Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγούρα στην ευαίσθητη περιοχή


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια. Εχω ένα προβλημα που με ταλαιπωρεί πολύ καιρό τώρα και δυστυχώς σε όσους γιατρούς έχω παει δεν διορθώνεται με τίποτα. Είναι συγκεκριμένες μέρες του κύκλου, περίπου μια βδομάδα πριν αδιαθετήσω που σε δυο σημεία της ευαίσθητης περιοχής ( μπροστά στο τριχωτό και από κάτω, κοντά στην είσοδο του κόλπου) βγάζω έναν ερεθισμό ( σαν ξηροδερμία ένα πράγμα) που με φαγουρίζει πολύ και ενίοτε με τσούζει. Εχω πάει σε γιατρους (δερματολόγο, γυναικολόγο) μού έδωσαν κάτι αλοιφούλες για τοπική χρήση, βοηθάνε όσο βάζω αλλά όταν τις σταματάω πάλι τα ίδια. Τους δύο τελευταίους μήνες έχει αρχίσει να με φαγουρίζει και ο πωπός. :oops: Δεν πήγα ακόμη στο γιατρό γιατί μούλένε τα ιδια και τα ίδια. Δεν μπορώ όμως να βάλω αλοιφές γιατί είναι κορτιζονούχες και φοβάμαι μη τυχόν είμαι έγκυος και βλάψω το παιδί. Πλένομαι καθημερινά με σαπουνάκι, σήμερα πλύθηκα με μπεταντιν και βάζω μια φυτική αλοιφούλα για αιμορροίδες. Θα πάω στο γιατρό αύριο. Το περίεργο είναι πως μετά την περίοδο ηρεμώ για λίγες μέρες και μετα φτού! και από την αρχή. Μήπως κάποια από εσάς έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και μπορεί να με βοηθήσει;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα margi!

Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο, οπότε δε μπορω να σε βοηθήσω,αλλά μια σκεψη κάνω και γι' αυτό γράφω....

 

Πλένομαι καθημερινά με σαπουνάκι, σήμερα πλύθηκα με μπεταντιν και βάζω μια φυτική αλοιφούλα για αιμορροίδες.

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν πρέπει να πλενόμαστε στην ευαίσθητη περιοχή με σαπούνι, χαλάει το ph του δέρματος. Μήπως γι' αυτο σε πιάνει φαγούρα;:roll:

Νομίζω μπορούμε να χρησιμοποιούμε το πράσινο σαπούνι, αλλά και γι' αυτό δεν είμαι σίγουρη....:roll: Όσες φορές πλύθηκα με σαπουνάκια που ήταν για την ευαίσθητη περιοχή είχα φαγούρα, οπότε καλύτερα με σκέτο νεράκι.

Επίσης, κάτι άλλο που μου'χεται τώρα στο μυαλό: μήπως σε ενοχλούν οι σεβιέτες ή σερβιετακια (αν χρησιμοποιείς) ή ακόμα και το εσώρουχο; Αν δεν είναι βαμβακερά μπορούν να προκαλέσουν τέτοιου είδους αλλεργίες.

Ακόμα και τα απορρυπντικά-μαλακτικά που χρησιμοποιείς...:roll:

Αυτά μου έρχονται κατά νου αυτή τη στιγμή!

 

Οι γιατροί δηλαδή τι σου λένε ακριβώς;

 

Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό και σύντομα να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου!;):-D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Zaxarenia μου, σε ευχαριστώ πολύ. Οι γιατροί λένε πως είναι απλά ένας μικροερεθισμός που πιθανο να προκαλείται από μήκυτες. Αρχικά κι εγώ δεν το θεώρησα πολύ σοβαρό. Στη συνέχεια βλέποντας πως δεν υποχωρεί ρωτούσα πιο επίμονα τη γιατρό, η οποία με παρέπεμψε σε δερματολόγο. Τα ίδια μού είπε κι αυτός. Τελικά η γιατρός μού έδωσε μια αλοιφή και έιπε να τη βάζω όταν βγαίνει ο ερεθισμος. Βαμβακερά εσώρουχα φοράω πάντα, η σερβιέτα δεν νομίζω να ενοχλεί, γιατί μετα την περίοδο και για 2 βδομάδες είμαι καλά, σερβετάκια δεν φοράω, χρησιμοποιώ ένα υγρό σαπούνι που μου συνάστησε η γιατρός και καμία φορά, όταν έχω πρόβλημα, πλένομαι με πράσινο σσπούνι ή σκέτο χαμομήλι. Τα έχω δοκιμάσει όλα ρε γαμώτο! Μάλλον πρέπει να βρω ένα γιατρό που θα με αντιμετωπίσει πιο σοβαρά και υπεύθυνα. Εύχομαι να είμαι έγκυος αυτό το μήνα, γιατί ,αν δεν είμαι πάλι, θα ουρλιάξω. Γιατί στο κάτω- κατω θα είχα βάλει την αλοιφούλα μου και θα είχα ηρεμήσει τώρα. Ετσι την πατάω κάθε μήνα! Να υποφέρω τουλάχιστον, αλλά να υποφέρω αν υπάρχει και λόγος, όχι έτσι στα χαμένα.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγώ αρκετό καιρό είχα αυτήν την ξηροδερμία που λες και την φαγούρα. Οι γιατροί μου έδιναν θεραπεία για μήκυτες και όταν τελείωνε ήμουν καλά για λιγο καιρό και μετα πάλι τα ίδια. Την τελευταία φορά ο γιατρός μου έδωσε μια άλλη θεραπεία(ίσωσ πιο έντονη), έφυγαν και μου είπε να πλενομαι με το ANFO3. Aπό τότε, εδώ και εναμισι μήνα δεν έχω ξαναβγάλει. Επίσησ στη θεραπεία την τελευταια που έκανα ο γιατρός μου είπε να βάλω την αλοιφή μεχρι να τελειώσει. Επειδή ήταν πολύ μεγάλη την έβαλα μέχρι να αδιαθετήσω και μετα όταν μια μέρα ένιωσα φαγουρίτσα την έβαλα απο μόνη μου μια φορά και δεν παρατήρησα πάλι πρόβλημα. Και εμένα με ταλαιπωρούσε πάνω απο χρόνο αυτή η κατάσταση.....

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το είχα αντιμετωπίσει για κανένα δίμηνο, τρομερή φαγούρα και μετά τσούξιμο..όταν αποφάσισα και πήγα στη γυναικολόγο μου έδωσε 2 αλοιφούλες για 3-4 μέρες ( η μία ήταν κολπική ) και εκ τοτε δεν ξαναείχα πρόβλημα...και εμένα από μύκητες ήταν..

επίσης πολύ σωστά είναι αυτά που σου έγραψε η zaxarenia

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Το ίδιο έχω κι εγώ! Έναν κόκκινο ερεθισμό δεξιά και αριστερά από την είσοδο του κόλπου που ή θα τσούζει ή θα κάνει φαγούρα κάποιες μέρες μέσα στο μήνα. Ούτε εγώ ξέρω τι ακριβώς είναι και ο γιατρός όσες φορές πήγα μου έδινε θεραπεία για μύκητες. Την έκανα και μόλις τελείωνε ξανά τα ίδια. Εγώ πλένομαι με eubos και τις τελευταίες φορές χρησιμοποιώ πεπανθόλ για σύγκαμα και ψιλοανακουφίζομαι. Σκεφτόμουν κι εγώ να πάω σε δερματολόγο μπας και μου δώσει καμιά λύση. Πάντα βαμβακερά εσώρουχα φοράω τα οποία αλλάζω πρωϊ βράδυ. Λέτε να φταίει το απορρυπαντικο ή το μαλακτικό? Χρησιμοποιώ τα ίδια πάρα πολλά χρόνια. Εγώ σκέφτηκα και το χαρτί υγείας. Δεν ξέρω βρε κορίτσια τι είναι, είναι όμως εξαιρετικά ενοχλητικό!!

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Αχ, αυτά τα γυναικολόγικά μας! Τυχεροί οι άνδρες. Οντως είναι πολύ ενοχλητικό. Εμένα τις τελευταίες μέρες με τσούζει πολύ ο πωπός μου. Τα' χω δει όλα. Εν τω μεταξύ μπορεί να ξεκινήσει η φαγούρα και στις γόνιμες μέρες, οπότε χάνω ευκαιρίες, γιατί sex σ' αυτήν την κατάσταση αποκλείεται να κάνω.

Martha, αυτό το ANF 03 τι είναι; Υγρό σαπουνάκι; ενδείκνυται σε περίπτωση εγκυμοσύνης; και η αλοιφούλα πώς λέγεται; Εγώ πριν κανά 2μηνο που πήγα στο γιατρό για το ίδιο θέμα μού έδωσε και κολπική αλοιφή (την κεναστέν, 14 σωληνάρια) και εξωτερική ( τη σελεστοντέρν ή κάπως έτσι) που την έβαζα πρωι βραδυ και αντιβίωση. Εντάξει, όσο έκανα θεραπεία όλα καλά, αλλά μετά μια απο τα ίδια. Εχω απογοητευτεί πραγματικα. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Πάντως, είναι καλό να δίνουμε γνώμες και συμβουλές, γιατί σε μένα η αλοιφή μπορεί να μην κάνει δράση, σε κάποια άλλη κοπέλα όμως μπορεί να είναι θαυματουργή.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi μου καλησπέρα!

Καταρχήν να συστήσω ψυχραιμία όσον αφορά και το θεμα σύλληψης ή θα με στείλεις πουθενά; :lol:

Σοβαρά τώρα, ξέρεις, ότι το άγχος είναι ανασταλτικος παράγοντας, σίγουρα θα το έχεις ακούσει-διαβάσει πολλές φορές! :)

Όσον αφορά τους μύκητες....ξέρω ότι αγαπάνε το υγρό περιβάλλον και αν δεν κάνω λάθος ενισχύονται από τα γλυκά!

Αν τρως πολλά γλυκά ίσως να δοκίμαζες να τα κόψεις για λίγο....:roll:

Όσον αφορά τους άντρες που λες, ναι είναι τυχεροι, αλλά μήπως και οι μύκητες είναι κολλητικό;;;Θέλω να πω, μπορεί να έχεις τα συμπτώματα εσύ, να β'αζεις κρέμα, όλα καλά και με την επαφή με τον άντρα σου να κολλάς πάλι και φτου κι απ' την αρχή! Ή κάνει και ο άντρας σου θεραπεία; Ρώτησες το γιατρό γι'αυτό;

 

Λέτε να φταίει το απορρυπαντικο ή το μαλακτικό? Χρησιμοποιώ τα ίδια πάρα πολλά χρόνια. Εγώ σκέφτηκα και το χαρτί υγείας.

 

patousitsa, και το χαρτί είναι πιθανό, όπως και το νερό που πλενομαστε....:? Αλλά και προϊόντα που χρησιμοποιούμε πολύ καιρό μπορούν κάποια στιγμή να μας δημιουργήσουν αλλεργίες!

 

Η DALIA και η martha8 το αντιμετώπισαν με αλοιφή, οπότε μήπως πρεπει να δεις και καποιον άλλο γιατρό να σου δώσει άλλη αλοιφή; Η στον τωρινό σου γιατρό να ζητήσεις άλλη λύση...:roll:

 

Και πάλι σου εύχομαι τα καλύτερα για μια υπέροχη εγκυμοσύνη!:-D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Αχ, αυτά τα γυναικολόγικά μας! Τυχεροί οι άνδρες. Οντως είναι πολύ ενοχλητικό. Εμένα τις τελευταίες μέρες με τσούζει πολύ ο πωπός μου. Τα' χω δει όλα. Εν τω μεταξύ μπορεί να ξεκινήσει η φαγούρα και στις γόνιμες μέρες, οπότε χάνω ευκαιρίες, γιατί sex σ' αυτήν την κατάσταση αποκλείεται να κάνω.

Martha, αυτό το ANF 03 τι είναι; Υγρό σαπουνάκι; ενδείκνυται σε περίπτωση εγκυμοσύνης; και η αλοιφούλα πώς λέγεται; Εγώ πριν κανά 2μηνο που πήγα στο γιατρό για το ίδιο θέμα μού έδωσε και κολπική αλοιφή (την κεναστέν, 14 σωληνάρια) και εξωτερική ( τη σελεστοντέρν ή κάπως έτσι) που την έβαζα πρωι βραδυ και αντιβίωση. Εντάξει, όσο έκανα θεραπεία όλα καλά, αλλά μετά μια απο τα ίδια. Εχω απογοητευτεί πραγματικα. Τα έχω δοκιμάσει όλα. Πάντως, είναι καλό να δίνουμε γνώμες και συμβουλές, γιατί σε μένα η αλοιφή μπορεί να μην κάνει δράση, σε κάποια άλλη κοπέλα όμως μπορεί να είναι θαυματουργή.

 

Το anfo3 είναι υγρό σαπουνάκι με χαμομίλι για τις ευαίσθητες περιοχές. Σκέψου ότι λέει ότι κάνει και για μωρά. Η αλοιφή είναι η verdal. Μου έδωσε και κάτι χάπια που πήρε και ο καλόσ μου αλλά δεν θυμάμαι πως τα λένε. Πάντως παλιά έκανα θεραπεία με τα κεναστέν που λες και δεν έβλεπα προκοπή. Προς το παρόν έχω ηρεμήσει.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Δεν εχω αντιμετωπήσει το ιδιο προβλημα αλλα ενα καλοκαιρι που αρπαξα απο την παραλία κατι μυκητες ο γιατρος μου εδωσε μια αντιβίωση και εμενα και του συζύγου δλδ χάπια.

Και για σαπουνάκι θα σου προτείνω αυτο για τα νεογνά οποιο θες ή διαλεξε ακομα καλύτερα για ατοπικά δερματάκια που είναι ακόμα πιο σοφτ.

Φανταζομαι και σε τι δυσκολή θεση που θα βρισκεσαι στις εξοδους σου :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Μάρθα θα δοκιμάσω το σαπουνάκι και την αλοιφή που έβαλες. Η verdal πρέπει να είναι φυτική, ε; Ζαχαρένια μου, όποτε κάνω θεραπεία κάνει και ο αντρούλης μου. Αλαν, κατά ένα περίεργο τρόπο, όταν κάθομαι δεν με ενοχλεί!!!

Πάντως σήμερα είμαι καλύτερα ( φτου!, φτου!). Πλύθηκα με το μπεταντίν χθες, και με πράσινο σαπούνι σήμερα (για να μην χαλάω και τη χλωρίδα της περιοχής) και βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση. Χθες πήρα τηλ τη γιατρό να τη ρωτήσω, όλο χαζομάρες έλεγε " να σε δω, έλα τη Δευτέρα" .Και τι να κάνω για να ανακουφιστώ της λέω. Ντακταρίν ήταν η απάντηση και να μη φοβάμαι, γιατί οι εξωτερικές κρέμες δεν δημιουργούν πρόβλημα σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Αμαν πια μ' αυτήν την ντακταρίν!!! Εμένα προσωπικά δεν με βοηθάει καθόλου. Αλλη αλοιφή δεν ξέρουν να δίνουν; Εσεις καλύτερες συμβουλές δίνετε. Αντε, με τόσα που πάθαμε, καλύτερες και από γιατρούς γίναμε.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi μου καλημέρα!

Δεν νομίζω ότι είναι φυτική γι αυτό ρώτα καλύτερα το γιατρό σου πριν τη χρησιμοποιήσεις.

Εγώ δεν έιμαι σε διαδικασία προσπάθειας για παιδάκι αυτή τη στιγμή για αυτό τη χρησιμοποιώ. Αν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος ρώτα τη γιατρό σου. Πάντως το σαπουνακι είναι ό,τι πρέπει.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μάρθα μου! Δεν το πήρα ακόμη το σαπουνάκι που μου σύστησες. Θα το πάρω όμως. Χθες έβαλα φισαν. Κατά περίεργο τρόπο με βοήθησε λίγο. Η γιατρός μού είπε ότι οι αλοιφές που βάζουμε εξωτερικά δεν επηρεάζουν το βρέφος,( αν υπάρχει βεβαίως). Εγώ όμως να σου πω την αλήθεια φοβάμαι και γι' αυτό δεν βάζω τίποτα παρά μόνο αγνά προιόντα. Γι' αυτό θα μου πεις έχεις μια βδομάδα φαγούρες ( χι, χι ). Τέλος πάντων. Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα. Αν αδιαθετήσω θα πλάκωθω στις αλοιφές. Αν δεν αδιαθετήσω ( μακάρι, Θεέ μου) δεν πειράζει. Ας έχω όση φαγούρα να'ναι.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσάκι μου πως σε καταλαβαίνω...κι γώ το είχα και το έχω ακόμα αυτό το πρόβλημα (και σε άλλες περιοχές του σώματός μου, πόδια, μασχάλες κλπ..) Έχω πάει σε καμια δεκαριά δερματολόγους και έχω χρησιμοποιήσει του κόσμου τις αλοιφές!!!! Τ Ι Π Ο Τ Α!!!! Έπαιρνα και αντισταμινικά για καιρό...το αντιμετωπίσαμε και σαν αλλεργία και πάλι Τ Ι Π Ο Τ Α..το δέρμα μου είναι ξηρό και θέλει ενυδάτωση...όταν το ενυδατώνω με τρώει ακόμα περισσότερο...τί να πώ..ταλαιπωρία σκέτη...

Το μόνο που κάνω μετά από τόσα χρόνια και ηρεμω είναι ντούς με απαλό σαπούνι (κι εγώ το ANFO 3 έχω) καλό σκούπσμα μετά και αφού στεγνωσω καλά βάζω μια πολυυυυ μικρή ποσότητα nivea και ηρεμώ τελείως....

Link to comment
Share on other sites

Κounelitsa, είσαι έγκυος απ' ό, τι βλέπω, ε; Με το καλό να έθει το μωράκι σου. Τώρα στην εγκυμοσύνη συνεχίζεις να το έχεις το πρόβλημα; Οι γιατροί πάντως δεν κάνουν τίποτα. Η καθεμιά πρέπει να βρίσκει τι είναι αυτό που την ανακουφίζει περισσότερο.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ μάρθα μου! Δεν το πήρα ακόμη το σαπουνάκι που μου σύστησες. Θα το πάρω όμως. Χθες έβαλα φισαν. Κατά περίεργο τρόπο με βοήθησε λίγο. Η γιατρός μού είπε ότι οι αλοιφές που βάζουμε εξωτερικά δεν επηρεάζουν το βρέφος,( αν υπάρχει βεβαίως). Εγώ όμως να σου πω την αλήθεια φοβάμαι και γι' αυτό δεν βάζω τίποτα παρά μόνο αγνά προιόντα. Γι' αυτό θα μου πεις έχεις μια βδομάδα φαγούρες ( χι, χι ). Τέλος πάντων. Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα. Αν αδιαθετήσω θα πλάκωθω στις αλοιφές. Αν δεν αδιαθετήσω ( μακάρι, Θεέ μου) δεν πειράζει. Ας έχω όση φαγούρα να'ναι.

 

 

margi μου σου εύχομαι ολόψυχα να μην αδιαθετήσεις..... και εγώ περιμένω πως και πώσ να ξεκινήσω προσπάθειες. Είχα δυο αποβολές και είμαι σε διαδικασία εξετάσεων....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μαρθα να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου. Να ξεκινήσεις σύντομα προσπάθειες και να συλλάβεις με την πρώτη εύχομαι! Μακάρι να σου πανε όλα καλά από εδώ και πέρα. Κι εγώ είχα μία ατυχία το καλοκαίρι. Εξωμήτριο ήταν το δικό μου, οπότε καταλαβαίνεις....Είμαι με μία σάλπιγγα πλέον αλλά δεν χάνω τις ελπίδες μου! Μπορεί να με αξιώσει ο Θεός και να καταφέρω να συλλάβω αργά ή γρήγορα. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι να πάνε όλα καλά,να δω μωράκι στη μήτρα μου και να μπορέσω να το κρατήσω υγιές και δυνατό στην αγκαλία μου!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μαρθα να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου. Να ξεκινήσεις σύντομα προσπάθειες και να συλλάβεις με την πρώτη εύχομαι! Μακάρι να σου πανε όλα καλά από εδώ και πέρα. Κι εγώ είχα μία ατυχία το καλοκαίρι. Εξωμήτριο ήταν το δικό μου, οπότε καταλαβαίνεις....Είμαι με μία σάλπιγγα πλέον αλλά δεν χάνω τις ελπίδες μου! Μπορεί να με αξιώσει ο Θεός και να καταφέρω να συλλάβω αργά ή γρήγορα. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι να πάνε όλα καλά,να δω μωράκι στη μήτρα μου και να μπορέσω να το κρατήσω υγιές και δυνατό στην αγκαλία μου!

 

margi χαίρομαι που είσαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση μετά από αυτό που πέρασες...!!! Είναι το πιο σημαντικό!!! Όλα θα πάνε καλά. Πιστεύω πως με πείσμα και δύναμη θα τα καταφέρουμε. Και εγώ στην πρώτη αποβολή έκανα λαπαροσκόπηση γιατί μου έλεγαν ότι ήταν εξωμήτριο και τελικά δεν ήταν.... Καταλαβαίνεις.....!!! Περασμένα ξεχασμένα λέω εγώ!!! Εύχομαι γρήγορα να μας πεις τα ευχαριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω επαθα κατι αναλογο πριν απο μερικες μερες και το αντιμετωπισα με χαμομηλι και αφθονο νερο στην περιοχη και μου περασε!!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κατά ένα περίεργο τρόπο με βοήθησε αρκετα η fissan. ποτέ άλλοτε δεν με είχε βοηθήσει. Χθες μεσα στην απελπισία μου, κλαψούριζα,όπότε λέει ο άντρας μου, "δεν βάζεις λίγο απ' αυτό που βρήκα στο συρτάρι σου;" Ηταν η φισάν.¨"σιγά λέω, αλλά ας τη δοκιμάσω". Σώθηκα σας λέω. Τρομερή διαφορά! Βάζω τρεις φορές τη μέρα. Οχι ότι μού πέρασε εντελώς αλλά σαφώς είμαι καλύτερα.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κounelitsa, είσαι έγκυος απ' ό, τι βλέπω, ε; Με το καλό να έθει το μωράκι σου. Τώρα στην εγκυμοσύνη συνεχίζεις να το έχεις το πρόβλημα; Οι γιατροί πάντως δεν κάνουν τίποτα. Η καθεμιά πρέπει να βρίσκει τι είναι αυτό που την ανακουφίζει περισσότερο.

 

Μια εβδομάδα με πιάνει και μια όχι...:roll::roll: Από προχθές έχω τρελαθεί πάλι...τί να κάνω...όλο ντουζάκια και niveουλα!!!

Έχω κάνει και όλες τις εξετάσεις και τεστ παπ και ο γιατρός μου βρήκε μυκόπλασμα και έπαιρνα αντιβίωση..είχα ηρεμήσει ΤΕΛΕΙΩΣ:-):-)

Τώρα πάλι τα ίδια!! Άντε να δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

kounelitsa, δεν δοκιμάζεις κι εσύ τη φισάν μπας και σε βοηθήσει; Πήρα κι εγώ το anfo3.Πανάκριβο, βρε κορίτσια, 18,80. Τουλάχιστον ας με βοηθήσει και χαλάλι τα λεφτά του. Πλύθηκα λίγο το μεσημέρι, έβαλα και φισάν και δόξα τω θεω δεν με ενόχλησε καθόλου ο ερεθισμός.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημερα κοριτσακια!!

Γραφω για πρωτη φορα..Εχω ενα προβλημα που με ταλαιπωρει κατα διαστηματα και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω..Πριν αρκετο καιρο μου ειχαν εμφανιστει μυκητες τους οποιους ειχα αντιμετωπισει με φαρμακευτικη αγωγη που μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου,τις τελευταιες 2 μερες ομως και ενω ειχα ηρεμησει για αρκετο καιρο,μου εμφανιστηκε πρηξιμο και εντονη φαγουρα στην ευαισθητη περιοχη.Με ανησυχει λιγο γιατι δε ειχα παρατηρησει ποτε παλι πρηξιμο..πως θα μπορουσα να το αντιμετωπισω;;(προσπαθω να αποφυγω τα ισχυρα φαρμακα η αληθεια ειναι..)

Link to comment
Share on other sites

εγω επαθα κατι αναλογο πριν απο μερικες μερες και το αντιμετωπισα με χαμομηλι και αφθονο νερο στην περιοχη και μου περασε!!!!!

εχω να το παθω πολυ καιρο αλλα και εγω χαμοληλι εβαζα και νερακι αφθονο. ελεγξε μηπως σε πειραζει το αφρολουτρο παρε καποιο υποαλλεργικο. εγω παρατηρησα διαφορα οταν αλλαξα και αφρολουτρο. παντως το χαμοληλι κανει πολυ καλο!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...