Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμαδες - μπαμπαδες απο Κερκυρα


maria83

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γειά σου καλός μας ήρθες. Υπάρχουν αρκετοί από Κέρκυρα αλλά δεν έχει τύχει να συναντηθώ ακόμα με κανένα. Μιλάω όμως με μερικούς. Θα χαρώ να τα λέμε και μαζί.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=334882#334882

γειά σου Ειρήνη ήθελα να σε ρωτήσω για τον μικρό σου περπατάει μιλάει πως τα πάει με τον μεγάλο? τα δικά μου τα έγραψα στο παραπάνω τόπικ αν θες απαντησέ μου εκεί να μην τρώμε τον χώρο εδώ απλά σε είδα και ήθελα να σε ρωτήσω.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους σας!

Είναι η πρώτη μου συμμετοχή στο forum αν και με έχει ήδη βοηθήσει πολύ σε πολλές απορίες που έχω!

Είμαι έγγυος στην 11η εβδομάδα κύησης και είναι η πρώτη μας φορά, οπότε οι απορίες είναι απίστευτες όπως καταλαβαίνετε!

Σε 3 μήνες θα μετακομίσουμε με τον σύζυγό μου στη Κέρκυρα και με μεγαλη μου χαρά είδα ότι υπάρχουν πολλές μανούλες από εκεί.

Θα χρειαστώ "τα φώτα σας" για το τι γίνεται στο νοσοκομειο (γιατί εκεί θα γεννήσω), έχει καλούς γιατρούς; ποιους παιδιάτρους εμπιστεύεστε;;

Ακόμα δεν έχουμε βρει ούτε σπίτι βέβαια, και όπως καταλαβαίνετε τα άγχη μου είναι όλα "μαζεμένα".

Θα ήμουν υπόχρεη να ακούσω τη γνώμη σας για ό,τι πιστεύετε ότι πρέπει να γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα σε όλους σας!

Είναι η πρώτη μου συμμετοχή στο forum αν και με έχει ήδη βοηθήσει πολύ σε πολλές απορίες που έχω!

Είμαι έγγυος στην 11η εβδομάδα κύησης και είναι η πρώτη μας φορά, οπότε οι απορίες είναι απίστευτες όπως καταλαβαίνετε!

Σε 3 μήνες θα μετακομίσουμε με τον σύζυγό μου στη Κέρκυρα και με μεγαλη μου χαρά είδα ότι υπάρχουν πολλές μανούλες από εκεί.

Θα χρειαστώ "τα φώτα σας" για το τι γίνεται στο νοσοκομειο (γιατί εκεί θα γεννήσω), έχει καλούς γιατρούς; ποιους παιδιάτρους εμπιστεύεστε;;

Ακόμα δεν έχουμε βρει ούτε σπίτι βέβαια, και όπως καταλαβαίνετε τα άγχη μου είναι όλα "μαζεμένα".

Θα ήμουν υπόχρεη να ακούσω τη γνώμη σας για ό,τι πιστεύετε ότι πρέπει να γνωρίζω.

 

Κι εγώ δεν είμαι απο το νησί αλλά μένω αρκετά χρόνια. Ο δικός μου γιατρός συνεργάζεται με την Πολυκλινική (ιδιωτική) και φέτος πάμε για το πρώτο μωράκι και είμαι κι εγώ λίγο χαμένη. Το νοσοκομείο το απέρριψα χωρίς να γνωρίζω όμως κάποια περίπτωση. Βασικά δεν εχω γνωστές απο εδώ που να έχουν γεννήσει και ετσι με βάση μόνο όσα ακούμε κ διαβάζουμε για την κατάσταση του νοσοκομείου, είπαμε να πάμε στην κλινική. Το προσωπικό του νοσοκομείου απ'οτι μας είπε ένας γνωστός μας αργότερα, προσπαθεί παααρα πολύ παρά τις δυσκολες συνθήκες (υποχρηματοδότηση, λίγο προσωπικό, ελλείψεις κτλ). Το θέμα είναι οτι παρά τις συνεχείς εκκλήσεις του διευθυντή της μαιευτικής κλινικής για προσωπικό, αν τύχει κάτι σοβαρό στο μωράκι (μακριά απο μας) το στέλνουν στο νοσοκομείο Ιωαννίνων αν κ το ίδιο θα γίνει φανταζομαι αν τύχει κάτι και στο ιδιωτικό.

TqhDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...