Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια. Ειμαι 27 w κ 3. Aπο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα πονουσ περιοδου αλλα οσο περνανε οι μηνες με τρομαζουν. Εχω τρεισ μερες που ποβαω συνεχωμενα υπαρχει περιπτωση να ναι κατι κακο???? Εχω θεμα κ με το εντερο τον προηγουμενο μηνα ειχα παει στο νοσοκομειο με εξετασαν κ ειπαν εντερο. Ολοι αυτοι οι πονοι μοιαζουν πολυ κ το θεμα μου ειναι πωσ θα ξεχωρισω ποτε ειναι κατι κακο?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eκανα κ καρδιοτοκογραφημα πριν 3 μερες κ δεν εδειξε συσπαση. Αν ειχα συσπασεισ δεν θα ειχε δειξει????

 

Καλημέρα!!! Θα είχε δείξει πιστεύω.

Το ίδιο πρόβλημα είχα πριν καιρό και ήταν εντερικό.

Με υπόθετα voltaren το ξεπέρασα όμως.,

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Εγώ είμαι 24 w και 2 d κι εχω πονους περιοδου από την πρώτη μέρα εγκυμοσύνης!Πολλές φορές πολύ έντονους κι ο γιατρός μου το έχει αποδώσει στο έντερο και γενικότερα επειδή έχω καθημερινά διάφορους πόνους μου έχει πει ότι είναι επειδή έχω διδυμάκια!Εγω παίρνω buscopan plus.Μια φορά μου είχε πει να πάρω υπόθετα voltaren,περασε ο πονος ομως με τα buscopan και τον πήρα να του πω οτι δεν θα παρω!Αφού δεν έχεις συσπάσεις,όλα τέλεια,όλων μας ο φοβος αυτός είναι!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ναι το εντερο... δε περιμενα πωσ σε μια εγκυμοσυνη μπορει μια γυναικα να εχει τοσεσ ενοχλησεισ . Εχω κ θεμα με τον τραχηλο κ φοβαμαι γιατι παρ ολο που εχω κανει περιδεση ολο κ μικραινει. Εφτασα 28 w κ πηγε 1,7 κ κανουμε προσευχες μηπωσ κ καταφερω κ φτασω 32 εβδομαδες αλλα με τοσες ενοχλησεις φοβαμαι ακομα πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τεσσερις εβδομαδες εμειναν,όλα καλα θα πάνε!Κι εγω καθε εβδομαδα που περναει τη θεωρω μια νικη!Γιατί εχετε στοχο 32?Τοτε σου εχει πει οτι δεν θελει θερμοκοιτιδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την ωρα που ησουν στον καρδιοτοκογραφο, ενιωσες τους πονους αυτούς και παρ' όλ' αυτα δεν εδειξε σύσπαση?

Αφου εχεις κανει και περιδεση, ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι διπλά προσεκτικος ο γιατρος σου!

Προσωπική συμβουλή δεν εχω να δωσω, μόνο καλή συνεχεια;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανα καρδιοτοκογραφημα πονουσα οχι το ιδιο εντονα οπωσ το βραδυ αλλα αρκετα μπορω να πω αλλα δεν εδειξε κατι... δε πειραζει μερικες φορες μια καλη κουβεντα ειναι καλυτερη κ απο μια συμβουλη...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω κοριτσάκι μου κι εγώ μες στο άγχος είμαι κάθε μέρα κι επειδή έχω κι εγώ πόνους καθημερινά σκέφτομαι τα χειρότερα και δεν μπορώ να ηρεμήσω!Ξεκούραση,συχνές επισκέψεις στο γιατρό και ας μας βοηθήσει η Παναγία να πάνε όλα καλά και να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω πονους απο την αρχη της εγκυμοσυνης και τα διδυμα ουτως η αλλως αυτόν τον κινδυνο εχουν,την προωροτητα δηλαδη!Για να σου δωσω να καταλαβεις,στις 28 εβδομαδες θα κανω ενεσεις κορτιζόνης για ωρίμανση πνευμόνων.Ογιατρός μου εχει πει οτι εχουμε στοχο 38 εβδομαδες,αλλα εγω με αυτα που εχω διαβασει,ειδα οτι στις 34 εβδομαδες ειναι όσο δυνατον πιο ασφαλη τα πραγματα για τα μωρακια μας,γι αυτο μου εκανε εντυπωση που εγραψες 32 εβδομαδες!!

Link to comment
Share on other sites

Τα υποθετα voltaren επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη?

 

Ναι, επιτρέπονται! Κι εγώ πονάω κανά 2 μέρες τώρα.

Μεγαλώνουν τα μωρά μου είπαν από το ιατρείο και είναι φυσιολογικά τα ποναλακια. Denise εσένα τι σου έχει πει ο γιατρός για τους πόνους;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία τι κάνεις?Πως είσαι?Μιλούσαμε και στην ενότητα διδύμων!Μετραμε τον τραχηλο κάθε φορά και μου εχει πει ότι οι πονοι είναι από το έντερο και ούτως η αλλως εγω εχω πόνους από την πρωτη μερα εγκυμοσυνης!Τωρα εχω φουσκώσει κιολας κι εχω πονακια παντού!Εχω παρει 11 κιλά!Εσυ πως είσαι?Πως ξεχωριζεις ποιο κλωτσαει?

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία τι κάνεις?Πως είσαι?Μιλούσαμε και στην ενότητα διδύμων!Μετραμε τον τραχηλο κάθε φορά και μου εχει πει ότι οι πονοι είναι από το έντερο και ούτως η αλλως εγω εχω πόνους από την πρωτη μερα εγκυμοσυνης!Τωρα εχω φουσκώσει κιολας κι εχω πονακια παντού!Εχω παρει 11 κιλά!Εσυ πως είσαι?Πως ξεχωριζεις ποιο κλωτσαει?

 

Ναι, σε θυμάμαι!!!!!

Χα χα χα, πέφτει κλωτσιά που πάει σύννεφο. Είναι τέλειο!!!

Στην β-επιπέδου μου είπε ο ντοκ ότι αριστερά είναι ο μπεμπίνος μας και δεξιά η μπουμπού οπότε καταλαβαίνω.

11 ε; Δεν είναι πολλά για 2 μωρά!

Την παλεύω αλλά τώρα νομίζω θα αρχίσουν τα ζόρια.

Τα βράδια κλασικά δεν κοιμάμαι μιας κι έχω μονίμως άγχος. Φόβος βασικά.

Ταλαιπωρούμαι κ με την ρινίτιδα της εγκυμοσύνης 2 μήνες τώρα αλλά κατά τα άλλα καλά.

Τι είναι τα μωράκια σου;φύλο εννοώ.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως!!!Αριστερά ο μικρούλης και η μπουμπού δεξιά!!!Βεβαια, η μικρή είναι πιο ζωηρή τελικά!Οι πόνοι,όπως τα λέγαμε,καλα κρατούν,αλλα τουλάχιστον κλωτσάνε τα μικρουλια κι εχουμε επαφή μαζί τους!:D

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως!!!Αριστερά ο μικρούλης και η μπουμπού δεξιά!!!Βεβαια, η μικρή είναι πιο ζωηρή τελικά!Οι πόνοι,όπως τα λέγαμε,καλα κρατούν,αλλα τουλάχιστον κλωτσάνε τα μικρουλια κι εχουμε επαφή μαζί τους!:D

 

Ζευγαράκι κι εσύ ε; Τέλειο!!!!!!!

Και νομίζω ότι θα συνεχιστούν μέχρι τέλους αφού από ότι λένε είναι φυσιολογικό.

Τι να πω; Υπομονηήήήήή!!!!!!η όλη διαδικασία είναι δύσκολη τελικά όπως την περίμενα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Διδυμα εεε! Λογικο να φοβασται κ εγω θα ειχα αγχοσ αλλα ολα καλα θα πανε αυτο πρεπει να λεμε οταν μασ πιανει φοβοσ. Αν ειναι μαγικο ενα μωρακι στη κοιλια φανταζομαι τα δυο. Κ τι νιωθετε οταν κλωτσανε κ τα δυο????

Link to comment
Share on other sites

Διδυμα εεε! Λογικο να φοβασται κ εγω θα ειχα αγχοσ αλλα ολα καλα θα πανε αυτο πρεπει να λεμε οταν μασ πιανει φοβοσ. Αν ειναι μαγικο ενα μωρακι στη κοιλια φανταζομαι τα δυο. Κ τι νιωθετε οταν κλωτσανε κ τα δυο????

 

Κλωτσιές παντού. Βέβαια δεν κλωτσάνε πάντα ταυτόχρονα.

Είναι τρομερό!!!:P:p:p

Τα συναισθήματα τελικα στην εγκυμοσύνη είναι ανάμεικτα, από τη μία το άγχος να πάνε όλα καλά και να περάσει ο καιρός να ελευθερωθούμε και από την άλλη λες τι όμορφα που είναι, απόλαυσέ το.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζευγαράκι κι εσύ ε; Τέλειο!!!!!!!

Και νομίζω ότι θα συνεχιστούν μέχρι τέλους αφού από ότι λένε είναι φυσιολογικό.

Τι να πω; Υπομονηήήήήή!!!!!!η όλη διαδικασία είναι δύσκολη τελικά όπως την περίμενα.

 

Δύσκολο δεν λες τιποτα,καθε εβδομαδα που περναει τη θεωρω και μια νικη και μετα καθε μηνα!Να πανε όλα καλα για ολες μας!Εχεις δικιο ομως σαν εμπειρία δεν υπαρχει!Εγω είμαι σπίτι ολη την ωρα,εσυ πηρες αδεια απο δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...