Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τοκετος χωρις ασφαλιση.


panda

Recommended Posts

Βασικα ο γιατρος μου κρινει οτι το καλυτερο ειναι αυτο(επισκληριδιος).Τωρα τι να σου πω δεν ξερω κι εγω...Παντως για ολικη (σε καισαρικη)μου ειπε οχι.

Οικογενεια υπαρχει αλλα ενταξει δεν μπορουν και να με συντηρουν και να βρουν και τα 3000 ευρω.Πατερας δεν υπαρχει:| αλλιως τουλαχιστον θα εμπαινα ως προστατευομενο μελος.

Δεν θελω να σας κουραζω αλλο βρε κοριτσια.Σας ευχαριστω πολυ!Θα κοιταξω σε 1-2 δημοσια εδω στην αθηνα να δω τι θα μου πουν.Στη χειροτερη να αναγκαστω να ζητησω απο τους γονεις μου να βρουν τα χρηματα (κι αν θα τα μπορεσουν να τα μαζεψουν κιολας) και να συνεχισω με τον γιατρο μου αν δεν βγαλω ακρη αλλιως.

Κριμα παντως να μην υπαρχει εστω κι ενα μικρο βοηθημα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψαχνοντας κανεις βρισκει, μη το αφηνεις , ειναι πολλα λεφτα. Διαβασε και τα τοπικ με γυναικολογους σε δημοσια νοσοκομεια οπως ειπα και στειλε πμ για πληροφοριες αν δεις κατι καλο. Ποσων βδομαδων εισαι τωρα?

 

Δε μας κουραζεις, οτι χρειαζεσαι πες το αν μπορουμε να βοηθησουμε (και με πραγματα για το μωρο). Εισαι αξιοθαυμαστη που προσπαθεις ενω δεν εχεις καμμια βοηθεια. Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Επισης πρεπει να ρωτησω αν δεχονται χωρς ασφαλιση στα πρωινα ραντεβου.Για το διαβητολογο εχω θεωρημενο βιβλιαριο που ισχυει μονο για διαβητη.

 

στο θέμα της θεώρησης του βιβλιαρίου αν πέσεις σε καλό διευθυντή στο ίκα που στο θεωρούν για τον διαβήτη μπορεί να στο θεωρήσει και για την κύηση ή να το πας κανονικά για την εισαγωγή σου στο νοσοκομείο και να κανείς την ανήξερη!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αξιοθαυμαστη δε νομιζω πια οτι ειμαι οι περισσοτερες το ιδιο κανουν νομιζω.Και ετσι κι αλλιως ολοι δυσκολα ειμαστε πλεον.Στην 7η βδομαδα ειμαι.Ευτυχως απο πραγματα και ρουχα ειμαι κομπλε απο των φιλων μου και δεν θα χρειαστει να αγορασω τιποτα.Σ ευχαριστω που ασχοληθηκες τοσο πολυ δεν το περιμενα απο μια αγνωστη:)

Εχεις δικιο θα ψαχτω κι αλλο εδω στο φορουμ για τους γιατρους και τα νοσοκομεια.

Link to comment
Share on other sites

στο θέμα της θεώρησης του βιβλιαρίου αν πέσεις σε καλό διευθυντή στο ίκα που στο θεωρούν για τον διαβήτη μπορεί να στο θεωρήσει και για την κύηση ή να το πας κανονικά για την εισαγωγή σου στο νοσοκομείο και να κανείς την ανήξερη!!!!!!

Ειναι θεωρημενο για το διαβητη ναι.Λες να κανω την παπια στο νοσοκομειο και να το παρουν ετσι;Δεν θα νιωθω και πολυ καλα μ αυτο.Επειτα αν το δουν μετα θα μου ζητανε τα χρηματα μαλλον.Απο τον οαεδ παντως δεν μου το ανανεωνουν ειναι μεχρι τα 29 κι εγω ειμαι 29μισο:mad:

Πλακα πλακα τωρα που το λες θα παω να ρωτησω αν γινεται κατι για την κυηση αν και νομιζω πως δεν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πλακα πλακα τωρα που το λες θα παω να ρωτησω αν γινεται κατι για την κυηση αν και νομιζω πως δεν...

 

αν είναι καλός ο διευθυντής του ικα που ανήκεις μπορεί να στο ανανεώσει χειρόγραφα με την σφραγίδα του, γιατί κακά τα ψέματα η εγκυμοσύνη με διαβήτη είναι εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και συνήθως και ο ιδιώτης ιατρός παραπέμπει σε δημόσιο νοσοκομείο φοβούμενος τυχόν επιπλοκές!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι καλός ο διευθυντής του ικα που ανήκεις μπορεί να στο ανανεώσει χειρόγραφα με την σφραγίδα του, γιατί κακά τα ψέματα η εγκυμοσύνη με διαβήτη είναι εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και συνήθως και ο ιδιώτης ιατρός παραπέμπει σε δημόσιο νοσοκομείο φοβούμενος τυχόν επιπλοκές!!!!!!

Ο διευθντης/ελεγκτης του ικα μου σφραγιζει το βιβλιαριο αλλα την παραταση την υπογραφει ο γιατρος(παθολογος του ικα στη συγκεκριμενη περιπτωση)Θα πρεπει να ρωτησω σε γυναικολογο εκει ισως;Θα παω μεσα στη βδομαδα να μαθω αλλιως θα δω αν μπορω να βγαλω απο την προνοια βιβλιαριο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...