Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ - Κος ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια! Δεν γνωρίζεται λεπτομέρειες για αυτόν τον γιατρό??Όποια γνωρίζει, όποια τον έχει γιατρό της ας με ενημερώσει για ότι ξέρει. Έχω ξαναρωτήσει ... Μια ακόμα ερώτηση τα απογευματα δέχεται επίσκεψη και πόσα παίρνει? έχει ιατρείο?

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου agapaki! o Φαρμακίδης είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί, είμαι στον 8ο μήνα. Τον επισκέπτομαι μια φορά το μήνα ,Τρίτες μεταξύ 3-5 στον 1ο όροφο στους υπέρηχους.Σ'αυτά τα ραντεβού δεν παίρνει επίσκεψη, αν όμως έχει και απογευματινό ιατρείο υπολόγισε οτι η κάθε επίσκεψη θα κοστίζει 75€ καθώς είναι διευθυντής κλινικής και συνήθως δεν διαθέτουν κανέναν εξοπλισμό.Ο,τι εξετάσεις-υπερήχους χρειαστείς θα πρέπει να κλείνεις άλλο ραντεβου.Στο τηλ τον βρίσκω όποτε τον χρειαστώκι ακόμη κι αν δε μπορεί κάποια στιγμή-μια φορά ήταν σε κάτι εξετάσεις-μου έστειλε μηνυμα και τον κάλεσα αργότερα.Είναι ήρεμος και σ΄ακούει ό,τι κι αν ρωτήσεις και σε κατατοπίζει.Ελπίζω να σε βοήθησα και να σου πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου agapaki! o Φαρμακίδης είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί, είμαι στον 8ο μήνα. Τον επισκέπτομαι μια φορά το μήνα ,Τρίτες μεταξύ 3-5 στον 1ο όροφο στους υπέρηχους.Σ'αυτά τα ραντεβού δεν παίρνει επίσκεψη, αν όμως έχει και απογευματινό ιατρείο υπολόγισε οτι η κάθε επίσκεψη θα κοστίζει 75? καθώς είναι διευθυντής κλινικής και συνήθως δεν διαθέτουν κανέναν εξοπλισμό.Ο,τι εξετάσεις-υπερήχους χρειαστείς θα πρέπει να κλείνεις άλλο ραντεβου.Στο τηλ τον βρίσκω όποτε τον χρειαστώκι ακόμη κι αν δε μπορεί κάποια στιγμή-μια φορά ήταν σε κάτι εξετάσεις-μου έστειλε μηνυμα και τον κάλεσα αργότερα.Είναι ήρεμος και σ΄ακούει ό,τι κι αν ρωτήσεις και σε κατατοπίζει.Ελπίζω να σε βοήθησα και να σου πάνε όλα καλά!

----------------------------------

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου Θα ήθελα να μου πεις επειδή είμαι υπερ του φυσιολογικού τοκετού ήθελα να ξέρω αν αυτός είναι.. Τα απογευματινά ραντεβού εκείνος τα κανονίζει και παίρνει πάντα τα 75 ευρώ γιατί είναι πολλά. Πόσα απογευματινά κανονίζει? Η αυχενική, β επιπέδου και ντοπλερ γίνεται στο νοσοκομείο? και ποια είναι η αμοιβή ή σε ιδιωτικά κέντρα? Παίρνει λεφτά στο τέλος τού τοκετού και πόσα? Στον τοκετό βρίσκεται κοντά σου όλη την διάρκεια ή τα τελευταία 10 λεπτά. Έχει την δική του μαία ή οποία βρίσκεται σε εφημερία και ότι προλαβαίνει?? Απαντήστε μου σας παρακαλώ.. Με το καλό και στο δικό σου.

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

τις εξετασεις πουρωτάς τισ κάνεις κατόπιν ραντεβού στο έλενα με καλύτερες τιμές απ' οτι στα ιδιωτικά.Εμένα μου τις έκανε ο ίδιος,Τρίτες, στον 1ο όροφο. το ντόπλερ κόστισε 35e,γύρω στα 50€ ο β επιπέδου,μόνο που κάνεις σε πρωινό ωράριο την εξέταση αίματος και παίρνεις πάλι σε πρωινές ώρες τ' αποτελέσματα μετα απο 2 βδομάδες.για τον φτ που ρωτάς αυτόπου συζήτησα μαζί του είναι αν θα είναι διαθέσιμος ανα πάσα στιγμή που θα προκύψει-μέρα ή νύχτα- και ήταν θετικός. για μαία και αμοιβή γιατρού δε γνωρίζω,δεν έχει κάνει ούτε νύξη.απο άλλες έγκυες που περιμέναμε μαζί κατά καιρούς έχω ακούσει οτι δε ζητάει κάτι συγκεκριμένο και οτι γι' αυτό τον επέλεξαν κιόλας.Θα με ξαναδεί κατά τις 20/2 και σκοπεύω να τον ρωτήσω για το κόστος. Θες να σου πω τότε τα νεότερα;

Link to comment
Share on other sites

Α!Παράλειψη!Τάπογευματινά ραντεβού τόσο κοστίζουν σε διευθυντή κλινικής και 60€ σε αναπληρωτή. Δεν τα γλιτώνεις μάλλον, με την έννοια οτι πληρώνεις στη γραμματεία του νοσοκομείου πριν πασ στο γραφείο του γιατρού και απ'οτι έχω καταλάβει ένα μέρος τους πάει στο γιατρό, τα υπόλοιπα είναι για το νοσοκομείο-κι εξοπλισμός μηδέν!Εκτός κι αν κανονίζεις να σε βλέπει στα <τακτικά> ας το πούμε έτσι ραντεβού.Ο,τι άλλο θες μακάρι να μπορώ να σε διαφωτίσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α!Παράλειψη!Τάπογευματινά ραντεβού τόσο κοστίζουν σε διευθυντή κλινικής και 60? σε αναπληρωτή. Δεν τα γλιτώνεις μάλλον, με την έννοια οτι πληρώνεις στη γραμματεία του νοσοκομείου πριν πασ στο γραφείο του γιατρού και απ'οτι έχω καταλάβει ένα μέρος τους πάει στο γιατρό, τα υπόλοιπα είναι για το νοσοκομείο-κι εξοπλισμός μηδέν!Εκτός κι αν κανονίζεις να σε βλέπει στα <τακτικά> ας το πούμε έτσι ραντεβού.Ο,τι άλλο θες μακάρι να μπορώ να σε διαφωτίσω!

 

---------------------------

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες σου τις πληροφορίες. Ήθελα να σε ρωτήσω εσύ πόσα 75αρια έχεις δώσει ως ώρας που είσαι στον 8ο μήνα? Και αφού το νοσοκομείο δεν έχει εξοπλισμό οι εξετάσεις που γίνονται είναι αξιόπιστες ή ποτέ κανείς δεν ξέρει ..Αυτές οι εξετάσεις (αυχενική ντοπλερ...)να υποθέσω ότι γίνονται πρωί τις Τρίτες που είπες στον 1 όροφο... Ξέρεις εργάζομαι και μου είναι δύσκολο να λείπω συνέχεια από την δουλειά. Θέλω φυσικά να μου πεις και τα νεώτερα αν τον ρωτήσεις. Αντέ κοντεύεις λίγο σου έμεινε. Το πρώτο σου παιδάκι είναι?? Ρώτα τον αν είναι και υπερ του φτ. Αξίζει πιστεψέ με.

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πληρώσει τπτ τον γιατρό στα ραντεβού που πάω τις Τρίτες μόνο το κόστος του υπέρηχου.Εξοπλισμό το νοσοκομείο διαθέτει-αρκετά αξιόπιστο. Τα απογευματινά ιατρεία που παραχωρεί στους γιατρούς δεν έχουν μέσα τπτ, μόνο έναν υπέρηχο που ακούγεται η καρδιά του μωρού χωρίς εικόνα.Αν κάτι πάντως δεν τους αρέσει απ' τις εξετάσεις σε παραπέμπουν σε εξειδικευμένο γιατρό-το έλενα διαθέτει όλες τις ειδικότητες.Πρωινά έκανα μόνο το pap-a και την παραλαβή των αποτελεσμάτων.Οι γενικές αίματος κ ούρων είναι πλέον τόσο φθηνές που κι εγώ έξω τις κάνω.Είναι το 2ο παιδί.κ στο πρώτο πάλι στο έλενα ήμουν αλλά με άλλο γιατρό. Καλή επιτυχία ό,τι κι αν επιλέξεις και θα σε ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πληρώσει τπτ τον γιατρό στα ραντεβού που πάω τις Τρίτες μόνο το κόστος του υπέρηχου.Εξοπλισμό το νοσοκομείο διαθέτει-αρκετά αξιόπιστο. Τα απογευματινά ιατρεία που παραχωρεί στους γιατρούς δεν έχουν μέσα τπτ, μόνο έναν υπέρηχο που ακούγεται η καρδιά του μωρού χωρίς εικόνα.Αν κάτι πάντως δεν τους αρέσει απ' τις εξετάσεις σε παραπέμπουν σε εξειδικευμένο γιατρό-το έλενα διαθέτει όλες τις ειδικότητες.Πρωινά έκανα μόνο το pap-a και την παραλαβή των αποτελεσμάτων.Οι γενικές αίματος κ ούρων είναι πλέον τόσο φθηνές που κι εγώ έξω τις κάνω.Είναι το 2ο παιδί.κ στο πρώτο πάλι στο έλενα ήμουν αλλά με άλλο γιατρό. Καλή επιτυχία ό,τι κι αν επιλέξεις και θα σε ενημερώσω!

 

----------------------------

 

Εντάξει περιμένω να μου πεις για το αν παίρνει αμοιβή.Φαντάζομαι ότι το κόστος του υπερηχου θα είναι μικρό. Άραγε ξέρεις αν δέχεται ο γιατρός και πολύ πρωινά ραντεβού όπως 8.00 το πρωί? Τις εξετάσεις (αυχενική, ντόπλερ...) τις έκανες εσύ στο νοσοκομείο? Το εμπιστευτικές?

Και εμένα το 2 θα είναι το πρώτο το γέννησα στο Αρεταίειο. Τώρα όμως θα ήθελα να είναι μέσα και ο άνδρας μου στον τοκετό. Αυτός το δέχεται? ξέρεις? Ευχαριστώ για όλα.

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

Ο Φαρμακίδης είναι εξαιρετικός! Με αυτόν γέννησα το πρώτο παιδί μου. Σαφώς και ΔΕΝ ζήτησε χρήματα. Αν εσύ από καθαρά ευγνωμοσύνη θες να δώσεις κάτι είναι άλλο θέμα αλλά δεν στο επιβάλει και κανείς. ;);)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Φαρμακίδης είναι εξαιρετικός! Με αυτόν γέννησα το πρώτο παιδί μου. Σαφώς και ΔΕΝ ζήτησε χρήματα. Αν εσύ από καθαρά ευγνωμοσύνη θες να δώσεις κάτι είναι άλλο θέμα αλλά δεν στο επιβάλει και κανείς. ;);)

 

-----------------------------

Ευχαριστώ που απάντησες! Πότε γέννησες το πρώτο σου παιδάκι? Μπορείς να μου περιγράψεις όλη την συνεργασία που είχατε με τον Φαρμακίδη?Πότε σε έβλεπε, που έκανες τις εξετάσεις αν έχει ευέλικτο ωράριο το πρωι και ότι άλλο ξέρεις.. Σε ευχαριστώ.

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
-----------------------------

Ευχαριστώ που απάντησες! Πότε γέννησες το πρώτο σου παιδάκι? Μπορείς να μου περιγράψεις όλη την συνεργασία που είχατε με τον Φαρμακίδη?Πότε σε έβλεπε, που έκανες τις εξετάσεις αν έχει ευέλικτο ωράριο το πρωι και ότι άλλο ξέρεις.. Σε ευχαριστώ.

 

 

Γέννησα το 2011, πάρα πολύ συνεργάσιμος. Δεν είναι του πολύ μπλα μπλα, αλλά σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια. Στην γέννα με καισαρική λόγω ρήξης αμνιακού υγρού, μέσα σε 50 λεπτά πέρασα από καρδιογραφήματα, αιματολογικούς ελέγχους και είχα γεννήσει. Το ράψιμο της καισαρικής άψογο (ούτε που φαίνεται) . Στην καισαρική μου μιλούσε και γενικότερα έχει καλούς συνεργάτες. Τώρα πάλι σε εκείνον θα πάω. Ραντεβού μόνο απογευματινά από τις 15.00 μέχρι 17.00-18.00 νομίζω. Εξετάσεις τις κάνω όλες μέσα στο Έλενας.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα το 2011, πάρα πολύ συνεργάσιμος. Δεν είναι του πολύ μπλα μπλα, αλλά σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια. Στην γέννα με καισαρική λόγω ρήξης αμνιακού υγρού, μέσα σε 50 λεπτά πέρασα από καρδιογραφήματα, αιματολογικούς ελέγχους και είχα γεννήσει. Το ράψιμο της καισαρικής άψογο (ούτε που φαίνεται) . Στην καισαρική μου μιλούσε και γενικότερα έχει καλούς συνεργάτες. Τώρα πάλι σε εκείνον θα πάω. Ραντεβού μόνο απογευματινά από τις 15.00 μέχρι 17.00-18.00 νομίζω. Εξετάσεις τις κάνω όλες μέσα στο Έλενας.

 

---------------------------------

Γεια σου marpaps!

Εσύ τις εξετάσεις σου τις κάνεις πρωί? Πόσα παίρνει το απόγευμα αν τύχει και πάω? Επειδή είμαι υπέρ το φυσιολογικού τοκετού και το πρώτο μου παιδάκι 2011 το έκανα και εγώ φυσιολογικά, ξέρεις είναι εκείνος υπέρ του φυσιολογικού τοκετού?Ξέρεις έχει μαία την Αλεξάνδρα? Την είχα γνωρίσει στον ανώδυνο τοκετό του 1ου μου παιδιού, είναι εξαιρετική.Είναι ευέλικτος στα πρωινά ωράρια? Γνωρίζεις?

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα , θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς , αν ο Φαρμακίδης αναλαμβάνει vbac?

δεν θα ήθελα με τίποτα δεύτερη καισαρίκη, η πρώτη εγίνε ασκοπα λόγω δικου μου υπερβολικου αγχους εκείνη τη στιγμή.Εχω μια καισαρική στο ενεργητικό μου το 2010.

Ο γιατρός μου αναλμβάνει αλλα διστυχώς είναι μονο σε ιδιωτικά μαιευτήρια και γω λόγω κρίσης σκέφτομαι και τα δημόσια .Δεν είμαι ακόμη εγκύος αλλά θέλω να γνωρίζω για να μην αγχωθω κατόπιν.

Ευχαρίστώ πολυ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

gia sou.eimai kenourgia sto site; genao se enamisi mina kai eimai apo eparxia.mipos mporeis na mou doseis to kinito tou farmakidi na ton paro tilefono na do an mporei na me analabei sossssssssss help me

 

Γεια σου! Μπορείς να πάρεις και στο Μαιευτήριο στο Έλενα. Το κινητό του είναι 6944 98 7765. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Σκέψου το παιδάκι σου... που σύντομα θα το πάρεις αγκαλίτσα.

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

κοριτσια καλησπερα,ο Φαρμακιδης ποτε δέχεται για εξεταση?Μονο απογευματα?Επειδη πηρα και ρωτησα στο Ελενα πριν λιγο και μου ειπαν οτι εχει απογευματινες ωρες και το κοστος της εξετασης ειναι 80 ευρω...?Δηλαδη αν με αναλαβει εκεινος θα πρεπει καθε φορα που πηγαινω να πληρωνω 80 ευρω για να με εξετασει γιατρος δημοσιου νοσοκομειου.....?:confused::confused::confused:

Αν ξερει καποια κοπελα ας μου πει...

6L9mp2.png

 

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
κοριτσια καλησπερα,ο Φαρμακιδης ποτε δέχεται για εξεταση?Μονο απογευματα?Επειδη πηρα και ρωτησα στο Ελενα πριν λιγο και μου ειπαν οτι εχει απογευματινες ωρες και το κοστος της εξετασης ειναι 80 ευρω...?Δηλαδη αν με αναλαβει εκεινος θα πρεπει καθε φορα που πηγαινω να πληρωνω 80 ευρω για να με εξετασει γιατρος δημοσιου νοσοκομειου.....?:confused::confused::confused:

Αν ξερει καποια κοπελα ας μου πει...

 

Γεια, ενδιαφερεσαι ακομα για τον κυριο Φαρμακιδη; μπορώ να σου πω καποια πραγματα.. αν θες στειλε μου μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Γεια, ενδιαφερεσαι ακομα για τον κυριο Φαρμακιδη; μπορώ να σου πω καποια πραγματα.. αν θες στειλε μου μηνυμα

 

Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις ένα κόπο και να με ενημερώσεις για τον κο Φαρμακίδη;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπέρα, θελω κι εγω να κλεισω ραντεβου με τον κο Φαρμακιδη αλλα τελικα δεν εχω καταλλάβει, πρωινα δεν δεχεται? Είμαι στον πρωτο μηνα της εγκυμοσυνης μου και εχω αγχωθει γιατι εχω πολλες ερωτησεις και ακομα δεν με παρακολουθει καποιος γυναικολογος για να με κατατοπισει για το τι πρεπει να κανω, για παραδειγμα σημερα διαβαζα πόσο σημαντικο ειναι να παίρνει η εγκυμονουσα φολικο οξυ τις πρώτες 25 μερες της κυησης και η ΠΡΩΗΝ γυναικολογος μου δεν μου ζητησε καν να με δει να με ενημερωσει τί να κάνω! Περιμενω να με κατατοπισετε όσες γνωριζεται, ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΙΔΗ ΤΗΛ. ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΕΠΕΛΕΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμάς μας παράτησε στον 6ο μήνα λέγοντας οτι δεν μπορεί να μας ξεγεννήσει και αν θέλουμε να μας αναλάβει η ομάδα του σε ιδιωτικό νοσοκομείο! Τα συμπεράσματα δικά σας για το ήθος του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...