Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως θα διαγραφώ οριστικά από το φόρουμ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 285
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε ξεχασατε την κλικα των αυπνων μαμαδων και την κλικα με τις γουρουνες που κοιμουνται και πολυ θελω να κανω καινουργια εγγραφη για να τους πω δυο λογακια να βγαλω το αχτι μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που βλέπω μου φαίνεται πολύ ύποπτο,

μια πιο προσεκτική ματιά θα σας πείσει ότι είμαστε

η κλίκα: ''ψάχνοντας απεγνωσμένα την κλίκα ''

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

και ναι... ξεχάσαμε

την κλίκα της κότας (θέλει επεξήγηση; ) και

την κλίκα της πάπιας

 

Βρήκα επιτέλους και τον ορισμό της κλίκας:

 

κλίκα η [klνka] Ο25 : (μειωτ.) ομάδα ανθρώπων που αποτελούν μια στενή παρέα, τα μέλη της οποίας αλληλοϋποστηρίζονται με σκοπό να προωθήσουν μόνο δικά τους συμφέροντα ή απόψεις:

 

Άρα... και το καφέ που μπαναρίστηκε κλίκα δεν ήταν;

 

Δηλαδή ήταν ο πόλεμος της κλίκας;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

αυτό που βλέπω μου φαίνεται πολύ ύποπτο,

μια πιο προσεκτική ματιά θα σας πείσει ότι είμαστε

η κλίκα: ''ψάχνοντας απεγνωσμένα την κλίκα ''

 

Οτι πιο σωστο διαβασα εδω και ΠΟΛΛΑ ποστ.....και αποχωρω.....αμα την βρειτε πειτε μου και εμενα......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που κατάλαβα μέχρι στιγμής είναι ότι αυτοί που βρίζουν και προκαλούν τους άλλους να αντι-βρίσουν για να φάνε κόκκινο είναι κλίκα... σωστά ???

 

Τωρα αν σου πω οτι συμφωνω απολυτα, θα με πιστεψεις?

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αποχωρώ, αν την βρείτε πείτε και σε μένα,

 

(έχω και π.μ., πάμε μια βόλτα;)

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

και ναι... ξεχάσαμε

την κλίκα της κότας (θέλει επεξήγηση; ) και

την κλίκα της πάπιας

 

Βρήκα επιτέλους και τον ορισμό της κλίκας:

 

κλίκα η [klνka] Ο25 : (μειωτ.) ομάδα ανθρώπων που αποτελούν μια στενή παρέα, τα μέλη της οποίας αλληλοϋποστηρίζονται με σκοπό να προωθήσουν μόνο δικά τους συμφέροντα ή απόψεις:

 

Άρα... και το καφέ που μπαναρίστηκε κλίκα δεν ήταν;

 

Δηλαδή ήταν ο πόλεμος της κλίκας;

 

 

Αερικούλη μου,

χαίρομαι πάρα πολύ που ξέρεις τί είναι κλίκα και θεωρητικά τώρα,γιατι στην πράξη τα έμαθες πριν κανένα τετράμηνο.Τότε που έκανες και σύ την καλή σου πράξη για να νιώθεις όμορφα,είπες και σύ τον καημό σου για τα ασχημα παιδικά σου χρόνια,και ήρθε η καλή σου η κλίκα και σε "μάζεψε",αφιερωνοντας σου μάλιστα και ειδικό πόστ.

 

Φυσικά και υπάρχουν πολλές κλίκες εδώ μέσα!

Η κάθε παρέα είναι κλίκα,ναι.

Δεν είναι πολλές όμως οι κλίκες που το παίζουν χωροφύλακες και επεμναίνουν σε όλα τα θέματα λές και οχι μόνο γνωρίζουν τα πάντα αλλά έχουν και το δικαίωμα να κρίνουν όλο τον κόσμο.

Αυτή είναι η δική σου κλίκα,λοιπόν,μια που ρωτάς.

Το όνομα σου μπορεί να θέλεις να είναι Αερικό,αλλά το μυαλό σου είναι φυλακισμένο.Αποδειξη;;;;Μέτρα σε αυτό το θέμα πόσες φορές έχεις πάρει τον λόγο.Σβήσε λοιπόν το Αερικό και γράψε \Αρχιμπάτσος για να ξέρουμε λοιπόν με ποιόν μιλάμε.-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν όντως υπάρχουν ΑΠΤΕΣ αποδείξεις γι'αυτό πους λες και κάποιος δεν τις προσκόμισε στην διαχείρηση τότε φταίει αυτός που ΔΕΝ το έκανε.

Απ ότι θυμάμαι η διαχείρηση είχε ζητήσει αν υπάρχουν αποδείξεις να κατατεθούν. Γιατί δεν έγινε καμία τέτοια κίνηση, ώστε να λάβει και κάποια μέτρα το παρεντσ που χρησιμοποιήθηκε ο χώρος του για εξαπάτηση?

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω τι αποδείξεις αυτές.

Καθώς και όλες όσες έδωσαν τα λεφτά τους.

Δεν νομίζω να λέω κάτι παράλογο έτσι?

 

ΑΚΡΙΒΩΣ! όλοι μιλάνε χωρίς αποδείξεις.. αφού κανείς δεν τις έχει, κανείς δεν δικαιούται να κατηγορεί άλλους ότι τις είχαν ή οτιδήποτε άλλο! Που ξέρουν, τι αποδείξεις έχει ο ένας ο άλλος η ΕΕΕΓ;

Η όλη συζήτηση είναι υποθετική! Το τι αμάξι οδηγούσε και τι εκανε με τα επιπλα του κάποιο μέλος δεν μπορούν να είναι αποδείξεις παρα μόνο ενδείξεις.

 

Την πραγματικότητα την ξέρουν ΜΟΝΟ όσοι έχουν εμπλακεί σε νομικές διεκδικήσεις εφοσον το έχουν κάνει.

Όλοι οι άλλοι, αν ξέρουν ας μιλήσουν και αν δεν ξέρουν μην κάνουν ότι ξέρουν. Επίσης αν ξέρουν και δεν μπορούν να μιλήσουν δημόσια μπορούν ΠΑΝΤΑ να επικοινωνούν με την διαχείριση και τηλεφωνικά.

 

και εννοείται ότι όποιος όταν δεν έχει αποδείξεις, κατηγορεί κάποιον δημόσια για απάτη, καταπατά κανόνες του φόρουμ αλλά και προκαλεί δυσφήμιση στο άτομο αυτό.

 

Εφόσον δεν υπάρχουν αποδείξεις,

οι όποιες δημόσιες δηλώσεις που κατηγορούν άτομο για απάτη αποτελούν ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ! Ρωτήστε έναν δικηγόρο πια! (όσοι δεν καταλαβαίνετε!)

 

Τα μέλη τα οποία ακόμα παραπονιούνται, πολύ απλά δεν θέλησαν να πιστέψουν ότι ο μόνος λόγος αποκλεισμού είναι αυτός αλλά ότι υπάρχει κάποιος άλλος σκοτεινός λόγος!.

Ε δε μπορούμε να αλλάξουμε και τα μυαλά του καθενός αν θέλει σώνει και καλά να πιστεύει αυτό. Το ίδιο και σε άλλα θέματα.

 

Μου έστειλαν κάποιο πμ πολύ ευγενικό που αφορά την υπόθεση ότι κάποιες φορές οι κάρτες δεν δίνονται τυχαία.

 

Δεν υπαρχει τρόπος να σας αποδείξουμε ότι δεν λειτουργούμε εσκεμμένα.

(πως άραγε?)

Ο μόνος τρόπος είναι είτε να το πιστέψετε,

είτε αν δεν το πιστέψετε

 

να δώσετε οι ΙΔΙΕΣ ένα χέρι βοηθειας για να δείτε απο κοντά ΠΟΣΕΣ κάρτες προλαβαίνετε να δώσετε και αν θα καταφέρετε να δίνετε 100% κάρτες σε ολα τα θέματα. Μετά όταν εσείς έχετε δώσει ένα 80% με την γλώσσα έξω όντας εθελοντές και όχι έμμισθοι τότε να δώ τι θα απαντήσετε (σε μέρος του 80%) που αποφάσισε να διαμαρτυρηθεί για ποιό λόγο το άλλο 20% δεν έλαβε κάρτες.

και μετά ξαναμιλήστε.

Θα περιμένουμε στον admin απο ΟΛΟΥΣ όσους έχουν παραπονεθεί, πμ,

για συμμετοχή στην ομάδα των εθελοντών. Μη ξεχνιόμαστε λοιπόν Τα θέλετε διαφορετικά τα πράγματα? ΚΑΝΤΕ ΤΟ! όχι να μιλάτε διαρκώς και να σας μένει και απωθημένο στην τελική. Καλό στον εαυτό σας θα κάνετε εφόσον τόσο πια σας έχει ενοχλήσει και έχετε νιώσει αδικημένες.

 

όντως, η ουσία την έκανε με ελαφρά...

βασικά, αυτό που με ενόχλησε ήταν ότι η αλήθεια δε βγήκε στη φόρα, έτσι για την ιστορία

το κόβω κι εγώ και τέλος.

να'ναι καλά και η κοπέλα και τα παιδάκια της εύχομαι μόνο.

 

και πάλι καληνύχτα!

 

Την αλήθεια γενικά, την ξέρει ο καθένας για τον εαυτό του.

Να βγεί η όποια αλήθεια στην φόρα, είναι κάτι πολύ σχετικό, ειδικά όταν αφορά πράξεις ανθρώπινες, οικογένειες, και παιδιά σε κατάσταση κρίσης.

Η αλήθεια να βγεί στη φόρα, δεν γίνεται σε αυτό το σημείο, όπως ίσως γίνεται σε κάποια εκπομπή big brother όπου οι θεατές να είναι οι κριτές για το ποιός έχει δίκαιο και ποιός άδικο. Κάτι τέτοιο ούτε είναι εφικτό, ούτε επιθυμητό να συμβεί εδώ.

Η ΕΕΕΓ ανακοίνωσε ότι δεν θα επιτρέπει στο μέλλον άλλα τέτοια θέματα και αυτό είναι το μόνο που μπορεί να βγεί "στην φόρα". Αν ψάχνετε κάτι άλλο, είναι άσκοπο να το κάνετε μέσω του φόρουμ. Θα πρέπει να κάνετε δική σας έρευνα, και όχι online.

 

Να πάρει! ακόμη εδώ είμαι! κοιτάζω κάδρα στο νετ.

 

Επίσης, να πω ότι δε θα ήθελα να διαγραφώ από το parents αλλά από το cafe, αλλά "κοριτσομάνα" εκεί σίγουρα δε μπορώ να ξαναμπώ.

ΑΛΛΑ, δε θέλω ένα φόρουμ να διαφημίζει ότι έχει 462456345634 μέλη (γιατί όταν ψάχνει κάποιος πού θα διαφημιστεί εννοείται ότι το κοιτάζει και αυτό)

Οι πληροφορίες που έχετε δεν είναι σωστές.

Σε κανένα φόρουμ διεθνώς όλες οι διευθύνσεις ειναι έγκυρες, και επίσης, εμείς δεν χρησιμοποιούμε την βαση δεδομένων για αποστολή διαφημιστικών εμαιλ, εδώ και 1-2 χρόνια. ΚΑΙ, σε όποιες διαφημιστικές συνομιλίες με εταιρείες ΔΕΝ γίνεται ποτέ - εδω και χρόνια τουλαχιστον- λόγος για αριθμό έγκυρων εγγεγραμμένων μέλων. Εξάλλου η διαφήμιση μέσω mail δεν θεωρείται πλέον αποτελεσματική.

Επίσης το μεγαλύτερο μέρος της επισκεψιμότητας του site δεν έρχεται απο τα εγγεγραμμένα μέλη.

και τα 2345234 να είναι μπαναρισμένα και να μη μπορούν καν να έχουν πρόσβαση στο λογαριασμό τους.

 

πλέον δεν υπαρχει μόνιμο ban υπάρχει μόνο 1 μήνα. Αποκλεισμός μόνιμος αφορά λογαριασμούς σπαμ ή υβριστικούς λογαριασμούς / διπλοεγγραφές.

αυτό δε μου φαίνεται σωστο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο τους αφορά τους διαφημιζόμενους, στην τελική.

 

Εν τέλει, δε θέλω να αποτελώ το εικονικό μέλος ενός φόρουμ. Πειράζει?

έτσι, γιατί μου'χει κάτσει στραβά. και δε θέλω οποιοσδήποτε να έχει τα στοιχεία μου χωρίς πλέον να το θέλω. αυτά!

 

οι διαχειριστές ΚΑΘΕ ιστοσελίδας/φόρουμ, σύμφωνα με τον νόμο, οφείλουν και έχουν δικαίωμα να κρατούν εμαιλ και ip για λόγους ασφαλείας. Διαγραφές λογαριασμών δεν γίνονται για αυτούς τους λόγους. Γίνονται απενεργοποιησεις (πχ, member request).

και πάω για ύπνο επιτέλους!!!!! καληνυχτα!!!! τη βλέπω την μπανοκάρτα να'ρχεται!!!!!!

 

--------------------------------------------------------

κλείνω με τα εξής (σε όχι χρωματιστα για να μην ειναι κουραστικό)

 

είναι φαντάζομαι αναμενόμενο, παντα θα υπάρχει ένα ποσοστό που και έτοιμα τα πράγματα τα θέλει, και δωρεάν, και τέλεια 100% και προπαντώς, αν δε γίνονται έτσι, είναι ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ.

 

Ε δεν μπορώ παρά να ειρωνευτώ και να πώ ότι καποιο υπουλο σχέδιο έχει κατακλείσει την ομάδα του parents! ( μουσική θρίλερ)

 

προτείνω ενασχόληση με ποιό σημαντικά πράγματα απο το να μετράτε πόσες κάρτες έδωσαν οι συνονιστές πέρα απο τη δική σας, να ασχοληθείτε απλώς με το γεγονός ότι σας την έδωσαν γιατί είχαν τέτοιο λόγο.

Το ότι δεν έδωσαν σε διπλανό σας δεν είναι ότι είχαν λόγο επίτηδες, όσο και αν σας φαίνεται, όσο και αν θέλετε να το πιστέψετε.

 

Το φόρουμ αυτή τη στιγμή ο λόγος που υπάρχει είναι ότι τόσα χρόνια οι συντονιστές κάνουν αυτή τη δουλειά.

Δεν είναι άσχετοι, δεν είναι καινούριοι, απλώς δεν προλαβαίνουν είναι αδύνατο.

 

Ή το πιστεύετε είτε όχι. Αν δεν το πιστεύετε, κρατήστε το για τον εαυτό σας, ή επισκεφτείτε άλλα φόρουμ, γράψτε βιβλίο, γράψτε μπλογκ, ανοίξτε άλλο φόρουμ... εδώ δεν έχει θέση γιατι αφορά μια υποθετική σας σκέψη, η οποία εντέλει δημιουργεί εντυπώσεις άσχημες χωρίς κανένα στοιχείο.

 

και η δήλωση του στύλ

 

"α και εγώ συμφωνω μαζί σου αλλα μενω επειδή βοηθάει σε κάποια θέματα"

 

είναι η πλέον οξύμωρη, αλλά και υποκριτική αφού, εάν όλα αυτά τα χρόνια δεν υπήρχαν αυτοί οι κανόνες, δεν θα βοηθιόσουν αγαπητή στο έργο σου, ή δεν θα συχναζες καν να διαβάζεις ...γιατί... .αυτοί οι κανόνες έχουν συντηρήσει το φόρουμ και σκληρη δουλειά απο όλη την ομάδα.

 

αυτό που ακούγεται κάποιες φορές ότι δεν υπάρχει ελευθερία απόψεων, έχει να κάνει με ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ του τρόπου διατύπωσης των μελών έτσι ώστε τα κείμενα να μπορούν να είναι ενημερωτικά χρήσιμα και να μην παραπληροφορούν, και μόνο αυτό.

 

Όποιος δεν καταλαβαίνει την διαφορά απο το ένα πράγμα στο άλλο,

!!!ειναι δικο του πρόβλημα.!!!

Όποιος δεν μπορεί να διατυπώσει την άποψή του με τρόπο που να μην είναι σύμφωνα με τους κανόνες, πάλι !!είναι δικό του πρόβλημα!!

Όποιος δεν καταλαβαίνει την διαφορά του εσκεμμένα, και του δεν επαρκούν οι συντονιστές για να δίνονται 100% όλες οι κάρτες που πρέπει να δοθούν

πάλι !! είναι δικό του το πρόβλημα !!

 

εφόσον απο πλευράς ΕΕΕΓ αυτό εξηγείται όσο γίνεται στις ανακοινώσεις.

 

Δεν μπορεί να είναι αλλιώς , γιατί δεν υπάρχει χρόνος να γίνει αλλιώς.

Στο μέλλον ποιός ξέρει, αν υπάρχουν πόροι, μπορεί να φτιάξουμε και βιντεάκι που να εξηγεί επακριβώς την διαδικασία και γιατί δεν υπάρχει χρόνος/δυνατότητα για 100% καλυψη σε κάρτες πάντα και χωρίς εξαιρέσεις.... Ότι οι συντονιστές δεν είναι ίδιοι για το καθε θεμα, μπορεί να τυχει να δώσουν και διπλές κάρτες ή να τύχει να έχουν και άλλη κρίση για την ίδια δημοσιευση ο καθενας να στείλει άλλου είδους κείμενο. Ότι οι συντονιστές δεν γίνεται να λειτουργούν με το άγχος του μη τυχόν πιστέψουν τα μελη ότι δεν είναι τυχαίο που πηραν αυτά ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΑΛΛΑ τις κάρτες! ...

 

Έτσι ώστε όταν κάποιος βγάζει αυτό το συμπέρασμα, να το βλέπει για να του απαντούνται ΟΛΑ τα ερωτήματά του.

Κάτι σαν customer care. Αν είχαμε χρόνο να το φτιάξουμε προφανώς και θα το κάναμε. Αν σας αρέσει αυτή η ιδέα στείλτε μας feedback στο administrator.

 

 

Το θέμα κλειδώνει εδώ, πιστεύω ότι ότι είχαν να πούν κάποια μέλη το είπαν, η απάντηση για το ποιάς ομάδας υποτιθεται εξυπηρετούμε τους σκοπόυς της, δεν ήρθε απο κάπου (δεν είδα κατι δεν έλαβα κάτι).

 

Σε όποιον δεν αρέσουν οι πάνω απαντήσεις, ας αποφασίσει, και αν διαφωνεί, όπως γράφω πιο πάνω, ας εκθέσει σε άλλο μέρος στο διαδίκτυο τις απόψεις του. Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να συμμετέχει εάν δεν το θέλει.

 

Οι υπόλοιποι, να δουμε χερια βοηθειας όσοι εχετε το χρονο να περνάτε μπροστά απο τον υπολογιστή σας να αναρωτιώσαστε κιόλας ποιός και γιατί πηρε πόσες καρτες,

στείλτε ενα συντομο βιογραφικό και τις ενότητες που θα σας ενδιέφερε να συμμετασχετε με πμ στον αντμιν ή συντονιστή Οργκ.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...