Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σύμβουλος Θηλασμού????


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον Lydias12 να με και παλι, διαβασα για πλυσεις με αλατονερο (πολυ αραιο, μισο κουταλακι σ'ενα φλυτζανι) η εναλλακτικα λεει με φυσιολογικο ορρο που ναι το ιδιο πραγμα. Εγω το εκανα με ορρο που τον ειχα προχειρο, και μου φαινεται να κανει δουλιτσα! Για δοκιμασε το κι αυτο και πες μου! Βασικα διαβασα να βουτας τη θηλη μεσα σ'ενα φλυτζανι αλλα εγω κανω κομπρεσες για λιγα λεπτακια.

SSdUp2.png

 

wviXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα στην αρχη αλατονερο και μετα φυσιολογικο ορο και δεν είχα δει διαφορα. Εχουν περάσει μερικές εβδομάδες απο τότε, ίσως να το ξαναδοκιμασω. Ουφ πια!!! Αύριο θα δώ άλλη μια σύμβουλο θηλασμού, αν μου πει τίποτα καινούργιο θα σε ενημερώσω!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η αποψη του γυναικολογου μου που πηγα το πρωι ξερεις ποια ηταν; Οτι η βελτιωση οφειλεται απλα στην παροδο του χρονου κι οτι προφανως εχω ευαισθητο δερμα και μετα τους θηλασμους θα νιωθω αυτο το καψιμο λογω της ταλαιπωριας του δερματος το οποιο ισως μειωθει κι αλλο και ισως να περασει και τελειως, αλλα οτι δεν μπορω ουσιαστικα να κανω κατι γι'αυτο. Μου ειπε να βαζω αν θελω φυλλα απο λαχανο για να ανακουφιζομαι. Αν και για να ειμαι ειλικρινης, πλεον αν εξαιρεσεις τις φασεις οπου εχει νευρα ο μικρος, πλεον ο πονος ειναι σε πολυ ανεκτα επιπεδα και υπαρχει μονο για κανα μισαωρο μετα τον θηλασμο.

SSdUp2.png

 

wviXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως το έχεις ήδη γράψει κάπου και μου ξέφυγε αλλά έχεις δοκιμάσει να βάζεις την Purelan στις θηλές μετά το θηλασμό, βοηθάει πολύ. Εμένα η μαία μου μου είχε πει να την χρησιμοποιώ από πριν γεννήσω για να προετοιμάσω το στήθος. Εύχομαι από εδώ και πέρα να υποχωρήσει ο πόνος.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...