Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυκατοικίες!!!!


έχω δίκιο  

858

  1. 1. έχω δίκιο



Recommended Posts

Να πω κι ακομα ενα που τραβουσα με τη τρελλη κ την οικογενεια της....Εμεις μεναμε υπογειο κ αυτη 2ο οροφο.ο αντρας της πανατ οταν εμπαινε στη πολυκατοικια το τσιγαρο στο χερι τη σταχτη κ τις γοπες στα σκαλια_δεν ειχαμε καθαριστρια ο καθενας καθαριζε τη σκαλα του-Οποτε η τρελλη σκουπιζε τις σκαλες κι τα σκουπηδια δε τα μαζευε με φαραση,τι εκανε...?Απλα τα πεταγε κατω σ εμας:lol::lol:κι εγω τα μαζευα.....τι να κανω...να τσακωθω μαζι της?Η γυναικα ητανε τρελλη.....Ετσι της εσπαγα πιο πολυ τα νευρα!Που μια μερα,πηρε εφημεριδα κ τη σκορπισε σε ολα τα σκαλια για να τη μαζεψω-σκεπτομενη-με τη κοιλια εγω περα...Κ ο αντρς μου τα πηρε τα κομματια κ ανεβηκε κ τα σκορπισε στη πορτα της.Εκεινη τα ξαναμαζεψε,τα πεταξε κατω σ εμας.Αλλα αυτα εμειναν εκει μεχρι που φυγαμε:lol::lol::lol::lol:Μια χαρα σκουπιζαμε τα ποδια απο ττη λασπη της βροχης!Ετσι τα βρηκε ο επομενος:lol::lol::lol:

Α! κι ακομα ενα....επειδη την φοβομουν λιγο...ημουν απο την ωρα που γυριζα απο το σχολειο μονη μεχρι τις 5 το απογευμα,οποτε ακουγα κουδουνι επερνα μαχαιρι στο ενα χερι κ στο αλλο το σπρει αναισθησιας,γιατι ημουν παντα μονη σε ολη τη πολυκατοικια εκεινες τις ωρες.Μια μερα μου χτυπησε το κουδουνι της ανοιξα κ τις εδειξα το μαχαιρι κι ετρεχε σαν παλαβη να ανεβει τις σκαλες,φοβηθηκε!Ειλικρινα ομως εχω βιωσει τοσο φοβο εκει....οχι για μενα...για το παιδι που κουβαλαγα,που αν ξανα εκανε κινηση να με ακουμπησει θα την εσφαζα....Τοτε γιατι κ την αστυνομια που πηρα τοτε,με γραψανε κ μου λεγανε οτι δε μπορουν να ερθουν γιατι δεν εχουνε οχημα:shock:Εγω τους παρακαλαγα να ερθουν γιατι με εκανε να πεσω κατω απο το φοβο,εκλαιγα τοσο πολυ....στα σκαλια μονη μου,ετρεμα ολοκληρη...δε μπορουσα να βρω τον αντρα μου κ να μαι πεσμενη στα σκαλια κ να τρεμω κ παλευω να παρω τηλεφωνο εγκυος γυναικα κ η αστυνομια το χαβα της,Συρθηκα μεχτι τη πορτα μας θυμαμαι κ μπηκα μεσα κ με ακουσανε οι απεναντι κ βρηκανε τον αντρα μου!Τωρα τα θυμαμαι κ με καποια γελαω με αλλα νιωθω θυμο......γιατι αν εχανα το παιδι η παθενα κατι δε θα τη γλιτωνε......Δεν υπαρχει πολυκατοικια χωρις τρελλο εχω να πω......

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 31 δημοσιεύσεις

  • Gold

    Gold 15 δημοσιεύσεις

  • balabol

    balabol 14 δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 11 δημοσιεύσεις

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους καπνιστές που γράφουν σ' αυτό το θέμα είναι, μπαίνετε κι εσείς με το τσιγάρο αναμμένο στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σας; Αν ναι, όταν σας κάνουν παρατήρηση οι υπόλοιποι ένοικοι/ιδιοκτήτες τους απαντάτε να μπουν σε γυάλα για να μην αναπνέουν τίποτα βλαβερό; Με σκοπό δηλαδή να ανεχτούν το δικό σας καπνό; Η ερώτηση γίνεται απλώς για να διαπιστώσω αν ο γυαλός είναι στραβός ή εγώ στραβά αρμενίζω;

Μέχρι τώρα δεν μίλησα καθόλου στο θέμα, παρότι το παρακολουθώ. Μιας και ρωτάς εμάς τους καπνιστές, θα σου πω ότι ΠΟΤΕ δεν καπνίζω μέσα στο ασανσέρ, ή στην σκάλα της πολυκατοικίας και μάλιστα εκνευρίζομαι αφάνταστα αν μου μυρίσει τσιγάρο που κάποιος άλλος έχει ανάψει (πράγμα σπάνιο πρέπει να πω). Οπως επίσης δεν καπνίζω ΠΟΤΕ μέσα στο σπίτι μου. Και με ενοχλεί και αποφεύγω να πηγαίνω σε σπίτια με τα παιδιά, που καπνίζουν μέσα. Επίσης συμφωνώ να μην καπνίζουμε σε εστιατόρια, καφετέριες κλπ, γιατί έτσι θα μπορώ να πάω με τα παιδιά μου να φάμε έξω και τον χειμώνα. Εκεί που δεν συμφωνώ μαζί σου, είναι στο μπαλκόνι. Εγώ μόνο εκεί καπνίζω και αν κάποιος μου έλεγε να μην καπνίζω ούτε εκει γιατί ενοχλείτε,ε.... Κάπου πρέπει να καπνίσουμε και εμείς.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόξω τω Θεώ που είσαι τόσο λογική rkt και μου απάντησες με τα ανωτέρω. Να ξαναδιευκρινίσω ότι όσον αφορά το μπαλκόνι, δεν ανέφερα ότι δεν πρέπει να καπνίζουν οι άνθρωποι σ' αυτό (όχι μόνο οι γείτονές μου, αλλά όλοι ανεξαιρέτως), αλλά ότι εγώ δεν μπορώ να απολαύσω τη βεράντα μου, γιατί δεν αντέχω τον καπνό των από κάτω. Φυσικά, αυτό δε συμβαίνει κάθε μέρα, αλλά μόνο τις μέρες που φυσάει έτσι ώστε να έρχεται σε μας και κυρίως τις ώρες που έχει άπνοια.

 

Μάλιστα, σε προηγούμενο ποστ μου ανέφερα ότι δεν έχω κάνει κι ούτε πρόκειται να κάνω παρατήρηση στους από κάτω, επειδή καπνίζουν στο μπαλκόνι τους. Η πλάκα είναι ότι οι άλλοι έχουν δικαιώματα παντού και πάντα και σε όλα, ενώ εγώ και η οικογένειά μου σε τίποτα. Και θέλουν κι όταν ανεβαίνουν να καπνίζουν και στο σπίτι μου μέσα (το χειμώνα) γιατί, όπως λένε το θεωρούν αγένεια να μην τους αφήνω. Διότι κατά τα δικά τους λεγόμενα "τι θα πάθουμε αν ανεχτούμε το τσιγάρο τους για λίγες ώρες που θα καθίσουν επίσκεψη";

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Eviri μου, πες μου ότι κάνεις πλάκα.

Ερχονται σε σπίτι με παιδιά και απαιτούν να καπνίσουν μέσα? :shock::shock::confused::confused:΄

Και εσύ γιατί δεν μιλάς? Εγώ, στην γιορτή του άντρα μου, χειμώνα καιρό, τους έβγαλα όλους΄στο μπαλκόνι να καπνίσουν και ένας φίλος μας και κουμπάρος μας, που μου είπε ακριβώς αυτό που σου λένε και σένα, του έιπα, συγνώμη, είναι κανόνας στο σπίτι μας, και δεν θέλω να δοκιμάσω το τι μπορεί να πάθουν. Τελικά βγήκε΄έξω για τσιγάρο, και δεν ξαναήρθε γιατί θύμωσε. Ξυδι.

Ωφείλουμε να σεβόμαστε επιτέλους σε αυτήν τη χώρα μερικά πράγματα. Και κυρίως τα παδιά. Αντε γιατί τα έχω πάρει. Μέχρι πρόπερσι, που άλλαξε ο νόμος, καπνίζανε μέσα σε παιδότοπους. Τεκέδες δηλαδή. Ελεος..

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διπλή καταχώρηση..... λόγω προβλημάτων internet....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τριπλή καταχώρηση....:confused::confused:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Άστα να πάνε rkt, στην αρχή μας είχαν πάρει φαλάγγι. Κάπνιζαν όλοι μέσα στο σπίτι μας γιατί ντρεπόμασταν εμείς να τους αρνηθούμε για να μην προσβληθούν κι όλοι το θεωρούσαν το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο. Τα τελευταία χρόνια όμως, σταματήσαμε να το δεχόμαστε γιατί δεν αντέχαμε άλλο και κυρίως επειδή τα παιδιά δε χρωστάνε τίποτα να κοιμούνται σε ένα σπίτι που δε φεύγει με τίποτα η μυρωδιά του τσιγάρου, όσο και να ανοίξω το σπίτι μετά. Εξάλλου, όταν είναι χειμώνας χριστούγεννα και φεύγουν όλοι γύρω στις 03:00-05:00 πόση ώρα να ανοίξεις ένα σπίτι για ν' αεριστεί όταν θες να πας να κοιμηθείς και δεν αντέχεις από την κούραση που είχαν οι προετοιμασίες του ρεβεγιόν;

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο, είναι να μην καπνίζεις μέσα στο σπίτι, όταν υπάρχουν μικρά παιδιά. Εμείς δεν καπνίζαμε, και πριν κάνουμε τα παιδιά. Η τσιγαρίλα, ποτίζει όλο το σπίτι και δεν φεύγει. Και μου μυρίζει εμένα, φαντάζομαι πόσο πιο πολύ σε μη καπνίζοντες. Εγώ παρότι καπνίστρια, αυτό δεν το δέχομαι. Τελεία. Και παύλα. Και σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε.

Και για να πω λίγο και για την δική μας πολυκατοικία, έχω την τύχη, να είναι όλοι πολύ ευγενικοί και συνεργάσιμοι, και δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα. Ακόμα και πάρτυ που έκανε ένα ζευγάρι τις απόκριες, ενημέρωσε όλους για την φασαρία που αναγκαστικά θα γινόταν, κάλεσε όλους όσους θέλουν να πάνε, και τελικά η φασαρία ηταν ελάχιστη. Αν υπάρχει διάθεση, ακόμα και οι έλλειψη ηχομόνωσης στα σπίτια, αντιμετωπίζεται. Ολοι μας κάνουμε κάποια φασαρία, ή κάτι που μπορεί να ενοχλήσει.

Αρκεί τα διαμερίσματα να κατοικούν άνθρωποι και όχι γάιδαροι.....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Είμαι Πάτρα και όχι Αθήνα καλή μου....:D

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια πόσο σας καταλαβαίνω όλες!!Εγώ μένω σε μία πενταόροφη πολυκατοικία και έχω τρομερό πρόβλημα με αυτόν που μένει στον 1ο όροφο, εμείς μένουμε στον 2ο όροφο)...από την πρώτη μέρα που μπήκαμε στο σπίτι σεβόμασταν τους πάντες και τα πάντα...δεν κάναμε θόρυβο και ακόμα όταν κάναμε επισκευές ποτέ μετά τις 14.00, ποτέ τα σαββατοκύριακα, προσέχαμε να μην τραβήξουμε τίποτα, να μην κάνουμε έστω και κατά λάθος θόρυβο σε ώρα κοινής ησυχίας, να μην περπατήσω εγώ με τακούνια στο σπίτι, τα φοράω στην πόρτα πριν φύγω και ακόμα και να τα έχω φορέσει και κάτι να έχω ξεχάσει να πάρω από άλλο δωμάτιο τα βγάζω για να πάω (είτε ώρα κοινής ησυχίας είτε όχι), να φανταστείτε ότι θόρυβος γίνεται στην πολυκατοικία από τους άλλους ορόφους αυτός θεωρεί ότι το κάναμε εμείς και πάντα μας έκανε συνέχεια παρατηρήσεις!!!Το πιό κουφό της υπόθεσης ειναι ότι ένα σ-κ λείπαμε στην επαρχία και κάποιος από την πολυκατοικία έκανε θόρυβο και αυτός έστειλε μήνυμα σε εμας να κάνουμε ησυχία!!!!!Τέλοσπάντων μην τα πολυλογώ κάποια μέρα του την είπα και εγώ γιατι δεν άντεξα άλλο και από τότε μας έκοψε και την καλημέρα!!!!!Όμως τι έκανε ο άρχοντας από την ημέρα που γέννησα και γυρίσαμε στο σπίτι με το μωρό κάθε μα κάθε μα κάθε απόγευμα βάζει στο τέρμα την μουσική από τις 18.00 μέχρι τις 20.00 να φανταστείτε ακούγεται λές και την έχουμε βάλει εμείς στο σαλόνι μας....και σαν να μην έφτανε αυτό τον τελευταίο μήνα του ήρθε η επιθυμία να μάθει και ντράμς....και παίζει κάθει απόγευμα ένα δίωρο...φυσικά όπως καταλαβαίνετε μου ξυπνάει συνέχεια το μωρό!!!Κάλεσα την Γ.Σ της πολυκατοικίας και φυσικά αυτός δεν παρουσιάστηκε παρά έστειλε ένα γράμμα και μας είπε οτι παίζει το παιδί του...πώς γίνεται όμως να παίζει το παιδί του όταν το βλέπουμε να φεύγει?????Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί πήγα στην αστυνομία και μου είπαν ότι την ώρα που παίζει μπορώ να τους καλέσω να του κάνουν σύσταση αν όμως του κάνουν 3 φορές σύσταση στην 4 πάει αυτόφωρο για διατάραξη!!!Όμως δεν θέλω να το φτάσω το θέμα τόσο πέρα γιατι έχει και 2 παιδιά....εγώ όμως αναρωτιέμαι

α) από τη στιγμή που ρε φίλε δεν θέλεις να σε ενοχλουν γιατι ενοχλείς κατά αυτόν τον τρόπο?

β) έχει μεγαλώσει 2 παιδιά δεν ξέρει ότι ένα μωρό 5 μηνών δεν κοιμάται μόνο τις ώρες κοινής ησυχίας και οτι γενικοτερα θέλει λιγη ηρεμία?

Δεν είπα εγώ να μην παίξει ντράμς αν το θέλει αλλά ας μονώσει τον χώρο του η ας πάρει τα ειδικά δέρματα που υπάρχουν για να μην ακούγονται....είναι μεγάλη απαίτηση δηλαδή αυτό το πράγμα????Πραγματικά δεν ξέρουμε τι κάνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους καπνιστές που γράφουν σ' αυτό το θέμα είναι, μπαίνετε κι εσείς με το τσιγάρο αναμμένο στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σας; Αν ναι, όταν σας κάνουν παρατήρηση οι υπόλοιποι ένοικοι/ιδιοκτήτες τους απαντάτε να μπουν σε γυάλα για να μην αναπνέουν τίποτα βλαβερό; Με σκοπό δηλαδή να ανεχτούν το δικό σας καπνό; Η ερώτηση γίνεται απλώς για να διαπιστώσω αν ο γυαλός είναι στραβός ή εγώ στραβά αρμενίζω;

 

εγω ειμαι καπνιστρια 20 χρονια περιππου(εκτος βεβαια στις εγκυμοσυνες-θηλασμο) και παντα προσπαθω οσο αυτο ειναι εφικτο να μην ενοχλω με τον καπνο μου το πλησιον μου.Δε μου φταιει σε τιποτα ο αλλος διπλα μου να αναπνεει το δηλητηριο που κακως εγω αναπνεω.Γιαυτο θα συμφωνησω μαζι σου και θα σου πω οτι δεν εισαι καθολου υπερβολικη και δεν αρμενιζεις εσυ στραβα αλλα μαλλον αυτοι οι ανθρωποι που δεν σεβονται το διπλανο τους.

Εννοειται βεβαια οτι απογορευεται ο καπνος σε κλειστους και μικρους χωρους(πχ ανσανσερ) και οχι μονο.Για μενα ο μονος χωρος που επιτρεπεται κανεις να καπνιζει ειναι στο μπαλκονι του η στην αυλη του και σε ανοικτες καφετεριες!

Αυτα!!Αντε συγχιστηκα μεσημεριατικα με αυτα που διαβασα για τη συγγενη σου!!

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εκεί που δεν συμφωνώ μαζί σου, είναι στο μπαλκόνι. Εγώ μόνο εκεί καπνίζω και αν κάποιος μου έλεγε να μην καπνίζω ούτε εκει γιατί ενοχλείτε,ε.... Κάπου πρέπει να καπνίσουμε και εμείς.

Τώρα που λες για το μπαλκόνι... στο προηγούμενο σπίτι μας το μπαλκόνι του σαλονιού ήταν απο αυτά που χωρίζονται με το διπλανό απο τζάμι (δλδ 0 απόσταση). Τεσπα, ήταν καλοκαίρι, εγώ έγκυος με ασταμάτητους εμετούς (μέχρι νοσοκομείο μπήκα με αφυδάτωση) και την ήμουν μονίμως τάβλα στον καναπέ (με τη λεκάνη αγκαζέ) για να βλέπω τουλάχιστον τηλεόραση. Δίπλα μας έμενε μια γιαγιά πολίτισσα, θα ήταν πάνω απο 80 η οποία καθόταν όλη μέρα στο μπαλκόνι και κάπνιζε κάτι τσιγάρα ρε κορίτσια, ειλικρινά σας μιλάω δεν ξέρω τι είχαν μέσα και εννοείται πως έμπαινε όλο το ντουμάνι στο σπίτι μας! Μιλάμε για ΤΗ μπόχα! Εγώ είχα τότε τέτοιο πρόβλημα με τις μυρωδιές που δεν άντεχα ούτε το αποσμητικό, ούτε την οδοντόκρεμα, τίποτα! Φαντάζεστε λοιπόν στην κατάστασή μου τι περνούσα με τον καπνό! Φυσικά έκλεινα και έβαζα αιρκοντίσιον, αλλά η μπαλκονόπορτα ήταν απο αυτές τις παλιές τις ξύλινες και δεν κράταγε τίποτα. Δεν της είπαμε ποτέ τίποτα γιατί ήταν καλή κυρία αλλά το πόσοο έβριζα απο μέσα μου (και απ' έξω μου) δε λέγεται...

 

Μέχρι πρόπερσι, που άλλαξε ο νόμος, καπνίζανε μέσα σε παιδότοπους. Τεκέδες δηλαδή. Ελεος..

Ναι, ενώ τώρα το έχουν κόψει... Εγώ έχω πάει σε παιδότοπο που έχει μεν ξεχωριστό χώρο για καπνίζοντες, που χωρίζεται με τζαμαρία, αλλά αφήνει την πόρτα ανοιχτή και ο καπνός μπαίνει μέσα. Ζήτησα να κλείσουν την πόρτα και με γράψανε! Δεν τσακώθηκα γιατί δεν θέλω να κάνω θέματα όταν είναι τα παιδιά μπροστά αλλά βέβαια δεν θα ξαναπάω! Σόρυ για το οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενώ τώρα το έχουν κόψει... Εγώ έχω πάει σε παιδότοπο που έχει μεν ξεχωριστό χώρο για καπνίζοντες, που χωρίζεται με τζαμαρία, αλλά αφήνει την πόρτα ανοιχτή και ο καπνός μπαίνει μέσα. Ζήτησα να κλείσουν την πόρτα και με γράψανε! Δεν τσακώθηκα γιατί δεν θέλω να κάνω θέματα όταν είναι τα παιδιά μπροστά αλλά βέβαια δεν θα ξαναπάω! Σόρυ για το οφ τοπικ

Αλήθεια? Δεν μου έχει τυχει. Επρεπε να πεις 2 κουβεντούλες στον υπεύθυνο. Απαγορεύεται. Και εννοείτε δεν ξαναπάς.

Σε ότι αφορά το κάπνισμα στο μπαλκόνι, καταλαβαίνω τι λες, οσο και να σου φαίνετε περίεργο, και εμένα μου μύριζε στην εγκυμοσύνη που ήμουν στο κρεβάτι και ο άντρας μου κάπνιζε στο μπαλκόνι, ίσως αν της εξηγούσες, να πήγαινε να καπνίσει στο άλλο μπαλκόνι. Έχει??

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Δεν μου έχει τυχει. Επρεπε να πεις 2 κουβεντούλες στον υπεύθυνο. Απαγορεύεται. Και εννοείτε δεν ξαναπάς.

Σε ότι αφορά το κάπνισμα στο μπαλκόνι, καταλαβαίνω τι λες, οσο και να σου φαίνετε περίεργο, και εμένα μου μύριζε στην εγκυμοσύνη που ήμουν στο κρεβάτι και ο άντρας μου κάπνιζε στο μπαλκόνι, ίσως αν της εξηγούσες, να πήγαινε να καπνίσει στο άλλο μπαλκόνι. Έχει??

 

Ευτυχώς έχω μετακομίσει κοντά 3 χρόνια & είμαστε απο τους τυχερούς, έχω καλούς γείτονες. Μάλλον εμείς είμαστε οι πιο φασαριόζοι χαχα!

Τώρα, σχετικά με το προηγούμενο σπίτι, ίσως να μπορουσα να της έλεγα κάτι, αλλά δεν νομίζω να έβγαινε και τιποτα. Μεγάλη γυναίκα ήταν, τι να της έλεγα να το κόψει? Δεν είχε και άλλο μπαλκόνι... Στην τελική, θα μου έλεγε να πάω να κάτσω σε άλλο δωμάτιο...

Τεσπα, στη συγκεκριμένη πολυκατοικία, αυτό ήταν το μικρότερο πρόβλημα!!! Φανταστείτε 7όροφη πολυκατοικία με γύρω στα 60 διαμερίσματα, αυτό ήταν μικρό χωριό... Και φυσικά, οι τοίχοι ήταν απο χαρτί, αφού θυμάμαι μιλούσε η γιαγιά δίπλα στο τηλέφωνο και μας ενοχλούσε όταν βλέπαμε τηλεόραση (ήταν λίγο κουφή και φώναζε). Όσο για αυτό που λένε οτι κάθε πολυκατοικία έχει τον τρελό της, ε, εμείς είχαμε 4-5 περιπτωσεις (απο διαφορετικά σπίτια) καθώς ΚΑΙ έναν δολοφόνο (ευτυχώς δεν τον πρόλαβα, είχε πεθάνει στις φυλακές πριν μετακομίσω εγώ, αλλά νομίζω πως η οικογένειά του ήταν ακόμα εκεί).

Απαπα, μη σας φανεί περίεργο, πιστεύω πως αυτό το μέρος είχε πολλήηηη κακή ενέργεια, έμπαινες στην είσοδο και σε έπιανε η ψυχή σου!

Α, εκτός απο την κακή ενέργεια είχε και εκατομμύρια κατσαρίδες σε όλα τα μεγέθη και χρώματα! Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και είπα στον άντρα μου να τα μαζέψουμε ήταν όταν ένα μεσημέρι είδα μια γιγάντια κατσαρίδα να περπατάει πάνω στην κουνουπιέρα του μωρού και το μωρό να κοιμάται μέσα! Έπαθα εγκεφαλικό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και είπα στον άντρα μου να τα μαζέψουμε ήταν όταν ένα μεσημέρι είδα μια γιγάντια κατσαρίδα να περπατάει πάνω στην κουνουπιέρα του μωρού και το μωρό να κοιμάται μέσα! Έπαθα εγκεφαλικό!!!!

Μπλιάχχχχχχ. Το χειρότερό μου είναι η κατσαρίδα. Ξανά μπλιάχχχχ

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπερα σε ολους !! και εγω τα ιδια αντιμετωπιζω εγω μενω στον 2ο και εχω προβλημα με αυτους απο τον 3ο λες κ το κανουν επιτηδεσ καθε μερα απο 2 μεχρι της 6 κανουν σαν τρελη θα σβαρνισουν καναπεδες θα πετανε την τσιμπιδα απο το τζακι γιατι δεν τουσ κοβει να την αφησουν κατω ησυχα η δε αμα ερθει το εγγονη τους εκει να δεισ τι γινετε τραβαει τα παντα εχει κανει ποδηλατο . εχω τρελαθει τους εχω κανει παρατηρηση κ τι μου ειπαν? οχι εμεισ μπορει να ειναι καποιος στην ταρατσα κ να κανει φασαρια. Λετε να καλεσω την αστυνομια την επομενη φορα?

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb2m.lilypie.com/0b2ym7.png[/IMG][/URL][URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lbdf.lilypie.com/XccXm7.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ολομοναχη σε οληηηηη την πολυκατοικια τα υπολοιπα ειτε πωλουνται ειτε ειναι αγορασμενα και δεν ερχονταιιι....η αληθεια ειναι πως φοβαμαι πολυυυ...ας ειχα και εγω καποιον και ας εκανε και φασαρια:rolleyes::rolleyes::D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

.........σε οικογενειακή πολυκατοικία......το σόι του άντρα μου....... περπατάνε με τα τακούνια μέσα στο σπίτι.... ανάβουν το καλοριφέρ όποτε τους βολέυει και όταν δεν τους βολέυει σου ζητάνε και τα ρέστα.....έχουν μετατρέψει τον κήπο σε ζούγλα και όταν στραβώνεις σε ρωτάνε..."δεν σου αρέσει κάτι?".......δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κήπο γιατί απλά είναι μέσα στα χώματα και δεν μπορείς πουθενά να τοποθετήσεις ένα τραπεζάκι με καρέκλες......προτείνεις μια ωραία ιδέα για τον νεο φράχτη που θα πληρώσεις και εσύ και στο τέλος βλέπεις το τοίχος των Αθηνών με όλα τα κιονοκρανα και τις κολόνες ............... θέλεις να αλλάξεις πανι στις τέντες και στην λένε γιατί η δική σου θα είναι πολύ καθαρή λευκή, ενώ η δική τους απο την μπίχλα θα είναι καφε μπεζ και δεν θα ταιριάζει.............. είπατε κάτι???:confused:

Link to comment
Share on other sites

.........σε οικογενειακή πολυκατοικία......το σόι του άντρα μου....... περπατάνε με τα τακούνια μέσα στο σπίτι.... ανάβουν το καλοριφέρ όποτε τους βολέυει και όταν δεν τους βολέυει σου ζητάνε και τα ρέστα.....έχουν μετατρέψει τον κήπο σε ζούγλα και όταν στραβώνεις σε ρωτάνε..."δεν σου αρέσει κάτι?".......δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κήπο γιατί απλά είναι μέσα στα χώματα και δεν μπορείς πουθενά να τοποθετήσεις ένα τραπεζάκι με καρέκλες......προτείνεις μια ωραία ιδέα για τον νεο φράχτη που θα πληρώσεις και εσύ και στο τέλος βλέπεις το τοίχος των Αθηνών με όλα τα κιονοκρανα και τις κολόνες ............... θέλεις να αλλάξεις πανι στις τέντες και στην λένε γιατί η δική σου θα είναι πολύ καθαρή λευκή, ενώ η δική τους απο την μπίχλα θα είναι καφε μπεζ και δεν θα ταιριάζει.............. είπατε κάτι???:confused:

 

Kαλα βρε παιδι μου και γιατι να τους παρεις την αδεια για να αλλαξεις τεντες???αν γουσταρουν ας αλλαξουν και αυτοι....αλλαξε τες και μην σε νοιαζει τι θα πουν;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Kαλα βρε παιδι μου και γιατι να τους παρεις την αδεια για να αλλαξεις τεντες???αν γουσταρουν ας αλλαξουν και αυτοι....αλλαξε τες και μην σε νοιαζει τι θα πουν;)

όχι βέβαια, αλλά εκεί που είσαι happy και λες " ε λεω να αλλάξω και ο πανί στις τέντες φέτος την άνοιξη"... πέφτει άκρα του τάφου σιωπή ... και αρχίζουν με μια μούρη μέχρι το πάτωμα, έ άν είναι να τις αλλάξουμε όλοι μαζί, αλλά όχι φέτος ............ και θέλεις να πάρεις τον δίσκο πάνω απο το τραπέζι και να τους βαράς έναν έναν ...............:rolleyes: καταλαβαίνεις......... έχουμε πολλλλύυυυυυυυυ αγάπη μεταξύ μας :twisted:

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια, αλλά εκεί που είσαι happy και λες " ε λεω να αλλάξω και ο πανί στις τέντες φέτος την άνοιξη"... πέφτει άκρα του τάφου σιωπή ... και αρχίζουν με μια μούρη μέχρι το πάτωμα, έ άν είναι να τις αλλάξουμε όλοι μαζί, αλλά όχι φέτος ............ και θέλεις να πάρεις τον δίσκο πάνω απο το τραπέζι και να τους βαράς έναν έναν ...............:rolleyes: καταλαβαίνεις......... έχουμε πολλλλύυυυυυυυυ αγάπη μεταξύ μας :twisted:

 

Nαι καλα πες θα περιμενω εσας αλλη ορεξη δεν ειχα....:rolleyes::rolleyes::eek:

Αρπα και εσυ τον δισκο και βαρα..τι καθεσαι??..:evil:;);)

Καλα λενε μοναχος σου χορευε και οσο θελεις πηδα....μακρυα απο συγγενεις τελικα μαλλον χειροτερα ειναι να μενετε ολοι μαζι..!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

στην δικη μας ευτυχως ολα μια χαρα!

σε οποιδηποτε προβλημα που δημιουργειται θα προτιμουσα να το συζητησω παρα να κανω οποιαδηποτε κατινια που κοροιδευω.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαχαχαχα ηθελα να κανω πολλες παραθεσεις η αληθεια ειναι αλλα θα μπερδευτω :lol::lol::lol:

γελαω γιατι βιωνω πολλα απ αυτα που εχετε γραψει!!το σπιτι δικο μας με δανειο φυσικα..μετακομισαμε λιγο πριν γεννησω και μεσα σε τοσο τρεξιμο(δουλεια,μετακομιση,ψωνια για το μωρο) δεν ειχα παρει χαμπαρι τι γινοταν διπλα μου,και απο πανω μου..στην μεσοτοιχια μια μαμα με 2 γιους ο ενας εφηβος ο αλλος πιο μικρος.ενας χαμος αλλα κατανοητο η εφηβια ειναι δυσκολη περιοδος...ακουγοταν μεχρι και η ομιλια ειδικα στην κρεβατοκαμαρα μας που επικρατουσε ησυχια φυσικα οταν πηγαιναμε για υπνο!!φωνες τσακωμοι πανικος!!!της μιλησα λοιπον πολυ ευγενικα οχι τπτ αλλο βρε παιδια αλλα κι εγω δεν θα θελα να ακουνε τα προσωπικα μου ασχετοι..η μπουμπου μου ηταν ασαραντιστη και η γυναικα με καταλαβε,ντραπηκε γιατι σου λεει τι να χει ακουσει τωρα αυτη??? μου ζητησε συγνωμη και πραγματικα δεν εχω ξανακουσει το παραμικρο.

οι απο πανω ομως...:lol::lol: απ τα νευρα μου γελαω κοριτσια.

σκηνη πρωτη:πρωτη επαφη στο ασανσερ με τον αντρα...ο τυπος πολυ κουλ και πολυυυυυυ αντρακλας με το τσιγαρακι στο στομα μεσα στο ασανσερ...(να προσθεσω εδω οτι ειμαι καπνιστρια.)με κοιταει λοιπον και πριν καν ανοιξει το στομα του λεω..αν θες πετα το τσιγαρο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να καπνιζεις μεσα στην πολυκατοικια ποσο μαλλον στο ασανσερ..το πεταξε και καλα οτι καταλαβε την βλακεια

σκηνη δευτερη:το σπιτι εχει τζακι.οι προηγουμενοι δεν το αναβαν ποτε για να καταλαβω τι γινετε.αυτοι???οπως λεει ο αντρας μου για να κανουν τοση φασαρια πρεπει να πετανε τα ξυλα απ το μπαλκονι :lol::lol:.αυτο απ το μεσημερι μεχρι τις 12 και κατι το βραδυ..ανεβηκα δεν αντεξα.ανοιγει ο αντρακλας.του λεω λοιπον αν θες λιγο πιο χαλαρα με τα ξυλα γιατι ακουγεται ολη μερα και ειναι πολυ ενοχλητικο...δεν μπορω να αφησω το μωρο στο σαλονι πεταγεται απ την φασ..ναι και πριν ολοκληρωσω με παραπεμπει στην γυναικα του.οση ωρα του μιλαγα ειχε το βλεμμα του βοδιου..ερχεται η κοπελα λοιπον και μου λεει συμπονετικα,καταλαβα η πολυκατοικια δεν εχει ηχομονωση..ακριβως της λεω απλα εστω τις ωρες κοινης ησυχιας να προσεχουμε γιατι ακριβως απο κατω υπαρχει ενα μωρο.σημειωτεον εχουν ενα αγορακι 2μιση χρονων και περιμενα καποια κατανοηση αλλα τπτ.συνεχιζουν τα ιδια.το καλυτερο μου λεει η κοπελα,δεν ειχα καταλαβει οτι ακουγεται τοσο γιατι απο πανω μας δεν μενει κανεις και δεν το ειχα καταλαβει.και της απαντω.κανεις λαθος απο πανω σου μενει ενα ζευγαρι με ενα κοριτσακι 18 μηνων.απλα...δεν κανουν φασαρια!!!

το καλυτερο.οταν βγαινουν στο μπαλκονι μιλανε σιγα για να μην ενοχλησουν και γελαω μονη μου αφου οταν βρισκονται μεσα στο σπιτι φωναζουν τοσο δυνατα που γινεται αντιλαλος σε ολη την πολυκατοικια!!!

ειναι στον ανθρωπο παιδια μην το ψαχνετε το παιδακι μονο τι φταιει που ζει μεσα σε φωνες και τσακωμους,που ο αντρακλας μια μερα τα χε παρει τοσο πολυ που της ελεγε ποσο βαρεθηκε και οτι θα φυγει.κι ακουγα το παιδακι να κλαιει και να τον παρακαλαει να μην φυγει...:(:(

miwt37f1iullcsq1.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...