Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρις το παιδικο το καλοκαιρι! Καμια ιδεα, please!


Recommended Posts

Σε λιγες ευδομαδες ο παιδικός σταθμός μας θα κλείσει για 1,5 μηνα και ψαχνω που να αφήσω τον μικρο μου – είναι μολις 2,5 χρονων, εγω δουλεύω 9 με 19, καλοκαιρινή άδεια δεν θα πάρω, γιαγιάδες-παππούδες-κλπ συγγενής δεν υπάρχουν.

 

 

 

Τα δικα σας παιδάκια τι θα κάνουν Ιούλιο – Αύγουστο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


αχ κ εγω ψαχνω... τα δικα μου ειναι 2κ3 κ τον Αυγουστο γενναω οποτε ειναι εξαιρετικα δυσκολο να τα βγαζω βολτα κ πρωι κ απογευμα [οι διακοπες αποκλειονται φυσικα] κ θα ηθελα να τα στελνα καπου εστω 4 ωρες το πρωι... αθηνα μενω... ζηταω πολλα?

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι εγω και δυστυχως δεν βρηκα τιποτα για τον Αυγουστο που ηθελα. Και παρολο που μενω στο κεντρο της Αθηνας δεν βρηκα τιποτα για φυλαξη παιδιου... :(

Οποτε η μονη λυση ειναι μια νταντα! Καθολου οικονομικο αλλα τι αλλο να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, ούτε είχα ποτέ, γιατί υπήρχαν οι γιαγιάδες, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, ακόμα και αν υπήρχε κάτι για τον Αύγουστο, τα παιδιά θα πήγαιναν έτσι άνετα? Το ρωτώ, γιατί στα δικά μου, περίπου σε αυτή την ηλικία, έκανα προσαρμογή σχεδόν 15 ημέρες, άσε που ο μεγάλος ζήλευε που θα έμενα σπίτι με το μωρό κλπ κλπ. Τώρα μπορώ να τα 'πείσω' να μείνουν σε κάποιο άγνωστο περιβάλλον, αλλά στα 1,5 και στα 2,5 θα έπρεπε να υποστώ πολύ κλάμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μας ειναι ''εκπαιδευμενα''! Εγω αναγκαστικα τον εστειλα παιδικο απο 19 μηνων, φυσικα ειχαμε και εμεις κλαματα αλλα προσαρμοστηκε, πλεον ειναι βετερανος, δεν νομιζω να ειχε θεμα προσαρμογης :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τον Αυγουστο εαν δεν υπαρχουν συγγενεις κτλ νομιζω οτι μονο σε κατασκηνωση μπορεις να τα στειλεις,και βεβαια απο μια ηλικια και πανω (νομιζω 6 ειναι το ελαχιστο).

Παλαιοτερα μαλιστα καλυπτονταν απο ασφαλιστικα ταμεια,δεν ξερω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...