Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καποια μανουλα απο Αλεξ/πολη που μπορει να με βοηθησει????


pwlina

Recommended Posts

Καλησπερα! Μεσα στο μηνα ειναι να ερθουμε στο νοσοκομειο Αλεξ/πολης για να κανουμε εξετασεις αιματος, θα ταξιδεψω αρκετα χιλιομετρα κ γι αυτο θελω να μαθω κατι. Κανουνε βιοχημικες εξετασεις εκει? Αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα βγαινουν τα αποτελεσματα?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο αδερφος μου μενει αλεξ/πολη.θα ρωτησω τη νυφη μου αν ξερει αλλα δυστηχως επιστρεφει σε 2 μερες.ελπιζω να σε βοηθησει καποιος αλλοσ ως τοτε.μπορεις να απευθυνθεις κ στο ιδιο το νοσοκομειο ομως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανεπιστημιακο νοσοκομειο κ θα εχει μικροβιολογικο.

Το πιο πιθανο ειναι ομως να πρεπει να κλεισεις ραντεβου στα εξωτερικα ιατρεια.Δεν νομιζω οτι μπορεις να πας οποιαδηποτε στιγμη κ να ζητησεις να σου κανουν εξετασεις.

Δες εδω

http://www.pgna.gr/

 

Βρηκα κ αυτο

Προγραμματισμός Μικροβιολογικών Εξετάσεων 2551 075149

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

κανουν βιοχημικες εγω εκει εκανα για θροβοφιλια ειναι πανεπιστιμιακο και γινονται πολλες εξεταςσεις ολα τα γυρω νοσ. στελνουν εκει..εαν θες καιτιποτα αλλο ρωτα μενω κομοτηνη αλλα το εχω επισκεφτει δυστιχως πολλες φορες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! Ναι μπορω να ρωτησω κ στο ιδιο νοσοκομειο αλλα με τα τηλεφωνα ξερετε τι γινεται. Προσπαθουν να δωσουν μια συντομη απαντηση κ τσακ το κλεινουν. Κ ναι νοσοκομειο μπορει να ειναι αλλα πηγα στο πιο κοντινο μου νοσοκομειο κ ομως δεν κανανε βιοχημικες. Ουτε κ κανενας ιδιωτης της πολης μου κανει. Εδω ενας μικριοβιολογος μου ειπε οτι θα του παρει αιμα απο το κεφαλι, δεν μπορουσε λεει απο το χερακι να βγαλει τοσο αιμα. Με τρομοκρατησε. Ακουστε τι εγινε, η παιδιατρος φταει βασικα για ολα που δεν μας ειπε τιποτα. Πηγαινουμε λοιπον στο πιο κοντινο νοσοκομειο κ αφου η παιδιατρος του πηρε αιμα απο το χερακι μετα μας ειπε οτι εδω δεν κανουν βιοχημικες εξετασεις κ πρεπει να παμε εξω. Ο ιδιωτης παιδιατρος μας ομως ποτε δεν μας ειπε οτι εδω γυρω δεν κανει κανενας βιοχημικες κ ετσι τζαμπα τρυπησανε το παιδι μου. Τι να πω. Κ τωρα θελω να ειμαι σιγουρη πριν παω σε αλλο νοσοκομειο για να μην εχουμε παλι τα ιδια. Το παιδι να σας πω οτι δεν εχει κατι, τουλαχιστον ετσι λεω μεχρι τωρα. Απλα θα κανουμε της εξετασεις αιματος που κανουν ολα τα παιδακια μετα το χρονο.

 

Γιωτα σε ευχαριστω το εχω βρει κ εγω αυτο το νουμερο, θα ψαξω να κλεισω ραντεβου κ για υπερηχο νεφρων να δουμε τι εγινε κ με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κλεισεις ραντεβου...και να εχεις χαρτι απο γιατρο νομ νοσοκομιου γιαυτο δεν ειμαι και πολυ σιγουρη..

 

Μπουρμπουλιθρα ναι εχω χαρτι εννοειτε, η παιδιατρος εχει γραψει της εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να κλεισω ραντεβου σε παιδιατρο πρωτα, εκει να του δειξω της εξετασεις κ αυτος να γραψει αλλες αφου εξετασει κ δει το ιστορικο του παιδιου??? Μπερδευτηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρώτησε το αυτό γιατί μαλλον για να κλεισεις ραντεβου σε παιδιατρο,θα παρεις τωρα τηλεφωνο κ θα σου κλεισουν ραντεβου μετα απο 2 μηνες.Παρε αυριο κ ρωτα αν μπορεις να κανεις εξετασεις με χαρτι παιδιατρου του ταμειου σου.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω αυριο κ θα ρωτησω κ μετα θα σας γραψω τι μου ειπαν!! Καλα αυτο για μετα απο 2μηνες μην το συζητας, ξερω πως ειναι η κατασταση γιατι εχω κλεισει παλια κ αλλα ραντεβου εκει, για μενα ομως. Τωρα στις 21 ειναι να κανουμε εμβολιο, αυτο δεν πιστευω να παιζει ρολο ομως στα αποτελεσματα αμα παει εμβολιασμενο για εξετασεις το παιδι?

Link to comment
Share on other sites

Εφ οσον ειναι απλες βιοχημικες δεν επηρεαζει το εμβολιο.

Αλλα αν ειναι καποια εξειδικευμενη για να δουν αντισωματα θα πρεπει να το αναφερεις.Αν και πιστευω οτι ειναι οι απλες βιοχημικες εξετασεις.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...