Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψηλά η κοιλιά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια... Θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με μία απορία που έχω. Εδώ και 2 μήνες ήμουν σε ακινησία γιατί ο τράχηλός μου ήταν κάτω από το 1,0. Τώρα δόξα το Θεό έχω μπει στον μήνα μου και σήμερα είμαι 36+6. Και το μωράκι μου είναι μεγαλούτσικο. Ο γιατρός μου είπε τώρα να σηκώνομαι και να αρχίσω να περπατάω, όσο κι αν πονάω. Έχω και πολύ πίεση χαμηλά. Το θέμα είναι ότι η κοιλιά μου φαίνεται ψηλά πολύ...δεν έχει χαμηλώσει όπως έχω ακούσει. Δεν τα γνωρίζω κιόλας. Είναι το πρώτο μου παιδάκι βλέπετε και μαθαίνω. Τί συνέπειες έχει αυτό? Πρέπει να πέσει η κοιλιά για να γεννήσω? Θα γεννήσω δύσκολα? Δεν καταλαβαίνω. Παρακαλώ ενημερώστε με όσες γνωρίζουν. :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια... Θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με μία απορία που έχω. Εδώ και 2 μήνες ήμουν σε ακινησία γιατί ο τράχηλός μου ήταν κάτω από το 1,0. Τώρα δόξα το Θεό έχω μπει στον μήνα μου και σήμερα είμαι 36+6. Και το μωράκι μου είναι μεγαλούτσικο. Ο γιατρός μου είπε τώρα να σηκώνομαι και να αρχίσω να περπατάω, όσο κι αν πονάω. Έχω και πολύ πίεση χαμηλά. Το θέμα είναι ότι η κοιλιά μου φαίνεται ψηλά πολύ...δεν έχει χαμηλώσει όπως έχω ακούσει. Δεν τα γνωρίζω κιόλας. Είναι το πρώτο μου παιδάκι βλέπετε και μαθαίνω. Τί συνέπειες έχει αυτό? Πρέπει να πέσει η κοιλιά για να γεννήσω? Θα γεννήσω δύσκολα? Δεν καταλαβαίνω. Παρακαλώ ενημερώστε με όσες γνωρίζουν. :?

 

Δεν μπορείς να ξέρεις..... Η κοιλιά μπορεί να πέσει και τελευταία στιγμή. Εγώ θυμάμαι στο πρώτο μου παιδί δεν είδα ποτέ κατεβασμένη την κοιλιά μου και μια χαρά γέννησα. Σαν πρωτότοκη βέβαια νόμιζω ότι είναι φυσιολογικό το παιδί να μην έχει εμπεδωθεί ακόμα... Καλή λευτεριά και με έναν πόνο...

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να περπατάς, βοηθάει πολύ να εμπεδωθεί το μωρό. Υπάρχουν και κάποιες ασκήσεις επίσης που βοηθούν. 36+4 εμένα έσπασαν τα νερά, είχα ριξει το περπάτημα της ζωής μου...!!!!!!!!!!!!!!! Μην αγχώνεσαι πάντως όταν έρθει η ώρα του θα βγει, ακόμη κι αν εσύ είσαι ολη μέρα σε μία καρέκλα. Απλά αυτά βοηθούν...

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός σου τι λέει, πώς τη βλέπει; Εμένα μου είχε πει πως όταν θα χωράει μια παλάμη (οριζόντια) ανάμεσα στο σουτιέν και στην αρχή της κοιλιάς, θα έχει κατέβει σωστά.

 

Μην αγχώνεσαι πάντως, εμένα είχε κατέβει νωρίς και μετά ο μπέμπης... υποχώρησε προς τα πάνω ξανά..:P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός για την κοιλιά. Μου είπε μόνο να αρχίσω να περπατάω. Αλλά από αυτά που ακούω από άλλες γυναίκες , τη δική μου δεν την βλέπω να έχει κατέβει. Δεν περπατάω βέβαια και πολύ γιατί λόγο θέματος που είχα με τον τράχηλο, πονάω αρκετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραίο αυτό το κόλπο με την παλάμη!

Maryan, να περπατάς πολύ τώρα! Κάθε μέρα! Όχι υπερβολική ώρα, αλλά κάθε μέρα και παραπάνω! Τον φάγαμε τον γάιδαρο!

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...