Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΕΥΤΗΡΑΣ-ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΤΡΥΦΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


PONY

Recommended Posts


Διαφημίσεις


pony μου γεια σου και πάλι!

 

Σε βλέπω οτι αγχώνεσαι λιγάκι και με το γιατρό σου....

 

Να σου πω κάτι? Με όλο το το θάρρος...Τον εμπιστεύεσαι? Αν ναι, αν σε καλύπτει, προχώρα οτι και να ακούσεις.

Αν πάλι κάτι δεν σου πάει καλά ή νιώθεις οτι δεν σου κάνει, απευθύνσου κάπου αλλού...

 

Το θέμα του γυναικολόγου είναι πολύ ιδιαίτερο για όλες μας...όποια και να ρωτήσεις, για τον δικό της θα σου πει τα καλύτερα...Απλά επειδή σε βλέπω οτι προβληματίζεσαι αρκετά....έχεις αμφιβολίες γι αυτόν?

 

Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο μπερδεμένη.έχω κάνει 5 σπερματεγχύσεις και τώρα είμαι στην αναμονή για τα αποτελέσματα της 5ησ.είναι λογικό να έχω αρχίσει να αμφιβάλω γενικά.δεν ξέρω όμως εάν φταίω εγώ ή ο γιατρός για αυτή την αποτυχία.Κατάλαβες?Στο forum αυτό υπάρχουν πολλές χρήσιμες πληροφορίες και για αυτό ρώτησα μήοπωσ μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα.

Δεν λέω οτι θα με επηρεάσει και θα αλλάξω γνώμη για τον γιατρό,απλά θα μάθω κάποια πράγματα τα οποία και θα συγκρατήσω σαν πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Απ τους καλύτερους! τον έχω εγώ! Στα θέματα υπογονιμότητας δεν έχω προσωπική άποψη - μόνο έχω ακούσει ότι έχει καλή εμπειρία και πάνω απ' όλα δεν κοροϊδεύει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xena χαίρομαι πού που βρήκα κάποιον να μου πεί την γνώμη του.ενοχλήσεις έχω ναι αλλά δεν ξέρω από τι είναι τα συμπτώματα από τα φάρμακα?ή από..........περιμένω μέχρι αύριο και μετά παώ για τεστ........δεν θέλψ να αδιαθετήσω.

Για πες μου εσύ έχεις παιδάκι?

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα μια ωραιότατη χοριακή γλυκειά μου! εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου ακόμη, είμαι στον 7ο μήνα και θεωρώ ότι οφείλω πολλά από την εγκυμοσύνη μου στον Τρύφο. Είμαι 40 ετών και πηγα στο ιατρείο του να τον γνωρίσω και να κάνω και μία απλή εξεταση (pap), αλλά και να του πω πως προσπαθούμε κάποιους μήνες χωρίς αποτέλεσμα. 25 ημέρες μετά ήμουν έγκυος.

Θεωρώ ότι με χαλάρωσε, με ξε-άγχωσε και μου είπε και 2 πράγματα που βοήθησαν.

 

Δεν θέλω να σε προϊδεάσω με τα συμπτώματα κλπ, αλλά νομίζω πως είσαι σε καλό δρόμο. Να απολάυσεις ακόμη και την αναμονή αυτή και την γλυκιά αγωνία! θα τα αναπολείς μετά και θα χαμογελάς!!!

Στη Μάκρη πας; ή στο Hilton?

Link to comment
Share on other sites

Xena μου σε ευχαριστω σου εύχομαι να πανε ολΑ τέλεια με την εγκυμοσύνη σου.στο Hilton πάω.η αλήθεια είναι ότι είναι πολυ ήρεμος και στο μεταδιδει.δεν έχω σκεφτεί να αλλάξω γιατί είμαι ευχαριστενη πολυ.ΕΣΥ σε ποιο ιατρείο πας;σε ποιο μαιευτήριο γεννας;μάλλον λητω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

neraida11 ναι, έχει ιατρείο στη Νέα Μάκρη αλλά και στην Αθήνα.

 

PONY ευχαριστώ για τις ευχές σου, στο ιατρείο της Ν. Μάκρης πηγαίνω και θα γεννήσω με το καλό το μωράκι μου στο Λητώ.

Πάντως η ως τώρα εμπειρία μου λέει πως έχει τεράστια σημασία κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης να έχεις πλάι σου έναν γιατρό ψύχραιμο, έμπειρο και πάντα διαθέσιμο και πρόθυμο να σου λύσει οποιαδήποτε απορία με υπομονή και καλή διάθεση.

Θα δεις με το καλό κι εσύ στην εγκυμοσύνη σου πως αυτά έχουν μεγάλη σημασία, γιατί οι αγωνίες που περνάμε καθημερινά για 9 μήνες δεν περιγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

xena καλημέρα!!!!οι ευχές πιάσανε.έκανα τεστ σήμερα το πρωί και βγήκε θετικό......περιμένω τώρα και τα αποτελέσματα τησ χοριακής.......

ενημέρωσα και τον γιατρό μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συγχαρητήρια!!!!!

 

Με το καλό κοριτσάκι μου, όλα να σου πάνε καλά εύχομαι! Τώρα το είδα, δεν μπαίνω συχνά πια γιατί έχω άδεια και σπίτι δεν υπάρχει internet.

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζει κάποια να μου δώσει πληροφορίες για το γυναικολόγο Τρύφο Δημήτριο?

Τα φώτα σας όποια έχει άποψη .

 

Καταπληκτικος γιατρος...Εντιμος,ειλικρινης,ευγενικοτατος, γλυκος, ηρεμος με λιγα λογια ΑΨΟΓΟΣ....Εγω τον λατρευω....Γενικα δεν μου αρεσει να προτεινω γιατρους και ειδικα γυναικολογο γιατι ειναι ιδιαιτερη περιπτωση να σου ταιριαζει ο γυναικολογος...αλλα μετα την γεννα τον συστηνω ανεπιφυλακτα...Διπλα μου σε ολη την διαρκεια του τοκετου να μου μιλαει γλυκα,να με καθυσυχαζει να μου χαιδευει το χερι και να μου λεει υπομονη και σε λιγα λεπτα θα εχεις το μωρο σου αγκαλια....Ποιος αλλος γιατρος ειναι διπλα σου σε ολη την γεννα???

 

Επισης η τιμη της επισκεψης ειναι πολυ λογικη (σε σχεση με αυτα που ακουω) περνει τα ιδια χρηματα και για καισαρικη και για φυσικο τοκετο...ΔΕΝ ειναι καισαρικακιας...Για να κανεις καισαρικη με τον Τρυφο θα πρεπει να εχει εξαντλησει ολες τις πιθανονοτητες για φυσιολογικο...

 

Σου ευχομαι ολα να πανε τελεια με την εγκυμοσυνη σου και με το καλο...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ.evelinaki και γώ την ίδια γνώμη έχω για τον γιατρό μας.μπορείς να μου στείλεις με pm πόσα χρήματα πάιρνει?εγώ είμαιωστην 5weeks +5days είναι πολύ νωρίς να τον ρωτήσω για χρήματα,ντρέπομαι.

Άσε που ακόμα φοβάμαι πολύ,μην μου συμβεί τίποτα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Pony καλησπέρα!

 

Με το καλο να πανε ολα και με ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου! Πραγματικα και εγω με αυτον τον ανθρωπο ενιωσα οτι γενναγα και ειχα διπλα μου εναν δικο μου ανθρωπο! Ολη την ωρα διπλα μου και στο μαιευτηριο ερχοταν καθε μερα να με δει και εμενα και το παιδακι μου και ας ηταν 15 αυγουστου (γεννησα 12/08)!!! Δεν εχω λογια να σου περιγραψω ποσο καλος γιατρος ειναι και εχω ξανα αναφέρει στο forum οτι ουτε η εγκυμοσηνη μου ηταν καλη αλλα ουτε η γεννα ευκολη! Παρ' όλα αυτα ομως ειχα εναν γιατρο που με ηρεμούσε, που σήκωνε τα τηλέφωνα ΠΑΝΤΑ η και αν ξεγενναγε εκεινη την στιγμη με επερνε ΠΑΝΤΑ πισω!!! Δεν με εκανε να νιωσω ποτε ασχημα με ολες τις χαζες ερωτησεις μου και τα αγχη μου και μου εκλεινε παντε ραντεβου οταν δεν ενιωθα καλα. Με ειχε δει μια φορα στις 23:00 το βραδυ! Μην φοαβασαι να τον ρωτησεις οτιδηποτε σου ερθει και για το οικονομικο συνεννοησου με την Ελενη αν ντρεπεσαι τον Τρυφο ;). Επισης να ξέρεις οτι την ώρα της γεννας, όταν έρθει αυτή η ώρα με το καλο, θα γνωρίσεις έναν αλλον γιατρο!!! Πολυ τρυφερος! Ετσι θα επρεπε να ειναι ολοι οι γυναικολογοι!

 

Ο,τι θελεις μπορεις να με ρωτησεις και εμενα ειτε σε πμ ειτε εδω ευχαριστως να σου απαντησω.

 

Με το καλο το μπεμπακι σου να το εχεις στην αγκαλιτσα σου!

JssYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετικός άνθρωπος, ευγενής και τίμιος και πολύ υπεύθυνος με τις εγκύους. Έχω φίλες που γέννησαν σε αυτόν και όλες έμειναν πολύ ευχαριστημένες από την προσοχή που τους έδειξε και από το ότι δεν εστιάζεται στα χρήματα αλλά στον άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καταπληκτικος γιατρος...Εντιμος,ειλικρινης,ευγενικοτατος, γλυκος, ηρεμος με λιγα λογια ΑΨΟΓΟΣ....Εγω τον λατρευω....Γενικα δεν μου αρεσει να προτεινω γιατρους και ειδικα γυναικολογο γιατι ειναι ιδιαιτερη περιπτωση να σου ταιριαζει ο γυναικολογος...αλλα μετα την γεννα τον συστηνω ανεπιφυλακτα...Διπλα μου σε ολη την διαρκεια του τοκετου να μου μιλαει γλυκα,να με καθυσυχαζει να μου χαιδευει το χερι και να μου λεει υπομονη και σε λιγα λεπτα θα εχεις το μωρο σου αγκαλια....Ποιος αλλος γιατρος ειναι διπλα σου σε ολη την γεννα???

 

Επισης η τιμη της επισκεψης ειναι πολυ λογικη (σε σχεση με αυτα που ακουω) περνει τα ιδια χρηματα και για καισαρικη και για φυσικο τοκετο...ΔΕΝ ειναι καισαρικακιας...Για να κανεις καισαρικη με τον Τρυφο θα πρεπει να εχει εξαντλησει ολες τις πιθανονοτητες για φυσιολογικο...

 

Σου ευχομαι ολα να πανε τελεια με την εγκυμοσυνη σου και με το καλο...:-D

θα συμφωνήσω μόνο για το θέμα της τιμής...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εγώ τον άλλαξα τον πρώτο μου γιατρό που τον είχα 10 χρόνια στον 5ο μήνα και πήγα στον Τρύφο. Πήγα με κολικό στο νοσοκομείο και φυσικά δεν ήξερα ότι έχω κολικό, και πηρα τηλ. τον πρώτο και μου είπε ότι θα έρθει να με δει σε 3 ώρες και να περιμένω στην αναμονή!!! και αν βέβαια ήταν κάτι πιο σοβαρό, σήμερα δεν θα είχα το παιδί μου! Είχα το τηλ. του Τρύφου από τον οφθαλμίατρό μου για εναλλακτική και τον πήρα και ήρθε από την Νέα Μάκρη σε 20 λεπτά!!! και πάντα ήταν εκεί όταν τον χρειαζόμουν και στα τηλέφωνα! Όταν γέννησα ήμουν η μόνη που στην ανάνηψη δεν έκλαιγε και γέλαγε, γιατί δε με πέταξε, ερχόταν μέχρι να με πάνε στο δωμάτιο και με έβλεπε! αισθανόμουν σιγουριά!Η διπλανή μου στην κλινική είχε γεννήσει το τρίτο της και όταν είδε πως ο δικός μου γιατρός ερχόταν κάθε μέρα, μου μιλούσε ώρα, με εξέταζε, ήταν ευγενέστατος, πήγαινε και έβλεπε και το παιδί μου, μου είχε πει πως αν ήταν να κάνει τέταρτο θα πήγαινε σε αυτόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

κοριτσια εγω ειμαι στον 5ο μηνα και σημερα επισκεφθηκα για 1η φορα τον Κο Τρυφο στο ναυτικο νοσοκομειο πειραια.εμεινα πολυ ευχαριστημενη και μεχρι στιγμης δεν ειχα βρει καποιο γιατρο για να με παρακολουθει στενα,και σιγουρα θα προτιμησω αυτον.αλλωστε με εξυπηρετει που ειναι γιατρος του πολ.ναυτικου λογω ταμειου,ομως ηδη κανονισαμε να κανουμε τον υπερηχο β' επιπεδου στο ιατρειο του στο χιλτον.κ περιττο να σας πω οτι παιρνει σχεδον τα μισα απο αλλους γυναικολογους. ειναι οντως οπως τα λενε οι κοπελες,πολυ ηρεμος,με τρομερο λεγειν και γλυκυτατος.μονο που γραφει ιερογλυφικα και ειχαμε προβλημα στο φαρμακειο χαχα! παντως εμενα με δεχτηκε πολυ θετικα ως πρωτη επισκεψη και μου ειπε μεχρι κ ευχαριστω που τον προτιμησα για να με παρακολουθει.απιστευτο?

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μόνο για το θέμα της τιμής...

 

 

Γιατί το λές αυτό;;; Sorry που το λέω,αλλά καλό θα ήταν οταν λέμε κάτι για εναν άνθρωπο να το τεκμηριώνουμε κιόλας...

 

Εγώ πάντως, εχω ακουσει τα καλύτερα για τον Κο Τρύφο απο γνωστές μου και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη...Θα συμφωνησω με όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λές αυτό;;; Sorry που το λέω,αλλά καλό θα ήταν οταν λέμε κάτι για εναν άνθρωπο να το τεκμηριώνουμε κιόλας...

 

Εγώ πάντως, εχω ακουσει τα καλύτερα για τον Κο Τρύφο απο γνωστές μου και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη...Θα συμφωνησω με όλες!

αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορώ να σου στείλω με πμ. και φαντάζομαι και η xena επίσης (που τον εκθίαζε μέχρι να γεννήσει)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να γράφαμε δημόσια; το έχω σκεφτεί πολλες φορές. Το μόνο όμως που δεν θέλω είναι να τρομάξω τις κοπέλες που προγραμματίζουν να γεννήσουν μαζί του.

Τέλος πάντων, εγώ που έλεγα τα καλύτερα, την πάτησα πολύ άσχημα στο τέλος. Ισως τη χειρότερη ζημιά την έκανε η μαία του. Εχω γράψει και την εμπειρία μου σε αρκετά σημεία, όπου λέμε εμπειρίες τοκετού, απ' το μαιευτήριο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να γράφαμε δημόσια; το έχω σκεφτεί πολλες φορές. Το μόνο όμως που δεν θέλω είναι να τρομάξω τις κοπέλες που προγραμματίζουν να γεννήσουν μαζί του.

Τέλος πάντων, εγώ που έλεγα τα καλύτερα, την πάτησα πολύ άσχημα στο τέλος. Ισως τη χειρότερη ζημιά την έκανε η μαία του. Εχω γράψει και την εμπειρία μου σε αρκετά σημεία, όπου λέμε εμπειρίες τοκετού, απ' το μαιευτήριο κλπ.

κι εγώ το έχω σκεφτεί xena. και για τον ίδιο λόγο σταματάω κάθε φορά. αλλά δε μπορώ να μη θυμώνω όταν ακούω καλά λόγια για αυτόν τον άνθρωπο. τέλος πάντων.... κι εγώ έχω πει τις ιστορίες μου σε διάφορα μηνύματα στην ενότητα "δύσκολες στιγμές".

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι. Τέλος πάντων, κάθε γιατρός έχει κάνει λάθη όπως έχει φερθεί και άψογα σε ασθενείς του. Και αυτό ισχύει σχεδόν για όλους.

 

Ασχετο: αλήθεια παίρνει τα ίδια σε καισαρική και φυσιολογικό; το 2011 έπαιρνε περισσότερα για καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...