Τι να κανουμε ετςι ειναι και η ζωή συνεχίζεται. Απλα σκέψου οταν πάρεις λιγο τα πάνω σου οτι ειναι μηδαμινά αυτα... Πραγματικα... Αλλα αργία μήτηρ πάσης κακιας!!! Κάθεσαι ολη μερα μονη και σκεφτεςαι σκεφτεςαι σκεφτεςαι και φέρνεις την καταστροφή!!!!

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ περίμενα πως και πως να περάσει το πρώτο τρίμηνο να κάνουμε επιτέλους λίγο σεξάκι και δυστυχώς ένα θέμα με τον τράχηλο μας το έκανε μάλλον για οοοοόλη την κύηση ακατάλληλο! Στο πρώτο τρίμηνο μετά από έναν οργασμό (και χωρίς επαφή) είχα νιώσει απίστευτο πόνο εκεί κάτω κι έτσι φοβάμαι να ερεθιστώ κι άρα να έχει συσπάσεις η μήτρα κι άρα να γίνει κι άλλη ζημιά στον τράχηλο και δεν κάνουμε ούτε παιχνιδάκια οπότε περνάμε κι εμείς ολοκληρωτική πείνα! :rolleyes: Τι να κάνουμε υπομονή!

 

Chryssanthoula μου θύμισε την περίπτωση μου η συμβουλή του γιατρού σου "ναι στο σεξ, όχι στον οργασμό" γιατί πραγματικά εκείνος ο οργασμός με είχε τσακίσει!!! Τον έχω πάρει από φόβο, αν είναι δυνατόν! Αλλά συγγνώμη πως να ξεκινήσεις να κάνεις κάτι, το οτιδήποτε, όταν πρέπει να έχεις στο νου σου να μην φτάσεις σε οργασμό. Γίνεται? ε, δεν γίνεται!

 

ΙΩΑΝΝΑ_30 στο πρώτο σας παιδάκι ήταν διαφορετικός? Η μοναξιά δεν έχει να κάνει με το σεξ, πρέπει νομίζω να του μιλήσεις για όλα αυτά που αισθάνεσαι! Νιώθεις απομακρυσμένη κι όσο το νιώθεις τόσο πιο πολύ θα απομακρύνεστε και είναι κρίμα μια τόσο ωραία περίοδος σαν την εγκυμοσύνη!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο παιδακι δεν γινοταν ειχα αιμοραγιες.....και μετα καθολου ορεξη.τωρα ομως εχω πολυ.Δυστυχως εχουμε μιλησει δεν βγαινει τιποτα....μου δινει δικιο σε ολα αλλα δεν αλαζουν.γιαυτο και αυτο με το σεξ ηταν το τελευταιο που ειχε μεινει.τωρα βεβαια δεν θελω ουτε εγω και να με πλησιαζε....νιωθω αβολα μετα την αρνηση του.νιωθω να μαγαπαει βεβαια ....απλα και γω αυτο φοβαμαι εγω ηδη εχω αρχισει να απομακρυνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα προσπάθησε να μην κανεις αρνητικές σκέψεις! Προσπάθησε να μένεις απασχολημένη ολη μερα, παρε το μικρο σου και βγείτε εξω για περπάτημα, ψωνια, κτλ μηπως και ξεφύγεις λιγακι... Κανε ενα διάλειμμα απο την καθημερινότητα σου ευκαιρια ειναι τωρα που δε δουλευεις. Μπορει ο σύντροφος να ειναι λιγο "μπερδεμένος" αλλα η ζωή σου δεν τελειώνει εδω! Μη βυθιζεςαι στο προβλημα! Ξεπεραςε το και βλεπεις τι θα γινει αργοτερα! Προσπάθησε να περαςεις ομορφα λιγες μερες και ιςως το δεις διαφορετικά ή τελοσπαντων θα ξεχαστείς. Με το να θλίβεσαι δεν αλλάζει κατι! Χειρότερα γινονται τα πραγματα! Σκέψου οτι σε λιγο καιρό δε θα εχεις χρονο με δυο παιδια, οποτε ΖΗΣΕ τους τελευταίους ανέμελους μηνες της ζωής σου! :) και θα δεις οτι άδικα ανησυχεις! Ολα μια χαρα θα πανε απλα θελει το χρονο του...

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου!!! Μετα απο ενα ξεσπασμα που ειχα ενα βραδυ γιατι και παλι επελεξε τον καναπε απο το κρεβατι μας, ειμασταν για κανα δυο μερες χαλια.χθες μιλησαμε...του εξηγησα οτι με αυτα που κανει με απομακρυνει και θα χαλασει η σχεση μας, μου ειπε οτι εχει κανει λαθη οτι δεν τρεχει τιποτα αλλο να το βγαλω απο το μυαλο μου και οτι μαγαπαει και θα αλαξουν τα πραγματα.Δεν ξερω θα δειξει.....οπως και να χει εγω αποφασισα να σταματησω τη στεναχωρια και τα κλαματα γιατι ηδη νιωθω πολλες τυψεις για την ψυχολογια μου τον τελευταιο καιρο.το νινακι που μεγαλωνει μεσα μου δεν φταει σε τιποτα να νιωθει τα δικα μου ασχημα συναισθηματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Θα περναει καποια φάση, ποιος ξερει;! Το θεμα ειναι οπως λες να το βλεπεις εσυ αλλιώς-οςο μπορεις- για το καλο σου και για το καλο του μωρού. Για να σε παρηγορήσω ο δικός μου αρνείται να με δει ως γυναικα τωρα πια που κουνιέται και το μωρο. Γινήκαμε μηχανές αναπαραγωγής... Κλαψ!!!! υπομονη και κρατά μονο τα θετικά...

K7r0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...