Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ίσως είναι καλύτερα


Recommended Posts

Τελικά επειδή δεν βλέπω προκοπή στο θέμα των τίκερ και επειδή πραγματικά έχω κουραστεί

να προσπαθώ να διαβάσω δεξιά-αριστερά στην οθόνη , θα κάνω το εξής απλό και όποιος/α θέλει ας ακολουθήσει.

 

Όταν γράφω (καλή ώρα όπως τώρα ) θα γράφω το πολύ μιάμιση γραμμή και θα πατώ enter έτσι ώστε

να αλλάξει η γραμμή . Με αυτόν τον τρόπο ακόμα και εμείς που έχουμε 17άρες οθόνες θα τα βλέπουμε όλα

χωρίς να χρειάζεται να στραβωνόμαστε :twisted:

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο πρακτικό τρόπο αφού κάποιοι δεν διορθώνουν τα τίκερ και από την διαχείριση φαίνεται πως δεν υπάρχει τρόπος.

 

Ίσως είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με αφορμή το τόπικ σου Αλμάκ θα ήθελα να ρωτήσω αν το δικό μου ενοχλεί στο "τράβηγμα" της οθόνης. Είναι μόνο ένα και το γκλίτερ από δίπλα. Να μικρύνω κάτι και εγώ?

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το στρώσω καλού κακού ... και να συμπληρώσω ότι ίσως να ήταν καλύτερα πριν που ήταν το ένα κάτω από το άλλο!!! :wink:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ενοχλεί και το δικό σου Νίκη.

Όταν έβλεπα μόνο το δικό μου γραπτό δεν ήταν ξεχιλωμένη η οθόνη,

τώρα έχει πάρει λιγάκι :wink:

Κάνε αυτό που είπες ...βάλτα το ένα κάτω από τ' άλλο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλμάκ θα το έκανα αλλά αν δεις τις ανακοινώσεις αυτόματα οι admins πριν μέρες τα έβαλαν το ένα δίπλα στο άλλο για να μην "ξεχειλώνουν" τα ποστ μας προς τα κάτω... :( Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή :P

 

Έβγαλα το glitter, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το διάβασα αυτό που είπαν οι άδμινς.

Οι άδμινς έχουν "πρόβλημα" με τις πολλές σελίδες και θεωρητικά έχουν δίκιο,

κι εγώ έχω πρακτικό πρόβλημα με το πλάτος της σελίδας και ψάχνω το δίκιο μου ΟΕΟ :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το διάβασα αυτό που είπαν οι άδμινς.

Οι άδμινς έχουν "πρόβλημα" με τις πολλές σελίδες και θεωρητικά έχουν δίκιο,

κι εγώ έχω πρακτικό πρόβλημα με το πλάτος της σελίδας και ψάχνω το δίκιο μου ΟΕΟ :wink::wink:

 

Μην είσαι παραπονιάρης!! ολες σπεύσαμε να τα διορθώσουμε!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως με 17'' οθόνη τα βλέπω μια χαρά από τότε που τα μίκρυναν όσοι έχουν 2, γι'αυτό εγώ δεν άλλαξα το δικό μου.Πείτε μου αν ενοχλεί!

 

Μια χαρά είναι το δικό σου evita μου! :wink:

Link to comment
Share on other sites

mimika δεν ξέρω πως μπορώ να σε κάνω να το δεις (ίσως και να μην γίνεται) αλλά από

την ώρα που έκανες το ποστ εδώ η σελίδα φάρδυνε και η χρήση του ποντικιού είναι

απαραίτητη για να διαβάσω τα μισά τουλάχιστον μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

mimika δεν ξέρω πως μπορώ να σε κάνω να το δεις (ίσως και να μην γίνεται) αλλά από

την ώρα που έκανες το ποστ εδώ η σελίδα φάρδυνε και η χρήση του ποντικιού είναι

απαραίτητη για να διαβάσω τα μισά τουλάχιστον μηνύματα.

Έχει δίκιο ο almak. Φταίει το τικερ με τα μεγάλα γράμματα δίπλα.

mimika μίκρυνέ το αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουν ρόλο οι ίντσες του μόνιτορ αλλά η ανάλυση που έχετε στα windows. Αν έχεις 21' και έχεις 1024χ768 θα τα βλέπεις όπως είναι και σε μία 14', 15' άν όμως βάλεις 1600χ1200 τότε δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τις μικρότερες αναλύσεις. Βλέπεις πολύ περισσότερα και σε πλάτος και σε ύψος.

Πάντα όταν φτιάχνουμε κάτι για το internet πρέπει να χωράει το πολύ σε 1024Χ768. Παραπάνω βγαίνει εκτός ορίων για πολύ κόσμο και αρχίζουν τα ενοχλητικά δεξιά-αριστερά με τις μπάρες.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=37344#37344

δείτε σε αυτό το τόπικ το μέγιστο μήκος της υπογραφής (ροζ μπάννερ)και πως μπορείτε να ελλατώσετε το μήκος της υπογραφής σας.

 

ευχαριστούμε για την κατανόηση,

 

απο την διαχείριση.

 

 

ξανατοποθετούμε και εδώ το ροζ μπάννερ έτσι ώστε να μπορείτε να συγκρίνετε κατευθείαν εάν είναι η υπογραφή σας μεγαλύτερη.

 

bigestsre.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή δεν βλέπω προκοπή στο θέμα των τίκερ και επειδή πραγματικά έχω κουραστεί να προσπαθώ να διαβάσω δεξιά-αριστερά στην οθόνη , θα κάνω το εξής απλό και όποιος/α θέλει ας ακολουθήσει.

................

Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο πρακτικό τρόπο αφού κάποιοι δεν διορθώνουν τα τίκερ ....

Αυτο ακριβως το προβλημα αντιμετωπίζω κι εγω. :roll:

Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που προσπαθω να διαβάσω και πάω τη μπαρα πέρα δώθε ώσπου καταντάει κουραστικό!!!

Ελπίζω να γίνει κάτι με τα ticker γιατι αλλιώς θα συνεχίσουμε να ταλαιπωρούμαστε. :(

Κι εγω είχα 2 ticker αλλα 'εβγαλα το ενα λόγω χώρου. :wink:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενοχλώ :roll::oops::roll::?::?::?:

 

...ενοχλείς!!!! :lol: :lol: αλλά τι να κάνουμε που σου έχουμε αδυναμία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...