Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο bimbomarket


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ? ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ?

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ?

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΝΙΝΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΣΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑΣΙΓΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΟ ΣΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΜΒΟΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΞΩ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΟΣΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ? ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ ΑΝ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 0-1 ΔΗΛ ΜΕΧΡΙ 18 ΚΙΛΑ ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ 0+ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ? ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους.

Εγώ είχα αγοράσει πέρυσι το τρίο-καρότσι, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι αυτοκινήτου- της Brevi Ovo (με το σκληρό πάτο το πορτ μπεμπέ)από το συγκεκριμένο κατάστημα. Τα προιόντα μου ήρθαν σε άριστη κατάσταση και ακριβώς την ημέρα που μου είχαν πει. Αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο προιόν το βρήκα σε κατάστημα στο Χαλάνδρι στα 820 ευρώ (με το πορτ μπεμπέ με το μαλακό πάτο) και εγώ μαζί με τα μεταφορικά το πλήρωσα 600 ευρώ. Άριστοι στην επικοινωνία, πολύ καλή εξυπηρέτηση.

Το πορτ μπεμπέ ήταν και το κρεβατάκι του μικρού μου μέχρι αυτός να γίνει 4,5 μηνών. Τώρα χρησιμοποιούμε μόνο το καρότσι καθώς δε χωράμε σε όλα τα άλλα....:P:p:p

chUom7.png

 

 

t5ycn1ruabb63qw3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

θα ηθελα οσες εχετε ψωνησει απο το BIMBOMARKET να μου δωσετε τα φωτα σας!!!!!! ειναι καλα τα προιοντα τους???? γιατι ειδα οτι ειναι πιο οικονομικα απο εδω και εχει ωραια πακετακια προσφορων!!!! για καροτσια!! ποτε τα φερνουν?? και πως τα πληρωνουμε???? σας παρακαλω οποια γνωριζει ας με ενημερωσει γιατι με τα ιταλικα δεν τα παω καλα και δεν μπορω να εχω πληρη εικονα!!!!!!!:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα.Εχω παρει απο Bimbomarket το καροτσι του μικρου και το δευτερο καθισματακι.Εμεινα απολυτα ευχαριστημενη.τα προιοντα εκαναν περιπου 10 μερες να ερθουν και πληρωσα με καρτα prepaid.

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμενα μου φαινονται υπερβολικα τα μεταφορικα που χρεωνουν για φτηνοτερα προιοντα.δηλ για αποστειρωτηρα ηταν μεγαλυτερη η χρεωση των μεταφορικων αποτι το προιον.Νταξει στα καροτσια συμφερει,γιατι γλιτωνεις πολλα ουτως η αλλως,αλλα αν θελεις να παραγγειλεις μικροπραματα και σχετικα φτηνα σε σκιζουν τα μεταφορικα.μου φαινεται απαραδεκτο να μην υπαρχει μια συνολικη χρεωση μεταφορικων για ολα μαζι τα προιοντα.και ναλεγα οτι θεωρουνται ογκωδη η βαρια......

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ήρθε το καρότσι μας. είχαμε παραγγείλει το chicco trio scoop. H παράδοση έγινε πιο γρήγορα απ' ό,τι μας είχαν πει. Πολύ καλή εξυπηρετηση και το προϊόν σε άριστη κατάσταση. Ελπίζω να μας βολέψει και στη χρήση του.

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

Ηρθε το πολυκαροτσι μου απο το bimbomarket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειναι τελειο, ηρθε σε 5 μερες, ελάχιστα μεταφορικα 29,90 παρολο που ηρθε επαρχια και 250 ευρω φθηνοτερα απο Ελλαδα (δυστυχως αλλα......) !

Συστηνω το bimbomarket σιγουρα!!!!

lulop3.pngWyeQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Γράφω κι εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από το bimbomarket: έκανα παραγγελία το Σάββατο ένα travel system σε κόκκινο και πρωί πρωί τη Δευτέρα μου ήρθε mail από τη UPS ότι πήραν εντολή για τη παραλαβή και το tracking number. Αργότερα είδα ότι το μπλε χρώμα που ήθελα (και δεν είχα παραγγείλει γιατί θα ήταν διαθέσιμο σε 40 μέρες) τελικά θα είναι διαθέσιμο την άλλη εβδομάδα (από ότι μου είπαν μετά, τους ενημέρωσε σήμερα η εταιρεία ότι θα τους στείλει).

Τους τηλεφώνησα και μια πολύ εξυπηρετική κοπέλα, αφού τσέκαρε ότι όντως η παραλαβή τους επαρκεί για να μου στείλουν μπλε, άλλαξε την παραγγελία μου και μου είπε ότι παραλαμβάνουν την άλλη Δευτέρα και αμέσως μετά θα μου στείλει mail ότι στέλνουν την παραγγελία μου.

Μέχρι στιγμής λοιπόν όλα πολύ οργανωμένα, θα επανέλθω με τελικές εντυπώσεις.

Α! και η τιμή δεν παίζεται, μαζί με τα μεταφορικά και 2 αξεσουάρ (στρωματάκι για το port bebe και κουνουπιέρα) 100? λιγότερα από τιμή προσφοράς στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Επανέρχομαι με τελικές εντυπώσεις: ήρθαν στην ώρα τους, σε καλή κατάσταση, μου τα έφερε courier, όλα καλά. Μόνο η κουνουπιέρα είναι ελαφρώς μικρή, όταν η κουκούλα είναι πάνω δεν φτάνει να καλύψει το port bebe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα!

Χαίρομαι που μεινατε όλες ευχαριστημενες απο το bimbomarket.it διότι εμάς μας εξαπατησαν!Παραγγειλαμε ενα πολυκαροτσι των 600? τον Ιούνιο,περιμέναμε,περιμέναμε και όταν έστειλα mail να ρωτήσω τι απέγινε μας ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει καμία παραγγελία!Να σημειώσω ότι πληρώσαμε με PayPal και πριν καναδυο βδομάδες διεγραψαν και το προφίλ μας!

Απεγνωσμένα ψάχνω να βρω μια άκρη και δεν με βοηθά κανεις!

Εκει στέλνω mail και μου απαντανε ότι δεν μας βρίσκουν,παίρνω τηλ και δεν το σηκώνει κανεις,εδω απευθηνθηκα στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και μας ενημέρωσαν για την εξαπάτηση και ότι δεν μπορούν να προβούν πουθενα!

Εχω μια κορούλα δυο μηνών που έμεινε χωρίς καρότσι κι εμείς χωρίς αυτά τα λεφτα..Και εξακολουθώ να το παλεύω αλλα οι δυνάμεις μου και η υπομονη με εγκαταλείπουν..Γιατι να συμβεί αυτό σε εμάς;;;:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

καλημερα, εχετε παραγγειλει προσφατα apo to bimbomarket? θελω ενα καροτσι που το βρισκω 200 ευρω φθηνοτερα αλλα διαβαζοντας την ασχημη εμπειρια της τελευταιας κοπελας απογοητευτηκα και επιφυλασομαι. Αν εχετε εμπειρια καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
καλημερα, εχετε παραγγειλει προσφατα apo to bimbomarket? θελω ενα καροτσι που το βρισκω 200 ευρω φθηνοτερα αλλα διαβαζοντας την ασχημη εμπειρια της τελευταιας κοπελας απογοητευτηκα και επιφυλασομαι. Αν εχετε εμπειρια καλοδεχουμενη.

 

Παρήγγειλε άνετα, το μήνυμα φαίνεται να είναι ψεύτικο από κανένα ελληνικό κατάστημα που τους παίρνει την πελατεία. Στη θέση σου δεν θα είχα κανένα ενδοιασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Πρεπει να γινεις μελος για να κανεις αγορες απο αυτο το σαιτ;Ο συζυγος μου ειναι Ιταλος αλλα λειπει κ δεν βγαζω ακρη,παταω αναζητηση κ μου βγαζει not found.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...