Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχοιμα κοιλιάς


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι στην 34 εβδομάδα κύησης και εδώ και μερικές φορές οι κοιλιά μου είναι φουσκωμενη μόνο η "μισή". Αν βάλω το χέρι μου σαν να πιάνω το μωράκι. Είναι φυσιολογικό να είναι "μαζεμενο" στην μισή κοιλιά κάποιες φορές? Και κάτι ακόμα, αυτές τις μέρες μου φαίνεται σαν να έπεσε κάπως η κοιλιά.. Όχι πολύ αλλά έτσι μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Η δική μου κοιλιά ήταν από την αρχή πιο φουσκωμένη στη δεξιά πλευρά, γιατί εκεί είχε βολευτεί ο μπέμπης! Τον ένιωθα που κλωτσούσε εκεί, και σε όλους τους υπερήχους ήταν στο ίδιο σημείο, με τα ποδαράκια ψηλά στα πλευρά και το κεφαλάκι κάτω. Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι στην 34 εβδομάδα κύησης και εδώ και μερικές φορές οι κοιλιά μου είναι φουσκωμενη μόνο η "μισή". Αν βάλω το χέρι μου σαν να πιάνω το μωράκι. Είναι φυσιολογικό να είναι "μαζεμενο" στην μισή κοιλιά κάποιες φορές? Και κάτι ακόμα, αυτές τις μέρες μου φαίνεται σαν να έπεσε κάπως η κοιλιά.. Όχι πολύ αλλά έτσι μου φαίνεται..

 

Καλησπερα, απο αυτα που περιγραφεις σε συνδιασμο με το χαμηλομα τησ κοιλιας, εμενα για συσπασεισ μου ακουγονται. Ειχα κι εγω σχεδον απο την αρχη και ημουν ξαπλα 8 μηνες.. Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα να το συζητησεισ το συντομοτερο δυνατο με τον γιατρο σου, ωστε αν χρειαστει να παρεισ καποια φαρμακα μεχρι να μπεισ στο μηνα σου! Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η δική μου κοιλιά ήταν από την αρχή πιο φουσκωμένη στη δεξιά πλευρά, γιατί εκεί είχε βολευτεί ο μπέμπης! Τον ένιωθα που κλωτσούσε εκεί, και σε όλους τους υπερήχους ήταν στο ίδιο σημείο, με τα ποδαράκια ψηλά στα πλευρά και το κεφαλάκι κάτω. Με το καλό το μωράκι σου!

 

 

Και νόμιζα οτι μονο ο δικός μου βολευεται μονο δεξια!!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μενα μου το κανει αυτο συνεχεια μια δεξια μια αριστερα και πεταγοντε καρουμπαλα, συσπασεις σε πιανουν και αμα εχεις παρατηρησει πετρωνει κιολας, καλο ειναι να το πεις στον γιατρο σου μηπως σου δωσει μαγνησιο γιατι ακομα δεν εχεις μπει στο μηνα σου...Οσο για την κοιλιτσα σου που την βλεπεις οτι εχει πεσει φυσιολογικοτατο εχει παρει θεση με το κεφαλακι κατω, αμα παρατηρησεις μονη σου κατω χαμηλα ειναι πιο μεγαλη και πιο φουσκωμενη...

Με το καλο σου ευχομαι και με εναν πονο!!!

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...