Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αποκλειστικοςθηλασμος μετα απο 2 μηνες!!


sofakik

Recommended Posts

γεια σας!εχω μια μπεμπα 2 μηνων και 12 ημερων. ειναι 5300! επειδη χρειαστηκε να νοσηλευτει μια βδομαδα εμαθε στο μπιμπερο!οταν την πηρα σπιτι ,προσπαθησα να θηλασω αποκξλειστικα αλλα εκλεγε απαρηγορητα και με την ''κακια'' βοηθεια απο το περιβαλλον μου δηλσδη, το μωρο δεν τρωει, δεν εχεις γαλα , δεν χορταινει , επεσα στο συμπληρωμα...περιπου 200ml το 24 ωρο..μια βδομαδα πριν πιστευα ακομα οτι δεν χορταινει και συνεχισα να το μπουκωνω με το ξενο γαλα..εβλεπα ομως οτι δεν ηθελε με τιποτα το γαλα και το εφτηνε και ετσι σημερα 3 24 ωρα ειμαστε με αποκλειστικο θηλασμο και ειμαι τοσο χαρουμενη για αυτο!!!!!:P:p:p νιωθω οτι δικαιωθηκα!! αλλα εχω τον εξης προβληματισμο, υπαρχει περιπτωση να μην θελει καποια στιγμη το στηθος μου οποως εκανε με το μπιμπερο???

 

σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχήν συγχαρητήρια που κατάφερες τελικα να θηλασεις αποκλειστικά την κορούλα σου παρα τα τόσα εμπόδια!!!! Ειναι πολυ τυχερή που σε εχει!!!και φυσικά το γάλα σου δεν θα το αλλάξει με τίποτα μην ανησυχείς!! Τα εχεις παει μια χαρά και μην το μπερδευεις αλλο με το μπιμπερο(πέταξε τα),η φύση της ειναι να πίνει το γάλα της μανούλας που πάλεψε γι'αυτο και τα κατάφερε!!

Link to comment
Share on other sites

Alexia1985, σε ευχαριτω πααααρα πολυ!!με συγκινησες πραγματικα!!απλα πιεστηκα πολυ με το θεμα του θηλασμου και γιατι ηθελα τοσο πολυ να θηλασω αποκλειστικα δεν ειχα καμμια στηριξη πανω στις προσπαθειες μου και καθε φορα που τις εδινα μπιμπερο δεν ενοιωθα καθολου καλα ( πολλες τυψεις )!σε ευχαριστω!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ οι περισσότερες μανούλες που ήθελαν να θηλάσουν πιέστηκαν νομίζω (λογω περιβάλλοντος, μη στήριξης, λάθος πληροφόρησης κτλ κτλ) :evil:. Εγώ θυμάμαι πήγαινα στο μπάνιο και έκλαιγα όποτε υπέκυπτα και έδινα ξένο γάλα..τελικά θηλάζουμε ακόμα :lol:

 

Μπράβο σου που τα κατάφερες! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην θέλει το γάλα σου, απλά μπορεί στον μέλλον να πάθει κάποια άρνηση του στήθους, αν έχεις απότομη αντίδραση σε κάτι που κάνει, αν πχ σε πονέσει ενώ θηλάζει κι εσύ ασυναίσθητα φωνάξεις. Αλλά κι αυτό δεν είναι συνηθισμένο ειδικά αν προσέχεις τις αντιδράσεις σου. Να χαίρεσαι την κορούλα σου και καλούς θηλασμούς!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!εχω μια μπεμπα 2 μηνων και 12 ημερων. ειναι 5300! επειδη χρειαστηκε να νοσηλευτει μια βδομαδα εμαθε στο μπιμπερο!οταν την πηρα σπιτι ,προσπαθησα να θηλασω αποκξλειστικα αλλα εκλεγε απαρηγορητα και με την ''κακια'' βοηθεια απο το περιβαλλον μου δηλσδη, το μωρο δεν τρωει, δεν εχεις γαλα , δεν χορταινει , επεσα στο συμπληρωμα...περιπου 200ml το 24 ωρο..μια βδομαδα πριν πιστευα ακομα οτι δεν χορταινει και συνεχισα να το μπουκωνω με το ξενο γαλα..εβλεπα ομως οτι δεν ηθελε με τιποτα το γαλα και το εφτηνε και ετσι σημερα 3 24 ωρα ειμαστε με αποκλειστικο θηλασμο και ειμαι τοσο χαρουμενη για αυτο!!!!!:P:p:p νιωθω οτι δικαιωθηκα!! αλλα εχω τον εξης προβληματισμο, υπαρχει περιπτωση να μην θελει καποια στιγμη το στηθος μου οποως εκανε με το μπιμπερο???

 

σας ευχαριστω!!!

 

δεν νομιζω αλλα αν ποτε γινει κατι τετοιο θα το σκεφτεις τοτε, μη σκας για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε. απολαυσε το!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...