Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Άρρωστη μαμά και θηλασμός


Recommended Posts

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται ο θηλασμός, όταν η μανούλα είναι άρρωστη και συγκεριμένα με γρίπη. Πήρα μόνο παρακεταμόλη αλλά η έννοια μου είναι αν το ότι ειμαι άρρωστη μπορεί να μεταφερθεί στο βρέφος μέσω θηλασμού. Θεωρώ ότι δεν επηρεάζεται το μωρό, αλλά επειδή ψες έκανε πυρετούς και έκλαιγε όλο το βράδυ, ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν επηρεάζεται από το γάλα μου... Γνωρίζετε κάτι για το θέμα;

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο το γαλα δεν νομιζω αλλα γενικα επειδη εχεις γριπη μπορει να κολλησει οπως και το μεγαλυτερο παιδακι γιατι εχεις βηχα συναχι κτλ,

περαστικα, μασκα και απολυμανση στα χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά θα κολησει έτσι και αλλιώς γιατί αναπνεετε τον ίδιο αερα

Τουλάχιστον όμως αν το θηλαζεις του δίνεις αντισώματα θα γίνει καλύτερα πιο γρήγορα :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ. Σίγουρα το κολλήσαμε το μικρούλι μας, αλλά θηλάζουμε όσο μπορούμε και όσο έχει όρεξη να φάει... Ελπίζω να γίνουμε καλά το συντομότερο!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ. Σίγουρα το κολλήσαμε το μικρούλι μας, αλλά θηλάζουμε όσο μπορούμε και όσο έχει όρεξη να φάει... Ελπίζω να γίνουμε καλά το συντομότερο!

 

Ο θηλασμός βοηθάει στην ανάρρωση! Θηλαζε όσο περισσότερο μπορείς!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στους θηλασμούς είχα αρρωστήσει κάποιες φορές κι έβαζα μάσκα. Θεωρώ πως στο γάλα μου έπαιρνε τα αντισώματα κι αφού είχα μάσκα κι έπλενα διαρκώς τα χέρια μου, δεν επαιρναν το μικροβιο κι ετσι δεν αρρωστησαν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...