Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμβολιο pir 5


prune

Recommended Posts

Ο παθολογος προτεινε στη μαμα μου να κανει αυτο το εμβολιο:Pir5 (δεν ειναι ακριβως εμβολιο) γιατι βασανιζεται απο αλλεργιες-τις δημιουργουν αναπνευστικα προβληματα.

 

Το γνωριζετε?Ξερετε αν εχει παρενεργειες?

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρώτη φορά το ακούω. Αν και ο γιος μου έχει αναπνευστικά προβλήματα δεν έχω ξαναακούσει για το συγκεκριμένο σκεύασμα και πως ακριβώς βοηθάει.

 

 

Το pir-05 ειναι μια ανοσοδιεργερτικη ουσια προερχομενη απο μηχανικη λυση βακτηριων που δρα ενισχυοντας την αμυνα του οργανισμου εναντι μικροοργανισμων υπευθυνων για λοιμωξεις του ανωτερου και κατωτερου αναπνευστικου συστηματος.

 

Δεν συνισταται η χορηγηση του σε παιδια.(ετσι γραφουν οι οδηγιες του)

 

Η μαμα μου το εχει παρει ηδη μια φορα και πραγματικα την βοηθησε πολυ αλλα θα θελαμε να διασταυρωσουμε οτι ειναι ακινδυνο.

 

Μια δευτερη γνωμη που πηραμε απο αλλο παθολογο ηταν αρνητικη.Δεν το γνωριζε καν και της συστησε να μην το παρει.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

έχω έναν φίλο που έχει πολλές αλλεργίες και έκανε κάποια σειρά εμβολίων αλλά δεν του έκανε τίποτα.

 

Επειδή το παιδάκι σου είναι μικρό θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την ομοιοπαθητική πριν το πλακώσετε μακροχρόνια σε θεραπείες. Σίγουρα δεν έχεις τίποτα να χάσεις όσο και να μην το πιστεύεις. Δεν είχα ποτέ αλλεργίες αλλά ξέρω ότι έχει θεαματικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω έναν φίλο που έχει πολλές αλλεργίες και έκανε κάποια σειρά εμβολίων αλλά δεν του έκανε τίποτα.

 

Επειδή το παιδάκι σου είναι μικρό θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την ομοιοπαθητική πριν το πλακώσετε μακροχρόνια σε θεραπείες. Σίγουρα δεν έχεις τίποτα να χάσεις όσο και να μην το πιστεύεις. Δεν είχα ποτέ αλλεργίες αλλά ξέρω ότι έχει θεαματικά αποτελέσματα.

 

yogini,σε μενα απαντας?

 

Δεν ρωταω για το παιδι μου αλλα για τη μαμα μου.

 

Δεν ειναι ακριβως εμβολιο, λαμβανεται απο το στομα σε μορφη χαπιου.

 

Περσυ εκανε θαυματα για τη μαμα μου η οποια λογω χρονιων αλλεργιων παρουσιασε ευαισθησια στο αναπνευστικο και αρρωσταινε συχνα.Μετα το pir05 ειχε θεαματικη βελτιωση.

 

Ο παθολογος της, της ειπε οτι ειναι τελειως ακινδυνο, χωρις παρενεργειες.

 

Ηθελα να ρωτησω αυτους που το πηραν αν εμειναν ικανοποιημενοι απο τα αποτελεσματα του.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

μου το προτεινε και εμενα φίλος πνευμονολόγος γιατί από τότε που πήγε το παιδί βρεφικό κάθε Σεπτέμβρη και μετά είμαι συνεχώς με μπούκωμα ή πονόλαιμο μή βήχα ή πόνους στα κόκκαλα.......

Σκέφτομαι να το πάρω γιατί πραγματικά εχω εξαντληθει!!!

Τελικά αν έχει κάποιος δε αποτελέσματα ας μας ενημερώσει!:)

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...