Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λαπαροσκοπηση και γιατρος!!


nantida

Recommended Posts

καλησπερα..εχω γυρισει(σχεδον)ολο το ιντερνετ ψαχνοντας για ενδομητριωση

ειμαι καινουριο μελος εδω και καθε γνωμη σας πολυτιμη

εχω(μαλλον)κυστη ενδομητριωσης..δηλ αν καταλαβα καλα ενδομητριωση

τον γιατρο που εχω αν και μεγαλος τον εμπιστευομαι..θα ηθελα ομως γνωμες..λεγεται σπ.Τρ0μπ0υκης..

αν εχετε εμπειρια βοηθατε..

επισης γνωμες και για αλλους γιατρους καλους σε λαπαροσκοπηση κυριως

καταλαβετε την αγωνια και το αγχος

ευχαριστω.

 

θελω να βρω γιατρο να ξεμπερδευω και οχι να γινω χειροτερα..

μιας και ψαχνοντας εδω και εκει ακουω για πολλες που πηγαν για μαλλι και βγηκαν κουρεμενες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


natassap επικοινωνησα πριν τις διακοπες για μια δευτερη γνωμη

εκλεισα ραντεβου...

και αδιαθετηση την ιδια μερα!!!!δηλ πιο νωρις (συνηθως εχω κυκλο ρολοι)!!! και το ακυρωσα..

Link to comment
Share on other sites

δεν τον ξερω το γιατρο παντωσ αν θεσ καλο γυναικολογο εχω εγω τον δικο μου κ Βλαχοσ πολυ καλοσ.

 

 

einai arketoi..

moy ton systhse k mia filh alla den ksero an lete ton idio

thanks

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

einai arketoi..

moy ton systhse k mia filh alla den ksero an lete ton idio

thanks

εμενα λεγεται σπυροσ και ειναι στο ιασω και στο λητω εχει γραφειο στο πυργο αθηνων δεν ξερω αν λεμε τον ιδιο

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι για εναν Τroμπουkη εχω ασχημη γνωμη...αλλα δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος (αυτος που λεω ειναι και στο Ιασω και η γυναικα του ειναι παιδιατρος)

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι για εναν Τroμπουkη εχω ασχημη γνωμη...αλλα δεν ξερω αν ειναι ο ιδιος (αυτος που λεω ειναι και στο Ιασω και η γυναικα του ειναι παιδιατρος)

 

sorry δεν καταλαβα.. σπυρος τρομπουκης λεγεται εχει δικο του κεντρο και η γυναικα του ειναι γυναικολογος στο ιδιο κεντρο..

ειναι μεγαλος σε ηλικια..και ειναι στην αλεξανδρασ σε ενα στενο το κεντρο του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ είχα ενδομητρίωση, έκανα λαπαροσκόπηση με καθάρισε πολύ καλά ο γιατρός μου, μου έκοψε την περίοδο για 6 μήνες με ενέσεις Arvekap και στον 2ο μήνα προσπάθειας έμεινα κι όλας έγκυος!

Από ότι κατάλαβα είσαι Αθήνα; Εγώ μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου που κάνει πολυ καλή δουλειά - όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλες κοπέλες που ξέρω- αλλά είναι στην Θεσ/νίκη. Λέγεται Αργυρίου Χρήστος.

Αν θα μπορούσες να ανεβείς Θεσ/νίκη πιστεύω ότι θα άξιζε τον κόπο. Κι εγώ από άλλη πόλη ήρθα σε αυτόν!

Καλή επιτυχία!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω κι εγω ενδομητριωση....και σε οσους γιατρους πηγα μου προτειναν να κανω λαπαροσκοπηση...εγω ομως φοβαμαι και ειμαι πολυ αρνητικη στο θεμα της λαπαροσκοπησης ετσι μου προτεινε ο γιατρός που πάω τωρα να κάνω σαλπιγγογραφια και αφου ειδαμε οτι και οι δυο σαλπιγγες ειναι διαβατες ξεκινησαμε προσπαθειες για νινάκι....μετα από λιγο καιρο είχαμε μια επιτυχια που κατεληξε συντομα σε αποτυχια....απο τότε εχουμε κανει αρκετες προσπαθειες αλλα δεν τα εχουμε καταφερει ακομα....εσεις τι λετε να προχωρησω στη λαπαροσκοπηση...πιστευετε ότι σίγουρα μετα θα τα καταφερουμε???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω κι εγω ενδομητριωση....και σε οσους γιατρους πηγα μου προτειναν να κανω λαπαροσκοπηση...εγω ομως φοβαμαι και ειμαι πολυ αρνητικη στο θεμα της λαπαροσκοπησης ετσι μου προτεινε ο γιατρός που πάω τωρα να κάνω σαλπιγγογραφια και αφου ειδαμε οτι και οι δυο σαλπιγγες ειναι διαβατες ξεκινησαμε προσπαθειες για νινάκι....μετα από λιγο καιρο είχαμε μια επιτυχια που κατεληξε συντομα σε αποτυχια....απο τότε εχουμε κανει αρκετες προσπαθειες αλλα δεν τα εχουμε καταφερει ακομα....εσεις τι λετε να προχωρησω στη λαπαροσκοπηση...πιστευετε ότι σίγουρα μετα θα τα καταφερουμε???

 

Hapiness καλησπέρα, σου δίνω δυο site της ευγονίας από τα οποία κατατοπίζεσαι λίγο για τη λαμπαροσκοπιση

http://www.eugonia.com.gr/content.php?cat=9⊂=4

http://www.eugonia.com.gr/content.php?cat=9⊂=3

Κατά τη διάρκεια της λαμπαροσκόπισης αφαιρούν και τις συμφισεις που πολλές φορές δημιουργούν πρόβλημα στην εμφύτευση του ωαρίου. Αλλά για την περίπτωση της ενδομητρίωσης νομίζω ότι πρέπει να προβείς σε επεμβατική λαμπαροσκόπιση.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω έχω τον Χείλαρη που είναι στο ιασω και έχει γραφείο στον παραδεισο αμαρουσιου.Είναι πολυ καλός γιατρός.Βέβαια δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλα είναι ειδικός στην λαπαροσκοπική και ρομποτική.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια πηγα χτες σε δυο γιατρους..

και δεν υπαρχει καμια κυστη!!!!!!!!!

ο ενας ειδε κατι σαν πολυκυστικες..σαν..

ο αλλος τιποτα πολλα ωοθηλακια νομιζω..

τζαμπα το αγχος??

παντωσ η λεξη ενδομητριωση δε μου ξεκολαει απο το μυαλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Happiness, καλημέρα. Για τη διάγνωση και την αφαίρεση κύστεων ενδομητρίωσης πράγματι μόνο η επεμβατική λαπαροσκοπική ενδείκνυται. Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι. Μέσα σε 1-2 μέρες θα είσαι μια χαρά. Πολύ πιθανό να μην χρειαστεί ούτε καν διανυκτέρευση στην κλινική. Και στο λέω εγώ, που φοβάμαι τρελλά τη νάρκωση (το ξύπνημα από τη νάρκωση είναι το χειρότερό μου) και η επέμβασή μου κράτησε και 4,5 ώρες.

Nantida, αν είναι να ησυχάσεις ψάξτο κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φοβαμαι τη διαδικασια του χειρουργειου...φοβαμαι μην γίνει κάποιο λάθος και αντι για καλο ...γινει χειροτερο το θεμα...δεν ξερω...θα πάω στο γιατρο και θα το συζητησω μαζι του

Link to comment
Share on other sites

happiness εχω και εγω ενδομητριωση και πριν ενα χρονο και κατι εκανα λαπαροσκοπηση.και εμενα οι σαλπιγγες ηταν διαβατες ομως παρολα αυτα η ενδομητριωση προκαλει και αλλα προβληματα που ειτε εμποδιζουν την συλληψη ειτε εμποδιζουν την πορεια μιας εγκυμοσυνης.δημιουργει συμφησεις και ενωνει οργανα που δεν μπορουν να λειτουργησουν κανονικα.οταν μου ειχε πει ο γιατρος μου να κανω λαπαροσκοπηση ημουν ανενδοτη και του ειχα πει να προχωρησουμε κατευθειαν σε εξωσωματικη.ομως μου ειπε οτι η εξωσωματικη δεν θα πετυχαινε αν μεσα δεν ηταν ολα καθαρα.με την λαπαροσκοπηση βλεπουν καθαρα οτι υπαρχει μεσα μας και το διορθωνουν εκεινη τη στιγμη.με αλλες εξετασεις δεν φαινονται ολα τα προβληματα.εγω ειχα επισης ενα πολυποδακι καθως και ενα οινομυωμα, τα οποια τα αφαιρεσανε εκεινη τη στιγμη.εγω μετανοιωσα που δεν την εκανα πιο γρηγορα για αυτο σου λεω μην το καθυστερεις.απλως βρες εναν καλο γιατρο που θα κανει σωστη δουλεια.εγω την εκανα στον Παντο που εχει το Γενεσις και εμεινα πολυ ευχαριστημενη.σου ευχομαι καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!Ψάχνω για πληροφορίες πάνω στην λαπαροσκόπηση..για εξαγωγή κύστης..έχετε κπν γιατρό να μου συστήσετε??αλλά κ γενικότερα πληροφορίες πάνω στο θέμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ;ΕΧΩ ΥΠΕΡΠΛΑΣΤΙΚΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 1.7ΧΙΛ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΙΝΔΙΝΟΥ ΛΟΙΜΩΞΗ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 25ΧΡ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...