Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαλακι Time-out


maripossa

Recommended Posts

Διαβασα καπου για καποια χαλακια του Time-out.Μηπως ξερει κανεις ή εχει χρησιμοποιησει κατι τετοιο? Δουλευει αυτο το πραγμα?μπορει το παιδι να μαθει απο αυτο!!?

qZRnp3.pngx8uZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Μάλλον εννοεις το χαλάκι που τα βάζουμε "τιμωρία" να κάνουν δηλαδη ταιμ αουτ απο την σκανταλιά τους , ένα λεπτό για κάθε χρονο της ηλικίας τους!

αν το βρεις πες μας και εμάς!

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω εφαρμόσει το time out ένα χαλακι του ικεα έχω βάλει.Δουλεύει αυτή η μέθοδος αρκεί να το εφαρμόζεις πάντα.Πρώτα τον προειδοποιείς και μετά τον βάζεις να κάθεται τιμωρία. Ο δικός μου που έιναι σχεδόν δύο τον βάζω δύο λεπτά.Τον βάζω και δεν φεύγει όποιος και να πάει να του πει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ!!!;)ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΟΧΙ ΧΑΛΑΚΙ!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ 2ΛΕΠΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΚΑΝΤΑΛΙΑ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ!ΤΟΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΗΓΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ!!!ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ!ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ!!!!ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΕΥΡΑ!!!!:mad::evil:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...