Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες


Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες  

887

  1. 1. Κορες Vs Γιοι !!! ή Γιοι Vs Κορες

    • Κορίτσι
      470
    • Αγόρι
      527


Recommended Posts

Εγω που εχω αγορακι το'χω ριξει στην κουλτουρα και στις δραστηριοτητες ψυχοκινητικης αναπτυξης. Οταν λεμε κουλτουρα εννοω οτι απο την κοιλια ακομη του προσφερα μουσικη παιδεια-ελπιζοντας να τον κανω μουσικο μεγαλωνοντας- του διαβαζα παραμυθια και ποιηση για να ακουει τη γλωσσα και του υποσχομουν ταξιδια-αλλο που δεν θα κανουμε ουτε τα μισα- βολτες σε μουσεια και ιστορικους τοπους. Αυτα θα κανω μαζι του και οταν μεγαλωσει γιατι αυτα κανεις μ'ενα αγορακι. Ο μπαμπας θα παιζει μαζι του ποδοσφαιρο που το'χει και απωθημενο γιατι επαιζε στα νιατα του.

Για να ειμαι ειλικρινης ηθελα κοριτσακι και την ημερα που εμαθα οτι ειχα αγορι απογοητευτηκα, μονο για μια μερα ομως. Οχι οτι δεν ζηλευω τα κοριτσακια- ρουχαλακια, κορδελιτσες κλπ- αλλα εγω αγαπω το παιδι μου, αυτο που μου'δωσε ο Θεος και μετα απο οτι περασα για να το αποκτησω δεν θα'πρεπε καν να επιτρεψω εστω και αυτη τη μια μερα απογοητευσης στον εαυτο μου!

Τωρα αν υπαρξει και επομενο και ειναι κοριτσακι θα ολοκληρωθει η ευτυχια μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επειδη μεγαλωσα σε οικογενεια με αλλες 2 αδερφες- και γενικα στο σοι μου εχουμε πολλα κοριτσια-ηθελα το πρωτο μου παιδι να ειναι αγορι.και το δευτερο μη σας πω!:P κ οταν εμεινα εγκυος το νιωθα πως ηταν αγορι-ισως απτη λαχταρα μου-κ οταν το επιβεβαιωσε η γιατρος μου απογοητευτηκα μονο για τον συντροφο μου που ηθελε κοριτσι.τον γιο μου δεν τον αλλαζω με τπτ και ουτε κ ο μπαμπας του-γτ δοξα τω Θεω ειναι γερος,ομορφος,εξυπνος και το πιο γελαστο μωρο που ειδα ποτε μου.αν μας τυχει κ επομενο με το καλο να ερθει ας ειναι κοριτσακι για να χαρει ο συντροφος της ζωης μου. :)

fTbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με φανταζομουν αγορομανα,παντα το ελεγα,δεν ειχα ομως προβλημα με οτι και να μου χαριζε ο Θεος.Αληθεια οταν με ρωτουσαν ελεγα δεν με νοιαζει.

Τελικα ο Θεουλης μου διαβεβαιωσε το ενστικτο μου και μου εστειλε εναν τσουτσουναρο και ναι......ειμαι μια φανατικη και τρελη αγορομανα και πολυ πολυ ερωτευμενη με το καμαρι μου!!!!!

 

Το δευτερο θα ηθελα να ειναι μια μπουλιτσα ετσι για αλλαγη βρε αδερφε....και για να ειμαστε 2-2 στο σπιτι..χαχα!!!Ισα αγορια και κοριτσια!

 

Αλλα με νοιαζει να ειναι γερο πρωτα και μετα ολα τα αλλα...

 

xaxaxa!!!

πολυ ωραια τα εγραψες κ συμφωνω!! κ γω ηθελα το σπιτι μου να γεμισει τσουτσουνια!!

το πρωτο μου λοιπον βγηκε οντως αγορι κι αν ποτε αποφασισουμε κ μ αξιωσει ο θεος θα ηθελα κ το δευτερο αγορι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω αγορακι το'χω ριξει στην κουλτουρα και στις δραστηριοτητες ψυχοκινητικης αναπτυξης. Οταν λεμε κουλτουρα εννοω οτι απο την κοιλια ακομη του προσφερα μουσικη παιδεια-ελπιζοντας να τον κανω μουσικο μεγαλωνοντας- του διαβαζα παραμυθια και ποιηση για να ακουει τη γλωσσα και του υποσχομουν ταξιδια-αλλο που δεν θα κανουμε ουτε τα μισα- βολτες σε μουσεια και ιστορικους τοπους. Αυτα θα κανω μαζι του και οταν μεγαλωσει γιατι αυτα κανεις μ'ενα αγορακι. Ο μπαμπας θα παιζει μαζι του ποδοσφαιρο που το'χει και απωθημενο γιατι επαιζε στα νιατα του.

Για να ειμαι ειλικρινης ηθελα κοριτσακι και την ημερα που εμαθα οτι ειχα αγορι απογοητευτηκα, μονο για μια μερα ομως. Οχι οτι δεν ζηλευω τα κοριτσακια- ρουχαλακια, κορδελιτσες κλπ- αλλα εγω αγαπω το παιδι μου, αυτο που μου'δωσε ο Θεος και μετα απο οτι περασα για να το αποκτησω δεν θα'πρεπε καν να επιτρεψω εστω και αυτη τη μια μερα απογοητευσης στον εαυτο μου!

Τωρα αν υπαρξει και επομενο και ειναι κοριτσακι θα ολοκληρωθει η ευτυχια μας!

Mέχρι να φτάσει στην ηλικία για μουσεία και κουλτούρες τι κάνεις? Τα αγοράκια θέλουν άπλα, μπάλα, τρέξιμο, κύλισμα στα χώματα... έτσι δεν είναι? Άσε που και μετά θα πρέπει σίγουρα να το πηγαίνεις σε κάποια αθλητική δραστηριότητα για να βγάζει όλη την τεστοστερόνη και να βρίσκεται σε μια ισορροπία, έτσι το φαντάζομαι εγώ...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Skybeam μου τα playmobil να ειναι καλα και φαντασια να εχεις. Και ναι, φυσικα θα παμε και ποδοσφαιρο, θα παρουμε και πατινι, και οτι κυκλοφορει σε Bob μαστορα και beyblades και γενικα κατι θα βρεθει ειμαι σιγουρη. Περισυ χρειαστηκε να κρατησω 2 ανηψακια μου για μια μερα και πραγματικα πιο πολυ χαρηκα να παιζω με το αγορακι- 4 χρονων- παρα με το κοριτσακι- 8 χρονων. Γερα να ειναι τα παιδια μας και ορεξη να εχουμε!

Καμμια προβλεψη για το δικο σου μωρακι; Bob μαστορας ή Barbie?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γερα να ειναι τα παιδια μας και ορεξη να εχουμε!

Καμμια προβλεψη για το δικο σου μωρακι; Bob μαστορας ή Barbie?

Εννοείται, γερά να είναι! Bob μάστορας προβλέπεται γι' αυτό είμαι αγχωμένη!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εγω εχω ενα κουκλο γιο 11,5 μηνων κ δεν τον αλλαζω με τιποτα....ηθελα σαν τρελη ενα γερο αγορακι κ ο θεος μου το εδωσε...

αμα κανω κ 2ο παιδακι που θελω πολυ...θελω ενα γερο κοριτσακι...

αλλα κ αγορακι να ναι παλι δεν πειραζει..καλυτερα θα ειναι γιανα κανει παρεα με τον Γιωργακο μου.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν κούκλο 10 μηνών...απο την αρχή ήθελα - ήξερα ? τι είχα....ο καλός μου ήθελε κόρη μιας και είναι λίγο χαδιάρης ....εγώ πάλι έλεγα " Γερό να είναι και να κατουράει όρθιο"....αλλά πάνω απο όλα το πιο σημαντικό για όλους είναι να είναι γερά τα μπουμπουκάκια μας και είτε αγόρι είτε κορίτσι εμείς το ίδιο θα τα αγαπάμε....Εγώ προσωπικά νιώθω τόσο περίεργα ...έρωτα να το πώ?...με τον γιό μου....που το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν έγινα πιο νωρίς μάνα και τι έχασα τόσα χρόνια...τώρα όσο για το δεύτερο...με το καλό να 'ρθεί και δεν με νοιάζει...αλλά μια φορά που νόμιζα ότι μπορεί να ήμουν έγκυος ο σύζυγος είχε αρχίσει με το η κόρη μου και η κόρη μου .....οπότε και το χατήρι να του γίνει πάλι δεν με νοιάζει...

a>

a>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι 5 ετών και αγοράκι 1 1/2 έτους! Είναι και τα δύο υπέροχα, δεν είχα προτίμηση ούτε στο πρώτο ούτε στο δεύτερο! Να είναι καλά τα παιδάκια μου!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγώ είχα πάντα έρωτα με τα αγοράκια,όχι όμως ότι δε τα πήγαινα καλά και με τα κοριτσάκια, ίσα ίσα που τώρα τα βλέπω και τρελαίνομαι να κάνω κι ένα κοριτσάκι!! πριν μείνω έγκυος ο άντρας μου έλεγε ήθελε κοριτσάκι, εγώ σταθερά αγοράκι. Όταν έμεινα έγκυος ο άντρας μου δεν ξαναείπε ποτέ προτίμηση, μόνο να πάνε όλα καλά έλεγε. Ήρθε ο μπέμπης μας και μας τρέλανε όλους!!! ο θησαυρός μας! Να τα χαιρόμαστε όλοι τα καμάρια μας!!!!!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

έχω 3 κορίτσια και 3 αγόρια και τα λατρεύω όλα......

μου έρχεται να τα φάω τα μικρά αλλά και με τα μεγαλύτερα συγκινούμαι κάθε φορά που συνειδητοποιώ πόσο υπέροχα παιδιά είναι.....

μήπως είμαι κουκουβάγια;;;;;;;

έξι αγκαλιές, έξι φιλιά και ένα ακόμη πιο μεγάλο από τον άνθρωπο που μου τα χάρισε όλα αυτά....

Σας λατρεύω και τους εφτά......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και πάντα έλεγα οτί θέλω 2 κορίτσια, έχω ένα μικρό αγοράκι κι έχω ξετρελαθεί! Επίσης πάντα έλεγα ότι εγώ δεν θα γίνω σαν αυτές τις μανάδες που βλέπουν το παίδι τους το ομορφότερο του κόσμου.. αλλά αφού έτυχε να είναι τι να κάνουμε τώρα :D Κουκουβάουυυυυ

Link to comment
Share on other sites

έχω 3 κορίτσια και 3 αγόρια και τα λατρεύω όλα......

μου έρχεται να τα φάω τα μικρά αλλά και με τα μεγαλύτερα συγκινούμαι κάθε φορά που συνειδητοποιώ πόσο υπέροχα παιδιά είναι.....

μήπως είμαι κουκουβάγια;;;;;;;

ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΛΟΧΟΣ!!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Εννοείται ότι σημασία έχει να είναι γερό και δεν είναι στο χέρι μας τι θα κάνουμε. Όμως, εγώ είχα πάντα τρέλα με τα κορίτσια και όταν έμεινα έγκυος ήμουν σίγουρη ότι ήταν κορίτσι και όντως ήταν. Τώρα θάλω όταν κάνω με το καλό δεύτερο πάλι κορίτσι! Μου αρέσει η ιδέα δύο κοριτσιών! Και τόσα τέλεια ρουχαλάκια στο πατάρι.. χαμένα να πάνε;;;:P:p;)

2-4-13... Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...