Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρώτο Βήμα - με ΕΣΠΑ δήμος αθηναίων.


Recommended Posts

Καλησπέρα, φέτος ήρθε πάλι η ώρα να κάνω αίτηση για παιδικό σταθμό μέσω του ΕΣΠΑ, θα ήθελα και φέτος να επιλέξω κάποιο ιδιωτικό, όμως πέρισυ εκτός από την επιβάρυνση για την σίτιση είχαμε πολλά επιπλέον

 

100 ευρώ για γραφική ύλη

150 για χορό...(ενώ ήταν μέσα στο παιδαγωγικό πρόγραμμα)

20 ευρώ θέατρο για την χριστουγεννιατική εορτγή

50 ευρώ για την καλοκαιρινή εορτή

10 ευρώ DVD (το έπαιρνες ήθελες δεν ήθελες, ω ναι)

 

και μια εκδρομούλα 7 ευρώ (λογική τιμή και κατανοητή)

 

και βέβαια και η σίτιση ....!!!

 

θα ήθελα λοιπόν να μάθω εάν κάποια μαμά έχει στείλει το παιδάκι της στο Πρώτο Βήμα δήμος αθηναίων όρια με γαλάτσι στο προνήπιο και εάν είχε επιπλέον χρεώσεις σαν αυτές που προανέφερα. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πηγαινα εγω το μικρο μου φετος μεσω εσπα στο πρωτο βημα και ηθελε 700 ευρω που ηταν η σιτηση και ολα τα αλλα εκδρομες θεατρα που πηγαιναν παιδιατρος καθε παρασκευη δεν πληρωσαμε τιποτα εξτρα...αν ομως ηθελες κολυμβητηριο η αγγλικα που δεν ηταν στα υποχρεωτικα ειχες επιβαρυνση...εγω εστελνα και την κορη μου εκει πιο παλια χωρις εσπα στην πηλιου ειναι πολυ καλος σταθμος..

Link to comment
Share on other sites

πηγαινα εγω το μικρο μου φετος μεσω εσπα στο πρωτο βημα και ηθελε 700 ευρω που ηταν η σιτηση και ολα τα αλλα εκδρομες θεατρα που πηγαιναν παιδιατρος καθε παρασκευη δεν πληρωσαμε τιποτα εξτρα...αν ομως ηθελες κολυμβητηριο η αγγλικα που δεν ηταν στα υποχρεωτικα ειχες επιβαρυνση...εγω εστελνα και την κορη μου εκει πιο παλια χωρις εσπα στην πηλιου ειναι πολυ καλος σταθμος..

 

συγνώμη για εκδρομές και θέατρο δεν πληρώνατε τίποτα!! Μα καλά πως γίνεται αυτό. Εμάς μια φορά πήγαν θέατρο τα παιδιά για να δουν κάτι και δώσαμε 7 ευρώ. Δεν σας ζήτησαν χρήματα για γραφική ύλη κλπ (έστω και εάν την κάλυπτε το έσπα). Οι γιορτούλες γινόντουσαν μέσα στο κρίριο;;

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη για εκδρομές και θέατρο δεν πληρώνατε τίποτα!! Μα καλά πως γίνεται αυτό. Εμάς μια φορά πήγαν θέατρο τα παιδιά για να δουν κάτι και δώσαμε 7 ευρώ. Δεν σας ζήτησαν χρήματα για γραφική ύλη κλπ (έστω και εάν την κάλυπτε το έσπα). Οι γιορτούλες γινόντουσαν μέσα στο κρίριο;;

 

 

 

για εκδρομες δεν ζητησαν ποτε τιποτα..ουτε για θεατρα τιποτα ολα ηταν σε αυτο το ποσο και τα υπολοιπα τα καλυπτε ολα το εσπα...τη χριστουγεννιατικη γιορτη την κανουν στο παιδοτοπο που εχει το σχολειο και με στολες που εχουν στο βεστιαριο τους μοιραζουν και δωρα τοτε..τη καλοκαιρινη την κανουν στο ανοικτο θεατρο κολωνου αλλα εκει ειναι πραγματικο θεατρικο διαρκειας περιπου 3-4 ωρων και αγοραζεις τη στολη γυρω στα 30-40 ευρω..

α και τις φωτο που αν θες αγοραζεις δεν ειναι τιποτα υποχρεωτικο μπορεις να παρεις απο καμια εως οσες θες..παντως ειναι απο τους καλους σταθμους και συνεργασιμοι οι ανθρωποι του..οτι αλλο θελεις πεσ μου.

Link to comment
Share on other sites

για εκδρομες δεν ζητησαν ποτε τιποτα..ουτε για θεατρα τιποτα ολα ηταν σε αυτο το ποσο και τα υπολοιπα τα καλυπτε ολα το εσπα...τη χριστουγεννιατικη γιορτη την κανουν στο παιδοτοπο που εχει το σχολειο και με στολες που εχουν στο βεστιαριο τους μοιραζουν και δωρα τοτε..τη καλοκαιρινη την κανουν στο ανοικτο θεατρο κολωνου αλλα εκει ειναι πραγματικο θεατρικο διαρκειας περιπου 3-4 ωρων και αγοραζεις τη στολη γυρω στα 30-40 ευρω..

α και τις φωτο που αν θες αγοραζεις δεν ειναι τιποτα υποχρεωτικο μπορεις να παρεις απο καμια εως οσες θες..παντως ειναι απο τους καλους σταθμους και συνεργασιμοι οι ανθρωποι του..οτι αλλο θελεις πεσ μου.

 

Καλησπέρα σε ευχαριστώ. ήδη έκανα τα χαρτιά μου. Ναι και εμένα μου φάνηκαν συνεργάσιμοι άνθρωποι, για το έσπα προς το παρόν διάλεξα τον παλαιό παιδικο με κριτήριο ότι είχε καλό παιδαγωγικό πρόγραμμα, έχει καλές δασκάλες και δεν έχουμε σχολικό. Για του χρόνου βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...