Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΝΕΙΣ?


toniasid

Recommended Posts

Για να δούμε,για να δούμε...καμία/κανένας συνάδελφος στο forum?Μήπως βρω κ κανέναν συμφοιτητή,να θυμηθώ τα παλιά...δεν το εξασκώ βέβαια το επάγγελμα.Μου έμεινε άλλος ένας-ανεκπλήρωτος-ευσεβής πόθος...

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιούχουουουουου...

Συναδέλφισσααααααααα...

Εδώ είμαι!

Εγώ το εξάσκησα το επάγγελμα για πολλά χρόνιά...

Σπούδασα Γιάννενα, εσύ;

:D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα Γιάννενα; Ήρθα!

 

Εγώ δεν είμαι αρχαιολόγος... είμαι από την άλλη μεριά... Χημικός, τελείωσα στα Γιάννενα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Καλώστην!

Είχα φίλους από χημικό, αλλά περισσότερους από φυσικομαθηματικό. Έχεις τελειώσει χρόνια;

Εγώ το 1999 (χρόοοοοοονια... :roll: )

Μένεις Γιάννενα;

Να είχα την τύχη σου... :(

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να είσαι καλά!

Κι εσύ να χαίρεσαι το δικό σου το μπουμπούκι!

 

Μπα, εγώ δεν το απομυθοποίησα... Τη λατρεύω την ανασκαφή. Απλώς κουράστηκα με τις συμβάσεις, έκανα μανιωδώς χαρτιά στο ΑΣΕΠ για οποιαδήποτε θέση στο δημόσιο και έκατσε μία θέση! Μπήκα στο δημόσιο πριν από 2 μήνες. ΊΣως κοιτάξω για μετάταξη στο ΥΠΠΟ αργότερα...

Αθήνα έχεις δουλέψει; Τώρα ασχολείσαι με φιλολογικά;

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλώστην!

Είχα φίλους από χημικό, αλλά περισσότερους από φυσικομαθηματικό. Έχεις τελειώσει χρόνια;

Εγώ το 1999 (χρόοοοοοονια... :roll: )

Μένεις Γιάννενα;

Να είχα την τύχη σου... :(

 

Εγώ το '97 μπήκα Κρήτη, και βγήκα το 2002 από Γιάννενα (έπεσε μια μεταγραφή στη μέση κατά το 3ο έτος). Το 1999-2000 ήρθα στα Γιάννενα. Μένω Γιάννενα μόνιμα (αν και θα προτιμούσα μια άλλη πόλη για διαμονή).

 

Είχα 1-2 φίλες από Ιστορικό-Αρχαιολογικό, αλλά ήταν ακόμα μικρότερο έτος από μένα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!

Κι εσύ να χαίρεσαι το δικό σου το μπουμπούκι!

 

Μπα, εγώ δεν το απομυθοποίησα... Τη λατρεύω την ανασκαφή. Απλώς κουράστηκα με τις συμβάσεις, έκανα μανιωδώς χαρτιά στο ΑΣΕΠ για οποιαδήποτε θέση στο δημόσιο και έκατσε μία θέση! Μπήκα στο δημόσιο πριν από 2 μήνες. ΊΣως κοιτάξω για μετάταξη στο ΥΠΠΟ αργότερα...

Αθήνα έχεις δουλέψει; Τώρα ασχολείσαι με φιλολογικά;

 

Έκανα κάποια φεγγάρια κ φιλολογικά,έδωσα και ΑΣΕΠ το 2004 :shock::shock: ,πιο πριν είχα δώσει για την Εθνική,πέρασα και από αρχαιολόγος κατέληξα να δουλεύω τραπεζικός υπάλληλος.. :? Τεσπα,υγεία να υπάρχει.Βέβαια,έχουμε και τα καλά μας.Σταμάτησα δουλειά Ιούλιο 2008 και ξαναπάω Σεπτέμβρη 2009,να ξεπεταχτεί και το ζουζούνι μου...

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Alcyon, εγώ μπήκα το 1995! Δεν συμπέσαμε, αλλά δεν αποκλείεται να έχουμε κοινούς γνωστούς. Τα Γιάννενα τότε ήταν ονειρεμένη φοιτητούπολη, γνωριζόμασταν όλοι με όλους... Τώρα έχουν παραπληθύνει οι φοιτητές εκεί.

Πραγματικά σε ζηλεύω που μένεις εκεί.Έκανα πολλά χρόνια για να ξεπεράσω τα Γιάννενα. Ήθελα να μείνω εκεί αλλά δεν υπήρχε δουλειά και αναγκάστηκα να επιστρέψω.

Και ο άντρας μου Γιάννενα έχει τελειώσει. Το Μαίο λέμε να ανηφορίσουμε με το μικρό κατά Ήπειρο μεριά! :wink:

Mamma mia,ο τραπεζικός τομέας απασχολεί πολλούς αρχαιολόγους τελικά. Οι μισοί μου συμφοιτητές δουλεύουν σε τράπεζες! Τι να πω, μετά από τόσα χρόνια ανασκαφών μου φαίνεται κλεισούρα το γραφείο. Ακόμα δεν έχω πάει στην υπηρεσία όπου προσλήφθηκα, έχω κι εγώ άδεια ανατροφής, αλλά νομίζω ότι θα αργήσω πολύ να συνηθίσω την καρέκλα και το ταβάνι από πάνω μου... :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια κι εγώ τελείωσα Ιστορικό Αρχαιολογικό στα Θεσ/κη, πήρα πτυχίο το 1996(!υπάρχουν τέτοιες χρονιές;). Δούλεψα στην αρχαιολογία σε ανασκαφές στην αρχή, μου άρεσε πολύ αλλά αργότερα λίγο την απομυθοποίησα εγώ, περισσότερο ..με απομυθοποίησε αυτή...τεσπα εδώ και χρόνια δουλεύω σε φροντιστήρια, ιδιαίτερα..τα γνωστά..δε βαριέσαι όλα καλά...

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες συναδέλφισσα γλύκα!

 

Athena, έχω πολλούς γνωστούς συντηρητές... Το εξασκείς το επάγγελμα; Μετά το πτυχίο μου το έψαξα λίγο για κατατακτήριες στο ΤΕΙ για συντήρηση έργων τέχνης αλλά ήθελε χημεία κοκ και τα παράτησα :roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες συναδέλφισσα γλύκα!

Καλώς ήρθες Γλύκα στην "αρχαιολογική"παρέα!! Εγώ τελείωσα το 2000,εντάξει,δεν είναι και σπουδαία διαφορά...

 

Μετά το πτυχίο μου το έψαξα λίγο για κατατακτήριες στο ΤΕΙ για συντήρηση έργων τέχνης αλλά ήθελε χημεία κοκ και τα παράτησα :roll:

 

Και γω μια απ'τα ίδια,souzy...τι ωραία χρόνια πάντως...

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι εγώ τελείωσα Ιστορικό Αρχαιολογικό στα Θεσ/κη, πήρα πτυχίο το 1996(!υπάρχουν τέτοιες χρονιές;). Δούλεψα στην αρχαιολογία σε ανασκαφές στην αρχή, μου άρεσε πολύ αλλά αργότερα λίγο την απομυθοποίησα εγώ, περισσότερο ..με απομυθοποίησε αυτή...τεσπα εδώ και χρόνια δουλεύω σε φροντιστήρια, ιδιαίτερα..τα γνωστά..δε βαριέσαι όλα καλά...

Γλύκα ο αδελφός μου αποφοίτησε από το Ιστορικό-Αρχαιολογικό Θεσσαλονίκης αριστούχος.

Πήγε στρατό και μετά έκανε"καριέρα" ως πωλητής σε αρώματα χώρου για μερικά χρόνια!

Ευτυχώς δεν άφησε τις γνώσεις που είχε αποκτήσει και συνέχιζε να τις καλλιεργεί έστω κι αν δεν εξασκούσε επάγγελμα σχετικό!Στεναχωριόμουν γι αυτόν αλλά ευτυχώς!.............................

Σήμερα έχει ήδη εκδόσει δύο βιβλία και έπεται και τρίτο συγγραφικό έργο!

Το δεύτερο σύγγραμα του πάει πολύ καλά και αν συνεχίσει και παρόμοια με το τρίτο θα είναι ένας από τους πιο πολυδιαβασμένους συγγραφείς!

Αγάπησε τόσο πολύ τη σχολή του όσο δεν είχα συναντήσει άλλον έτσι! Η ανάγκη για χρήματα σε κάνει να αλλάζεις πορεία ίσως ...για λίγο όμως ευτυχώς....

Κι εγώ σπούδασα αλλά με την αγάπη που το έκανε ο αδελφός μου όχι! :lol:

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να δούμε,για να δούμε...καμία/κανένας συνάδελφος στο forum?Μήπως βρω κ κανέναν συμφοιτητή,να θυμηθώ τα παλιά...δεν το εξασκώ βέβαια το επάγγελμα.Μου έμεινε άλλος ένας-ανεκπλήρωτος-ευσεβής πόθος...

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΕΔΕΛΦΙΣΕΣ,

ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ, ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ 1993 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Η ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε,για να δούμε...καμία/κανένας συνάδελφος στο forum?Μήπως βρω κ κανέναν συμφοιτητή,να θυμηθώ τα παλιά...δεν το εξασκώ βέβαια το επάγγελμα.Μου έμεινε άλλος ένας-ανεκπλήρωτος-ευσεβής πόθος...

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΕΔΕΛΦΙΣΕΣ,

ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ, ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ 1993 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. Η ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ, ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ.

 

Είμαστε πολλές τελικά!!! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=27

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

Απαγορεύεται η χρήση προσβλητικών εκφράσεων, η παράθεση χυδαίου , άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...