Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονος χαμηλα στην κοιλια


Recommended Posts

σας εχει τυχει να πονατε ποτε απο θεση που εχει παρει τ μωρο και ν κραταει πανω απο μια μερα?

 

απο εχθες δεν ξερω πως εχει κατσει αλλα ποναω κ χαμηλα στην κοιλια κ νιωθω οτι θελω συνεχεια να παω τουαλετα για πιπι κ κατι σαν βαρος. οταν ειμαι ανασκελα νιωθω παλι πονακια η οταν γυρναω αριστερα. μονο δεξια κ μ μαξιλαρι στα ποδια ειναι καλυτερα. απο τ μεσημερι που ξυπνησα ειναι καπως καλυτερα ,δεν ειναι τοσο εντονη η ενοχληση αλλα παλι υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναστασακι μου μην ανησυχεις,ειναι φυσιολογικο! απο τοτε που ο μικρος κατεβηκε με το κεφαλι(εγινε πολυ νωρις λιγο πριν μπω στον 6ο) ειχα ολα αυτα που περιγραφεις. ηθελα συνεχεια πιπι και αν περπατουσα λιγο παραπανω νομιζα οτι θα μου φυγει το παιδι.οταν αλλαζα πλευρο ειχα παλι πονακια,δεν ειναι κατι καλη μου,μεγαλωνει το μπεμπακι σου!και που να δεις αργοτερα τι θα γινεται! αν παρ'ολ'αυτα αισθανεσαι ανασφαλεια ρωτα και το γιατρο σου.

με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε νεραιδοπουλο...χαθηκαμε...

 

αυριο αν δω οτι ποναω ακομα θ τον παρω η την Τριτη μετα τπν υπερηχο καρδιας του μωρου να του πω τ αποτελεσματα και ν παω απο εκει ν μ δει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

οντως χαθηκαμε,μας πηρε παραμαζωμα η τρεχαλα!

να ξερεις οτι απο δω και περα θα εχεις τετοιες ενοχλησουλες,επειδη ομως καταλαβαινω την αγωνια σου πηγαινε να σε δει για να σου φυγει ο φοβος. κι εσυ εμβρυοκαρδιογραφημα? με το καλο και καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν είχα τίποτε μέχρι τώρα.

Ομως εδώ και μέρες είχα ενοχλήσεις στο περπάτημα, στην κοιλιά χαμηλά.

Μετά ενώ δεν περπατούσα είχα ενοχλήσεις μετά από ένταση (ψυχική).

Σήμερα είχα ένα διάχυτο πόνο-βάρος μπροστά, σα να κουβαλάω ένα βαρελάκι.

Πονάκια με διάφορες κινήσεις.

Γενικά όλες τις τελευταίες μέρες νιώθω μια διάχυτη κίνηση μέσα μου, σα να μην είναι τίποτε στάσιμο.

Οταν ο καιρός δεν είναι καλός κοιτάω να αποφύγω πως και πως να βγώ, έχω την εντύπωση ότι θα με πιάσει πόνος.

Από τί στο καλό είναι όλα αυτά στις 21 εβδομάδες?

Τόσο καιρό γιατί δεν είχα κάτι απο αυτά?

Οταν είμαι ξάπλα πολλές ώρες περνάνε όλα, αλλά το βάρος μένει βάρος. Βάρυνα σε ένα βράδυ?!

Φυσικά έχω μιλήσει και με το γιατρό και θα πάω και για τις μηνιαίες εξετάσεις τη Δευτέρα να δούμε αν είναι κάτι άλλο εκτός από τη μήτρα που μεγαλώνει.

Εσείς τα είχατε όλα αυτά χωρίς να έχετε κάτι άλλο? Ακούγονται φυσιολογικά?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας εχει τυχει να πονατε ποτε απο θεση που εχει παρει τ μωρο και ν κραταει πανω απο μια μερα?

 

απο εχθες δεν ξερω πως εχει κατσει αλλα ποναω κ χαμηλα στην κοιλια κ νιωθω οτι θελω συνεχεια να παω τουαλετα για πιπι κ κατι σαν βαρος. οταν ειμαι ανασκελα νιωθω παλι πονακια η οταν γυρναω αριστερα. μονο δεξια κ μ μαξιλαρι στα ποδια ειναι καλυτερα. απο τ μεσημερι που ξυπνησα ειναι καπως καλυτερα ,δεν ειναι τοσο εντονη η ενοχληση αλλα παλι υπαρχει.

συγνώμη νόμιζα πως ήταν παλιό το μήνυμα εδώ και δεν σε διάβασα.

Κορίτσια τόσο νωρίς παίρνουν θέση τα μωρά? Θα τρελαθώ καλέ!

Καλά πως νόμιζα ότι τριγυρνάνε αμέριμνα στη μήτρα?

Δηλαδή αν έχω τώρα τετοια ενόχληση μετά θα είναι χειρότερα? :shock:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη νόμιζα πως ήταν παλιό το μήνυμα εδώ και δεν σε διάβασα.

Κορίτσια τόσο νωρίς παίρνουν θέση τα μωρά? Θα τρελαθώ καλέ!

Καλά πως νόμιζα ότι τριγυρνάνε αμέριμνα στη μήτρα?

Δηλαδή αν έχω τώρα τετοια ενόχληση μετά θα είναι χειρότερα? :shock:

 

:D:D:D μετα θα το έχεις συνηθίσει! Εμένα που είναι και πολυ ζωηρουλα, να δεις τι πονακια πέρασα και βάρος. Είναι απλά η θέση που παίρνει το παιδι, έχει και χώρο τώρα, και κάνει βόλτες! Όλα καλα είναι! Μέσα στο προγραμμα!

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.μηπως μπορειτε να με βοηθησετε.Βρισκομαι στην 19 εβδομαδα και ειναι 2η εγκυμοσινη μου.Εδω και 3 μερες εχω πονους στην κοιλια χαμηλα.Με την κινηση μεγαλωνει.Οταν ξαπλωνω δεν ποναω τοσο αλλα και παλι νιωθω ενοχληση.Μπορει να ειναι κατι σοβαρο?Ακομα δεν εχω παρει τον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.μηπως μπορειτε να με βοηθησετε.Βρισκομαι στην 19 εβδομαδα και ειναι 2η εγκυμοσινη μου.Εδω και 3 μερες εχω πονους στην κοιλια χαμηλα.Με την κινηση μεγαλωνει.Οταν ξαπλωνω δεν ποναω τοσο αλλα και παλι νιωθω ενοχληση.Μπορει να ειναι κατι σοβαρο?Ακομα δεν εχω παρει τον γιατρο.

 

Mε το καλό το δεύτερο μωράκι σου! Η κάθε επόμενη εγκυμοσύνη βρίσκει ήδη επιβαρυμένο τον οργανισμό μας και νομίζω ότι μας ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω. Εγώ τους έτρεχα από την 27η εβδομάδα ότι γεννάω κάθε λίγο και λιγάκι, με αυτά τα πονάκια που λες με λίγη ακράτεια που είχα κά.

Όμως όλα κύλησαν καλά μέχρι τον 9ο αν εξαιρέσεις τη κούραση που ένοιωθα πια στο σώμα μου.

Βέβαια το καλύτερο είναι να συμβουλευθείς το γιατρό σου για να έχεις και έγκυρη άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό το δεύτερο μωράκι σου! Η κάθε επόμενη εγκυμοσύνη βρίσκει ήδη επιβαρυμένο τον οργανισμό μας και νομίζω ότι μας ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω. Εγώ τους έτρεχα από την 27η εβδομάδα ότι γεννάω κάθε λίγο και λιγάκι, με αυτά τα πονάκια που λες με λίγη ακράτεια που είχα κά.

Όμως όλα κύλησαν καλά μέχρι τον 9ο αν εξαιρέσεις τη κούραση που ένοιωθα πια στο σώμα μου.

Βέβαια το καλύτερο είναι να συμβουλευθείς το γιατρό σου για να έχεις και έγκυρη άποψη!

Σ'ευχαριστω πολυ.Αυτη η εγκυμοσυνη με ταλαιπωρει πολυ απο την αρχη και εχω ηδη κουραστει.Στην πρωτη ημουνα βασιλισσα.Δεν καταλάβαινα τιποτα.Τωρα ομως......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω πολυ.Αυτη η εγκυμοσυνη με ταλαιπωρει πολυ απο την αρχη και εχω ηδη κουραστει.Στην πρωτη ημουνα βασιλισσα.Δεν καταλάβαινα τιποτα.Τωρα ομως......

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, εγώ ζήτησα από το γιατρό μου μόλις είχα τη δυνατότητα να κανονίζαμε την καισαρική, όπως και έγινε.

Με ένα ζουζούνι ήδη μέσα στο σπίτι πως να είσαι βασίλισσα όπως στη πρώτη εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, εγώ ζήτησα από το γιατρό μου μόλις είχα τη δυνατότητα να κανονίζαμε την καισαρική, όπως και έγινε.

Με ένα ζουζούνι ήδη μέσα στο σπίτι πως να είσαι βασίλισσα όπως στη πρώτη εγκυμοσύνη?

Μπα δε με ενοχλει το αγορακι μου.Ειναι και σε καλη ηλικια.Σ'ενα μηνα περιπου κλεινει τα 4.Εχω κουραστει απο στομαχικες διαταραχες που ξεκινησαν απο την 5η εβδ. και ακομα τις εχω.Πονοι στην μεση και τωρα και πονοι στην κοιλια.Στην πρωτη εγκυμ. δεν ειχα τιποτα.

Τελως παντων υπομονη.Τι αλλο μπορω να κανω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...