Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Χιλια ευχαριστω για τις ευχες, ειναι πολυ συγκινητικο να τα διαβαζω μετα τη μικρη μιου περιπετεια και τοσες μερες απουσιας.

 

Ο τοκετος ηταν πολυ καλος, γεννησα με επισκληριδιο αυτη τη φορα (το πληρωσα στην πορεια μαλλον ομως), στην αιθουσα τοκετου υπηρχε πολυ ησυχια, ο μικρος κατεβηκε και βγηκε εξαιρετικα ευκολα παρα τα 3600. Μαλιστα οι μαιες οταν τον ειδαν εβαζαν στοιχημα οτι δεν ειναι πανω απο 3 κιλα, γιατι φαινεται πιο αδυνατος.

Ολα πηγαν καλα, ο μπαμπας μας ηταν μαζι, εξακλινο ζητησα, σε τρικλινο με εβαλαν (να μην το προτιματε παντως, το 4κλινο ειναι το καλυτερο απο τα "οικονομικα"), ικτερο καναμε τον φυσιολογικο των μωρων (που να μασησω εγω με το 13 μετα τα 20αρια της δεσποινουλας), επισκεψεις πολλες δεν ειχα γιατι αλλοι ελειπαν διακοπες και αλλοι πηγαιναν στη δεσποινα για να μη ζηλεψει.

Ο μπεμπης φαινεται να εχει γεννηθει απολυτως υγιης και μαλλον χωρις το προβληματακι στην καρδια που τοσο μας αγχωσε. Βεβαια οριστικα θα ξερουμε το σεπτεμβριο που θα κανει τριπλεξ, αλλα οι ενδειξεις ειναι θετικες.

Επιασε πολυ καλα στο στηθος απο την αρχη (πηρε τα χειλια της μαμας βρε...) και ετσι δεν ταλαιπωρηθηκα κι εγω με ιδιαιτερο πονο στο στηθος.

Η δεσποινα προς το παρον και δοξα τω Θεω το εχει παρει πολυ καλα, τον αγαπαει πολυ, ολο θελει να τον χαιδευει και να τον αγκαλιαζει. Θα δουμε στην πορεια...

 

Η δικη μου περιπετεια αρχισε λιγες ημερες μετα οταν μια λανθασμενη ενδειξη της ζυγαριας μας εστειλε επειγοντως στον παιδιατρο, αφου φαινοταν οτι παρα τον πολυ καλο θηλασμο, ο μπεμπης μας οχι μονο δεν ειχε παρει, αλλα ειχε χασει και 500 γραμ. Η ζυγαρια δεν ηταν σωστη, το εγκεφαλικο ομως εγω κοντευα να το παθω.

Το συμπερασμα των γιατρων ειναι οτι το τοσο αγχος αυτων των 9 μηνων με τις αλεπαλληλες εξετασεις, αγωνια, αντιβιωσεις (που εγω δεν παιρνω ουτε ντεπον) και με αποκορυφωμα τα φαρμακα της επισκληριδιου και το οποιο αγχος που κατεπνιγα μετα τη γεννα (που ηθελα να τα εχω ολα τελεια χωρις βοηθεια και να χαμογελαω οτι ολα ειναι καλα) με οδηγησαν την πεμπτη τη νυχτα σε μια τρομερης εμφανισης αλλεργια με την οποια καπως εχω αρχισει να ξεμπερδευω απο χτες το απογευμα μετα απο 3 επισκεψεις στα επειγοντα του Συγγρου, ορους, ενεσεις, κορτιζονες κλπ.

Ηταν τετοιο το χαλι μου αλλα και οι πονοι σε ολο το σωμα που ειχα αρχισει να σκεφτομαι οτι κατι δεν παει καθολου καλα.

Τελικα μετα απο δραστικη φαρμακευτικη παρεμβαση ενος γιατρου χτες και μεγαλη ψυχικη βοηθεια ενος αλλου γιατρου χτες το βραδυ, σημερα ειμαι αλλος ανθρωπος και ελπιζω οτι με τη βοηθεια αυτου του χτεσινοβραδινου γιατρου (συζυγου μιας φιλης απο εδω την οπια και παλι ευχαριστω) θα εχω μια σωστη αντιμετωπιση κι εγω και το μωρακι που θηλαζει με ορεξη.

Τελος καλο ολα καλα ελπιζω και χαλαλι η οποια ταλαιπωρια.

 

Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολες τις φιλες που εκαναν αυτην την εγκυμοσυνη λιγο πιο ευχαριστη και ανεκτη με την παρεα μας και την συμπαρασταση τους.

 

Αντε τωρα θα τα λεμε ολες ως μανουλες πια.... Μεχρι να μεινει εγκυος η επομενη :wink:

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...