Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

15 μηνων σταματισε να μιλαει..


Recommended Posts

γεια σας..εχω 2 αγορακια 4μιση ο μεγαλος μου ..3 ο μικρος μου.με τον μικρουλη αντιμετωπιζω ενα θεματακι.ενω οταν ηταν 15 μηνων ελεγε καποιες λεξουλες ξαφνικα σταματισε.προβληματιστικα παρα πολυ ..μετα αρχισε να κλεινετε στον εαυτο του..ουτε που μας κοιτουσε..και που δεν τον εχω παει..ειναι υγειεστατος ακουει μια χαρα ..αλλα ακομα δεν εχω ακουσει ουτε μια λεξουλα απο τα χειλακια του...περιμενω πως και πως να τον ακουσω να πει...μαμα...πηγαινουμε σε εργοθεραπειες-παιδοψυχολογο και σε λιγο καιρο και λογοθεραπειες...εχουμε αποκλεισει τον αυτισμο..αλλα κανεις δεν μπορει να μου πει τι πραγματικα φταει..απλα περιμενουμε...ευχαριστω που με ακουσατε....φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μήπως όταν ήταν 15 μηνών υπέστη κάποιο σοκ? Και θα σου πω τι εννοώ. Όταν ήμουν 3 χρονών μιλούσα άψογα. Μετακομίσαμε, και στην πολυκατοικία σε κάποια διαμερίσματα γίνονταν εργασίες, κι εγώ από τα τρυπάνια και όλα αυτά τρομαζα. Κάποια μέρα που η γιαγιά μου για να με προστατέψει από κάποια μέλισσα, άρχισε να ουρλιάζει και εγώ από την τρομάρα μου άρχισα να τραυλίζω για περίπου 1 χρόνο. Γι' αυτό λέω, μήπως συνέβη κάτι που το σόκαρε?

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...