Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 11-01 ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12-01 ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΥΠΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ...

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 11-01 ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12-01 ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΥΠΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ....

 

Γεια σου klery μου. Είχε μέρες να ακούσουμε νέα σου...Λοιπόν σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! Μακάρι να πήγαν όλα καλά αυτή τη φορά! Καλά κάνετε για να προχωρήσετε σε εξωσωματική σε περίπτωση αποτυχίας! Αλλά δεν θα σκεφτόμαστε αυτό το ενδεχόμενο τώρα!!! Το μυαλό μας μόνο στις 25-26 του μήνα που θα κάνεις τη χοριακή!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Προσπαθουμε εδω κ 1 χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως τιποτα ακομα. Οι εξετασεισ του συζυγου καλες, οι δικες μου το ιδιο. Ξεκινησα τριμηνη θεραπεια με Clomiphene.

 

Καλωσόρισες στην παρέα!!! Εύχομαι να βοηθήσουν τα clomiphene!!! Σύντομα εύχομαι να πετύχεις το στόχο σου και να αποκτήσεις ένα μωράκι!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 12% ΤΑΧΕΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ 17%ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΠΕΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 30%ΤΑΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ).ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΕΒΓΑΖΕ 3% ΤΑΧΕΙΑ ΚΑΙ 14% ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ.Ο ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ 30% ΞΑΦΝΙΚΑ 3%.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 12%?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!!TSA TI ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ?ΑΝΤΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!

 

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 20% ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

Γεια σας κοριτσια! Ελειπα 2 μερες και εχασα επεισοδια απ΄οτι βλεπω. Συγχαρητηρια TSA και σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη. ΜΑΡΙΑ ψαξε για τον γιατρο σου αναμεσα σε αυτους που συνεργαζονται με κλινικες εξωσωματικης. Pegg μου συμφωνω οτι ο Μαρτιος φαινεται λιγο μακρυνος αλλα καλυτερα να σε αναλαβει καποιος τοτε με μεγαλυτερη εμπειρια (Γερμανος). Οσο για το σπερμα εκτος του οτι μπορει να υπαρχει διαφορα απο μερα σε μερα, μηπως ο γυναικολογος σου υπολογισε μονο την προωθητικη κινητικοτητα, ενω ο ανδρολογος υπολογιζει προωθητικη και νωθρη μαζι? Βρε κοριτσια εκανα περυσι σαλπιγγογραφια και ηταν οι σαλπιγγες διαβατες. Φετος λογω ενος μικροβιου που εντοπιστηκε στην καλλιεργεια ανησυχω μηπως επηρεασε τις σαλπιγγες μου. Λετε να ξανακανω σαλπιγγογραφια ή ανησυχω χωρις λογο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ελειπα 2 μερες και εχασα επεισοδια απ΄οτι βλεπω. Συγχαρητηρια TSA και σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη. ΜΑΡΙΑ ψαξε για τον γιατρο σου αναμεσα σε αυτους που συνεργαζονται με κλινικες εξωσωματικης. Pegg μου συμφωνω οτι ο Μαρτιος φαινεται λιγο μακρυνος αλλα καλυτερα να σε αναλαβει καποιος τοτε με μεγαλυτερη εμπειρια (Γερμανος). Οσο για το σπερμα εκτος του οτι μπορει να υπαρχει διαφορα απο μερα σε μερα, μηπως ο γυναικολογος σου υπολογισε μονο την προωθητικη κινητικοτητα, ενω ο ανδρολογος υπολογιζει προωθητικη και νωθρη μαζι? Βρε κοριτσια εκανα περυσι σαλπιγγογραφια και ηταν οι σαλπιγγες διαβατες. Φετος λογω ενος μικροβιου που εντοπιστηκε στην καλλιεργεια ανησυχω μηπως επηρεασε τις σαλπιγγες μου. Λετε να ξανακανω σαλπιγγογραφια ή ανησυχω χωρις λογο?

 

eirinaki μου δυστηχώς όλα είναι υπολογισμένα με ταχεία κινητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΕΚΑΝΕ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 12% ΤΑΧΕΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ 17%ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ (ΠΕΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ 30%ΤΑΧΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ).ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΕΒΓΑΖΕ 3% ΤΑΧΕΙΑ ΚΑΙ 14% ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ.Ο ΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ 30% ΞΑΦΝΙΚΑ 3%.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ 12%?

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΙΑ ΤΑ 3 ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΕΙΧΕ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ;) ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΠΕΓΚ ΜΟΥ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ. ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΚΙΑ ΤΑ 3 ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ. ΕΙΧΕ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 6ΜΗΝΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ;) ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010.

 

KANAME ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πέγκ μου,

 

όταν συζητήσαμε αυτό το θέμα με το δικό μας ουρολόγο (τη διαφορά αποτελεσμάτων μεταξύ δύο σπερμοδιαγραμμάτων) μας είπε ότι πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο. Π.χ. μπορεί να είχε περάσει κάποιο κρυωματάκι μερικές μέρες πριν την εξέταση, μπορεί το προηγούμενο βράδυ να μην είχε κοιμηθεί καλά, μπορεί οτιδήποτε..

 

κι εμένα θα κάνει επαναληπτικές εξετάσεις την άλλη βδομάδα και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι τι θα δείξουν τα αποτελέσματα.. θέλω τόσο πολύ να είναι καλύτερα.. Εμείς έχουμε 6% ταχεία, 21% νωθρή, 98% μη φυσιολογικές μορφές!!! και επιβίωση σπέρματος μόλις 15 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Πέγκ μου,

 

όταν συζητήσαμε αυτό το θέμα με το δικό μας ουρολόγο (τη διαφορά αποτελεσμάτων μεταξύ δύο σπερμοδιαγραμμάτων) μας είπε ότι πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο. Π.χ. μπορεί να είχε περάσει κάποιο κρυωματάκι μερικές μέρες πριν την εξέταση, μπορεί το προηγούμενο βράδυ να μην είχε κοιμηθεί καλά, μπορεί οτιδήποτε..

 

κι εμένα θα κάνει επαναληπτικές εξετάσεις την άλλη βδομάδα και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι τι θα δείξουν τα αποτελέσματα.. θέλω τόσο πολύ να είναι καλύτερα.. Εμείς έχουμε 6% ταχεία, 21% νωθρή, 98% μη φυσιολογικές μορφές!!! και επιβίωση σπέρματος μόλις 15 ώρες..

 

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΑΣ ΤΗ ΠΗΡΑΜΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ:-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Πέγκ μου να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!

 

Εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε τη μορφολογία γιατί με 2% μόλις φυσιολογικές μορφές καταλαβαίνεις ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουμε μικρογονιμοποίηση..

 

Τέλος πάντων.. προσεύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά. Μόλις έχω τα αποτελέσματα θα σας τα πω..

 

Εσύ τώρα πρέπει να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον ανδρούλη σου χωρίς δεσμεύσεις και που ξέρεις.. μπορεί να γίνει το θαύμα από μόνο του!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Πέγκ μου να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!

 

Εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε τη μορφολογία γιατί με 2% μόλις φυσιολογικές μορφές καταλαβαίνεις ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουμε μικρογονιμοποίηση..

 

Τέλος πάντων.. προσεύχομαι να είναι όλα καλά αυτή τη φορά. Μόλις έχω τα αποτελέσματα θα σας τα πω..

 

Εσύ τώρα πρέπει να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τον ανδρούλη σου χωρίς δεσμεύσεις και που ξέρεις.. μπορεί να γίνει το θαύμα από μόνο του!

 

ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ!!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΟΥΦ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ Ν ΔΕ ΠΙΑΣΕΙ...........ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ:roll:

Link to comment
Share on other sites

Θα πιάσει, θα πιάσει!!

 

Είμαι σίγουρη ότι ο καλός Θεούλης αφού βλέπει πόσο πολύ το θέλουμε δεν θα μας αφήσει παραπονεμένες. Αργά ή γρήγορα θα χουμε το νινί αγκαλιά!

 

Ούτε εγώ έχω άγχος τώρα που υπάρχει ένα πρόγραμμα το οποίο θα μας οδηγήσει το επιθυμητό αποτέλεσμα! Και ο χρόνος κυλάει σα νερό.. ένα ανοιγόκλειμα των ματιών και ήρθε ο Μάρτιος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γεια σας και πάλι!!

έχουν περάσει λίγες μέρες από την τελευταία φορά που σας έγραψα, περνούσα μια δύσκολη φάση προβληματισμού για το πως θα προχωρήσουμε, αν θα κάνουμε δεύτερη σπερματέγχυση ή εξωσωματική, και ο σημαντικότερος λόγος είναι ότι θα πάρω έτσι κ αλλιώς τόσα φάρμακα και ενέσεις για να έχω περισσότερα ωάρια κ.λ.π...

αδιαθέτησα όμως σήμερα και τηλ στο γιατρό μου και είπε αύριο πρωί να πάω να με δει για να δοκιμάσουμε δεύτερη φορά σπερματέγχυση, ότι έτσι συνηθίζεται...

Αν υπάρχουν πιο έμπειρες κοπέλες στο φόρουμ, τι θα με συμβουλεύατε;

ουφ... συγχίστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Elena μου είναι κάτι που πρέπει να σκεφτείς εσύ μαζί με το σύζυγό σου και να κινηθείτε όπως εσείς νιώθετε καλύτερα!!!

Αυτό όμως που σου είπε ο γιατρός σου είναι όντως η διαδικασία που ακολουθούν όλοι σχεδόν οι γιατροί. Δοκιμάζουν τη σπερματέγχυση τουλάχιστον 2 φορές πριν προχωρήσουν παρακάτω. Η πρώτη φορά είναι περισσότερο αναγνωριστική...βλέπει ο γιατρός πως αντιδρά ο οργανισμός σου στα φάρμακα, παρακολουθεί την ωορρηξία κλπ...

Μια λογική συνέχεια θα ήταν να δοκιμάσέις ακόμη μία φορά και μετά ξανασκέφτεσαι το ενδεχόμενο της εξωσωματικής...να το κάνεις όμως μόνο αν πιστεύεις ότι μπορεί να πετύχει...Αν δεν νιώθεις κάτι τέτοιο τότε μην το κάνεις...Με το γιατρό σου συζήτησες τους δισταγμούς σου;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας και πάλι!!

έχουν περάσει λίγες μέρες από την τελευταία φορά που σας έγραψα, περνούσα μια δύσκολη φάση προβληματισμού για το πως θα προχωρήσουμε, αν θα κάνουμε δεύτερη σπερματέγχυση ή εξωσωματική, και ο σημαντικότερος λόγος είναι ότι θα πάρω έτσι κ αλλιώς τόσα φάρμακα και ενέσεις για να έχω περισσότερα ωάρια κ.λ.π...

αδιαθέτησα όμως σήμερα και τηλ στο γιατρό μου και είπε αύριο πρωί να πάω να με δει για να δοκιμάσουμε δεύτερη φορά σπερματέγχυση, ότι έτσι συνηθίζεται...

Αν υπάρχουν πιο έμπειρες κοπέλες στο φόρουμ, τι θα με συμβουλεύατε;

ουφ... συγχίστηκα...

 

Συμφωνω για τους λογους που ειπε η moments οτι μια 2η σπερματεγχυση ενδεικνυται. Ετσι αν προχωρησετε σε εξωσωματικη ο γιατρος θα ειναι πιο σιγουρος για τις δοσεις και τα φαρμακα που θα σου χορηγησει. Ελπιζω πως ολα θα πανε καλα και με τη σπερματεγχυση. Κοριτσια ηδη ειχαμε μια επιτυχια με σπερματεγχυση μεσα στο 2010 κι εγω επισης ξερω γνωστες μου που μεινανε εγκυες ετσι. Pegg μου στη δικη σου περιπτωση καλα θα κανεις και θα προσπαθησεις με τη μεθοδο της εξωσωματικης και να ξερεις οτι πολλα ζευγαρια με προβληματικο σπερμα ετσι καταφεραν το στοχο τους και μαλιστα με την 1η φορα. Κι εγω αν δεν πετυχει η επομενη σπερματεγχυση για εξωσωματικη το βλεπω. Προς το παρον ο συζυγος ξεκινησε να παιρνει εκτος απο καρνιτινη τα εξης: Q10, βιταμινες C και Ε, ψευδαργυρο. Ελπιζω ολα αυτα να βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα,

πηγα σε ενα φοβερο γιατρο τον Σταματιου και με τις οδηγιες του τωρα είμαι εγγυος στον τριτο μηνα.

Σας ευχομαι τα ιδια.

 

Γεια σου johnmpu! Συγχαρητήρια!!! Τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις σου εύχομαι!!!:D Πώς βοήθησε ο γιατρός σου εννοείς;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα,

πηγα σε ενα φοβερο γιατρο τον Σταματιου και με τις οδηγιες του τωρα είμαι εγγυος στον τριτο μηνα.

Σας ευχομαι τα ιδια.

Συνχαρητηρια johnmpu!!!!με το καλο να ερθει το μωρακι σου γερο και τυχερο:P:p....πες μας και μας τι σου ειπε ο γιατρος σου:wink:;-):wink:....

Link to comment
Share on other sites

Johnmpu, συγχαρητήρια, κοπέλα μου!!! Να έχεις μια πολύ όμορφη, τελειόμηνη εγκυμοσύνη, και όπως άκουσα κάπου και μου άρεσε πολύ σαν ευχή... με ένα χαμόγελο :D

 

Εlenaph, κι εγώ συμφωνώ να δώσεις της σπερματέγχυσης άλλη μία ευκαιρία. Αυτό που με βρίσκει ασύμφωνη είναι η λογική του γιατρού, όμως. Το "έτσι συνηθίζεται" προσωπικά ποτέ δε με κάλυψε σαν απάντηση. Σκοπός δεν είναι να κάνετε κάτι γιατί "έτσι συνηθίζεται", αλλά γιατί είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος για εσάς σαν περίπτωση. Τέλος πάντων, ήθελα απλά να πω τη γνώμη μου. Για να το λέει ο γιατρός σου, σίγουρα γνωρίζει καλύτερα. Καλή επιτυχία, κοριτσάκι. Και με το καλό να έρθει το πολυπόθητο μπεμπεδάκι. :D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για το κουράγιο και τις συμβουλές που μου δώσατε ξανα!!! είναι σημαντικότατη η βοήθεια και η στήριξη που παίρνω από εσάς. Σας εύχομαι ολόψυχα να πετύχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα όλες΄πολύ πολύ σύντομα!!! Πήγα σήμερα το πρωί στο γιατρό μου, με εξέτασε και πρότεινε να προχωρήσουμε αυτό το μήνα σε 2η σπερματέγχυση. Υποστηρίζει ότι έχουμε πιθανότητες επειδή είναι μικρό το πρόβλημα κινητικότητας που έχει το σπέρμα, έτσι έχουμε αρκετούς παράγοντες υπέρ μας...

τι να πω, ξεκινώ από αύριο κλομιφέν και ενέσεις και ο Θεός βοηθός!!!! Μακάρι το 2010 να είναι γουρλίτικο για όλες μας!!!!

 

Moments μου, πρόσεξα ότι είσαι από Λευκωσία, όπως και γω, αν επιτρέπεται ποιος γιατρός σε παρακολουθεί;

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για το κουράγιο και τις συμβουλές που μου δώσατε ξανα!!! είναι σημαντικότατη η βοήθεια και η στήριξη που παίρνω από εσάς. Σας εύχομαι ολόψυχα να πετύχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα όλες΄πολύ πολύ σύντομα!!! Πήγα σήμερα το πρωί στο γιατρό μου, με εξέτασε και πρότεινε να προχωρήσουμε αυτό το μήνα σε 2η σπερματέγχυση. Υποστηρίζει ότι έχουμε πιθανότητες επειδή είναι μικρό το πρόβλημα κινητικότητας που έχει το σπέρμα, έτσι έχουμε αρκετούς παράγοντες υπέρ μας...

τι να πω, ξεκινώ από αύριο κλομιφέν και ενέσεις και ο Θεός βοηθός!!!! Μακάρι το 2010 να είναι γουρλίτικο για όλες μας!!!!

 

Moments μου, πρόσεξα ότι είσαι από Λευκωσία, όπως και γω, αν επιτρέπεται ποιος γιατρός σε παρακολουθεί;

 

Elenaph μου είμαστε συμπατριώτισσες ε; :) Δεν το είχα προσέξει...Εγώ πάω στο Φασουλιώτη. Εσύ;

Αρχίζεις λοιπόν τη δεύτερη προσπάθεια! Εύχομαι να είναι και η τυχερή σου! Και αφού δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην κινητικότητα όπως είπες, τότε οι πιθανότητες επιτυχίας είναι ακόμη περισσότερες! Λίγη τύχη χρειάζεται και καλή ψυχολογία!!! Θετική σκέψη λοιπόν και...βουρ για το μωράκι!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η γυναικολόγος μου είπε να κάνω την εξέταση αίματος προγεστερόνης μόλις μάθαμε ότι είμαι 4 εβδομάδων, η οποία όμως είναι χαμηλή έχω 20,1 και για το 1ο τρίμηνο είναι 2,8 - 147,3 μου είπε να παίρνω τα utrogestan 1 κάθε μεσημέρι και 2 κάθε βράδυ και να την επαναλάβω πάλι την εξέταση την πέμπτη 21/1. Είναι πολύ ανησυχητικό αυτό? Υπάρχει αποτέλεσμα με αυτά τα χάπια? Θα ανέβει η τιμή μέχρι την άλλη βδομάδα? Όποια γνωρίζει ας μου πει γιατί έχω αγχωθεί πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...