Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΗΛΑΣΤΡΟ SWING MEDELA


iro

Recommended Posts

Μαλλον η χοανη ειναι μεγαλη για μενα και παραγγειλα την πιο μικρη. Αντι8ετα απο το μωρο, η χοανη πρεπει να εχει μονο την θηλη μεσα σωστα? Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει η μαλακη χοανη και ετσι πηρα την σκληρη! Τι να κανω!!! 8α δοκιμασω να μου φυγει το χαζο πετρωμα στο δεξι στη8ος που επιμενει τοσο, αλλα 8ελω και να φτιαξω και μια τραπεζα γιατι σε λιγο καιρο ξαναγυριζω στην δουλεια και 8ελω να σταματησω τον θηλασμο. Εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα οδηγιες για το πως φτιαχνουμε (σωστα) μια τραπεζα γαλακτος! Αγλαια μου μηπως να μας κα8οδηγησεις? Υπαρχουν ερωτησεις του τυπου ...

1. Πρωτα τρωει το μωρο και μολις τελειωσει βαζουμε το 8ηλαστρο? απο το ιδιο στη8ος?

2. Με το swing ποσες φορες την μερα?

3. Ποση ωρα μπορουμε να εχουμε το 8ηλαστρο στο στηθος? Μην πα8ω και αλλα πετρωματα !!!!!!!!

4. Κανενα προβλημα να αναμηξουμε γαλα της ιδιας μερας φυλασομενο στο ψυγειο, σε ενα μπουκαλακι ε?

5. κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας! Μια ερώτηση (για τώρα)...

Η αντλία SWING κάνει την ίδια δουλειά με την PUMP IN STYLE ADVANCED με τη διαφορά ότι η τελευταία είναι διπλής άντλησης?? Είναι και οι δύο αντλίες 2 φάσεων. Θηλάζω αποκλειστικά το μωράκι μου 2,5 μηνών και θέλω να αρχίσω δειλά δειλά να αντλώ για να το ταίζει και κάποιος άλλος τις ώρες που θα τύχει να απουσιάσω για κάποια υποχρέωση. Επιστρέφω και στη δουλειά σε 1,5 μήνα...κλαψ κλουψ!

Ποια από τις δύο αντλίες λέτε να κάνει για μένα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η χοανη ειναι μεγαλη για μενα και παραγγειλα την πιο μικρη. Αντι8ετα απο το μωρο, η χοανη πρεπει να εχει μονο την θηλη μεσα σωστα? Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει η μαλακη χοανη και ετσι πηρα την σκληρη! Τι να κανω!!! 8α δοκιμασω να μου φυγει το χαζο πετρωμα στο δεξι στη8ος που επιμενει τοσο, αλλα 8ελω και να φτιαξω και μια τραπεζα γιατι σε λιγο καιρο ξαναγυριζω στην δουλεια και 8ελω να σταματησω τον θηλασμο. Εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα οδηγιες για το πως φτιαχνουμε (σωστα) μια τραπεζα γαλακτος! Αγλαια μου μηπως να μας κα8οδηγησεις? Υπαρχουν ερωτησεις του τυπου ...

1. Πρωτα τρωει το μωρο και μολις τελειωσει βαζουμε το 8ηλαστρο? απο το ιδιο στη8ος?

2. Με το swing ποσες φορες την μερα?

3. Ποση ωρα μπορουμε να εχουμε το 8ηλαστρο στο στηθος? Μην πα8ω και αλλα πετρωματα !!!!!!!!

4. Κανενα προβλημα να αναμηξουμε γαλα της ιδιας μερας φυλασομενο στο ψυγειο, σε ενα μπουκαλακι ε?

5. κτλ.

 

το θηλαστρο χρησιμοποιητε αντι για θηλασμο, πρεπει να περασουν 2,5 ωρες μετα τον θηλασμο

το swing ειναι μεχρι 6 φορες την ημερα.

εως 20 λεπτα το πολυ απο το καθε στηθος χρησιμοποιουμε το θηλαστρο 15 λεπτα ειναι ιδανικα

το γαλα ιδια ωρας αντλησης το αναμηγνιουμε ( απο τα δυο στηθη), οταν ειναι αλλη αντληση πχ 3 ωρες μετα , τοτε πρεπει να ειναι & τα 2 δοχεια γαλακτος στην ιδια θερμοκρασια ... αν ειναι στο ψυγειο τοτε πρεπει & τα 2 δοχεια να ειναι τουλαχιστον 5 ωρες στο ψυγειο (στο βαθος οχι στην πορτα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μια ερώτηση (για τώρα)...

Η αντλία SWING κάνει την ίδια δουλειά με την PUMP IN STYLE ADVANCED με τη διαφορά ότι η τελευταία είναι διπλής άντλησης?? Είναι και οι δύο αντλίες 2 φάσεων. Θηλάζω αποκλειστικά το μωράκι μου 2,5 μηνών και θέλω να αρχίσω δειλά δειλά να αντλώ για να το ταίζει και κάποιος άλλος τις ώρες που θα τύχει να απουσιάσω για κάποια υποχρέωση. Επιστρέφω και στη δουλειά σε 1,5 μήνα...κλαψ κλουψ!

Ποια από τις δύο αντλίες λέτε να κάνει για μένα?

 

 

με το Pump & style τελειωνεις γρηγορα γιατι κανεις 2πλη αντληση, εχει & θηκη μεταφορας με παγοκυστες, αν πρεπει να αντλεις πχ δουλεια , ειναι καλυτερο...

 

αν ομως θηλαζεις & εισαι στο σπιτι τοτε το swing σε καλυπτει γιατι μπορεις να το χρησιμοποιεις μεχρι 6 φορες την ημερα ....

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα διευκρινιση Αγλαια μου. Το μωρο θηλαζει αποκλειστικα. Ποτε να κανω αντληση για να φτιαξω τραπεζα (πριν θηλασει το μωρο η μετα?)? Και κατι αλλο, πριν λιγο που το χρησιμοποιησα εβγαλα 30 μλ απο το αριστερο στηθος αλλα απο το δεξι τιποτα ΄) Ελιπζω να μην ειναι και αυτο δειγμα λιτοτητας απο τα νεα οικονομικα μετρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

SOS! Ξαφνικά δεν δουλεύει! Δείχνει ότι δουλεύει αλλά δεν τραβάει το στήθος! Έχω το mini electric! Τι να κάνω πως το καθαρίζω; Δεν δείχνει να έχει πάρει γάλα! Είναι Σ/Κ, η εταιρία είναι κλειστή και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!!!! Το link με τις οδηγίες δεν ανοίγει!! SOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια πειτε μου, εκανα αντληση 20ml , επειδη ειναι πολυ λιγα μπορω μετα απο λιγο να ξανα αντλησω και να τα βαλω στο ιδιο μπουκαλι? μεχρι ποσες αντλησεις στο ιδιο μπουκαλι? για να μη παρω καινουριο και θελει αποστειρωση....

μετα απο ποση ωρα να δοκιμασω? οταν δω οτι γεμισε?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πειτε μου, εκανα αντληση 20ml , επειδη ειναι πολυ λιγα μπορω μετα απο λιγο να ξανα αντλησω και να τα βαλω στο ιδιο μπουκαλι? μεχρι ποσες αντλησεις στο ιδιο μπουκαλι? για να μη παρω καινουριο και θελει αποστειρωση....

μετα απο ποση ωρα να δοκιμασω? οταν δω οτι γεμισε?

 

Μπορεις να αναμείξεις γάλατα όταν αποκτήσουν περίπου ίδια θερμοκρασία. Δλδ θα βάλεις και το δεύτερο ψυγείο (όποτε θα το έχεις αποστειρωσει) και μετά το προσθέτεις στο πρώτο.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...