Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

σκελετουλης και ηλικια


Recommended Posts

καλημέρα σε όλους και όλες

 

κυκλοφορει τελευταια ένα "περιοδικο" που προμηθευει τα υλικα για την κατασκευη ενος σκελετουλη μαζι με καποια οργανα [ματια εγκεφαλος καρδια κα]

η απορια μου είναι η εξής: σε ποιας ηλικίας παιδιά απευθύνεται?

είναι σκόπιμο ένα 4χρονο να ασχολείται με τα κοκκαλάκια και εντόσθιάκια?

αν θυμηθώ [λίγο] τον εαυτό μου μικρό αυτά τα έβρισκα τρομακτικά και αποκρουστικά... αλλά χρονια τοτε [μάλλον]

εχετε καμία άποψη για το θέμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω θα το επαιρνα στο παιδι μου.νομιζω οτι μας φοβιζαν οι αλλοι κ οχι τα αντικειμενα. στο σχολειο που ζωγραφιζουμε ενα τεραστιο παιδι με ολα τα οργανα κ τον σκελετο,μαλωνουν ποιο θα συμμετεχει!

Link to comment
Share on other sites

Κassy έτσι νόμιζα κι εγώ, μέχρι που ήρθε ο γιός μου που τα Χριστούγεννα θα γίνει 4 ετών και άρχισε να με ρωτάει για τον εγκέφαλο, την καρδιά, τα μάτια και τη νεκροκεφάλα (έτσι λέει το κρανίο). ΄Εμαθα λοιπόν ότι στο προνήπιο τους έκαναν μάθημα τον ανθρώπινο σκελετό. Τόσο πολυ έχει ενθουσιαστεί και του αρέσει που πήγαμε και πήραμε βιβλίο με τον ανθρωπινο σκελετό και του το διαβάζω κάθε μέρα. ΄Εχει μάθει τα πάντα και του αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμάς μας τον παίρνει κάθε βδομάδα ο παππούς μας για να μας το κάνει δώρο όλο ολοκληρωμένο. Η κορούλα μου είναι 3,5 και αφού τον είδε ξετρελάθηκε. Τον αποκαλεί 'ΚΟΚΚΑΛΟΥΛΗ" και αφού της δείξαμε τι ρωτάμε που είναι το ένα και που είναι το άλλο και εκείνη τα δείχνει. Είναι πολύ καλό!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις το ξεκινησαμε πριν πολλααααααα χρονια οταν ο γιος μου ηταν 6 χρ. και τωρα ειναι 16χρ. και τοτε ειχε βγει το ιδιο!προσεξτε ομως απο καποια φαση και μετα σου βαζουν ενα κοκκαλακι στο τευχος ενα οργανακι και δεν τελιωνειιιι ποτε!και αν τα βαλεις κατω και τα μετρησεις δεν συμφερει κοριτσια με τπτ.ενας ολοκληρωμενος σκελετος για φοιτητες ιατρικης κοστιζει πλαστικος απο 300-1000 ευρο αναλογα τι θα παρεις για μετρηστε ποσο θα σας βγει μεχρι το τελος και θυμαμε οτι ειχε ενα προβλημα στην βαση του λαιμου ο σκελετουλης μας κατα την γνημη μου τζαμπα λεφτα ειναι!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...