Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά την γέννα...


mariam

Recommended Posts

Μετά την γέννα ο γιατρός σας περασε καθόλου από το δωμάτιο να δεί πως τα πάτε? Και γενικά αν χρειαστείς κάτι στο μαιευτήριο ποιος σε παρακολουθεί τις επόμενες ημέρες?

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα, ο γιατρός μου περνούσε κάθε μέρα να με δει.

Νομιζω όλοι οι γιατροί, αυτό κάνουν.

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...Ωραία, γιατί το είχα απορία, μή μας αφήνουν στην τύχη μας μετά :?

 

.png

 

Εγω παντως ευχομουν να μην περασει!Εξεταση και πατημα κοιλιας ηταν ψιλοχαλια διαδικασια.....

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάθε μέρα περνούσε να με εξετάσει. Επειδή ήταν Πανεπιστημιακό το νοσοκομείο περνούσε κάθε μέρα και ο καθηγητής με τους φοιτητές και μας έβλεπαν, αλλά αυτοί ευτυχώς δεν μας εξέταζαν!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα κάθε μέρα περνούσε να με εξετάσει. Επειδή ήταν Πανεπιστημιακό το νοσοκομείο περνούσε κάθε μέρα και ο καθηγητής με τους φοιτητές και μας έβλεπαν, αλλά αυτοί ευτυχώς δεν μας εξέταζαν!

 

 

 

 

Οχι το φανταζεσαι να σε εξεταζαν οοοοοοοοοολοι οι φοιτητες??????????

:shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που σε κοιτάνε φτάνει. Εγω νίωθω απαίσια καθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό. Ξέρω οτι είναι γιατρός και κάνει τη δουλεία του κλπ αλλά δεν νιώθω άνετα να με εξετάζουν.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΩΔΥΝΟ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ω Ναι!! Αυτο το ζουπηγμα της κοιλιας με φρικαρε πιο πολυ κι απ' την καισαρικη!!! Τι απαισια αισθηση που ειχε!! Αν και υποπτευομαι πως ηταν περισσοτερο ψυχολογικο. (του στυλ: Μη με αγγιζετε εκει!!!!!!!) Να εχεις την τομη σου, να εχεις τους πονους σου, να εχεις και τον καθενα να σε ζουλαει. Επισης εχω να θυμαμαι την αφαιρεση της πρωτης γαζας την οποια μου εκανε ο γιατρος μου και το ειχε κανει με μια τελειως βαρβαρη κινηση, κοντεψα να λιποθυμησω απ'΄τον πονο... (μου λεει:" Μια κι εξω ειναι καλυτερα..." Ναι, αμε, για κατσε να στο κανω να δουμε αν ειναι καλυτερα!)

 

Αυτο που λετε με τους φοιτητες, εγω οταν γεννησα, στην καισαρικη μου παρευρισκονταν 18 φοιτητες. Επισης πριν γεννησω, επειδη νοσηλευτηκα για καιρο να μην τα πολυλογω με ειδαΝ (με ειδαν λεω...καταλαβαινετε) συνολικα καμια 50αρια...

Επισης μετα την καισαρικη, επειδη μου ανεβηκε πολυ η πιεση μπηκα για 2 24ωρα στην εντατικη. Μετα την αφαιρεση της γαζας απ' το γιατρο εστειλαν να με πλυνει... αντρας μαιευτης, γυρω στα 25 με καρφακια και σκουλαρικακι...

 

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα ερχόταν αλλα δε θυμάμαι να μου πίεζε την κοιλιά ...

νομίζω ερχόταν η εφημερεύουσα κάθε βράδυ και μου τη ζουπαγε... αχ τί μου θυμίσατε τώρα.. και θυμάμαι που μας έπαιρναν τη θερμοκρασία από την πόρτα με ένα τηλε-θερμόμετρο

46378a2c39.png

#2 RIP 7/12/2008 - Καλή αντάμωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε με τους φοιτητες, εγω οταν γεννησα, στην καισαρικη μου παρευρισκονταν 18 φοιτητες. Επισης πριν γεννησω, επειδη νοσηλευτηκα για καιρο να μην τα πολυλογω με ειδαΝ (με ειδαν λεω...καταλαβαινετε) συνολικα καμια 50αρια...

Επισης μετα την καισαρικη, επειδη μου ανεβηκε πολυ η πιεση μπηκα για 2 24ωρα στην εντατικη. Μετα την αφαιρεση της γαζας απ' το γιατρο εστειλαν να με πλυνει... αντρας μαιευτης, γυρω στα 25 με καρφακια και σκουλαρικακι...

 

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ;;

 

 

:shock::shock::shock:

Α πα πα πα πα ........

Εγω τουλαχιστον δεν θα το δεχομουν με τιποτα....

Ειναι αναγκη ολοι αυτοι να μαθουν πανω σου??????????????????????????/

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτο το ειχα παθει με εναν κολικο νεφρου...καμμια 20 φοιτητες που μυριζαν ουισκυ γιατι το προηγουμενο βραδυ ειχαν παρτυ να με πασπατευουν...πρωτον ενιωσα ντροπη..2 καναν χαβαλε γενικως.

3 .τους παρακαλεσα να φυγουν γιατι δεν ημουν καλα και ο καθηγητης τους πηρε και φυγαν και μετα μου ζητησε συγνωμη..καπου πρεπει να μαθουν αλλα αυτα ειχαν συμπεριφορα λες και πρωτη φορα βλεπαν βυζι ..αει στο καλο..ας μαθουν πανω σε πτωμα πανω μας ειναι αναγκη να μαθουν?

δεν τους γουσταρω τους γιατρους σας το ειπα ποτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...