Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Βόλο


Eliza

Recommended Posts

Καλημέρα!

Ο αδερφός μου με την καλή του μετακομίσανε πρόσφατα στο Πήλιο και πριν λίγες μέρες ανακαλύψανε ότι θα γίνουν γονείς.:)

Όπως καταλαβαίνεται δεν ξέρουν καθόλου τους γιατρούς στο Βόλο.

Θα προτιμούσαν πάντως στο δημόσιο νοσοκομείο.

Καμιά Βολιώτισσα να βοηθήσει?:?:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Eliza, ειμαι βολιωτισα κ γεννησα το 2009 στο νοσοκομειο (1 μονο υπαρχει) με γιατρο τον Κοσμα γιωργο, ο οποιος ομως εφυγε για αθηνα απ οτι ξερω. δεν ηταν ασχημα τα πραγματα παντως, ολα πηγαν καλα, οι μαιες πολυ καλες μαζι μου κ το μωρο πολυ φροντιδα.τα εξωτερικα ιατρεια ομως που πρεπει να επισκεφτει η γυναικα πριν γεννησει ,ειναι 1 μαρτυριο!!! πρεπει να παρει ρεπο σιγουρα αν δουλευει γιατι θα φαει ολο το πρωι περιμενοντας! απαραδεκτο!ο γιατρος που με παρακολουθει παντως ειναι ιδιωτικος , πολυ γνωστος ,ο Κωνσταντινου παναγιωτησ , ξεγεννησε την αδεερφη μου 3 φορες στην κλινικη κ ολα καλα. καλη τυχη !

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Eliza, ειμαι βολιωτισα κ γεννησα το 2009 στο νοσοκομειο (1 μονο υπαρχει) με γιατρο τον Κοσμα γιωργο, ο οποιος ομως εφυγε για αθηνα απ οτι ξερω. δεν ηταν ασχημα τα πραγματα παντως, ολα πηγαν καλα, οι μαιες πολυ καλες μαζι μου κ το μωρο πολυ φροντιδα.τα εξωτερικα ιατρεια ομως που πρεπει να επισκεφτει η γυναικα πριν γεννησει ,ειναι 1 μαρτυριο!!! πρεπει να παρει ρεπο σιγουρα αν δουλευει γιατι θα φαει ολο το πρωι περιμενοντας! απαραδεκτο!ο γιατρος που με παρακολουθει παντως ειναι ιδιωτικος , πολυ γνωστος ,ο Κωνσταντινου παναγιωτησ , ξεγεννησε την αδεερφη μου 3 φορες στην κλινικη κ ολα καλα. καλη τυχη !

 

 

Από το μήνυμά σου φαίνεται ότι απλά αναφέρεις 2 γιατρούς σου και όχι ότι έμεινες ευχαριστημένη. Καλό είναι να είμαστε πιο ακριβείς και σαφείς στις συζητήσεις μας, για το καλό όλων!! Ο νοών...νοείτω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα!

 

Μόλις μάθαμε κι εμείς τα ευχάριστα και αναζητούμε με τη σύζυγο κάποιον καλό γυναικολόγο στο Βόλο. Υπάρχουν πιο πρόσφατες συστάσεις; Στο βόλο εδρεύουν 2 γυναικολόγοι-μαιευτήρες με το όνομα Δαφερέρας. Υπάρχει καμια συγγένεια μεταξύ τους;

 

Ψάχνουμε για γιατρό έμπειρο αλλά και γνώστη των τελευταίων εξελίξεων/τεχνολογιών. Θα είμασταν πραγματικά ευγνώμονες για οποιαδήποτε βοήθεια-πρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.... Εγώ είμαι στο μήνα μου και σε όλη την εγκυμοσύνη με παρακολουθεί η Καμινάρη Δήμητρα από την οποία είμαι πάααααρα πολύ ευχαριστημένη. Λόγω οικονομικών της είπα από την αρχή ότι δεν μπορώ να γεννήσω στην κλινική και με έστειλε να ανοίξω καρτέλα στο νοσοκομείο στον Κουτσογιάννη. Στο νοσοκομείο καλά μπάχαλο, δεν το συζητώ... δεν κάνουν κάθε μήνα υπέρηχο, περιμένεις ώρες ατελείωτες, κτλ.... Αλλά η Δήμητρα ήταν δίπλα μου, με πραγματικό ενδιαφέρον, τα ξεσκόνιζε όλα με βοήθησε πολύ να είμαι ήρεμη με πολύ κουβέντα και πολύ καλές τιμές.... Γιατί έχω ακούσει διάφορα κουφά από τους ''καλούς'' του Βόλου.... Μακάρι να μας επέτρεπαν τα οικονομικά μας να γεννήσω μαζί της:-( Για τη γέννα στο νοσοκομείο θα σας πω την εμπειρία μου σε λίγες μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...
Καλησπέρα και από μένα.... Εγώ είμαι στο μήνα μου και σε όλη την εγκυμοσύνη με παρακολουθεί η Καμινάρη Δήμητρα από την οποία είμαι πάααααρα πολύ ευχαριστημένη. Λόγω οικονομικών της είπα από την αρχή ότι δεν μπορώ να γεννήσω στην κλινική και με έστειλε να ανοίξω καρτέλα στο νοσοκομείο στον Κουτσογιάννη. Στο νοσοκομείο καλά μπάχαλο, δεν το συζητώ... δεν κάνουν κάθε μήνα υπέρηχο, περιμένεις ώρες ατελείωτες, κτλ.... Αλλά η Δήμητρα ήταν δίπλα μου, με πραγματικό ενδιαφέρον, τα ξεσκόνιζε όλα με βοήθησε πολύ να είμαι ήρεμη με πολύ κουβέντα και πολύ καλές τιμές.... Γιατί έχω ακούσει διάφορα κουφά από τους ''καλούς'' του Βόλου.... Μακάρι να μας επέτρεπαν τα οικονομικά μας να γεννήσω μαζί της:-( Για τη γέννα στο νοσοκομείο θα σας πω την εμπειρία μου σε λίγες μέρες!!!!

Ελενη καλημερα!Λογικα θα εχεις γεννησει τωρα οποτε να σου ζησει το μωρακι σου!!!Ενδιαφερομαι να μαθω κι εγω για το νοσοκομειο βολου πες μας την εμπειρια σου κι επεισης για τον Κουτσογιαννη.Ειναι καλος?Ζηταει φακελακια και τετοια?Μπαχαλο θα ειναι σιγουρα οπως ολα τα νοσοκομεια αλλα τι να κανουμε δεν μας φτανουν για κλινικη.Θα περιμενω με αγωνια την απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...