Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Kλείσαμε τα δύο και συνεχίζουμε!!!!!


Recommended Posts

Κι εγω παρολο που απεχω ακομα απο τα δυο χρονια (μακαρι Παναγιτσα μου!!!) θελω να ευχαριστησω τον αντρα μου που μου πηρε λαπτοπ για να διαβαζω στο κρεβατι ενω θηλαζω και επιπλεον μου διαβασε ολο το βιβλιο της Πατσουρου τις πρωτες μερες που γυρισαμε απο το μαιευτηριο για να μου κανει παρεα στους πρωτους ατελειωτους θηλασμους!!!

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και στην τελική αν κάποια θίγετε προσωπικά με κάποιο συγκεκριμένο post ας στείλει πμ στο άτομο που το έγραψε και ας μην χαλάει το θέμα!!!!

 

 

 

 

 

Συμφωνω απολυτα!

Εχουν γεμισει τα θεματα του θηλασμου οφ τοπικ,και ειναι πολυ κουραστηκο ειδικα αν μια νεα μαμα χρειαζεται βοηθεια και διαβαζει συνεχως αντιπαραθεσεις:?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω άραγε διαπιστώσει, ότι αυτές που την πέφτουν σε θέματα θηλασμού, είναι αυτές που δεν έχουν θηλάσει και αυτές που έχουν θηλάσει για λίγο;

Μην το αρνηθεί καμία, γιατί διαβάζω το φόρουμ 3 χρόνια και δεν είναι ψευδαίσθηση.

Θεωρώ ότι τα κορίτσια που θηλάζουν για λίγο και για πολύ έχουν σχεδόν πάντα πολύ πιο καλύτερη συμπεριφορά.

Δεν έχω καταλήξει στο γιατί γίνεται τελικά, αλλά νομίζω πως έχει να κάνει με συμπλέγματα κατωτερότητας και με κακιά διάθεση απέναντι σε αυτό, που σε κάνει να ξεχωρίζεις από τον άλλον και σίγουρα κάποιος που κάνει τον κόπο να σχόλιάζει αρνητικά, έχει θέματα με την ψυχολογία του, και καλό θα έκανε να το κοιτάξει.

Προσωπικά με ενοχλεί πολύ και το έχω παρατηρήσει πως γίνεται και στην κοσμική ζωή και όχι μόνο σε ένα φόρουμ γονέων.

Όπως και να χει το θεωρώ θλιβερό και άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας τωρα.

 

Συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια που τα καταφεραν,καλη συνεχεια!

Αφροδιτη ευχομαι να τα καταφερουμε με το ταντεμ.

 

Και του χρονου ραντεβου εδω που θα κλεινουμε τα 3!

 

Μαμαλευτερακι συγχαρητηρια!

(ιδια περιπτωση κι εγω,να 'ναι καλα ο αντρας μου που βαλαμε ιντερνετ...)

 

Το εύχομαι ολόψυχα να φτάσετε τα 3!!:-D:grin::-D

Αχ μακάρι κι εγώ να τα είχα καταφέρει, αλλά δεν πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε άλλες μπράβο κούκλες μου …;);););)

 

τελικά ένα μπράβο όλες μας το οφείλουμε στους συζηγους μας που μας ανεχοντε χαχαχαχ:lol::lol::lol: όσο για το νετ εγώ ΔΕΝ το ήθελα εεεεεεεε τώρα ρε κορίτσια μην μου πείτε ότι θα μείνω χωρίς νετ αααααααα με τίποτα………!!!

 

μέσα από δω γνώρισα σπουδαίους ανθρώπους αξιόλογους νοιαστήκατε αδελφικά για τα προβλήματα μου

τρέξατε να με βοηθήσετε γίναμε παρεαααααααααα .

 

τελικά πίσω από τα νικ κρύβονται σπουδαίες καρδιές ……….!!!!

Ας αφήσουμε ιντρικες κτλ ας αγκαλιαστούμε ας είμαστε ενωμένες θηλάζουσες κ μη ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ

 

 

 

υ.γ αντλω κ γραφω χιχιχι η καλητερη παρεα με το γρου γρου γρου απο το θηλαστρο το ιντερνετ χαχαχ:-P:-P:-P:-P

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γιατί έχω άραγε διαπιστώσει, ότι αυτές που την πέφτουν σε θέματα θηλασμού, είναι αυτές που δεν έχουν θηλάσει και αυτές που έχουν θηλάσει για λίγο;

Μην το αρνηθεί καμία, γιατί διαβάζω το φόρουμ 3 χρόνια και δεν είναι ψευδαίσθηση.

Θεωρώ ότι τα κορίτσια που θηλάζουν για λίγο και για πολύ έχουν σχεδόν πάντα πολύ πιο καλύτερη συμπεριφορά.

Καταρχήν και άσχετο. Εσύ είσαι Αρχοντούλα?

Τι έγινε καλέ? Βαφτίστηκες χριστιανή?:lol::lol::lol:

Στο θέμα μας. Μπράβο σε όσες καταφέρνουν και θηλάζουν τόσο πολύ. Μακάρι να τα είχα καταφέρει και εγώ, έχω γράψει αλλού για πιο λόγο σταμάτησα πολύυυυυ νωρίς, μόλις 2,5 μήνες μπόρεσα.

Η μαμάλευτεράκι με κάλυψε στο τελευταίο ποστ της. Κορίτσια, καθεμία κάνει αυτό που μπορεί, για όσο μπορει.

Μην θυμώνεται, μην θίγεστε. Εγώ απλώς σας ζηλεύω!!!!;)

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το εύχομαι ολόψυχα να φτάσετε τα 3!!:-D:grin::-D

Αχ μακάρι κι εγώ να τα είχα καταφέρει, αλλά δεν πειράζει!

 

 

Σ'ευχαριστω παρα παλυ!!!

Εννοειτε οτι δεν πειραζει,τοσο ηθελε το παιδακι σου τοσο θηλασε,ετσι κι εγω οποτε το σταματησει σιγουρα θα στεναχωρηθω αλλα απο τη στιγμη που θα ειναι αποφαση του παιδιου μου δεν θα εχω τυψεις ουτε θα αισθανομαι ασχημα.

 

Αλλωστε ισως καταφερεις να θηλασεις ως τα 3 το επομενο ;).

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν ενα χρονο ειχα γραψει στο "κλεισαμε εναν χρονο και θηλαζουμε" και τωρα γραφω εδω !!! ναι κλεισαμε 2 χρονια και θηλαζουμε ....και περιμενουμε και νινι :)

ξερω οτι οταν περιμενεις μωρο πρεπει να σταματησεις οπωσδηποτε το θηλασμο.το γιατρο σου τον ρωτησες??εμενα μου τον σταματησε οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη του δευτερου παιδιου μου.και σε αλλες κοπελες που ξερω το ιδιο εκαναν οπι γυναικολογοι τους.

Twh6p3.png

WWMCp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι οταν περιμενεις μωρο πρεπει να σταματησεις οπωσδηποτε το θηλασμο.το γιατρο σου τον ρωτησες??εμενα μου τον σταματησε οταν μαθαμε για την εγκυμοσυνη του δευτερου παιδιου μου.και σε αλλες κοπελες που ξερω το ιδιο εκαναν οπι γυναικολογοι τους.

Δεν είναι υποχρεωτικό. Ανάλογα με το ιστορικό προηγούμενων εγκυμοσύνων. Αν επιτρέπει ο γιατρός στην εγκυμονούσα να έχει σεξουαλικές επαφές τότε δεν είναι υποχρεωτικό να σταματήσει τον θηλασμό.

Λένε για διακοπή του θηλασμού επειδή προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα. Το ίδιο γίνετε και όταν υπάρχει σεξουαλική επαφή. Άρα αν δεν απαγορευετε το ένα δεν απαγορεύετε και το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετος εχω 2 φιλες μου που συνεχισαν να θηλαζουν (διαφορετικοι γιατροι) και ξερω και αλλες 5-6 εδω μεσα απο διαφορεσ περιοχες της ελλαδος που το κανανε και γεννησαν και συνεχιζουν ακομα να θηλαζουν και τα δυο .

μακαρι ολοι οι γυναικολογοι να ηταν καλυτερα ενημερωμενοι για το τι κανει και τι δεν κανει ....αλλα ειναι αναλογως και στο ιστορικο τησ γυναικας .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Κλείσαμε και εμείς 2 έτη πριν απο λίγες μέρες και συνεχίζουμε!!!!

Με την ευκαιρία θέλω να ευχαριστήσω το φόρουμ,τους συνεργάτες του αλλά και όλες τις μαμάδες για τις πολύτιμες πληροφορίες που δίχως αυτές ίσως και να μην τα είχαμε καταφέρει... ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ

 

(θέμα για τα 3 έτη έχει ανοιχτεί???? :))) )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστώ όλους εδώ που με τη βοήθειά τους (κυρίως της Κριστίνα) είμαστε στα 2 χρόνια θηλασμού.

Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι όλες να θηλάσουν όσο θέλουν και μπορούν.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μεις και μεις!!!Βεβαια εχει 2 μηνες τωρα που κοψαμε τον βραδυνο θηλασμο και αυτο για να μπορει να κοιμαται στην γιαγια της καμια φορα αν χρειαστει.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Ναι. Κι εμείς εδώ. Εδώ και δυο μήνες. (τσέκαρα και το θέμα για τα τρία γιατί προβλέπω να μας χρειαστεί τελικά). Για να δούμε...... (ο μπαμπάς φωνάζει, μάλλον θα τον βάλω να κόψει το κάπνισμα να δει τη γλύκα χεχε).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια βαλτε με κ εμενα στο κλαμπ!!!! θηλασα την μικρη μου 2 ετη κ 1.5 μηνα κ μολης εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο δευτερο την εκοψα κ τωρα πια θηλαζω παλι το δευτερο μου παιδακι εδω κ 2 χρονια σχεδον στισ 15 δεκεμβριου κλεινουμε τα 2 κ δεν εχω σκοπο ακομα να το κοψω αν κ καμια φορα νιωθω πολυ κουρασμενη αν το σκεφτεις καλα θηλαζω σχεδον 4 χρονια με μια μικρη διακοπη 7-8 μηνων.... παντως δεν αλλαζω με τιποτα αυτο το αισθημα τι ωραι που ειναι οταν θηλαζει ενα μωρο κ ποσο ομορφα νιωθεις εσυ,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις στο club παρακαλώ!! είμαστε 2,5 χρονών και συνεχιζουμε ακαθεκτες . ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΕΣ (ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΞΥΝΙΖΟΥΝ) !! Ενω δεν πολυθηλασε τις 10 τελευταιες μερες τωρα μου ξεναζηταει! Εγω πάλι κανονικά εχω γαλα! Λες και ξεχαστηκε το στηθος μου και συνεχιζει μόνο του! Στον κοσμο του κανονικά ! σε λιγο σκεφτομαι να αρχισω παραγωγη , κρεμες γαλακτος , γιαουρτια, τυριά ! Ολα βιολογικά παρακαλω γιατι δεν τρωω οτι κι οτι !

age.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Mπραβο κοριτσια!

Εμενα η μεγαλη θηλαζει 3+ ετη και ευχομαι και το μωρο να θηλασει τοσο,ειμαστε στην αρχη ακομα βεβαια 2 μηνες αλλα που θα παει θα θηλασουμε και 1 και 2χρονια.. και οσο θελει το παιδακι μου.:D

Καλη συνεχεια σε ολες μας!!

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Να' μαστε κ εμείς... Δύο υπέροχα χρόνια θηλασμου που σιγά σιγά ολοκληρώνουν τον κύκλο τους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια ,κλεισαμε και εμεις τα 2 την προηγουμενη εβδομαδα και συνεχιζουμε ακαθεκτες,και να φανταστειτε μολις γεννησα ο παιδιατρος του μαιευτηριου μου ειπε οπωσδηποτε συμπληρωμα γιατι δεν εχω αρκετο γαλα!Ευτυχως που εκλεισα τα αυτια μου και ας ημουν πρωταρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν γεννήσω ήμουν πολύ θετική για το θηλασμό. Υποστήριζα με θέρμη πως θα θηλάσω και τους έξι πρώτους μήνες το μωρό μου, και μετά φανταζόμουν κρέμες, μπιμπερό και τα σχετικά... Κι ευτυχώς το ιντερνετ και το φόρουμ μου έδωσαν ό,τι πολυτιμότερο χρειαζόμουν (γνώση, κατάρτιση, υποστήριξη) για να δώσω στο μωρό μου ό,τι πολυτιμότερο χρειαζόταν. Σε 5 μέρες κλείνουμε δύο χρόνια....

zr2np2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...