Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κονδυλωματα στη γλωσσα????


Recommended Posts

πριν 10 μερεσ περιπου διεγνωσε ο γιατρος μου εξωτερικα κονδυλωματα στα εσωτερικα χειλη.μετα απο ερωτηση του αν εκανα στοματικο ερωτα στον συντροφο μου κοιταξα στον καθρεφτη και ειδα οτι στο πισω μερος τησ γλωσσας μου υπαρχουν κατι σαν σπυρακια αλλα χωρις πονο.οταν τα ειδε ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι κονδυλωματα.μου εδωσε κρεμα αλλα δεν υποχωρουν.εχω τρελαθει.θα επισκεφθω εναν δερματολογο.αλλα απο οσα εχω διαβασει στο ιντερνετ τα κονδυλωματα στο στομα κολλανε σπανια. και διαβασα και απαντησεισ γιατρων σε αλλεσ γυναικες ποθ ανησυχουσαν και λεγανε οτι στα 40 χρονια ιατρικης δεν αντιμετωπισαν ποτε κονδυλωματα στο στομα.αλλα και σε φωτογραφιες στο ιντερνετ δεν μοιαζουν να ειναι κονδυλωματα στο στομα αλλα βρηκα κατι που λεγεται circumvallate papillae.ειναι διογκωμενες θηλες στην γλωσσα.αν μπορει καποιος η καποια να μου πει αν εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου, στοματολογο χρειαζεται να επισκεφτεις. ολοι τα εχουμε αυτα τα 'σπιθουρακια' αλλα αν ειναι διογκωμενα μπορει να ειναι λογω καποιου φαγητου η αλλεργιας σε κατι. αυτα μου ειχε πει ο οδοντιατρος οταν τον ειχα ρωτησει για κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

αχ μακαρι να μην ειμαι η εξαιρεση και να ειναι απλα σπιθουρακια.....με τρομοκρατησε ο γυναικολογος μου το ενα χτυπημα πανω στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη ειχα εμπειρία με κονδυλωματα ο γιατρός μου ειχε πει οτι μεταφέρονταν πολυ ευκολα απο σημειο σε σημειο στο σωμα μπορεί να μεταφερθεί και με τα χέρια,δηλαδή αν το ακούμπησεις και μετα ακουμπήσει αλλου στο σωμα σου.οποτε τιποτα μην σου φαίνεται απίθανο. Ένας ειδικός θα σου λύσει την απορία απλά δεν ξέρω ποιος είναι ο κατάλληλος μάλλον ένας δερματολόγος.

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα εμπειρία με κονδυλωματα ο γιατρός μου ειχε πει οτι μεταφέρονταν πολυ ευκολα απο σημειο σε σημειο στο σωμα μπορεί να μεταφερθεί και με τα χέρια,δηλαδή αν το ακούμπησεις και μετα ακουμπήσει αλλου στο σωμα σου.οποτε τιποτα μην σου φαίνεται απίθανο. Ένας ειδικός θα σου λύσει την απορία απλά δεν ξέρω ποιος είναι ο κατάλληλος μάλλον ένας δερματολόγος.

 

 

Κι εγώ το ίδιο έχω ακούσει, ότι μεταφέρονται ακόμα και με την αφή. Και δεν είναι καθόλου σπάνιο, ειδικά αν δεν παίρνεις προφυλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηγα σημερα σε δερματολογο-αφροδισιολογο.με το ποθ ειδε τη γλωσσα μου αρχισε να γελαει και μου ειπε οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν εκει τετοια σπιθουρακια.κ πραγματι ειδα και στις φιλες μου κ εκεινες το ειχαν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...