Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IBCLCs


aglaia

Recommended Posts

Ξερετε πως μπορω να ερθω σε επαφη με συμβουλο θηλασμου ειτε επαγγελματια ειτε εθελοντη?Καπου εχω δει τα ονοματα αλλα δε μπορω να τα ξαναβρω και θελω αμεσα να επικοινωνησω.Ευχαριστω πολυ!!Αν καποια μαμα εχει καλη εμπειρια απο καποια συμβουλο και θελει να μου τη συστησει θα με βοηθουσε ιδιαιτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aglaia

    aglaia 16 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 10 δημοσιεύσεις

  • sofuka

    sofuka 8 δημοσιεύσεις

  • lst

    lst 7 δημοσιεύσεις

Ευχαριστω Ζαharini!!Καπου ειχε αναφερει η Αglaia αν δεν κανω λαθος και τους επαγγελματιες και δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω που.Σε δευτερη σκεψη θελω να μας δει απο κοντα καποιος και δε θελω να απασχολησω εθελοντρια μαμα τηλεφωνικα.Αν καποιος θυμαται που μπορω να τα βρω ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Aglaia, αν θέλει κάποιος να πάρει πιστοποίηση τί πρέπει να κάνει? Απ' ό,τι είδα στο σάιτ του Συλλόγου σας υπάρχουν κάποιες εξετάσεις, αυτό μόνο, ή κάνεις κάποια μαθήματα? Η ύλη ποιά είναι? Υπάρχουν εξεταστρα? Αν δεν μπορείς να με εξυπηρετήσεις πού μπορώ να ρωτήσω? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ζαharini!!Καπου ειχε αναφερει η Αglaia αν δεν κανω λαθος και τους επαγγελματιες και δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω που.Σε δευτερη σκεψη θελω να μας δει απο κοντα καποιος και δε θελω να απασχολησω εθελοντρια μαμα τηλεφωνικα.Αν καποιος θυμαται που μπορω να τα βρω ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Δεν ξέρω που μένεις αλλά σε αυτη τη σελίδα αναζητας συμβουλους επαγγελματίες που έρχονται σπίτι.

http://www.ilca.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3432

 

Εδώ επισης μια κοπελα αναφερεται σε μια συμβουλο και αν θελεις μπορεις να τη ρωτησεις για τα στοιχεια της

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=184&page=552

 

Ελπίζω να σε βοηθήσουν

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστω Sylvi αυτη τη σελιδα εψαχνα!!Θα ηθελα να επικοινωνησω με την κοπελα απο το parents cafe αλλα δεν ξερω πως.Θα προσπαθησω να το ξανακοιταξω αργοτερα τωρα πρεπει να παω στο μωρο που ξυπνησε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέντε ακόμη IBCLC στην Ελλάδα! :)

 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΦΙΛΙΠΠΆΚΗ, γενικός ιατρός [email protected]

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΥ, παιδίατρος [email protected]

 

GABRIELE GRUPE, LLLLeader [email protected]

 

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΑΝΙΛΑΤΟΥ, παιδίατρος [email protected]

 

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΝΤΑΖΗ, παιδίατρος [email protected]

 

Επειδή από ότι είδα δεν απαντήθηκε το ερώτημα για τους νέους IBCLC, θα ήθελα να πω για τον κ. Ευάγγελο Αργυρίου ότι βρίσκεται στην Καβάλα (συγκεκριμένα στη Χρυσούπολη Καβάλας). Προσωπικά με είχε βοηθήσει πολύ με τον θηλασμό, κυρίως στην αρχή όταν άλλοι παιδίατροι με "πίεζαν" να δώσω συμπλήρωμα. Εξακολουθεί να με στηρίζει και να με καθησυχάζει, όταν συνεχίζω ακόμα και σήμερα να θηλάζω αλλά και να ακούω τα σχόλια του στυλ: "καλά ακόμα θηλάζεις;" ή "καλά της φτάνει το γάλα σου;"

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο μια συμβουλο θηλασμου ειπε να μιλησουμε αργοτερα γαιτι ειχε δουλεια την πηρα ξανα μετα αλλα δεν απαντησε.Ειναι και λιγο στα τυφλα αυτη η αναζητηση βοηθειας.Εχει καποια μαμα συμβουλευθει τωρα τελευταια συμβουλο θηλασμου για να μου την προτεινει?Εαν μεινατε ευχαριστημενη-παρολο που ξερω οτι αυτο ειναι υποκειμενικο θεμα-θα ηθελα τη γνωμη σας.Μενω στην Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο μια συμβουλο θηλασμου ειπε να μιλησουμε αργοτερα γαιτι ειχε δουλεια την πηρα ξανα μετα αλλα δεν απαντησε.Ειναι και λιγο στα τυφλα αυτη η αναζητηση βοηθειας.Εχει καποια μαμα συμβουλευθει τωρα τελευταια συμβουλο θηλασμου για να μου την προτεινει?Εαν μεινατε ευχαριστημενη-παρολο που ξερω οτι αυτο ειναι υποκειμενικο θεμα-θα ηθελα τη γνωμη σας.Μενω στην Αθηνα.

 

Σου εστειλα πμ

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Υποπτεύομαι οτι δεν γράφω σε σωστό σημείο αλλά όσο και αν ψάχνω δεν βρίσκω που πρέπει και χρειάζομαι οσο το δυνατον γρηγορότερα μια απάντηση. Αποθηλάζω χωρις να το ξέρω (μέχρι πριν λίγες μέρες) και χωρις να το θέλω. Το΄κοριτσάκι μου είναι 9,5 μηνών και θηλάζαμε αποκλειστικά. Το πρόβλημα αρχισε μάλλον με την εισαγωγή στερεών τροφών γιατί καθώς δεν γνώριζα άεχισα να παραλείπω θηλασμούς εφόσον έδινα φαγητό.Το αποτέλεσμα πλέον η μικρή να μην μπορεί να συπληρώσει ούτε ένα ΄γεύμα και εγώ να της δίνω ξένο.(μου το έδωσε η καλή μας παιδίατρος!!!χωρις να έχει να προτείνει τίποτε απολύτως!!) Είμαι πραγματικά πολύ στεναχορημένη και δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορώ να αυξήσω πλέον την παραγωγή γάλακτος?

Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι οτι δεν γράφω σε σωστό σημείο αλλά όσο και αν ψάχνω δεν βρίσκω που πρέπει και χρειάζομαι οσο το δυνατον γρηγορότερα μια απάντηση. Αποθηλάζω χωρις να το ξέρω (μέχρι πριν λίγες μέρες) και χωρις να το θέλω. Το΄κοριτσάκι μου είναι 9,5 μηνών και θηλάζαμε αποκλειστικά. Το πρόβλημα αρχισε μάλλον με την εισαγωγή στερεών τροφών γιατί καθώς δεν γνώριζα άεχισα να παραλείπω θηλασμούς εφόσον έδινα φαγητό.Το αποτέλεσμα πλέον η μικρή να μην μπορεί να συπληρώσει ούτε ένα ΄γεύμα και εγώ να της δίνω ξένο.(μου το έδωσε η καλή μας παιδίατρος!!!χωρις να έχει να προτείνει τίποτε απολύτως!!) Είμαι πραγματικά πολύ στεναχορημένη και δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορώ να αυξήσω πλέον την παραγωγή γάλακτος?

 

γράψε μας περισσότερα πράγματα ....

πόσα γεύματα κάνει το μωρό

πόσο συχνά θηλάζει

πως συμπεριφέρεται στο στήθος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Aglaia, αν θέλει κάποιος να πάρει πιστοποίηση τί πρέπει να κάνει? Απ' ό,τι είδα στο σάιτ του Συλλόγου σας υπάρχουν κάποιες εξετάσεις, αυτό μόνο, ή κάνεις κάποια μαθήματα? Η ύλη ποιά είναι? Υπάρχουν εξεταστρα? Αν δεν μπορείς να με εξυπηρετήσεις πού μπορώ να ρωτήσω? Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

 

επισης, απο ποιον και που παραδινονται αυτα τα μαθηματα? και σε πια πολη-αθηνα, θεσσαλονικη

θα ηθελα να μας απαντησει καποιος συμβουλος θηλασμου

Link to comment
Share on other sites

δεν γινονται μαθηματα.δινεται βιβλιογραφια για τις εξετασεις αλλα απαιτουνται και ωρες προυπηρεσιας. Επισης πρεπει να εισαι απο επαγγελμα στον χωρο της υγειας

 

διαβασε εδω αλλα και την δεξια στηλη που εχει ολες τις διευθυνσεις επικοινωνιας

 

http://www.thilasmos.net/ibclc.html

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τωρα τον Νοεμβρη θα βγει καινουρια λιστα με IBCLCs,εμαθα οτι εχουν δωσει εξετασεις καμια 20 ατομα,ξερει καμια ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα με τα ονοματα και σε ποιες πολεις ειναι?

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...