Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γεια σας. Ειμαι 26 κ 3 ημερων κ πριν λιγο μου συνεβει το εξης... ενιωσα την μπιτζαμα μου στο στηθος βρεγμενη κ οταν εβαλα τα χερι μου κ οι δυο θηλες μουετρεχαν ενα υγρο. Ειναι φυσιολογικο αυτο κοριτσια η ειναι σημαδι προωρου τοκετου??? Σασ παρακαλω αν εχει τυχει σε καμια ασ μου πει γιατι με εφαγε το αγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας. Ειμαι 26 κ 3 ημερων κ πριν λιγο μου συνεβει το εξης... ενιωσα την μπιτζαμα μου στο στηθος βρεγμενη κ οταν εβαλα τα χερι μου κ οι δυο θηλες μουετρεχαν ενα υγρο. Ειναι φυσιολογικο αυτο κοριτσια η ειναι σημαδι προωρου τοκετου??? Σασ παρακαλω αν εχει τυχει σε καμια ασ μου πει γιατι με εφαγε το αγχος.

καλησπερα taptap! με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου!!!!!μην αγχωνεσαι καθολουυυυυ;););)ειναι απολυτα φυσιολογικο. ειναι το στηθος που προετοιμαζεται για το γάλα:D:D, λεγεται πύαρ ή πρωτόγαλα (είναι αυτό που θα εμφανιστεί και στα δύο πρώτα 24ωρα μετά τον τοκετό).εμενα μου ειχε εμφανιστει κατα τον 5ο μηνα εαν θυμαμαι καλα.

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

μονο μην το πειράζεις το στήθος σου τώρα για να βγάλει πρωτόγαλα, γιατί μπορεί να σου κάνει συσπάσεις στη μήτρα, και αυτό δεν το θέλουμε πριν τον τοκετο;)

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Δε το πειραζω καθολου μονο του το βγαζει... ευχαριστω για τισ απαντησεισ ηρεμησα μπορω να πω...

γεια σου και παλι taptap.!να ξερεις οτι θα το εχεις αυτο μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης σου, απλα επειδη καποιες φορες(θα το ανακαλυψεις και μονη σου συντομα) το υγρο μπορει να ειναι και πιο πολυ(εμενα για παραδειγμα, ετρεχε και ενω εσκυβα ή καθομουν)μπορεις να φορας για ασφαλεια οταν βγαινεις εξω τους βαμβακερους δισκους ντεμακιγιαζ που ειναι μικροι και δε διαγραφουν τοσο;);)

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Εγώ πάλι ανησυχώ γιατι εχω την εντυπωση οτι το στήθος μου έχει ξεπρηστεί. Ειμαι στην 28η εβδομάδα, έχω διδυμη κύηση, τα μωρα μου τα νιώθω κανονικά, όμως το στήθος μου με προβληματίζει γιατί σαν να έχασε η θηλη το σκουρο χρώμα που είχε και το στήθος να έχει ξεπρηστεί! σε λιγο θα παρω τηλ. το γιατρο. Λέτε να παραλογίζομαι ή έχει συμβει και σε καμία άλλη αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μην αγχώνεστε, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!

εγώ είχα ελάχιστο στη θηλή, σαν σμήγμα, και είμαι μια χαρά με το γάλα από αποψη ποσότητας.

Ο πλακούντας δεν αφήνει το σώμα μας να κατεβάσει γάλα.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια γυναίκα. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κι εγώ πύαρ/πρωτόγαλα από τον 7ο μήνα, ενώ στη δεύτερη δεν είχα καθόλου μέχρι που γέννησα.

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εγώ πάλι ανησυχώ γιατι εχω την εντυπωση οτι το στήθος μου έχει ξεπρηστεί. Ειμαι στην 28η εβδομάδα, έχω διδυμη κύηση, τα μωρα μου τα νιώθω κανονικά, όμως το στήθος μου με προβληματίζει γιατί σαν να έχασε η θηλη το σκουρο χρώμα που είχε και το στήθος να έχει ξεπρηστεί! σε λιγο θα παρω τηλ. το γιατρο. Λέτε να παραλογίζομαι ή έχει συμβει και σε καμία άλλη αυτο?

 

Καλημέρα. Δεν είμαι γιατρός, αλλά δεν μου ακούγεται ανησυχητικό. Μϊλησες τελικά με τον γιατρό σου; Τι σου είπε;

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια, μπήκα στον 7ο και δεν έχω κάτι τέτοιο εγώ ,φυσικά δεν είμαστε και όλες ίδιες. 

Εμένα αυτό που μου συμβαίνει είναι ότι το στήθος μου είναι μουδιασμενο ιδιαίτερα από τη μεριά της καρδιάς!.. να "ταραχτω" ?? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...