Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαιτολογος...


Recommended Posts

Επειδη εχω καμια δεκαρια κιλακια παραπανω, σκεφτομαι να παω σε καποιο διαιτολογο ο οποιος να μπορει να με παρακολουθει και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Σας φαινεται καλη ιδεα; Ξερετε κανεναν καλο εσεις; Περιοχες Αθηνας ή Πειραια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδη εχω καμια δεκαρια κιλακια παραπανω, σκεφτομαι να παω σε καποιο διαιτολογο ο οποιος να μπορει να με παρακολουθει και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Σας φαινεται καλη ιδεα; Ξερετε κανεναν καλο εσεις; Περιοχες Αθηνας ή Πειραια.

 

Κουκλίτσα ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.dietologoi.gr/index.php?option=com_searchusers

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσα να σου πώ κάτ;

 

Ένα είναι το μυστικό ή το κόλπο αν θές. Να τρώς λίγο απο όλα, τουλάχιστον 3 γεύματα και να αποφεύγεις τηγανητά ή κοκκινιστά και θα δείς πως θα χαθούν τα κιλά σου.

 

Το θέμα είναι να αποκτήσεις σωστές διατροφικές συνήθειες.

Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσα να σου πώ κάτ;

 

Ένα είναι το μυστικό ή το κόλπο αν θές. Να τρώς λίγο απο όλα, τουλάχιστον 3 γεύματα και να αποφεύγεις τηγανητά ή κοκκινιστά και θα δείς πως θα χαθούν τα κιλά σου.

 

Το θέμα είναι να αποκτήσεις σωστές διατροφικές συνήθειες.

 

Το θέμα είναι ότι δεν τρώω!Αφού να φανταστείς ότι επειδή θέλω να χάσω εγώ,υποβάλλω και τον άντρα μου σ'άυτή τη διαδικασία!Μαγειρεύω κάθε 3 μέρες!Και φυσικά δεν τρώει φαγητό προηγούμενης μέρας.Ούτε καν το βράδυ δεν τρώει το μεσημεριανό φαγητό. :?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εαν δεν πας σε καποιο να σε βαλει σε ενα προγραμμα, δε το κανεις. Και με νοιαζει πιο πολυ για την εγκυμοσυνη, γιατι φοβαμαι οτι απο μονη δε θα μπορω να ξερω τι ποσοτητα πρεπει να τρωω και κυριως τι φαγητα για να κανω καλο στο μωρακι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά θα στα πει και ο γυναικολόγος σου.. η εγκυμοσύνη σε γενικές γραμμές δεν είναι κάτι το ξεχωριστό από την νορμάλ ζωή μας... δηλαδή το να τρως υγιενά είναι κανόνας που πρέπει παντα να ακολουθουμε, ασχετα αν ειναι δυσκολο...

 

e.gifi.gifr.gifi.gifn.gifi.gif

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Συστηνω ανεπιφυλακτα.

Μαρια Κλαδακη στην Ν.Ερυθραια.

Ειναι σε ενα στενο κοντα στο ΚΑΤ.

Ειχα παει γιατι χρειαστηκε προγραμμα διατροφης για σπαστικη κολιτιδα.

Η μαμα μου εχασε 12 κιλα σε 3 μηνες και κατεβασε την χοληστερολη της στο μισο.

 

Καλη επιτυχια.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

την ξερω και εγω την Κλαδακη και εχω παει. ειναι πολυ καλη πραγματι.

Γιατι ομως δεν πας στον Μουλινο?ειναι στη Νεα Σμυρνη.

Κανει καλη δουλεια αλλα κυριως ειναι πολυ πολυ ενημερωμενος σε ολα τα θεματα και τις νεες εξελιξεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ σου προτείνω ανεπιφύλακτα τη δική μου (και άλλων κοριτσίων του forum), έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Είναι στο Χαλάνδρι όμως και δεν ξέρω αν σε βολεύει η περιοχή. Αν εδιαφέρεσαι σου στέλνω πμ με τα στοιχεία!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καραγιαννης Δημήτρης, M.sc

Κλινικός Διαιτολόγος - Διατροφολόγος

Ιατρεία: Νάξου 103, Πατήσια

Εδέσσης 36, Αιγάλεω

edit admin

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ηξερα που αλλου να το βαλω. λοιπον επειδη το πηρα αποφαση πρεπει να αδυνατισω. τουλαχιστον 20 κιλα. λοιπον ψαχνω εναν καλο διαιτολογο στο περιστερι. ξερετε καποιον/καποια? οποιος μπορει ας με βοηθησει σας παρακαλω. ευχαριστω εκ των προτερων....

περιμενω απαντησεις.... :roll::roll::roll::roll:

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...
Κι εγώ σου προτείνω ανεπιφύλακτα τη δική μου (και άλλων κοριτσίων του forum), έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Είναι στο Χαλάνδρι όμως και δεν ξέρω αν σε βολεύει η περιοχή. Αν εδιαφέρεσαι σου στέλνω πμ με τα στοιχεία!!

 

Είναι εύκολο να έχω κι εγώ τα στοιχεία της διαιτολογου αυτής? Για λόγους υγείας πρέπει οπωσδήποτε να βρω σύντομα κάποιο καλό διαιτολόγο!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

Συστηνω ανεπιφυλακτα.

Μαρια Κλαδακη στην Ν.Ερυθραια.

Ειναι σε ενα στενο κοντα στο ΚΑΤ.

Ειχα παει γιατι χρειαστηκε προγραμμα διατροφης για σπαστικη κολιτιδα.

Η μαμα μου εχασε 12 κιλα σε 3 μηνες και κατεβασε την χοληστερολη της στο μισο.

 

Καλη επιτυχια.

 

 

Καλησπέρα ,

Εχω ακούσει και εγώ θετικά σχόλια για την συγκεκριμένη διαιτολόγο..

Μπορείς να μου πεις πόσο χρεώνει την επίσκεψη ??

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ψαχνω και γω ενα καλο διτροφολογο για να φτιαξω επιτελουσ τη διατροφη μου οχι γιατι εχω προβλημα κιλων αλλα τρωω συχνα βλακειες και θελω να μπω σε προγραμμα γιατι εχω προβληματα με το στομαχι και το εντερο και δεν παει αλλο!εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον χατζηπαναγιωτου δεν ξερω αν λεω καλα το ονομα!ειναι ο αδελφος του lindberg με τη γνωστη μεσογειακη στη σουηδια που εχει κανει θραυση!δεν ξερω ποσο παιρνει εγω στο ιντερνετ τον βρηκα!το βασικο που κανει ειναι οτι σε βαζει σε προγραμμα για τη σωστη ορμονικη λειτουργια του οργανισμου!πιθανον να παω εκει!αν ομως εχετε να μου συστησετε καποιον αλλο δεχομαι πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολύ καλή διαιτολόγος που παρακολουθούσε την κουνιάδα μου είναι η Χρυσάνθη Βλαχάκη edit admin απόσο ξέρω είναι στο Δήμο Χαλανδρίου αλλά πρέπει να έχει και δικό της γραφείο στο Χαλάνδρι ή στο Μαρούσι. Η κουνιάδα μου πήγαινε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και όταν γέννησε την συμβούλευε για τη διατροφή του μωρού...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή διαιτολόγος που παρακολουθούσε την κουνιάδα μου είναι η Χρυσάνθη Βλαχάκη edit admin απόσο ξέρω είναι στο Δήμο Χαλανδρίου αλλά πρέπει να έχει και δικό της γραφείο στο Χαλάνδρι ή στο Μαρούσι. Η κουνιάδα μου πήγαινε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και όταν γέννησε την συμβούλευε για τη διατροφή του μωρού...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια μηπως ξερετε καποια διαιτολογο στη νικαια,θα ηθελα να ειναι οικονομικη και να πηγαινω καθε 15 μερες.

μηπως ζηταω πολλα;;;

απλα πριν δυο χρονια πηγαινα σε μια εξαιρετικη,καλουδη φωτεινη λεγεται ειναι φοβερη και σαν ανθρωπος και σαν διαιτολογος.

απλα ειναι λιγο ακριβη για εμενα 35 καθε εβδομαδα.

οπως καταλαβαινετε ουτε τα χρηματα αυτα μπορω να δινω 140 το μηνα ουτε καθε εβδομαδα να πηγαινω να περιμενω στο ραντεβου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κι εγώ σου προτείνω ανεπιφύλακτα τη δική μου (και άλλων κοριτσίων του forum), έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Είναι στο Χαλάνδρι όμως και δεν ξέρω αν σε βολεύει η περιοχή. Αν εδιαφέρεσαι σου στέλνω πμ με τα στοιχεία!!

 

Μανούλα, μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις με πμ τα στοιχεία της διαιτολόγου στο Χαλάνδρi?και αν μπορείς να μου πεις πόσο χρεώνει την επίσκεψη?ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...