Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφετεριες και εστιατορια μη καπνιστών


Recommended Posts

Σκέφτηκα να φτιάξουμε έναν κατάλογο με τέτοιους χώρους για Αθήνα Πάτρα Θεσσαλονίκη και οπουδήποτε αλλού.Χώρους που ξέρουμε οτι πλέον με τον καινούριο νόμο είναι μη καπνιστών και μπορούμε να πάμε με τα παιδάκια μας χωρίς να ντουμανιάζουν.Όχι οτι θα είναι πολλοί αλλά τέλος πάντων....Εγώ προς το παρών δεν έχω βρεί κανέναν στη Πάτρα.:(

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


Πολύ χρήσιμη η ιδέα του καταλόγου! Αν βρούμε και κανένα τέτοιο μαγαζί καλά θα ήταν! Προς το παρόν goody's και starbucks. Μέχρι να καταλάβουν κάποιοι ότι χάνουν πελάτες με αυτό τον τρόπο.

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα στο καφε ειναι.Οπως φτάνεις επι της Ποσειδόνως ,εχει τρεις εισοδους αν θυμαμαι καλα,η μεσαία σε οδηγει στο καφέ ενώ η δεξιά σε οδηγει στον παιδοτοπο.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζια στο Φλοισβο ειναι κυριως... καπνιστων. Το διαπιστωσα πρόσφατα... Το HaagenDasz δεν εχει χωρο μη καπνιστων, ενα δυο αλλα ειτε ειχαν ελάχιστο σε σχεση με των καπνιστων και μαλιστα οχι καλα διαχωρισμενο, με κακο εξαερισμο (αρα ολη η καπνα εμπαινε και στους μη καπνιζοντες), ειτε ειχαν τραπεζακια εξω στο κρυο για τους ακαπνους.

Το Fridays ηταν καπως καλυτερο (ο χωρος χωριζεται με τζαμενιες συρομενες πορτες, αν τις αφηνουν ανοιχτες και μπαινει ολος ο καπνος μεσα - μπορεις να ζητησεις να κλεισουν) και το διπλανο του (δεν θυμαμαι ονομα....) που ηταν πραγματικα καλο: Ο χωρος για τους μη καπνιζοντες μεγαλος, άνετος, μεσα, και χωρις καθολου καπνο απο τους "απέξω"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κανω και εγω την προσθηκη μου

Εμεις παμε στα παρακάτω γιατι 1)καπνιζουν μεν αλλα΄οχι σε ολο το χωρο και εχουν πολυ καλό εξαερισμο και δεν μυριζει ουτε καν το αισθάνεσαι και 2)ειναι τα μαγαζια children friendly

1)Οι καφετέριες flocafe στην κρηνη και στο καρφουρ

2)Το Ατζουρο στην Σοφούλη

 

Ε...Ξέχασα να πω οτι μιλάω για Θεσσαλονικη!

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω εχω εντοπισει μερικα στην Αθηνα:

 

-"εναστρον", βιβλιο-καφε στη Σολωνος, κεντρο, με χωρο για μη καπνιστες και τον πανω χωρο για καπνιστες. στην ουσια ειναι ενιαιος χωρος αλλα ειναι μεγαλος κ αν πας πρωινα δεν εχει κοσμο. πηγαμε με την μικρη και ηταν μια χαρα.

 

-"petite fleur", μικροσκοπικο καφε με τελεια σοκολατα στο χαλανδρι και το κολωνακι, στην οδο ομηρου, και εντελως μη καπνιστων!

 

-"εν δελφοις" στη σκουφα, κολωνακι , διπλα απο την εκκλησια αγ.διονυσιου, καφετερια με χωρο για καροτσια, καπως κυριλε :rolleyes: αλλα συμπαθητικο, μεσα ολο μη καπνιστων.

 

-"γιαντες", εστιατοριο (ακριβουτσικο) στην βαλτετσιου, εξαρχεια, με χωρο για μη καπνιστες και ανετο για καροτσι

 

-εδω εχω ενα θεμα, δεν θυμαμαι αν ειναι αυτο το ονομα:"το φασολι"( ; ), εστιατοριο στην εμμ. μπενακη ακριβως μετα τη σολωνος αριστερα, εξαρχεια, ολο μη καπνιστων μεσα.

 

αυτα για την ωρα....:D

Link to comment
Share on other sites

To Φλοκαφέ της γειτονιάς μου (Αγία Παρασκευή) έχει αρκετά καλό χώρο μη καπνιστών (δηλαδή είναι σχετικά μεγάλος και εχει καλό εξαερισμό οπότε δεν σου έρχεται ο καπνός του χώρου καπνιστών).

 

Καρότσι χωράει πολύ άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Απολλώνειο στην Ομόνοια (3ης Σεπτεμβρίου) και στο Ψαροκόκκαλο στη Σόλωνος (μόνο ο ημιοροφος ήταν καπνιστών, αλλά μάλλον εχουν καλό εξαερισμό και δεν υπήρχε ίχνος μυρωδιάς). Δεν είναι και τόσο κατάλληλα για παιδάκια, αλλά πλέον εγώ όταν τύχει να βγω και χωρίς τη μικρή, δεν πάω σε μέρη που καπνίζουν.

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για οσες απο εσας μενετε βορεια στο δαχτυλιδι στην Κηφισιας εχει flocafe (διπλα goody's) που το καπνισμα επιτρεπεται μονο εξω...ολο το μεσα μαγαζι ειναι για μη καπνιζοντες και ειναι πολυ μεγαλο και πολυ ωραιο καφέ.Πηγαινω συχνα και δε με πειραζει καθολου που δεν καπνιζω.Λιγο πιο κατω διπλα στο Golden Hall εχει και ενα παιδοτοπο που μπορειτε να πατε για αρχη τα παιδακια σας να παιξουν και μετα να ευχαριστηθειτε το καφεδακι σας στα flo.Διπλα απο τον παιδοτοπο εχει και ενα εμπορικο κεντρο που επισης δεν καπνιζουν.

 

 

Αν θυμηθω και καποιο αλλο θα προσθεσω...

Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα μαγαζιά ( τουλάχιστον εδώ στη Θεσσαλονίκη ) μέσα δεν καπνίζουν αλλά έχουν χώρους με ναύλον έξω που καπνίζουν.....

το ίδιο και τα περισσότερα καφέ

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

fridays

goodies

βαλτου ρήγανι ( περιοχή πολίχνη )

οδος ελπίδος

κάποια ( δεν θυμάμαι τα ονόματα όμως ) ανεβαίνοντας προς χορτιάτη

ένα ακόμη επίσης βρήκα στην πλατεία ευκαρπίας

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα λιγακι τη λιστα για Αθηνα, προσθεστε κ αλλα κανοντας κουοτ!:)

 

-"εναστρον", βιβλιο-καφε στη Σολωνος, κεντρο, με χωρο για μη καπνιστες και τον πανω χωρο για καπνιστες. στην ουσια ειναι ενιαιος χωρος αλλα ειναι μεγαλος κ αν πας πρωινα δεν εχει κοσμο. πηγαμε με την μικρη και ηταν μια χαρα.

 

-"petite fleur", μικροσκοπικο καφε με τελεια σοκολατα στο χαλανδρι και το κολωνακι, στην οδο ομηρου, και εντελως μη καπνιστων!

 

-"εν δελφοις" στη σκουφα, κολωνακι , διπλα απο την εκκλησια αγ.διονυσιου, καφετερια με χωρο για καροτσια, καπως κυριλε :rolleyes: αλλα συμπαθητικο, μεσα ολο μη καπνιστων.

 

-"γιαντες", εστιατοριο (ακριβουτσικο) στην βαλτετσιου, εξαρχεια, με χωρο για μη καπνιστες και ανετο για καροτσι

 

-εδω εχω ενα θεμα, δεν θυμαμαι αν ειναι αυτο το ονομα:"το φασολι"( ; ), εστιατοριο στην εμμ. μπενακη ακριβως μετα τη σολωνος αριστερα, εξαρχεια, ολο μη καπνιστων μεσα.

 

 

 

-To Φλοκαφέ της γειτονιάς μου (Αγία Παρασκευή) έχει αρκετά καλό χώρο μη καπνιστών (δηλαδή είναι σχετικά μεγάλος και εχει καλό εξαερισμό οπότε δεν σου έρχεται ο καπνός του χώρου καπνιστών).

 

Καρότσι χωράει πολύ άνετα.

 

-στο Απολλώνειο στην Ομόνοια (3ης Σεπτεμβρίου) και

 

-στο Ψαροκόκκαλο στη Σόλωνος (μόνο ο ημιοροφος ήταν καπνιστών, αλλά μάλλον εχουν καλό εξαερισμό και δεν υπήρχε ίχνος μυρωδιάς). Δεν είναι και τόσο κατάλληλα για παιδάκια.

 

-Για οσες απο εσας μενετε βορεια στο δαχτυλιδι στην Κηφισιας εχει flocafe (διπλα goody's) που το καπνισμα επιτρεπεται μονο εξω...ολο το μεσα μαγαζι ειναι για μη καπνιζοντες και ειναι πολυ μεγαλο και πολυ ωραιο καφέ.

 

-Λιγο πιο κατω διπλα στο Golden Hall εχει και ενα παιδοτοπο που μπορειτε να πατε για αρχη τα παιδακια σας να παιξουν και μετα να ευχαριστηθειτε το καφεδακι σας στα flo.Διπλα απο τον παιδοτοπο εχει και ενα εμπορικο κεντρο που επισης δεν καπνιζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Επίσης, για όσους μένουν βόρεια, η 'Δωδώνη' στην πλατεία της παλιάς Πεντέλης, που είναι ουσιαστικά cafe και είναι πολύ όμορφο εσωτερικά, είναι non-smoking.

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα fridays και applebees ειναι μη καπνιστων ή τουλαχιστον καπνιζεις μονο στον οροφο. Επισης στη Γλυφαδα ειναι η καφετερια Οscar. Το ξενοδοχειο DIVANI στο Καβουρι ειναι μισο μη-καπνιστων, αλλα επειδη ειναι αρκετα ευρυχωρο δεν ενοχλει η καπνα. Και επισης το ξενοδοχειο semiramis στο Κεφαλαρι.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα λιγακι τη λιστα για Αθηνα, προσθεστε κ αλλα κανοντας κουοτ!:)

 

Α Θ Η Ν Α

ΚΕΝΤΡΟ

 

-"εναστρον", βιβλιο-καφε στη Σολωνος, κεντρο, με χωρο για μη καπνιστες και τον πανω χωρο για καπνιστες. στην ουσια ειναι ενιαιος χωρος αλλα ειναι μεγαλος κ αν πας πρωινα δεν εχει κοσμο. πηγαμε με την μικρη και ηταν μια χαρα.

 

-"petite fleur", μικροσκοπικο καφε με τελεια σοκολατα στο χαλανδρι και το κολωνακι, στην οδο ομηρου, και εντελως μη καπνιστων!

 

-"εν δελφοις" στη σκουφα, κολωνακι , διπλα απο την εκκλησια αγ.διονυσιου, καφετερια με χωρο για καροτσια, καπως κυριλε :rolleyes: αλλα συμπαθητικο, μεσα ολο μη καπνιστων.

 

-"γιαντες", εστιατοριο (ακριβουτσικο) στην βαλτετσιου, εξαρχεια, με χωρο για μη καπνιστες και ανετο για καροτσι.

 

-στο Απολλώνειο στην Ομόνοια (3ης Σεπτεμβρίου) και

 

-στο Ψαροκόκκαλο στη Σόλωνος (μόνο ο ημιοροφος ήταν καπνιστών, αλλά μάλλον εχουν καλό εξαερισμό και δεν υπήρχε ίχνος μυρωδιάς). Δεν είναι και τόσο κατάλληλα για παιδάκια.

 

-To μικρό καφέ στο μοναστηράκι(αιόλου και μητροπόλεος). Πεντακάθαρο και για μη καπνιστές μέσα!!!

 

-τσαγιερι Παιωνία Πουλοπούλου & Αμφικτύονος, Θησείο

 

 

ΒΟΡΕΙΑ

 

-To Φλοκαφέ της γειτονιάς μου (Αγία Παρασκευή) έχει αρκετά καλό χώρο μη καπνιστών (δηλαδή είναι σχετικά μεγάλος και εχει καλό εξαερισμό οπότε δεν σου έρχεται ο καπνός του χώρου καπνιστών).

Καρότσι χωράει πολύ άνετα.

 

-Για οσες απο εσας μενετε βορεια στο δαχτυλιδι στην Κηφισιας εχει flocafe (διπλα goody's) που το καπνισμα επιτρεπεται μονο εξω...ολο το μεσα μαγαζι ειναι για μη καπνιζοντες και ειναι πολυ μεγαλο και πολυ ωραιο καφέ.

 

-Λιγο πιο κατω διπλα στο Golden Hall εχει και ενα παιδοτοπο που μπορειτε να πατε για αρχη τα παιδακια σας να παιξουν και μετα να ευχαριστηθειτε το καφεδακι σας στα flo.Διπλα απο τον παιδοτοπο εχει και ενα εμπορικο κεντρο που επισης δεν καπνιζουν.

 

-Επίσης, για όσους μένουν βόρεια, η 'Δωδώνη' στην πλατεία της παλιάς Πεντέλης, που είναι ουσιαστικά cafe και είναι πολύ όμορφο εσωτερικά, είναι non-smoking.

 

ΝΟΤΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ*

-Επίσης τα fridays και applebees ειναι μη καπνιστων ή τουλαχιστον καπνιζεις μονο στον οροφο.

 

-Επισης στη Γλυφαδα ειναι η καφετερια Οscar.

 

-Το ξενοδοχειο DIVANI στο Καβουρι ειναι μισο μη-καπνιστων, αλλα επειδη ειναι αρκετα ευρυχωρο δεν ενοχλει η καπνα.

 

-Και επισης το ξενοδοχειο semiramis στο Κεφαλαρι.

 

ΔΥΤΙΚΑ

 

 

 

*επειδη δεν κατεχω απο νοτια-ανατολικα, αν εχετε κατι να προσθεσετε αναλογα με την περιοχη, καντε το ελευθερα, εγω μπορει κ να αποπροσανατολισω κοσμο, τοσο ασχετη ειμαι με την απο κει μερια....!:)

 

και δευτερον.....επειδη οι μαγαζατορες ως κλασικοι ελληνες 'ο νομος ειμαι εγώ' βαφτιζουν καπνιστων/μη καπνιστων τους χωρους τους κατα πως τους βολευει, (προσφατο παραδειγμα το εστιατοριο 'φασολι' που ειχα παραπανω κ φυσικα βγηκε απο τη λιστα, θα πω παρακατω το γιατι) ενισχυστε αυτη τη λιστα για να δειξουμε ολοι-ολες οτι διεκδικουμε χωρους ελευθερους απο καπνο για τη διασκεδαση μας!!!!:D

 

το φασολι τωρα....:? ξαναπηγα προσφατα (πριν 4 μερες) και βλεποντας μια τυπισσα να καπνιζει ρωτω:

 

-δεν ειναι πια εστιατοριο μη καπνιστων;

-εσεις τι θελετε; (:shock::shock::shock::shock::shock:)

-μη καπνιστων, εχω το μωρο!!

-ε ....να σας βαλουμε σε αυτη τη γωνια;;;(στον ιδιο χωρο, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΟ)

 

εννοειται δεν ξαναπατησα ουτε προκειται......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Α Θ Η Ν Α

ΚΕΝΤΡΟ

 

-"εναστρον", βιβλιο-καφε στη Σολωνος, κεντρο, με χωρο για μη καπνιστες και τον πανω χωρο για καπνιστες. στην ουσια ειναι ενιαιος χωρος αλλα ειναι μεγαλος κ αν πας πρωινα δεν εχει κοσμο. πηγαμε με την μικρη και ηταν μια χαρα.

 

-"petite fleur", μικροσκοπικο καφε με τελεια σοκολατα στο χαλανδρι και το κολωνακι, στην οδο ομηρου, και εντελως μη καπνιστων!

 

-"εν δελφοις" στη σκουφα, κολωνακι , διπλα απο την εκκλησια αγ.διονυσιου, καφετερια με χωρο για καροτσια, καπως κυριλε :rolleyes: αλλα συμπαθητικο, μεσα ολο μη καπνιστων.

 

-"γιαντες", εστιατοριο (ακριβουτσικο) στην βαλτετσιου, εξαρχεια, με χωρο για μη καπνιστες και ανετο για καροτσι.

 

-στο Απολλώνειο στην Ομόνοια (3ης Σεπτεμβρίου) και

 

-στο Ψαροκόκκαλο στη Σόλωνος (μόνο ο ημιοροφος ήταν καπνιστών, αλλά μάλλον εχουν καλό εξαερισμό και δεν υπήρχε ίχνος μυρωδιάς). Δεν είναι και τόσο κατάλληλα για παιδάκια.

 

-To μικρό καφέ στο μοναστηράκι(αιόλου και μητροπόλεος). Πεντακάθαρο και για μη καπνιστές μέσα!!!

 

-τσαγιερι Παιωνία Πουλοπούλου & Αμφικτύονος, Θησείο

 

 

ΒΟΡΕΙΑ

 

-To Φλοκαφέ της γειτονιάς μου (Αγία Παρασκευή) έχει αρκετά καλό χώρο μη καπνιστών (δηλαδή είναι σχετικά μεγάλος και εχει καλό εξαερισμό οπότε δεν σου έρχεται ο καπνός του χώρου καπνιστών).

Καρότσι χωράει πολύ άνετα.

 

-Για οσες απο εσας μενετε βορεια στο δαχτυλιδι στην Κηφισιας εχει flocafe (διπλα goody's) που το καπνισμα επιτρεπεται μονο εξω...ολο το μεσα μαγαζι ειναι για μη καπνιζοντες και ειναι πολυ μεγαλο και πολυ ωραιο καφέ.

 

-Λιγο πιο κατω διπλα στο Golden Hall εχει και ενα παιδοτοπο που μπορειτε να πατε για αρχη τα παιδακια σας να παιξουν και μετα να ευχαριστηθειτε το καφεδακι σας στα flo.Διπλα απο τον παιδοτοπο εχει και ενα εμπορικο κεντρο που επισης δεν καπνιζουν.

 

-Επίσης, για όσους μένουν βόρεια, η 'Δωδώνη' στην πλατεία της παλιάς Πεντέλης, που είναι ουσιαστικά cafe και είναι πολύ όμορφο εσωτερικά, είναι non-smoking.

 

-Και επισης το ξενοδοχειο semiramis στο Κεφαλαρι.

 

ΝΟΤΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ*

-Επίσης τα fridays και applebees ειναι μη καπνιστων ή τουλαχιστον καπνιζεις μονο στον οροφο.

 

-Επισης στη Γλυφαδα ειναι η καφετερια Οscar.

 

-Το ξενοδοχειο DIVANI στο Καβουρι ειναι μισο μη-καπνιστων, αλλα επειδη ειναι αρκετα ευρυχωρο δεν ενοχλει η καπνα.

 

- NOTOS cafe στη Βούλα. Δε θυμάμαι άλλη καφετέρια στην Αθήνα με χειρότερες θέσεις για τους καπνιστές από αυτές των μη καπνιστών και μάλιστα με αναλογία 80/20 (θέσεις μη καπνιστών/καπνιστών). Υπήρχαν 2-3 που κάπνιζαν αλλά δεν αισθάνθηκα καθόλου τον καπνό (και με ενοχλεί αφάνταστα έστω και η υποψία καπνού). Πολύ καλή περίπτωση για καφέ ή φαγητό χωρίς καπνό (λίγο πιο οικονομικό μπορούσε να είναι), αν και το προσωπικό δεν ήταν ό,τι πιο φιλικό, πρόθυμο και σβέλτο.

 

 

ΔΥΤΙΚΑ

 

 

 

*επειδη δεν κατεχω απο νοτια-ανατολικα, αν εχετε κατι να προσθεσετε αναλογα με την περιοχη, καντε το ελευθερα, εγω μπορει κ να αποπροσανατολισω κοσμο, τοσο ασχετη ειμαι με την απο κει μερια....!:)

 

και δευτερον.....επειδη οι μαγαζατορες ως κλασικοι ελληνες 'ο νομος ειμαι εγώ' βαφτιζουν καπνιστων/μη καπνιστων τους χωρους τους κατα πως τους βολευει, (προσφατο παραδειγμα το εστιατοριο 'φασολι' που ειχα παραπανω κ φυσικα βγηκε απο τη λιστα, θα πω παρακατω το γιατι) ενισχυστε αυτη τη λιστα για να δειξουμε ολοι-ολες οτι διεκδικουμε χωρους ελευθερους απο καπνο για τη διασκεδαση μας!!!!:D

 

το φασολι τωρα....:? ξαναπηγα προσφατα (πριν 4 μερες) και βλεποντας μια τυπισσα να καπνιζει ρωτω:

 

-δεν ειναι πια εστιατοριο μη καπνιστων;

-εσεις τι θελετε; (:shock::shock::shock::shock::shock:)

-μη καπνιστων, εχω το μωρο!!

-ε ....να σας βαλουμε σε αυτη τη γωνια;;;(στον ιδιο χωρο, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΟ)

 

εννοειται δεν ξαναπατησα ουτε προκειται......

TM1Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μόλις βρήκα στο fb και αυτές τις πολύ ενδιαφέρουσες σελίδες:

 

http://www.nosmoke.gr/index.php/entertainmentwithoutsmoke

 

http://www.facebook.com/group.php?v=app_2373072738&gid=163653457992

 

Μερικά από τα μέρη που υπάρχουν στις εκεί λίστες αναφέρονται και εδώ, πράγμα που επιβεβαιώνει το πόσο λίγα είναι αυτά...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα στο fb και αυτές τις πολύ ενδιαφέρουσες σελίδες:

 

http://www.nosmoke.gr/index.php/entertainmentwithoutsmoke

 

http://www.facebook.com/group.php?v=app_2373072738&gid=163653457992

 

Μερικά από τα μέρη που υπάρχουν στις εκεί λίστες αναφέρονται και εδώ, πράγμα που επιβεβαιώνει το πόσο λίγα είναι αυτά...:roll:

 

Στη λίστα υπάρχει και το Applebees,ότι δεν επιτρέπει το τσιγάρο. Δεν ξέρω για όλα τα καταστήματα αλλά αυτό που βρίσκεται στην παραλία της Θεσσαλονίκης, μια χαρά το επιτρέπει. Πήγαμε πριν μία βδομάδα, όλοι καπνίζανε, και όταν διαμαρτυρήθηκα μας είπαν ότι λόγω μειωμένης κίνησης και του ότι δεν ισχύει ο νόμος, επιτρέπουν πλέον κανονικά το κάπνισμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στην επαρχία, σε χωριό καλεσμένοι σε μια κοινωνική εκδήλωση για φαγητό. Μπαίνουμε μέσα, παφ πουφ τα τσιγάρα παίρνω το παιδί και φεύγω. Ερώτηση συγγενούς μου στον ιδιοκτήτη "Καλά, το είχες απαγορεύσει το τσιγάρο, τώρα γιατί επιτρέπεται?" Απάντηση που αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα όλων των καταστημάτων της χώρας : "Έπεσε πείνα..."

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα ας ρωτησω εδώ και ας είναι παλιό. Ξέρετε καφετέριες στα δυτικά προάστια κατά προτίμηση αλλά και πιο μακριά που να έχει χώρο μη καπνιστων?? Και εστιατόρια ακόμα! Μια καλή επιλογή είναι στα river west αλλά Κυριακή πχ δεν ξέρω, είναι ανοιχτά? Το έχει φαει το μέσα το παιδάκι μου κ του αρέσει τόσο πολύ να βγαίνουμε! Χθες βγήκαμε για καφέ που είχε ήλιο αλλά είχε κ κρύο οπότε ήταν πολύ καλά ντυμένος κι όταν είναι φορτωμένος με πολλά ρούχα για πολύ ώρα δυσανασχετεί. Μιλάμε ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι να σουρτουκευσουμε! Για πείτε ρε κοριτσια εσείς που πάτε τα μωράκια σας τώρα τον χειμώνα?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα ας ρωτησω εδώ και ας είναι παλιό. Ξέρετε καφετέριες στα δυτικά προάστια κατά προτίμηση αλλά και πιο μακριά που να έχει χώρο μη καπνιστων?? Και εστιατόρια ακόμα! Μια καλή επιλογή είναι στα river west αλλά Κυριακή πχ δεν ξέρω, είναι ανοιχτά? Το έχει φαει το μέσα το παιδάκι μου κ του αρέσει τόσο πολύ να βγαίνουμε! Χθες βγήκαμε για καφέ που είχε ήλιο αλλά είχε κ κρύο οπότε ήταν πολύ καλά ντυμένος κι όταν είναι φορτωμένος με πολλά ρούχα για πολύ ώρα δυσανασχετεί. Μιλάμε ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι να σουρτουκευσουμε! Για πείτε ρε κοριτσια εσείς που πάτε τα μωράκια σας τώρα τον χειμώνα?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψαχνετε ολες μια μια τις περιοχες, αν εχετε facebook υπαρχει η ομαδα "Ψυχαγωγια χωρις καπνο".

 

Εχουν φτιαξει χαρτη, με σημειωμενα ολα τα εστιατορια και καφετεριες που ειναι ακαπνα και ενημερωνεται συνεχως. Εμενα με βοηθησε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...